≡ Menu

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2016 – 2017

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starostky Mgr. Romany Synakieviczové.

 

 

Pátek 7. 10. 2016 v 19.30 h, Státní zámek Rájec nad Svitavou

Legendární Jiří Stivín & Sám se svým stínem

Jedna z nejznámějších osobností české hudební scény, multiinstrumentalista a vynikající improvizátor, představí svůj sólový projekt.

Jiří Stivín2.jpgJiří Stivín studoval kameru na FAMU, ale po absolutoriu se věnoval výhradně hudbě. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, časté střídání hudebních stylů. V letech 1970 – 73 účinkoval jako člen, sólista a nakonec i dirigent činoherního orchestru Národního divadla v Praze. Od osmdesátých let se především se souborem Collegium Quodlibet hojně věnuje provozování skladeb klasické hudby. Věnuje se také tvorbě hudby pro film a divadlo. Pravidelně na konci listopadu organizuje koncert k poctě sv. Cecilie v Dvořákově síni pražského Rudolfina a ve Všenorech u Prahy pořádá improvizační víkendy zaměřené na hudební, výtvarné a multimediální aktivity. Dne 28. 10. 2007 mu prezident ČR Václav Klaus udělil Státní vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)
Při zakoupení abonentky zaplatíte za každý koncert pouze 58/48 Kč (děti, studenti)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 10. 11. 2016 v 19.30 h, obřadní síň MÚ

Slavonic Quartet

Jan Rybka, Lukáš Mik - housle, Leoš Černý - viola, Lukáš Svoboda – violoncello

Smyčcové kvarteto plné mladistvého intenzivního zvuku a elánu s muzikantsky jadrným tónovým i výrazovým projevem provede mimo jiné rovněž Dvořákův nejslavnější Americký kvartet.

Slovanské kvarteto foto malá.jpgSlavonic Quartet vznikl v roce 2010 z posluchačů JAMU v Brně. Za svou krátkou dobu působení na českém kvartetním poli získal řadu pozvání na prestižní vystoupení, jmenujme například zahajovací koncert festivalu Janáček Brno, festival Moravský a Vídeňský klasicismus (Rakousko) nebo Kroměřížské hudební léto 2012. V létě roku 2012 soubor úspěšně absolvoval mezinárodní interpretační kurzy v rakouském Reichenau – Internationale Sommerakademie. Kvarteto zde pracovalo pod vedením vynikajících pedagogů – Univ-Prof. Johannes Meissl (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Artis Quartett), Hatto Beyerle (Alban Berg Quartett), Miguel da Silva (Ysaÿe Quartet), Evgenia Epshtein (Aviv Quartet), Petr Prause (Talich Quartet), Josef Klusoň (Pražák Quartet). V současnosti se SQ zdokonaluje pod vedením prof. Adolfa Sýkory, zakládajícího člena proslulého Janáčkova kvarteta a Miloše Vacka, současného primária téhož souboru. Stále a intenzivně se rozvíjející repertoár souboru obsahuje skladby autorů všech tvůrčích období, těžištěm je však tvorba českých skladatelů 19. a 20. století.

Vstupné jednotlivě: 100/80 Kč (děti, studenti, předprodej)
Při zakoupení abonentky zaplatíte za každý koncert pouze 58/48 Kč (děti, studenti)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek  9. 12. 2016 v 19.30 h, obřadní síň MÚ nebo kostel Všech svatých

Vánoční koncert barokního dua

Lucie Rozsnyó – soprán, Miloslav Študent – loutna

Držitelka mnoha cen včetně 1. místa na ABA Music Award (Austria Barock Akademie) představí barokně laděný pořad za doprovodu vyhlášeného loutnisty, který spolupracoval také s Magdalénou Koženou.

_MG_0492_AdobeRGB_small malá.jpgLucie Rozsnyó vystudovala klasický zpěv na JAMU v Brně pod vedením Anny Barové. Své další vzdělání získala na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni ve třídě Claudie Visci, na Anton-Bruckner-Privatuniversität v Linci u Kateřiny Beranové a na Zürcher Hochschule der Künste v Curychu. Na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v roce 2005 získala 1. cenu a současně ocenění za nejlepší interpretaci soudobé skladby. Další ocenění získala na Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest za nejlepší interpretaci díla Leoše Janáčka. V roce 2012 obdržela 1. místo na ABA Music Award (Austria Barock Akademie Gmunden, R. Dubrovsky).  Pravidelně se věnuje koncertní činnosti v České republice a zahraničí.

Loutnista Miloslav Študent má na svém kontě spolupráci s řadou sólistů včetně Magdalény Kožené a spolupracuje s uznávanými ansámbly, s nimiž koncertoval kromě Evropy také v Jižní Americe. Vystupuje také sólově a nahrává pro různé gramofonové společnosti, rozhlas, TV a film.

