≡ Menu
Úvodní strana » Umělci » Marián Bango

Nevidomý slovenský “Andrea Bocelli”
Marián Bango (tenor)

Maroš Bango malá.jpg

Přestože je nevidomý, na život kvůli tomu nezanevřel. Pro svůj hlas a podobný životní osud přirovnává k světoznámému italskému tenoru Andrei Bocellimu.   

Marián Bango je charizmatický zpěvák s absolutním sluchem a hudebník s mnohonásobným talentem. Přestože nemá žádné hudební vzdělání, ovládá hru na několik hudebních nástrojů a podílí se na vlastní tvorbě písní a hudby. Jeho hlas má krásné a široké zabarvení, které vynikne především v operních a operetních áriích, evergreenech a canzonetách, jejichž texty i melodie studuje zpěvák pouze podle sluchu.  

Díky vystupování s řadou známých osobností česko-slovenské hudební scény (Karlem Gottem, Lucií Bílou, Richardem Müllerem, Peterom Dvorským, Sisou  Sklovskou, Janou Kirschner, kapelou Kmeťoband či slovenským zlatým slavíkem Petrem Cmorikem) se mu dostalo uznání jakožto nesmírně nadanému umělci, na kterém je obdivuhodné i to, že většinu svých hudebních a pěveckých znalostí získával a získává sám, a to i proto, že hudba a zpěv jsou jeho nejdůležitějším a nejpřirozenějším hudebním prostředkem.

 Pro veřejnost je na tomto zpěvákovi a hudebníkovi fascinující kombinace talentu, krásného hlasu a handicapu, prostřednictvím kterých se velmi citlivě dotýká lidských emocí a jejich vnímání umění a sebevyjádření nevidomého umělce, kterému není cizí ani lehký humor a sympatické ironizování sebe samého.  

Velkou oporou je pro něho jeho nevidomá manželka Alexandra, která přišla o zrak po autonehodě, když jí bylo 17 let. Bohužel osud k nim byl nedávno opět nemilostivý, začátkem roku přišli o jedinou dceru, která ve svých 17 letech podlehla dlouhodobé nemoci.

 


Projekty:

1) Marián Bango na half-playback
2) Marián Bango s malým orchestrem (7 členů) a vokalistkami
3) Marián Bango s velkým orchestrem (15 členů) a vokalistkami

Nabídka ke stažení:


Videoukázky:

 

Hudební ukázky: