≡ Menu

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ SLUŽBY MĚSTA PŘEROVA VE SPOLUPRÁCI
S UMĚLECKOU AGENTUROU GLOBART S.R.O.

UVÁDÍ

SETKÁNÍ ŽÁNRŮ PŘEROV 2024 - 2025

www.setkanizanru.cz


UŠETŘETE S PŘENOSTNOU ABONENTKOU 

Ceny abonmá 

  • 1090,- Kč (přenosná abonentka),
  • 545,- Kč pro ZTP, ZTP/P (nepřenosná abonentka)
  • Jednotlivé vstupné: 490,- / 390,- Kč

Předprodej abonmá zahájen 19.6.2024

Městské informační centrum, telefon: 581 587 711, e-mail: predprodej@kis-prerov.cz


 

Benackova-PustinaJPG.jpgPondělí 7. října 2024 v 19 h, Městský dům Přerov

Zahajovací galakoncert

Gabriela Beňačková

spoluúčinkuje Jakub Pustina & Moravské klavírní trio


Jedná se o unikátní koncert legendární sopranistky Gabriely Beňačkové, která více než 50 let reprezentuje ČR na nejprestižnějších světových operních scénách, jako je například La Scala v Miláně, Metropolitní opera v New Yorku nebo Vídeňská státní opera ve Vídni. Posluchači budou mít jednu z posledních možností slyšet ji jako Jenůfu, Rusalku nebo Mařenku. 

Gabriela Beňačková je přední sopranistka s bohatou uměleckou kariérou trvající více než půl století, se narodila v Bratislavě, kde absolvovala konzervatoř a VŠMU. V roce 1969 triumfovala jako absolutní vítězka na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech.

Její operační debut proběhl v Národním divadle v Praze, kde ztvárnila řadu ikonických rolí včetně Mimi v "La Boheme", Rusalky a Káťi Kabanové. Během svého 11letého působení v této instituci také zaujala jako Libuše při slavnostním znovuotevření divadla v roce 1983, přičemž současně přijala české občanství.

Gabriela Beňačková se stala stálou hostující hvězdou na předních světových operních scénách, včetně Bavorské státní opery v Mnichově, Státní opery ve Vídni a Metropolitní opery v New Yorku, kde v letech 1990-1999 zazářila v rolích jako Káťa Kabanová, Jenůfa a Desdemona.

Mimo pódium Metropolitní opery si také získala uznání na světových jevištích v Amsterdamu, Paříži, Moskvě, Buenos Aires a dalších městech, kde představila své nepřekonatelné interpretace rolí jako Rusalka, Mařenka, Taťána v "Eugenu Oněginovi" a Líza v "Pikové dámě".

Gabriela Beňačková se významně podílela na koncertech, oratoriích a mších po celém světě. Spolupracovala s vynikajícími umělci a dirigenty a její nejčastějším operním partnerem byl tenorista Placido Domingo.

Za svou mimořádnou kariéru získala mnoho ocenění, včetně ceny Grammy a řady medailí, a byla jmenována nositelkou titulů jako Kammersängerin a národní umělkyně.

Gabriela Beňačková se nadále věnuje umění jako koncertní pěvkyně a pedagožka, sdílející své znalosti s mladou generací. Je aktivní v porotách mezinárodních pěveckých soutěží a její jméno nese i planetka ve vesmíru.

Jakub Pustina tenorista s nezaměnitelným, mohutným a strhujícím hlasem se více než 10 let věnoval barytonovému oboru, kde ztvárnil na mnoha světových jevištích několik desítek titulních postav. Poté se ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat oboru dramatického helden-tenora a v současnosti je jejím stálým pěveckým partnerem. Do jeho repertoáru patří nejtěžší dramatické postavy světového repertoáru, jako je například Verdiho Otello, Smetanův Dalibor, Canio v Leoncavallových komediantech nebo nesmírně náročné a rozsáhlé tenorové party oper Richarda Wagnera (Tristan, Parsifal, Lohengrin a další). Jeho hlas zněl například v Polsku, Rusku, Německu, Bulharsku, Belgii, Francii, Itálii, Rakousku, Maďarsku, Lucembursku, Dánsku, Slovensku, Americe, Singapuru, Panamě, Austrálii či Novém Zélandu.


Vstupné: 490 Kč

 

IMG_3783-01Pondělí 2.  prosince 2024 v 19 h, Městský dům Přerov 

Vilém Veverka TRIOplus

Martin Hybler - klávesy, Ondřej Štajnochr - kontrabas, Tomáš Hobzek - bicí, Vilém Veverka – hoboj

 

Vstupte do světa nekompromisního transfusion - jazzu s hudební formací Vilém Veverka TRIOplus, kde se virtuozita hoboje snoubí s energií jazzového tria. Motto souboru "Vorsprung durch Qualität und Leistung" („Náskok díky kvalitě a výkonu“) je výstižným krédem i filozofií zároveň.

Vilém Veverka TRIOplus představuje výjimečnou hudební formaci, která vznikla r. 2020 s cílem přinést na českou scénu inovativní, a především progresivní instrumentální zážitek, faktickou „novou syntézu“ současné a jazzové hudby. Jejich originální „trans-fusion styl“ tak spojuje principy současné moderní i jazzové hudby, a to v nejčistší a nejvýraznější formě. Kreativita všech interpretů vytváří zcela autentický a osobitý hudební celek, a tím i neopakovatelný posluchačský zážitek. Vedle hudby klasiků 2. poloviny 20. století (Ch. Corea, J.-M. Jarre, A. Piazzolla, M. Pavlíček ad.) včetně zřetelné inspirace jazzem, jsou hlavní pozornost a důraz zaměřeny na vlastní, autorskou hudbu. Tvůrčí složku souboru reprezentuje výrazná osobnost komponujícího hráče na klávesové nástroje, skladatel Martin Hybler. Jeho originální kompozice, spontánně vyzařující estetiku současné doby včetně dráždivých avantgardních prvků, zároveň provokují individuální hráčskou kreativitu i virtuozitu jednotlivých interpretů. Toto vysoce tvůrčí prostředí je pak předpokladem i pilířem hudebního stylu formujícího se pod označením „trans-fusion“.

