≡ Menu

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2023 – 2024

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starostky Mgr. Romany Synakieviczové.
Koncerty se konají za podpory Nadace Českého hudebního fondu Praha.

.........................................................................................................................................................................................................

15. 9. 2023 v 19 h
Státní zámek Rájec nad Svitavou


Výlet do Španěl s hercem Tomášem Hanákem


Petr Vít – kytara
Veronica Roa – flamencový tanec
Tomáš Hanák – mluvené slovo


Texty geniálního českého spisovatele Karla Čapka v podání oblíbeného herce Tomáše Hanáka a hudebně taneční koláž tanečnice Veronicy Roa a kytaristy Petra Víta.

Tomáš Hanák.jpgČeský herec a moderátor Tomáš Hanák pochází ze slovenské Kremnice, s rodiči jako dítě hodně cestoval a dokonce s nimi dva roky strávil na Kubě. Vystřídal mnoho profesí, v době totality pracoval např. jako rybář, skladník, číšník, loutkoherec nebo asistent režie. Od roku 1977 působí v divadle Sklep jako herec i autor. Mezi jeho nejznámější filmy patří Kopytem sem, kopytem tam, Pasti, pasti, pastičky, Cesta z města nebo Mazaný Filip. Tomáš Hanák se kromě herectví věnuje také hudbě, hraje s kapelou MTO Universal Praha. V České televizi působí jako moderátor a tvář charitativního pořadu Pomozte dětem.

Petr Vít je nejen aktivním hudebníkem a skladatelem, ale také profesorem brněnské konzervatoře a uměleckým ředitelem festivalů Ibérica a Colores Flamencos. Za dlouholetou propagaci španělské kultury obdržel v roce 2014 od španělského
krále Dona Juana Carlose I. Čestný kříž řádu za občanské zásluhy. Jako jeden z mála kytaristů dokáže na svých koncertech propojit kouzlo klasické i flamenkové kytary.

Vitovi mensi.jpgVerónica Roa prožila pět let ve Španělsku a flamenkový tanec studovala v Granadě. Zdokonalovala se rovněž na mistrovských kurzech, kde byli jejími učiteli nejvýznamnější osobnosti současné flamenkové scény – David Pérez, Manuel Betanzos, Patricia Guerrero či Alba Heredia. Vystupovala na nejrůznějších festivalech: Brněnský podzim, Logos v Polsku, Epidaurus v Chorvatsku aj. Spolupracovala s Městským divadlem Brno v muzikálu Zorro a brněnskou filharmonií.

 

 


Vstupné jednotlivě: 300 Kč / 250 Kč (děti, studenti, předprodej)

.........................................................................................................................................................................................................

27 . 10. 2023  v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna


Jahodové duo - Filmové hity


Pavla Jahodová - violoncello, Jiří Jahoda - housle


Vyberte si z bohaté nabídky známých melodií v originálních úpravách z klasiky a filmů Tenkrát na západě, Star Wars, Forrest Gump, Pán prstenů, Poklad na stříbrném jezeře. Vroucí smyčce, nové emoce, pozitivní energie, příjemné pocity, ale také vášeň a temperament.

JAHODOVI Picassa velká.jpg

Jiří Jahoda je zakladatelem souboru Moravské klavírní trio. Vystudoval brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně.


Pavla Jahodová je absolventkou JAMU v Brně, podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem v Brně. Natočila snímky pro Český a německý rozhlas a televizi.

 

 

 

Vstupné jednotlivě: 200 Kč / 150 Kč (děti, studenti, předprodej)

 

 

.........................................................................................................................................................................................................

6. 12. 2023 v 19 h, kostel Všech svatých


ADVENTNÍ KONCERT
Cesta ke světlu s varhaníkem Michalem Hanušem

Varhaník Michal Hanuš rozezní královský nástroj kostela Všech svatých při tradičním adventním koncertě. Zazní slavné varhanní kompozice a adventní hudba od baroka po současnost.

portret s varhanami zmensena.jpg

Michal Hanuš se narodil v roce 1980 ve Vrchlabí.Jeho prvním učitelem byl Stanislav Skalský. Pokračoval na Konzervatoři v Pardubicích (1998–2004) ve třídě Václava Rabase. Od roku 2004 byl studentem Akademie múzických umění v Praze u prof. Jana Hory (2004–2007) a Pavla Černého (2007–2008). Během studia se zúčastnil interpretačních kurzů v Praze, Německu a Norsku a dvou zahraničních stáží, ve Stuttgartu (Ludger Lohmann) a v Oslu (Terje Winge). Na mezinárodní soutěži Pražské jaro 2006 obdržel Čestné uznání. Spolupracoval s varhanářskou firmou Orgelbau-Wech z Bavorska. Věnuje se koncertní činnosti, spolupracuje se sólovými hráči, sbory  a příležitostně se věnuje kompozici (Suita pro varhany, Fantazie pro malé varhany, Vater unser pro soprán a varhany) V současné době působí jako učitel ZUŠ v Kutné Hoře a na Konzervatoři v Pardubicích.

