≡ Menu

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2022 – 2023

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou města Rájec-Jestřebí.
Koncerty jsou podporovány Nadací Český hudební fond Praha.

 

Neděle 25. 9. 2022 v 19 h, Státní zámek Rájec nad Svitavou

CHECK ACCORDION TRIO

Akordeonové trio působící v Dánsku představí originální kompozice pro akordeon i kusy, které si trio upravilo, a v jeho podání zní snad ještě lépe než některé originály. Posuďte sami!

TBfoto-malá.jpgCheck Accordion Trio je uskupení tří mladých akordeonistů, kteří se vydali do Dánska prohloubit své umělecké zkušenosti pod vedením doc. Jytte von Rüden na Národní hudební akademii v dánském Odense. Hlavním cílem Markéty Laštovičkové, Marie Čejnové a Michala Karbana je ukázat akordeon ve všech možných polohách a hudebních žánrech. Zaměřují se především na klasickou hudbu, ale v repertoáru nalezneme i moderní akordeonovou literaturu, balkánskou hudbu, argentinská tanga či minimalistické skladby. Toto trio vzniklo v roce 2017 a již za tak krátkou dobu si vydobylo uznání jak v rámci široké, tak i odborné veřejnosti v České republice i v Dánsku, především díky velmi rozmanitému repertoáru.

 

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 14. 10. 2022  v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna

Podzimní koncert

HouslovÝ virtuóz ivan ženatý
s pianistou igorem ardaševem

Hudebníci světového renomé vystoupí se skladbami z pera W. A. Mozarta,
F. Mendelssohna-Bartholdyho, A. Dvořáka a R. Strausse.

Ivan Ženatý 1.jpgHouslový virtuóz Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Velkou pozornost vzbuzují jeho sólové a komorní projekty, bohatá nahrávací činnost a mimořádný repertoár zahrnující přes 50 houslových koncertů. Profesionální kariéru zahájil Ivan Ženatý účastí ve finále Čajkovského soutěže v Moskvě, po které následoval debut s Českou filharmonií pod vedením Libora Peška, vítězství v soutěži Pražského jara a laureátský titul Mezinárodní tribuny mladých umělců UNESCO. V roce 1990 debutoval Ivan Ženatý v Londýně, 1991 v Berlínské filharmonii a Concertgebouw v Amsterdamu, 1994 v Tokyu, 1996 v New Yorku a Buenos Aires. Mimo osobností jako Nathan Milstein, Ruggiero Ricci, André Gertler či prof. Bezrodnyj na Čajkovského konzervatoři v Moskvě měly pro Ivana Ženatého největší význam soukromé lekce u Josefa Suka. Kromě mistrovských kurzů v USA, Kanadě a Německu vyučoval Ivan Ženatý na Hudebním Institutu v Clevelandu, Královské hudební akademii v Kodani a od roku 2019 přijal profesuru na Vysoké hudební škole v Drážďanech. Je zároveň profesorem Meadowmount School of Music v New Yorku.
reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Kromě úspěchů v dětských soutěžích se Ardašev v osmdesátých a devadesátých letech minulého století stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu (zde získal též cenu belgického rozhlasu a televize) a soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži. Roku 1990 obdržel 1. cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Interpretační úroveň dovoluje virtuózně disponovanému a filozoficky orientovanému pianistovi pořádat samostatné recitály, hrát čtyřručně i na dva klavíry a spolupracovat s komorními soubory a vynikajícími světovými orchestry a dirigenty (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Královská liverpoolská filharmonie, BBC Londýn). Je pravidelně zván na renomované evropské hudební festivaly a jeho umění zastupuje bohatá diskografie.

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 30. 11. 2022 v 19 h, kostel Všech svatých

Adventní koncert
ludíkovská schola

Přijďte si zpříjemnit začátek adventu, poslechnout Ludíkovskou scholu, správně
se naladit na adventní čas a zapomenout na všechny chmury a strasti.

Ludíkovská schola malá.jpgLudíkovská schola, skupina mladých lidí, kteří se ve svém volném čase setkávají pravidelně již přes deset let, aby svým hraním a zpíváním dělali radost nejen sobě, ale především přátelům a všem lidem dobré vůle. Ačkoliv jako schola vyrůstali na kostelních písních, které jsou jejich primárním repertoárem, nebojí se ani jiných žánrů. Známé i ty méně známé písně zpracovávají do sborových úprav a zajímavých aranží. Během koncertů se vždy snaží vytvořit originální atmosféru, která posluchače překvapí, zaujme a potěší. Nebojí se ani různých výzev, a tak v minulosti mj. natočili animovaný klip k živému vystoupení nebo doprovázeli písně stínovým divadlem a znakovým jazykem. 