Vilém Veverka TRIOplus je však především sestavou čtyř špičkových hudebníků. Vedoucí a centrální osobnost, mezinárodně uznávaný hobojista Vilém Veverka (vítěz soutěže Sony Music Foundation), spojuje na této platformě své mistrovství s nejlepšími českými jazzovými hudebníky své generace.

Vstupné:  390 Kč


10_NOVOROCNI- 6528 net.jpgPondělí 6. ledna 2025 v 19 h, Městský dům Přerov

Novoroční koncert
Moravské klavírní trio & operní sólisté


Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, operní sólisté

 

Renomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru.

Moravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl. Významnou součástí činnosti souboru je i spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií. Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru je Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách (MET, Tokio, La Scala...) Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresivnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s nadšeným ohlasem široké hudební veřejnosti.

Vstupné:  390 Kč

 

Four hands new 2024 (3).jpgÚterý 4. února 2025 v 19 h, Městský dům Přerov

Four hands

Kateřina Konopová, Iryna Cherkashyna – čtyřruční klavír


Členky klavírního dua rády rozšiřují svůj repertoár zahrnující čtyřruční standardy jako Dvořákovy Slovanské tance či Smetanovu Mou vlast o další hudební žánry.

Kateřina Konopová je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity  a doktorandského studia na VŠMU v Bratislavě. Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží. Pedagogicky působila na Fakultě umění Ostravské univerzity a na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V současné době se věnuje jak koncertní sólové hře, tak i interpretaci komorní hudby a je vyhledávanou korepetitorkou. Od roku 2020 vystupuje v klavírním duu spolu s Lukášem Michelem a spolupracuje také s pěveckým sborem Pražská Kantiléna. Nadále se také úspěšně věnuje pedagogické činnosti a působí jako korepetitorka na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.
Irina Cherkashyna studovala hru na klavír v Charkově. Na Ukrajině i v zahraničí se s úspěchem zúčastňovala mezinárodních soutěží, koncertů a festivalů na Ukrajině i v zahraničí, vystoupila několikrát s orchestrem Charkovské filharmonie. V letech 2012- 2017 byla studentkou Pražské konzervatoře ve třídě Milana Langera a získala 3. cenu na Mezinárodní soutěži Z. Fibicha v interpretaci melodramů a 2. cenu na 39. soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií ČR. Aktivně se zúčastnila klavírních kurzů pod vedením významných pianistů.

Vstupné:  390 Kč

 

4CELLOS.jpgStředa 26. března 2025 v 19 h, Městský dům Přerov

4CELLOS - Bach (to) Rock

Michal Greco, Alžběta Poukarová-Rolečková, Martina Klimešová, Rudolf Mrazík

Objevte krásu zvuku violoncell prostřednictvím brněnského souboru profesionálních hudebníků, jejichž repertoár zahrnuje nejen díla z klasické hudby, ale také pop, rock, jazz (ragtime)a filmovou tvorbu.

4CELLOS Objevte krásu zvuku violoncell prostřednictvím brněnského souboru profesionálních hudebníků jejichž repertoár zahrnuje nejen díla klasické hudby, ale také pop, rock, jazz (ragtime) a filmovou tvorbu. Uskupení působící od roku 2014, interpretuje hudbu různých stylových žánrů od barokní po současnou, a snaží se tak přinést nový zážitek z poslechu hudby v originálním souzvuku více violoncell.

4CELLOS není jen o tradičním kvartetu, ale o flexibilitě a inovaci. Od svého vzniku se stali vyhledávaným tělesem pro různé typy hudebních projektů. Ať už se jedná o menší komorní sestavy nebo větší soubory, jejich hra je vždy plná emocí a technické dokonalosti. Vystoupení 4CELLOS jsou známá svou různorodostí. Každý koncert je jedinečný a přináší posluchačům možnost hudbu skutečně zažít. Navíc, interpretace známých skladeb v novém aranžmá pro více violoncell nabízí svěží a originální pohled na tradiční i současnou hudbu.

Přijďte a zažijte kouzlo hudby s 4CELLOS naživo!

Vstupné:  390 Kč

 

________________________________________________________________________________________________

Všechny koncerty se konají v Městském domě Přerov, Kratochvílova 1, 750 02 Přerov

Změna programu vyhrazena.


Ceny předplatného:
  545 Kč nepřenosná abonentka pro 1 osobu (osoby ZTP či ZTP/P)
1090 Kč přenosná abonentka pro 1 osobu
 

Cena jednotlivého vstupného: 390 Kč (50% sleva osoby ZTP či ZTP/P)

Zahajovací koncert – G. Beňačková 490 Kč

 

Výhody předplatného:

  1. Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
  2. Úspora 480 Kč při koupi abonentky ZTP či ZTP/P
  3. Úspora 960 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
  4. Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
    (platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

Předprodej vstupenek a abonentek:
Městské informační centrum, telefon: 581 587 711, e-mail: predprodej@kis-prerov.cz, web: www.mdprerov.cz
Pořadatel:  Městský dům Přerov, Pavel Ondrůj, tel. 608 810 150, e-mail: program@kis-prerov.cz

 

Dramaturgie a marketing:

Umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, www.globart.cz