≡ Menu

Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm
ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.  

Koncertní sezóna ve Frenštátě pod Radhoštěm - ročník 2019

 

Středa 16. 1. 2019 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Zahajovací koncert 

dagmar pecková & cikánské písně

Dagmar_Peckova_DSC_5631_foto_Ilona_Sochorova_hires malá.jpgDagmar Pecková se během své úspěšné profesionální kariéry  představila na světových operních a koncertních scénách jako např. Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall New York, Concertgebouw Amsterodam, Hamburgische Staatsoper, Národní divadlo v Praze, Opéra de Monte-Carlo, Opéra National de Paris, Royal Opera Hause Covent Garden London, San Francisco Opera, Sächsische Staatsoper, Wigmore Hall v Londýně ad. Opakovaně vystupovala na prestižních mezinárodních hudebních festivalech jako je Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražské jaro nebo Schleswig-Holstein Musik Festival. Pod uměleckým vedením významných dirigentů spolupracovala s prestižními orchestry jako je např. Bamberger Symphoniker, BBC Symphony, Cleveland Sympony, Česká filharmonie, London Symphony, Münchner Philharmoniker, NHK Symphony Orchestra Tokyo, Pittsburg Symphony, Orchesters of WDR, SWR, MDR a NDR, Philharmonisches Staatsorchester Hamburg, PKF - Pražská komorní filharmonie, Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, Staatskapelle Berlin, Staatskapelle Dresden, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Tonhalle Zürich, Wiener Philharmoniker, Wiener Symphoniker ad. Její hlas se objevil na nahrávkách společností Hänssler Classic, Supraphon, Teldec a Warner Music. V roce 2017 v pražské Lucerně na 17 představeních projektu Wanted byla nejen hlavní představitelkou, ale i autorkou námětu a spoluautorkou scénáře.

Moravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení - Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle) a Miroslav Zicha (violoncello). Soubor absolvoval stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu, dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu.

Vstupné: 550/490 Kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 4. 4. 2019 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

johanna Haniková, jakub junek,
josef somr

Johanna Haniková - dvojnásobá laureátka Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže a držitelka Ceny Bedřicha Smetany se prosadila jak v národních, tak i mezinárodních soutěžích. Vystupovala na významných hudebních festivalech, jako sólistka spolupracovala s předními českými orchestry. V rámci oslav 100. výročí republiky se představila v Mozartových klavírních koncertech s orchestrem Národního divadla v představení Kylián - mosty času. V oblasti komorní hudby spolupracuje se sólistou ND a Státní opery Praha Ivo Hrachovcem, se kterým v r. 2014 vydala CD se skladbami Leoše Janáčka. Je členkou souboru Mucha trio. V současné době studuje hru na klavír v magisterském programu Hudební fakulty AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského.

Umělecký projev houslisty Jakuba Junka po studiích na Pražské konzervatoři formovala zahraniční studia na Moskevské státní konzervatoři a Univerzitě hudby a umění ve Vídni. Dnes je studentem jednoho z nejrenomovanějších českých houslistů Bohuslava Matouška v doktorském programu AMU v Praze. Účastnil se řady mistrovských mezinárodních hudebních kurzů a mnoha mezinárodních soutěží. Sólově vystupuje s významnými orchestry v tuzemsku i zahraničí. S Českým národním symfonickým orchestrem, a hrál již několik sólových turné ve Velké Británii a Španělsku. V roce 2008 natočil s Českým národním symfonickým orchestrem a dirigentem J. Chalupeckým CD s dvěma proslulými houslovými koncerty A. Dvořáka a J. Sibelia. Další sólové CD se skladbami pro housle a klavír natočil s Karlem Vrtiškou. Režisérka Hana Pinkavová vytvořila s Jakubem dva dokumentární pořady pro ČT: ''Nehasit, hořím!'' a ''Jít za svým snem''(2015).

