≡ Menu

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2020 – 2021
KONCERTNÍ SEZÓNA MIMO JIŽ PROBĚHLÉHO zahajovacího KONCERTU FELIXE SLOVÁČKA a závěrečného koncertu django jet BUDE O ROK PŘELOŽENA
NOVÉ TERMÍNY VČAS SDĚLÍME

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starostky Mgr. Romany Synakieviczové.
Koncerty jsou podporovány Nadací Český hudební fond.

 

 

Pátek 18. 9. 2020 v 19 h, Státní zámek Rájec nad Svitavou

Slavnostní zahajovací koncert
FILMOVÉ A POPULÁRNÍ SWINGOVÉ HITY

Felix Slováček - saxofon, klarinet
Vjačeslav Grochovkij - klavír

felix-slovacek-foto-robert-vano2.jpgSaxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu. Na koncertě se představí za doprovodu klavíru.

Felix Slováček, hudebník, skladatel a dirigent vystudoval klarinet na konzervatoři v Kroměříži a posléze na JAMU v Brně. Po absolutoriu vstoupil do orchestru Karla Vlacha, kde působil v letech 1968 – 1969. Nejvíce ho ale proslavilo angažmá v orchestru Ladislava Štaidla, doprovázejícím Karla Gotta. Zde začal hrát i na saxofon. Hrou na tento nástroj se zviditelnil nejen u nás, ale i v zahraničí. Štaidl mu totiž jako výraznému instrumentalistovi dával prostor k sólovým výstupům během Gottových koncertů. Od 70. let Felix Slováček vydával vlastní sólová alba a vystupoval i v jiných hudebních tělesech. V roce 1983 se stal dirigentem Tanečního a jazzového orchestru Československého rozhlasu. Orchestr se přejmenoval na Big Band Felixe Slováčka. Felix Slováček je jeho ředitelem, dirigentem i sólovým interpretem. Felix Slováček obdržel v roce 2013 od prezidenta republiky medaili Za zásluhy.

Vstupné jednotlivě: 250/200 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 23. 10. 2020  v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna

NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN

Podzimní koncert
THE CELLO BOYS & Od klasiky k rocku

Ladislav Mariaš - violoncello
Zachar Fedorov - violoncello

Poprockové duo Ladislav Mariáš a Zachar Fedorov zahrají na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů nejznámějších kapel jako Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden či známých interpretů a DJ´s jako Jackson, Fonsi, Avicii a další.

Ladislav Mariaš je absolventem Pražské konzervatoře a pokračuje v konzultacích u Mikaela Ericssona na AMU v Praze. Získal 1. místo a titul absolutního vítěze soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně. Absolvoval masterclass pod vedením světových violoncellistů, působil také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje sólově, orchestrálně a v komorních projektech.

Zachar Fedorov je rovněž absolventem Pražské konzervatoře a vzdělání si doplňuje na AMU v Praze pod vedením Michala Kaňky. V roce 2002 vyhrál soutěž ZUŠ a v roce 2011 udělal konkurz do Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Účastní se mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu, vystoupil jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla a od roku 2015 působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým například absolvoval zahraniční turné s Enniem Morriconem.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 9. 12. 2020 v 19 h, kostel Všech svatých

NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN

Adventní koncert
Hudba královských dvorů

Richard Závada – theorba
Jakub Michl – viola da gamba

Duo oblíbených barokních nástrojů, které nesměly chybět na žádném královském dvoře a jejichž souzvuk byl neodmyslitelnou součástí zámeckých komnat interpretuje díla barokních skladatelů jako jsou Robert de Visée, Archangelo Corelli, Francois Couperin a další.

DSC_5151 MALÁ.jpgRichard Závada studoval loutnu na Akademii staré hudby při FF MU v Brně, na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Lyon a na JAMU v Brně. Dlouhodobě  se věnuje hře na historické nástroje a od roku 2006 je uměleckým vedoucím skupiny Bakchus, zabývající se interpretací středověké hudby. Hostoval v hudebních ansámblech Czech Ensemble Baroque, Capella Regia Praha, Ensemble Musica Armonia, Ensemble Tourbillon, Westminster Opera (GB), Sinfonietta Baden (AT), Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Brno Baroque, Polyfonion, působil v různých pěveckých sborech a v roce 2006 se zúčastnil natáčení mužských sborů na CD a DVD pro americkou metalovou legendu Manowar. Založil ansámbl Capella Antiqua Brunensis, který se zabývá interpretací barokní hudby a rekonstrukcí barokních baletů a loutnové duo Infinitas. Aktivně koncertuje v ČR i v zahraničí, vystupuje v divadlech v orchestru i na jevišti, natáčel také hudbu do slavné počítačové hry Kingdome Come Deliverance od Warhors Studios.