 

 


Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

 

.........................................................................................................................................................................................................

5. 1. 2024 v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna


NOVOROČNÍ KONCERT S PŘÍPITKEM STAROSTKY

Moravské klavírní trio a operní sólisté


Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír,
Miroslav Zicha – violoncello,
operní sólisté: Zuzana Čurmová (soprán), Denis Zjatik (baryton)


Renomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

MORAVSKE TRIO 2022 FB.jpgMoravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v České republice ve městě Leoše Janáčka – v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl. Významnou součástí činnosti souboru je i spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií. Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách (MET, Tokio, La Scala...)
Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s nadšeným ohlasem široké hudební veřejnosti. O tom svědčí opakovaná pozvání k vystupování na významných koncertních pódiích.


Vstupné jednotlivě: 250/200 Kč (děti studenti předprodej)

 

......................................................................................................................................................................................................

15. 3. 2024 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna


Klavírní recitál Adama Závodského


Virtuózní koncert mladého pianisty, držitele prestižních ocenění, nabídne hudbu od klasicismu po současnost.


Adam-Zavodsky.jpgAdam Závodský je absolventem Konzervatoře v Českých Budějovicích u MgA. Magdy Štajnochrové a  mistrovských kurzů na JAMU ve třídách prof. Františka Novotného (komorní hra) a prof. Jana Jiraského, v jehož třídě nyní ukončuje magisterské studium. Vystudoval rovněž obor skladba na Pražské konzervatoři pod vedením MgA. Jiřího Gemrota. Je držitelem několika ocenění v národních i mezinárodních soutěžích. V roce 2022 obdržel 2. cenu a Cenu za nejlepší interpretaci díla Leoše Janáčka v Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka Brno, v r. 2019 3. cenu v Interpretační soutěži Nadace Bohuslava Martinů a 2. cenu v mezinárodní klavírní soutěži 21st Century Art Competition, Vídeň – Klosterneuburg. Několikrát byl oceněn také v Mezinárodní Novákově klavírní soutěži. Získal zde 1. cenu v letech 2014 a 2015, kdy mu byla udělena také Cena za nejlepší interpretaci skladby Oskara Nedbala, a v roce 2013 2. cenu a Cenu Antonína Kubálka. Věnuje se také pedagogické a publikační činnosti. Každoročně např. přednáší ve vzdělávacím cyklu U3V HF JAMU „Básníci klavíru“.
 

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

 

 

.........................................................................................................................................................................................................

26. 4. 2024 v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna


Fantom muzikálu Marian Vojtko a hosté


Populární písně, muzikálové i operní hity v podání českého zpěváka, který získal renomé především v muzikálových rolích v Divadlech Hybernia, Broadway či Goja Music Hall. V roce 2008 tento všestranný umělec započal také svou sólovou dráhu. 

vojtko portret zmenseny pro web.jpgMarian Vojtko již během studií zpíval v muziálu Dracula, titulní roli v Landově muzikálu Krysař a Anděla v Pomádě. Velký úspěch mu přinesla alternace titulní role hraběte Monte Crista. V divadlech Broadway a Hybernia vystupoval v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika a Mona Lisa a vystupoval v hlavní roli velkolepého muzikálu Baron Prášil v Divadle Hybernia, za níž získal Cenu Thálie 2010. Největší úspěch mu zatím přinesla hlavní dvojrole v muzikálu Jekyll & Hyde v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka jako jednoho z nejlepších představitelů této dvojrole na světě. Marian Vojtko je ovšem dlouhodobě aktivní také na operní scéně (La Roulette, Cosi fan Tutte, Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni, Kouzelná flétna, Cyrano de Bergerac) a uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána - Čardášová princezna a Polské krvi Oskara Nedbala. V Goja Music zazářil v muzikálu LES MISÉRABLES – BÍDNÍCI a FANTOM OPERY. V roce 2008 započal svou sólovou dráhu a v roce 2010 vyšlo Marianovo první sólové CD, na kterém spojuje populární písně, operní i muzikálové hity.      

 

 

 


Vstupné jednotlivě: 300/250 Kč (děti studenti předprodej)

 

.........................................................................................................................................................................................................

Změna programu vyhrazena
 

ADRESY MÍST KONÁNÍ KONCERTŮ
Státní zámek Rájec nad Svitavou, Blanenská 1, Rájec-Jestřebí
Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí
Kostel Všech svatých, Blanenská (naproti MÚ), Rájec-Jestřebí


Předplatné:
zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 790 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1390 Kč

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

www.hudbarajecjestrebi.cz