≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Setkání žánrů 2014-2015

Městská část Brno-Bystrc a umělecká agentura GLOBART s.r.o. pro Vás připravili cyklus koncertů

Setkání žánrů
koncertní sezóna 2014-2015

Program:

Čtvrtek 16. října 2014 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený
Slavné housle v proměnách staletí 
Klavírní doprovod: Václav Mácha 

Svěcený malá3.jpgJeden z nejslavnějších českých houslových virtuózů Jaroslav Svěcený představí sbírku unikátních mistrovských houslí od počátku 18. století. Jednotlivé skladby českých i světových velikánů jsou vybírány v časových souvislostech s představovanými nástroji. Po koncertě je možná detailní prohlídka cenných nástrojů za asistence mistra a v případě zájmu je připraven zodpovědět dotazy jednotlivých návštěvníků koncertu. Sólistická dráha Jaroslava Svěceného začala již v době studií na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuózů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, celou Evropu, Brazílii, Kubu, Turecko, Izrael, Egypt, Libanon, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Indii atd. Doposud natočil 40 CD s díly světových a českých autorů. Jako první český houslista nahrál kompaktní disk pro SONY CLASSICAL. V roce 1996 mu byla udělena prestižní ceny Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost.

Videoukázka: Jaroslav Svěcený & Improvizace na Paganiniho téma

Vstupné: 240/200 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 13. listopadu 2014 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Moravské klavírní trio a operní sólisté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
Markéta Szendiuchová - soprán, David Szendiuch - basbaryton

TRIO_V_PLAMENECH.jpgRenomované Moravské klavírní trio, ve spolupráci s operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií. Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Více o Moravském klavírním triu včetně nahrávek ZDE

Vstupné: 160/130 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Úterý 9. prosince 2014 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Vánoční koncert & Kytarový virtuóz Lubomír Brabec

Lubomír Brabec foto.jpg

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším českým interpretům Začínal na housle a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre. Je oblíbeným hostem různých TV pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty na celém světě. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů a oblíbené jsou také jeho výlety do světa populární a jazzové hudby.

Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Pozornost medií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

Videoukázka:


Vstupné: 220/180 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 12. února 2015 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Souboj klavírních improvizátorů

Zdeněk Král & Martin Jakubíček

Dva šarmantní a pohotoví pianisté se již nemohou dočkat Vašich hudebních přání, které vtipnou formou přímo na pódiu po chvilce přípravy zpracují do neuvěřitelných improvizačních kreací. Každý má svůj jedinečný styl a společně Vás dostanou do varu.

Duo improvizátorů 2 – kopie.jpg

Zdeněk Král studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor klavír, je absolventem JAMU v Brně, obor kompozice a teorie hudební tvorby. V současnosti koncertuje doma i v zahraničí, spolupracuje s Českou televizí, nahrávacími společnostmi a jeho umění reprezentuje bohatá diskografie. Zdeněk Král patří k naší improvizátorské špičce. Martin Jakubíček je absolvent Konzervatoř Brno (cembalo, skladba) a JAMU, kde se výrazně zabýval improvizací. Kromě sólové činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení, spolupracuje s našimi i zahraničními komorními orchestry a četnými sbory. Pravidelně vystupuje v řadě evropských zemí, spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí, interpretačně se podílí na nahrávkách mnoha desítek CD, působí jako varhaník v brněnských kostelích. Neméně důležitá je také jeho činnost skladatelská a aranžérská. Zasahuje oblast hudby klasické, lidové, folkové, rockové.

 

Videoukázka souboje improvizátorů Zdeňka Krále a Tomáše Ibrmajera:

Vstupné: 160/130 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 16. dubna 2015 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Shadow Quartet

Hudební show v netradičním podání

Shadow Quartet ořez.jpgJedinečná formace hudebníků Shadow Quartet vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru této kapely nechybí hudba filmová, muzikálová a populární. Vystoupení je doprovázeno vtipnými glosami a jinými legráckami, kterými si čtveřice mladých sympatických umělců získává publikum všech generací. Za posledních pět let působení Shadow Quarteta na hudební scéně jsou nepřehlédnutelná vystoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další. Asi k největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejrychlejší interpretaci virtuózní skladby Let čmeláka skladatele Nikolaje Rimského-Korsakova.

Videoukázka rychlostního rekordu:

 

 

Vstupné: 160/130 Kč (děti, studenti, senioři)

 

!!! Šetřete s přenosnou abonentkou !!!

 

Ceny abonmá:

pro jednotlivce 640Kč, pro dvojice 1090Kč, děti, studenti 490Kč

Předprodej byl zahájen 5. 5. 2014.
 

Výhody předplatného:

1) Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty

2) Úspora 280 Kč při koupi dětské/studentské abonentky

3) Úspora 300/130 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu

4) Úspora 790/450 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby

5) přednostní právo nákupu abonentky na další sezónu

na Vaše stávající oblíbené místo v sále

 

Slevy:

50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a doprovodné osobě k ZTP/P (abonentka je nepřenosná).

 

Kontakt na předprodej:

pokladna Společenského centra, Odbojářská 2 (po-čt 16-19 hod.)

tel.: 546 224 320, 546 211 924

www.setkanizanru.cz 


Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci Soukromé základní umělecké školy Mgr. Radmily Chmelové, http://www.szus.websnadno.cz v Bystrci a ZUŠ Františka Jílka. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního  a tanečního  školství.

 

Hlavní pořadatel:

Městská část Brno-Bystrc, www.bystrc.cz

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel. 548531618, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Mediální partneři:

Český rozhlas Brno, Rádio Proglas

 

Všechny koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno v 19 hodin.

 

Změna programu vyhrazena.