Zasloužilý umělec Josef Somr - ztvárnil desítky postav v divadle, v televizních inscenacích a filmech, jeho krásný hlas se často objevuje v rozhlase. V roce 1987 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. Za hlavní roli v představení The Gin Game získal v roce 2001 Cenu Thálie. Roku 2005 obdržel z rukou českého prezidenta za svou celoživotní práci medaili Za zásluhy. V roce 2012 získal Českého lva 2011 za mimořádný přínos pro Českou kinematografii, 29. března 2014 mu byla udělena Cena Thalie za celoživotní činoherní mistrovství.

Vstupné: 250 Kč

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONCERT JE SOUČÁSTÍ FRENŠTÁTSKÉHO KLAVÍRNÍHO FESTIVALU
Pátek 24. 5. 2019 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

trio české filharmonie

Martin Kasík, Jiří Vodička, Václav Petr

Martin Kasík patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a Akademii múzických umění v Praze. Vítězství v soutěži Pražského Jara 1998 a Young Concert Artists v New Yorku 1999 mu otevřelo cestu na světová pódia. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, s nimiž uskutečnil koncertní turné po Japonsku a USA. Martin Kasík se mimo svou koncertní činnost věnuje pedagogické práci na AMU v Praze a Pražské konzervatoři. Je uměleckým ředitelem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Jeho nahrávky pro společnosti Supraphon a Arco Diva získaly nejvyšší ocenění v časopisech Gramophone, Repertoire a Harmonie.

Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie, sólista a komorní hráč, patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. Už v dětství na sebe upozornil vítězstvím v mnoha soutěžích - 1. cena Beethovenův Hradec (2002), Cena pro nejlepšího účastníka kurzů Václava Hudečka (2002), absolutní vítěz Mezinárodní soutěže Louise Spohra ve Weimaru (2004), 1. a 2. cena Young Concert Artist (2008). Jiří Vodička pravidelně vystupuje jako sólista s mnoha význačnými českými i zahraničními orchestry. V roce 2014 natočil pro Supraphon své debutové sólové album "Violino Solo", které obsahuje jedny z nejtěžších skladeb pro sólové housle. V roce 2015 se stal koncertním mistrem České filharmonie. Je pedagogem na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě. Hraje na italský nástroj Joseph Gagliano 1767. 

Václav Petr s hrou na violoncello začal už ve 4 letech pod vedením Mirka Škampy. Během středoškolských studií získal několik ocenění jak ze soutěží národních, tak i mezinárodních. První dva větší úspěchy byly 2. cena na mezinárodní Heranově violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí (2001) a 2. cena z mezinárodní violoncellové soutěže v rakouském Liezenu (2002). V roce 2004 získal 1. cenu a řadu dalších ocenění na Prague Junior Note a v roce 2005 se stal absolutním vítězem mezinárodní soutěže Talents for Europe. Je také laureátem mnoha jiných mezinárodních přehlídek. V roce 2010 byl vybrán do prestižní mezinárodní soutěže Grand Prix Emanuel Feurmann. V České filharmonii působí od ledna roku 2014 na postu koncertního mistra violoncell.

Vstupné: 290 Kč

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 26. 9. 2019 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

GABRIELA VERMELHO & ESCUALO QUINTET

Charismatická zpěvačka, houslistka a skladatelka s pěticí vynikajících instrumentalistů odhalí svět temperamentního argentinského tanga.

gabriela-vermelho-d302.jpgGabriela Vermelho je ojedinělou osobností naší hudební a divadelní scény. Je současně zpěvačkou, houslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladatelkou a herečkou, působí v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzu a rockové alternativy. Je primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Gustava Broma, skupinou Čechomor atd. Je členkou kapely Maraca a Zimbova, v roce 2013 založila svou hudební skupinu GaRe. Skládá scénickou hudbu pro Českou televizi, Švandovo divadlo, plzeňské divadlo, spolupracovala s baletním souborem Pražské konzervatoře Bohemia Balet. Za roli čarodějky Evy v Baladě pro banditu  získala v roce 2005 cenu Alfréda Radoka pro Talent roku.

Escualo kvintet je jedinečné uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům tango argentino. Tento mladý soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů. V interpretaci se Escualo kvintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních - tango viejo, típico a koncertního stylu - tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu.

