≡ Menu

 

PŘEHLED NOVÉ KONCERTNÍ SEZÓNY 2018-19 NAJDETE ZDE

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2017 – 2018

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starostky Mgr. Romany Synakieviczové.

 

Pátek 22. 9. 2017 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Slavnostní zahajovací koncert
Inspirace šansonem
Jana Musilová - zpěv, Petr Malásek - klavír

společné foto.jpgPopulární herečka Městského divadla Brno, moderátorka, dabérka a především zpěvačka s nezaměnitelným hlasem spolu s oblíbeným pianistou pěveckých hvězd Vás zavede do světa šansonu.

Jana Musilová je absolventkou JAMU v Brně a sólistkou Městského divadla Brno, kde dvakrát získala cenu Křídla pro nejpopulárnější herečku sezóny. Úspěšně se věnuje dabingu (agentka Dana Scully ze seriálu Akta X, Pobřežní hlídka, Dallas, Doktor z hor, Star trek, filmy Čokoláda, Podoby lásky, Max a Kevin, Doháníš mě k šílenství aj.). Několikrát natáčela pro ČT, NOVU a Primu, spolupracuje s Filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.

Petr Malásek je klavírista a skladatel, syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska a manžel herečky Dany Morávkové. Odborné vzdělání završil na pražské AMU v oboru klavír a skladba. Dlouhodobá klavírní spolupráce jej pojí s Hanou Hegerovu, Lucií Bílou, Martou Kubišovou a Jaroslavem Svěceným. Těžištěm Maláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba.

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 10. 11. 2017 v 19 h, obřadní síň MÚ

Beladona Quartet & Od klasiky k filmu
umělecká vedoucí Pavla Jahodová

Beladona Quartet.jpgPod tímto názvem se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl.

Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Všechny hráčky jsou absolventkami Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem. V podání smyčcového ansámblu Beladona Quartet můžete projít celou hudební historií od klasiky přes legendární jazzové skladby, šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům. Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům. Temperamentní projev, virtuozita a strhující rytmy v kontrastu s elegancí a půvabem interpretek Vás zcela jistě osloví.               

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek  8. 12. 2017 v 19 h, obřadní síň MÚ

Hudba v myšlenkách Masarykových
Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna

DSC_4006 malá.jpgV pořadu zazní skladby českých a slovenských autorů od 19. století až po současnost. Vybraná hudba plynule navazuje a pojí množství citátů i významných životních momentů T. G. Masaryka.

Jindřich Macek je historicky prvním absolventem oboru loutna na Akademii staré hudby při Filosofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Koncertuje jako sólista i jako loutnista rozmanitých komorních seskupení. Zúčastnil se mistrovských kurzů na kytarovém festivalu Mikulov, ve Valticích a Slovinsku. Jeho hru mohlo ocenit italské, německé, švýcarské, finské, slovenské, maďarské, polské, slovinské, chorvatské, lucemburské, holandské a americké publikum. Vystupuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. 

Jitka Baštová je absolventkou Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a výměnného programu na Sibeliově Akademii v Helsinkách. Mezi nejcennější úspěchy se řadí 3. místo na Mezinárodní soutěži v Dunajské Stredě. Na Soutěžní přehlídce konzervatoří v roce 2007 obsadila 3. místo a v témže roce se účastnila i Mezinárodní soutěže na Slovensku. V současné době vyučuje na ZUŠ v Havlíčkově Brodě, kde v roce 2008 založila akordeonovou třídu na pobočce v Přibyslavi. Vystupuje sólově, ale i v komorních seskupeních. Rozmanitý sólový repertoár tvoří originální koncertní kompozice pro akordeon i díla autorů starších epoch.

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 5. 1. 2018 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Novoroční koncert s přípitkem starostky
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, operní sólisté v jednání

MKT s autem.jpgRenomované klavírní trio ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 16. 3. 2018 v 19 h, obřadní síň MÚ

Klavírní recitál Pavla Zemena

Laureát mnoha klavírních soutěží provede mimo jiné díla zásadních autorů klavírní literatury jako jsou Johannes Brahms, Sergej Rachmaninov či Alexandr Skrjabin.

