≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Jahodové duo a Alfréd Strejček

Jahodové duo & Alfréd Strejček

duo_se_strejckem.jpgAlfréd Strejček – umělecký přednes, 
Pavla Jahodová – violoncello, 
Jiří Jahoda - housle
 
Komponovaný pořad přináší spojení mluveného slova s podmanivými melodiemi hudebního dua manželů Jahodových. Program obsahuje výběr z divácky nejúspěšnějších textů slavného recitátora a herce Alfréda Strejčka.

 

 

pavla_jahodova.jpgPavla Jahodová (violoncello) – absolventka Konzervatoře  a JAMU v Brně, bývalá stipendistka Rotary Clubu a německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem v Brně. Natočila snímky pro Český rozhlas, německý rozhlas Mitteldeutsche Rundfunk a Radio Deutsche Welle, českou a německou televizi. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a koncertuje jako sólistka. Spolupracovala s uznávanými osobnostmi světové kultury (Andrea Bocelli, Veronique Sanson, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Gabriela Demeterová, Dagmar Pecková, Eva Urbanová aj.)

 

 

jiri_jahoda.jpgJiří Jahoda je zakladatelem a primáriem renomovaného souboru Moravské klavírní trio. vystudoval brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně. Jako sólista, komorní i orchestrální hráč vystupuje nejen v České republice, ale podnikl rovněž četná koncertní turné do mnoha evropských zemí a zámoří (Německo, Španělsko, Francie, Itálie, Rakousko, Švýcarsko, Malta, USA, Argentina,Uruguay, Japonsko, Jižní Korea).

 

Alfréd Strejček vystudoval herectví na brněnské JAMU a prošel řadou pražských i mimopražských divadel. Pět let působil jako pedagog uměleckého přednesu na pražské konzervatoři. Patří mezi špičkové interprety poezie a prózy a je několikanásobným laureátem soutěží profesionálních umělců v uměleckém přednesu. Je držitelem nejvyššího ocenění v tomto oboru – Křišťálové růže. Přednáší též v latině, angličtině, němčině, španělštině a italštině. Má za sebou řadu filmových a televizních rolí a je vyhledávaným interpretem melodramatických děl. Spolupracuje s našimi nejvýznamnějšími hudebními tělesy i sólisty. Jeho hlas se vepsal do povědomí posluchačů rozhlasu i televize. Významná je i jeho činnost moderátorská. 15 let uváděl v ČT přímé přenosy jazzového cyklu Hudební studio M a dodnes provází veřejné rozhlasové nahrávky Big bandu Českého rozhlasu, vedeného Václavem Kozlem. Společně se Štěpánem Rakem je nositelem ceny UNESCO za koncertní projekt Vivat Comenius, se kterým oba umělci vystoupili na více než šesti stovkách koncertů ve dvaatřiceti zemích čtyř kontinentů.