Vstupné: 250 Kč

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 12. 12. 2019 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

václav hudeček & musici boemi

Legendární český houslista zahraje nejslavnější Vivaldiho cyklus Čtvero ročních dob doplněný o další barokní hudební perly za doprovodu vyhlášeného komorního orchestru.

Foto V.Hudecek malá.jpgVáclav Hudeček zahájil svoji cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v 60. letech. Již v 15ti letech vystoupil v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl pedagogickou pomoc. Od r. 1970 až do Oistrachovy smrti byl žákem tohoto velkého mistra. Zároveň absolvoval studium na pražské AMU. Od londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích, s nejlepšími světovými orchestry a na světových festivalech. Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Václav Hudeček je držitel několika zlatých desek. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a obdržel za ni zlatou a v roce 1997 platinovou desku. V roce 2007 u příležitosti státního svátku 28. října udělil prezident republiky Václav Klaus V. Hudečkovi vysoké státní vyznamenání "Za zásluhy o stát v oblasti kultury a uměni". V roce 2015 obdržel jako zatím jediný Čech v historii od prezidenta Italské republiky prestižní vyznamenání Řád rytíře italské hvězdy  "Cavaliere dell'Ordine della Stella d'Italia".

Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně s cílem kvalitně interpretovat hudbu všech slohových období od baroka až po současné žijící autory. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracoval s umělci zvučných jmen a pravidelně se věnuje účinkování na koncertech a festivalech doma i v zahraničí.  Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Vstupné: 390 Kč

 

Abonentní předplatné s bonusy:

  • výběr nejlepších míst v sále
  • rezervace vybraného sedadla po celou koncertní sezónu 2019
  • abonentní vstupenka je přenosná, pokud např. z časových důvodů nemůžete navštívit některý koncert, můžete ji zapůjčit či věnovat jinému člověku abonentku jako dárek
  • zasílání pozvánek a informací k předplatnému emailem
  • pro předplatitele (starší 18 let) je před zahájením koncertu připraven přípitek, který věnovala firma STORICA ENOTRIA, A. Havleny, Frenštát p. R. - www.storicaenotria.cz
  • na každém koncertě bude vylosována 1 vstupenka, jejíž majitel získá poukaz na večeři pro 2 osoby v hotelu Troyer v Trojanovicích - www.troyer.cz

CENOVÉ ZVÝHODNĚNÍ PRO DRŽITELE ABONENTKY

PRO ABONENTNÍ PŘEDPLATITELE PŘIPRAVUJEME SPECIÁLNÍ BONUS
Na závěrečném koncertě bude vylosován jeden z abonentních předplatitelů, který získá jedinečnou výhru v podobě zážitkového poukazu pro dvě osoby - zapůjčení automobilu s plnou nádrží a exkluzivní kulturní zážitek v naší či jiné evropské metropoli.

Předplatné:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 520 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 1050 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1890 Kč

Zlevněné vstupné: 50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP/P a jedné doprovodné osobě

50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP (zlevněná abonentka je nepřenosná)

Obnovení stávajících abonentek (míst) od 7. 11. 2018 do 7. 12. 2018 v kanceláři Domu kultury, Dr.Parmy 254, Frenštát p. R., tel.. 556 835 397,  www.kulturafrenstat.cz, mks@mufrenstat.cz
Neobnovené abonentky budou uvolněny do prodeje 10. 12. 2018 v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916.

Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty:

Turistické informační centrum, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz
Vstupenky budou k dispozici vždy měsíc před konáním koncertu. 

Pomáháme talentům: Nad rámec programu krátce vystoupí před každým koncertem talentovaní žáci ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm. těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho uměleckého školství.

Poděkování:

Městu Frenštát pod RadhoštěmZUŠ Frenštát p. R., Hotelové škole Frenštát p. R., hotelu Troyer v Trojanovicích,  vinotéce STORICA ENOTRIA - Frenštát p. R., Síni květin Galery, restauraci Rekovice, společnosti BONO AUTO a.s.,

tiskárně GRAFIA NOVA Zašová a našim mediálním partnerům, kterými jsou Český rozhlas Ostrava, rádio ČasTV BeskydNovojičínský deník a TIC Frenštát p. R.