≡ Menu

Setkání žánrů 2017-2018

 

   Čtvrtek 9. 11. 2017, Společenské centrum Bystrc

              BAROCK & Barokní a rockové hity           

                  Adam Malík – elektrická kytara, Komorní orchestr Musici Boemi             

Úžasné propojení rockové muziky se světem barokních velikánů, které zasahuje emoce nejširší skupiny obyvatel od fanoušků rockových kapel až po znalce filigránského umění v oblasti klasické hudby.
 

Renomovaný komorní orchestr Musici Boemi si přizval jako sólistu originálního cross-over projektu
kytarového mága Adama Malíka, frontmana úspěšné ACDC revival kapely. Tento vynikající kytarista
s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim, Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Čtvrtek 9. 11. 2017, Společenské centrum Bystrc

Vánoční koncert - Musica Armonia

Michaela Koudelková – flétna, Monika Šujanová - cembalo

Půvabné dámské duo věnující se intepretaci staré hudby nabídne skladby vrcholného baroka z pera Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha nebo Georga Philippa Telemanna.

Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech v České Republice i v zahraničí (Slovensko, Polsko, Rakousko, Anglie a Norsko). Spolupracovala s uznávanými  soubory Musica Aeterna, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Hradec Králové, The Czech Ensemble Baroque, Orkiestra Barokowa AMuz w Krakowie, La Tempesta nebo Sine Nomine Ensemble.  Věnuje se především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Monika Šujanová je absolventkou JAMU v Brně v cembalové třídě Barbary Marie Willi. Své vzdělání dále rozšiřovala na stážích v Drážďanech a Trossingenu a kurzech staré hudby u nás i v zahraničí. Pravidelně se objevuje na koncertech jako sólový i komorní interpret barokní i současné tvorby (Filharmonie Brno, Ars Incognita, Musica da Camera, Barokní komorní soubor, Ensemble Opera Diversa, The Czech Ensemble Baroque aj.)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 18. 1. 2018, Společenské centrum Bystrc

                 Hudba v myšlenkách Masarykových                

Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna

V pořadu zazní skladby českých a slovenských autorů od 19. století až po současnost. Vybraná hudba plynule navazuje a pojí množství citátů i významných životních momentů
T. G. Masaryka.

Jindřich Macek je historicky prvním absolventem oboru loutna na Akademii staré hudby při Filosofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Koncertuje jako sólista i jako loutnista rozmanitých komorních seskupení. Zúčastnil se mistrovských kurzů na kytarovém festivalu Mikulov, ve Valticích a Slovinsku. Jeho hru mohlo ocenit italské, německé, švýcarské, finské, slovenské, maďarské, polské, slovinské, chorvatské, lucemburské, holandské a americké publikum. Vystupuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. Jitka Baštová je absolventkou Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a výměnného programu na Sibeliově Akademii v Helsinkách. Mezi nejcennější úspěchy se řadí 3. místo na Mezinárodní soutěži v Dunajské Stredě. Na Soutěžní přehlídce konzervatoří v roce 2007 obsadila 3. místo a v témže roce se účastnila i Mezinárodní soutěže na Slovensku.
V současné době vyučuje na ZUŠ v Havlíčkově Brodě, kde v roce 2008 založila akordeonovou třídu na pobočce
v Přibyslavi. Vystupuje sólově, ale i v komorních seskupeních. Rozmanitý sólový repertoár tvoří originální koncertní kompozice pro akordeon i díla autorů starších epoch.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 15. 2. 2018, Společenské centrum Bystrc

Sibiřský Paganini & Tančící housle

Alexander Shonert – housle, Natalia Shonert - klavír

Tance hudebních velikánů, lidové tance Španělska, Německa, Polska, Ruska, Rumunska či židovské a cikánské melodie v podání mimořádného sibiřského houslisty s doprovodem klavíru.

Houslista a pedagog Alexander Shonert se narodil na Sibiři. Od roku 1999 žije a pracuje v Praze. Jako uznání za přínos české kultuře mu bylo v roce 2010 uděleno české občanství. Alexander Shonert vystupuje jako houslový sólista po celé Evropě i ve Spojených Státech. V roce 2014 vystoupil s dvouhodinovým recitálem před naplněným stojícím sálem v jedné z nejprestižnějších koncertních síní v USA v National Gallery of Art ve Washingtonu DC. Brilantní virtuozita, hluboká emocionalita a výrazná osobitost Alexandrova interpretačního stylu a jeho okouzlující improvizace si získaly uznání kritiků. V roce 2008 o něm Česká televize natočila a uvedla dokumentární film s názvem „Životní pouť houslového génia“. Mistr Josef Suk v pořadu České televize „Z metropole“o Alexandru Shonertovi a jeho interpretaci skladeb A.Dvořáka říká : „Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný. Byl jsem dojatý, protože můj slavný pradědeček si zasloužil, aby byl takto interpretován.“Prestižní britský časopis The Strad napsal o Alexanderu Shonertovi: “Je obdivuhodné, že je ochoten využít své vlastní fenomenální hrací schopnosti, aby předvedl své teorie v praxi a své umění a odbornost otevřeně sdílel s kolegy a studenty velmi otevřenou formou.“ Alexander Shonert vede semináře a mistrovské kurzy na hudebních akademiích a konzervatořích jak v Evropě, tak v USA.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čtvrtek 15. 3. 2018, Společenské centrum Bystrc

Slavné melodie a operní árie

             Moravské klavírní trio (Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello), operní sólista v jednání

             Renomované trio ve spolupráci s operním sólistou uvede pestrý program slavných melodií a světově proslulých árií.  

                   Moravské klavírní trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí.          Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.                           

                                              ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                               

Čtvrtek 19. 4. 2018, Společenské centrum Bystrc

Šansoniérka Radka Fišarová & Madamme de Paris

Radka Fišarová – zpěv,  Aliaksandr Yasinski – akordeon, Miroslav Linka – kytara

Jedna z nejlepších českých šansoniérek v novém pořadu s vůní Francie zazpívá české i francouzské šansony nejen z repertoáru Édith Piaf  či francouzské filmové melodie.

Radka Fišarová byla členkou světoznámého souboru Bambini di Praga, posléze folkové skupiny Fišle. Ve dvanácti založila vlastní country skupinu Auris, s níž natočila dvě CD a získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku. Natočila desku s Miroslavem Horníčkem, spolupracovala s populárními orchestry Karla Vlacha či Felixe Slováčka. Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka začala Radka Fišarová s Jazzovým triem s programem Malá pocta velké Edith. Talentovaná Radka Fišarová si zahrála a zazpívala většinou stěžejní role v řadě muzikálů. Jmenujme např. Vlasy, Edith, vrabčák z předměstí, Kleopatra, Lucrezia Borgia, Rebelové, Elixír, Mamma Mia, Kat Mydlář. Představila se i před televizní kamerou, a to např. v seriálech Šípková Růženka, Redakce nebo Pojišťovna štěstí.