Foto Pavel Zemen.jpgPavel Zemen začal hrát již v 5 letech. Prvních úspěchů dosáhl v soutěžích ZUŠ, Prague Junior Note a Mezinarodowy festival mlodych pianistów Glubczyce. Od roku 2008 studoval na Konzervatoři v Českých Budějovicích, kterou ukončil absolutoriem ve dvou oborech - klavír ve třídě MgA. Marie Šimkové Kotrčové a klarinet u Mgr. Zdeňka Zavičáka. Během studia se rovněž zúčastnil několika mistrovských kurzů a zaznamenal rovněž úspěchy na soutěžích, např. 1. cena a titul absolutního vítěze mezinárodní soutěže Pro Bohemia, 1. cena soutěže Nadace Bohuslava Martinů, v níž také obdržel cenu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro - koncertní vystoupení na festivalu Pražské jaro 2013. V roce 2014 byl přijat na JAMU v Brně v oboru klavír u prof. Aleny Vlasákové a klarinet u prof. Víta Spilky a prof. Milana Poláka. Také zde dosáhl výrazných úspěchů - 1. cena v mezinárodní soutěži „Notes in Harmony“ v italské Bettoně, 1. cena v kategorii D a titul absolutního vítěze v mezinárodní soutěži „Young Academy Award” v Římě a rovněž 4. místo a diplom finalisty mezinárodní soutěže „Euregio Piano Award“ v německém Geilenkirchenu. V r. 2016 pak získal 1. cenu v kategorii E v mezinárodní soutěži „Young Academy Award“ v Římě a rovněž titul finalisty soutěže „Mauro Paolo Monopoli Prize“ v italské Barlettě.       

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 27. 4. 2018 v 19 h, obřadní síň MÚ

Sibiřský Paganini & Tančící housle
Alexander Shonert – housle, Natalia Shonert - klavír

Tance hudebních velikánů, lidové tance Španělska, Německa, Polska, Ruska, Rumunska či židovské a cikánské melodie v podání mimořádného sibiřského houslisty s doprovodem klavíru.

A.Shonert1-1 malá.jpgHouslista a pedagog Alexander Shonert se narodil na Sibiři. Od roku 1999 žije a pracuje v Praze. Jako uznání za přínos české kultuře mu bylo v roce 2010 uděleno české občanství. Alexander Shonert vystupuje jako houslový sólista po celé Evropě i ve Spojených Státech. V roce 2014 vystoupil s dvouhodinovým recitálem před naplněným stojícím sálem v jedné z nejprestižnějších koncertních síní v USA v National Gallery of Art ve Washingtonu DC. Brilantní virtuozita, hluboká emocionalita a výrazná osobitost Alexandrova interpretačního stylu a jeho okouzlující improvizace si získaly uznání kritiků. V roce 2008 o něm Česká televize natočila a uvedla dokumentární film s názvem „Životní pouť houslového génia“. Mistr Josef Suk v pořadu České televize „Z metropole“o Alexandru Shonertovi a jeho interpretaci skladeb A.Dvořáka říká : „Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný. Byl jsem dojatý, protože můj slavný pradědeček si zasloužil, aby byl takto interpretován.“Prestižní britský časopis The Strad napsal o Alexanderu Shonertovi: “Je obdivuhodné, že je ochoten využít své vlastní fenomenální hrací schopnosti, aby předvedl své teorie v praxi a své umění a odbornost otevřeně sdílel s kolegy a studenty velmi otevřenou formou.“ Alexander Shonert vede semináře a mistrovské kurzy na hudebních akademiích a konzervatořích jak v Evropě, tak v USA.

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

Místo a čas koncertů:

  1. Obřadní síň MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84, Rájec-Jestřebí
  2. Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí

Předplatné:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 390 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 490 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 790 Kč

Výhody předplatného:

  1. Výběr nejlepších míst v sále a rezervace na všechny koncerty
  2. Úspora 260 Kč při koupi dětské/studentské abonentky
  3. Úspora až 310 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
  4. Úspora až 710 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
  5. Možnost přednostního zakoupení nového abonmá na stávající sedadla
  6. Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
    (platí pouze při uvedení e-mailové adresy)

Jednotlivé vstupné:

Jiří Stivín 200 Kč/150 (děti, studenti, předprodej), ostatní koncerty 120 Kč/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

www.hudbarajecjestrebi.cz