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 6. 1. 2023 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Novoroční koncert s přípitkem starostky
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
operní sólisté v jednání

MORAVSKE TRIO 2022 FB.jpgRenomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.  

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné jednotlivě: 250/200 Kč (děti studenti předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 10. 3. 2023 v 19 h, obřadní síň MÚ

FRATELLI BILAN
ADÉLA BILANOVÁ - HARFA, lADISLAV BILAN - VIBRAFON

A. Bilanová.jpgDalší koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu přinese spojení dvou hudebních nástrojů, které se na koncertních pódiích vyskytují spíše výjimečně, a v podání sourozeneckého dua budou velkým lákadlem pro všechny zvídavé posluchače.

Ladislav Bilan již ve 13 letech vykonal úspěšně konkurz do Moravské filharmonie v Olomouci, do které nastoupil v roce 2009 a stal se tak jejím historicky nejmladším členem.

V letech 2009 a 2011 získal ocenění Talent Olomouckého kraje (2009 3. cena, 2011 1. cena), z americké soutěže WCOPA, která probíhá v Los Angeles, si v roce 2011 přivezl dvě 1. místa v kategoriích melodické bicí a bicí souprava a 2. místo v kategorií snare drum. V roce 2019 úspěšně dokončil působení v Orchestrální akademii České filharmonie.

Od roku 2020 je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR), v květnu toho roku se představil v rámci on-line streamu „Mladí hudebníci na Pražském jaru – živě z HAMU“ (sólový recitál přesunut z důvodu pandemie na květen 2022). Kromě působení v širokém spektru orchestrů se věnuje především komorní a sólové hře. V listopadu 2021 obdržel z rukou prof. Ivana Klánského Cenu Děkana HAMU.
 

IMG_0187 malá.jpg

Adéla Bilanová začala na harfu hrát pod vedením své matky Šárky Bilanové, později studovala na Pražské konzervatoři u Lydie Härtelové a Hudební akademii múzických umění v Praze u doc. Mgr. Jany Bouškové. V sólové i v komorní hře získala několik cen z mezinárodních soutěží (např. 3 místo na mezinárodní soutěži OPUS 2021). Zúčastnila se několika harfových kurzů a mimo jiné byla vybrána na koncert mladých olomouckých talentů, kde vystoupila sólově za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Marka Štilce.

 

 

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 28. 4. 2023 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

To nejlepší z muzikálů s držitelkou Thálie Lucií Bergerovou a Radkem Novotným

Radek Novotný 1.jpgLucie Bergerová foto.jpgJedinečný koncert, jenž bude průřezem úspěšnými muzikálovými inscenacemi v podání hvězd brněnské muzikálové scény Městského divadla Brno. Na koncertě zazní výběr ze světoznámých muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Vlasy, West Side Stoty, Bídníci, Chicago, Cats, Rebelové, My Fair Lady, Fantom opery aj.  

Lucie Bergerová, Absolventka oboru zpěv na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, už během studií hostovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Po škole začala učit zpěv na ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově a zároveň získala angažmá v Těšínském divadle.  Od roku 2015 působí navíc v Městském divadle v Brně. Lucie Bergerová získala nejvyšší ocenění jako muzikálová herečka – Thálii za rok 2013.

Radek Novotný započal již během studia na Janáčkově akademii spolupráci s Městským divadlem Brno, kam nastoupil do muzikálu Jesus Christ Superstar. Poté následovalo několik dalších projektů v témže divadle a v srpnu 2007 přijal nabídku do angažmá jako sólista zpěvohry. Kromě muzikálů účinkoval také v činohrách a koncertních představeních. Zúčastnil se mnoha zahraničních turné, mj. po německy mluvících zemích, z nichž nejcennější pro něj byla zahraniční verze muzikálu Evita.

 

Vstupné jednotlivě: 250/200 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

 

Adresy míst konání koncertů:

1) Státní zámek Rájec nad Svitavou, Blanenská 1, Rájec-Jestřebí
2) Obřadní síň MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84, Rájec-Jestřebí
3) Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí
4) Kostel Všech svatých, Blanenská (naproti MÚ), Rájec-Jestřebí

 

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 490 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 690 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1190 Kč

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

www.hudbarajecjestrebi.cz