 
Vstupné jednotlivě: 100/80 Kč (děti, studenti, předprodej)
Při zakoupení abonentky zaplatíte za každý koncert pouze 58/48 Kč (děti, studenti)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 6. 1. 2017 v 19.30 h, obřadní síň MÚ

Novoroční koncert s přípitkem starosty
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, operní sólisté v jednání

Renomované klavírní trio ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

TRIO_V_PLAMENECH.jpgMoravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Vstupné jednotlivě: 100/80 Kč (děti, studenti, předprodej)
Při zakoupení abonentky zaplatíte za každý koncert pouze 58/48 Kč (děti, studenti)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 10. 3. 2017 v 19.30 h, Kulturní centrum - sokolovna

Sólo pro houslistu MILANA AL-ASHHABA
Vladimír Kiseljov – živá malířská performance

Úspěšný český houslista mladé generace přichází s novinkou spojení sólových houslí a unikátního výtvarného projevu, kdy jsou přímo na koncertech vytvářeny obrazy inspirované hudební energií.

Foto Ashab malá.jpgMilan Al-Ashhab se hře na housle začal věnovat v pěti letech na Základní umělecké škole v Chomutově. O rok později přestoupil na ZUŠ v Mostě do třídy profesorky Květoslavy Hasilové, pod jejímž vedením pokračoval ve studiích i na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2012 je posluchačem Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má mnoho ocenění z národních i mezinárodních soutěží. Mezi nejvýznamnější patří 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cena v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v r. 2007. V roce 2010 získal 2. cenu a cenu za nejlepší provedení virtuózní skladby, Ernstovy Poslední růže, na soutěži Luise Spohra ve Weimaru a v roce 2011 skončil na 4. místě na soutěži Henriho Marteaua v německém Lichtenbergu, Selbu a Hofu.

kiseljov.jpgVladimír Kiseljov je interdisciplinární tvůrce v oborech malby, nástěnné malby, scénografie, režie, performance, arteterapie, libretista a spisovatel. Jeho díla vznikají v úzkém propojení hudby, barvy a pohybu ducha v prostoru. Maluje obrazy zachycující energii hudby přímo na koncertech, jedná se o světový unikát. 

Vstupné jednotlivě: 100/80 Kč (děti, studenti, předprodej)
Při zakoupení abonentky zaplatíte za každý koncert pouze 58/48 Kč (děti, studenti)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 28. 4. 2017 v 19.30 h, obřadní síň MÚ

Duo Milonguero & Tango argentino

Pavla Jahodová – violoncello, Petr Zámečník – akordeon,
hostem Pavlína Zámečníková - flétna

Brněnská hudební formace působící od roku 2006 Vám představí to nejlepší z argentinského tanga. Neotřelá aranžmá a nápadité autorské kompozice rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby se pohybují na hranici tanečního tanga, moravsko – italských melodií a soudobé hudby.

Pozvánka Kouřící králík.jpgPetr Zámečník je akordeonista, aranžér, pedagog, skladatel, absolvent konzervatoře v Plzni, obor akordeon a tango workshopu argentinského bandoneonisty a skladatele, mistra Rodolfa Mederose. Od roku 1993 vystupuje se svými soubory na koncertech, recitálech, v klubech a mezinárodních hudebních festivalech. Jako sólista i komorní hráč spolupracuje s Filharmonií Brno, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, Baletem Národního divadla v Brně, šansoniérkou Janou Musilovou, dámským smyčcovým kvartetem Beladona Quartet aj. Pořídil řadu nahrávek a rozhovorů pro Český rozhlas, Radio Multicult Berlin, české i zahraniční televize, vydal dvě CD, Tango nuevo a Tango porteno.

Pavla Jahodová (violoncello) – absolventka Konzervatoře a JAMU v Brně a postgraduálního studia na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Výmaru, bývalá stipendistka Rotary Clubu, programu Socrates/Erasmus, díky němuž studovala také na holandské univerzitě v Enschede a prestižní německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem Brno. Natočila snímky pro Český rozhlas, německý rozhlas Mitteldeutsche Rundfunk a Radio Deutsche Welle, českou a německou televizi. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a souboru Tango Milonguero. Spolupracovala s uznávanými osobnostmi (Andrea Bocelli, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Jaroslav Svěcený, Gabriela Demeterová, Jiří Stivín, Alfréd Strejček aj.)

Vstupné jednotlivě: 100/80 Kč (děti studenti předprodej)
Při zakoupení abonentky zaplatíte za každý koncert pouze 58/48 Kč (děti, studenti)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

Místo a čas koncertů:

 1. Státní zámek Rájec nad Svitavou, Blanenská 1, Rájec-jestřebí
 2. Obřadní síň MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84, Rájec-Jestřebí
 3. kostel Všech svatých, Blanenská (naproti MÚ), Rájec-Jestřebí
 4. Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí

Předplatné:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 290 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 390 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 690 Kč

 

Výhody předplatného:

 1. Výběr nejlepších míst v sále a rezervace na všechny koncerty
 2. Úspora 260 Kč při koupi dětské/studentské abonentky
 3. Úspora až 310 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
 4. Úspora až 710 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
 5. Možnost přednostního zakoupení nového abonmá na stávající sedadla
 6. Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
  (platí pouze při uvedení e-mailové adresy)

 

Jednotlivé vstupné:

Jiří Stivín 200 Kč/150 (děti, studenti, předprodej), ostatní koncerty 100 Kč/80 Kč (děti, studenti, předprodej)

 

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

www.hudbarajecjestrebi.cz