≡ Menu
Úvodní strana » Novoroční koncerty » 2022 Slavnostní novoroční koncert

Moravské klavírní trio, z.s. uvádí

Slavnostní novoroční koncert

1. 1. 2022 V 17 HODIN, BESEDNÍ DŮM, BRNO
 

DSC_5317.jpgNádherný novorenesanční sál brněnského Besedního domu se tradičně otevře 1. ledna 2022 v 17 hodin všem milovníkům operního a operetního umění. K návštěvě již 23. ročníku tradičního novoročního koncertu zve vyhlášené Moravské klavírní trio (Jana Ryšánková – klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha – violoncello) v čele s houslistou Jiřím Jahodou a vlastním koncertním cyklem Muzikobraní.

Letos budou hosty tria sopranistka Ekaterina Krovateva a barytonista Robin Červinka a uvedou program plný věhlasných jmen jako jsou Wolfgang Amadeus Mozart, Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini či Franz Lehár a mnoho dalšího.

Vstupenky v ceně 690 Kč/590 Kč pro členy Klubu zahrnují i slavnostní přípitek o přestávce a možnost uložení věcí v šatně s obsluhou zdarma.

Odkaz na on-line předprodej ve formě elektronické vstupenky bez nutnosti osobní návštěvy bude zveřejněn od 25. 11. 2021
Kontakt na on-line předprodej: TO JE BRNO, +420 513 039 035,+420 602 404 246, panenska@ticbrno.cz

Více informací: Pavla Jahodová, tel. 605 219 470, pavla.jahodova@globart.cz

Děkujeme partnerům: Český rozhlas Brno, Rádio Proglas, Seniorpas, Rodinné pasy

Koncert se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

logo_brno_cervene_bez_pozadi.png

 

 

 

INFORMACE O SÓLISTECH:

thumb-l-ekaterina-krovateva-img-1955-correct.jpgEkaterina Krovateva  je mladá talentovaná zpěváčka, lyrický soprán. Narodila se v sibiřském městě Novokuzněck v Rusku. Ekaterina zpívá od dětství a celý život rozvíjí svůj talent. Její hlas má okouzlující témbr a její profesionální portfolio zahrnuje spoustu mezinárodních soutěží, festivalů a recitálů. Na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka získala 1. cenu v kategorii Junior, na Mezinárodní soutěži Schneidera-Trnavského 2. cenu (Trnava, Slovensko) a Soutěži mladých zpěváků „Spazio Musica“ (Orvieto, Itálie) Cenu diváků. Ekaterina studuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třidě Natalie Romanové-Achaladze. Kromě zpěvu se Ekaterina věnuje i činohře. Příkladem je role Lady Brecknell v činohře Oscara Wilda „Jak je důležité míti Filipa“. V listopadu 2021 Kateřina zazpívá v roli Miss Wordsworth v opeře Benjamina Brittena “Albert Herring”, operu uvádí Komorní opera HF JAMU . Měkký a příjemný hlas Kateřiny nenechává publikum lhostejné. Hlavní myšlenkou, s níž přistupuje k umění, je skutečná krása. Podle jejího názoru by zpěvák měl mít nejen hlas a kvalitní techniku, ale také žít podle svých rolí, své profese. Ekaterina díky práci, vytrvalosti a snaze dosahuje ve své kariéře pozoruhodných výsledků.

Robin červinek foto.jpgRobin Červinek se narodil v Kyjově, kde také se zpěvem začal na ZUŠ. Dále navštěvoval soukromé hodiny u sólisty Národního divadla v Olomouci Davida Szendiucha. Nyní je posluchačem 5. ročníku JAMU ve třídě doc. MgA. Zdeňka Šmukaře. Od roku 2020 je také studentem Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, kde studuje u prof. Margit Klaushofer. Během studií se zúčastnil několika mezinárodních interpretačních kurzů u světových umělců a pedagogů jako jsou například: Adam Plachetka, Kateřina Kněžíková, Thomas Steinhöfel, Singfried Goritz , Irena Sylya a Amelia Felle. V rámci komorní opery v brněnském divadle na Orlí ztvárnil tyto role: Krále v Orfově opeře Chytračka, Básníka v soudobé opeře Neznámá od Daniela Šimka, Hraběte v opeře Il matrimonio segreto od Domenica Cimarosy a Hraběte v Mozartově opeře Figarova svatba. Zúčastnil se také několika mezinárodních soutěží. V roce 2018 se stal absolutním vítězem soutěže Pražský pěvec. Získal 2.cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, z níž si odnesl rovněž velké množství mimořádných cen, jako cenu Jana Lucemburského, cenu Beno Blachuta, cenu Viléma Zítka a cenu Milana Bürgera. K jeho dalším soutěžním úspěchům patří 2. místo na Duškově interpretační soutěži. Stal se také finalistou soutěže Zahraj si s českou filharmonií. V květnu 2019 získal 2. místo na soutěži Iuventus Canti. Od sezony 2019/2020 hostuje v ND Brno v opeře Růžový kavalír od Richarda Strausse.