Jakub Michl vystudoval violoncello na Pražské konzervatoři u Tomáše Strašila, hudební vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, violu da gamba na Trinity College of Music v Londýně u Alison Crum a Vittoria Ghielmiho na Mozarteu v Salzburgu. Mimo to absolvoval mistrovské třídy a soukromé lekce s Jordi Savallem, Wielandem Kuijkenem, Marianne Müller a mnoha dalšími osobnostmi. Je laureátem interpretační soutěže o sólový výstup s orchestrem Hudebního festivalu Znojmo v roce 2013. Svůj zájem o hudbu evropského středověku a hru na fidulu prohluboval na kurzech v Besalú (Medieval Music Besalú) a Vancouveru (Early Music Vancouver). Spolupracoval se soubory Musica Florea, In Cordis Ensemble, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Damian, Solamente naturali, Les Traversées Baroques, Trinity College Consort of Viols, Greenwich Baroque, Ritornello aj. Vyučuje též violu da gamba a historicky poučenou interpretaci staré hudby v Čechách i zahraničí.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 8. 1. 2021 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN

Novoroční koncert s přípitkem starostky
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
operní sólisté v jednání

Aktuální foto malá.jpgRenomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.  

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné jednotlivě: 180/120 Kč (děti studenti předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 19. 3. 2021 v 19 h, obřadní síň MÚ

NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN

Recitál klavírní virtuózky Kateřiny Potocké

Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu. Pro diváky je připraven atraktivní klasicko-romantický virtuózní program.

potocká.jpgHře na klavír se Kateřina Potocká začala věnovat již ve 4 letech, své mimořádné nadání rozvíjela na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Martiny Schulmeisterové, Ph.D. a od roku 2018 je posluchačkou JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Byla úspěšná na soutěžích Amadeus, Virtuosi per musica di pianoforte nebo na soutěži Vítězslava Nováka, v roce 2014 získala 1. cenu a titul absolutního vítěze na soutěži Pro Bohemia a zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Dále obdržela 2. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů v Praze (2015), 2. cenu na soutěži „Pianotalents“ Miláno, Itálie (2013) nebo 3. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni (2016). Mezi její poslední úspěchy patří ceny získané v r. 2019 v Římě - 1. cena na mezinárodní soutěži Anemos a 2. cena na soutěži Youth Academy Award. V témže roce zvítězila také na mezinárodní soutěži v Klosterneuburgu (Vídeň). Soustavně se věnuje rovněž komorní hře, od roku 2019 působí na konzervatoři v Pardubicích.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 23. 4. 2021 v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna
NÁHRADNÍ TERMÍN 4. 6. 2021, místo a čas zůstává stejné

DJANGO JET & Swing a francouzský gypsy jazz

django_jet_band_2019.jpgDjango Jet je brněnský soubor hrající převážně taneční swing a francouzský gypsy jazz, který je charakteristický svým houslovo-kytarovým zvukem. V repertoáru najdete francouzské, české i americké swingové vypalovačky proložené instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club de France.

Kapela Django Jet dnes koncertuje v šesti členech. Jádro tvoří trojice vokalistů-instrumentalistů: Marie Gilbertová, narozená v Belgii, vynikající nejen ve zpěvu, ale působí v Brně i jako lektorka swingového tance; Aneta Wirth, absolventka brněnské konzervatoře na housle, gypsy jazz se učila hrát v Anglii a Janek Čarek, výborný zpěvák a kytarista, klíčová osobnost brněnské swingové scény. Dále v kapele uslyšíte cimbalistu Jiřího Gužíka, bývalého sólistu VUS Ondráš, na sólovou kytaru Matěje Habrnála, který se gypsy jazzu věnuje již od roku 2006, a na kontrabas Jaroslava Panuše s pověstí nesmírně flexibilního multižánrového umělce směle ovládajícího i hru na baskytaru.

Vstupné jednotlivě: 180/120 Kč (děti studenti předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

 

Adresy míst konání koncertů:

1) Státní zámek Rájec nad Svitavou, Blanenská 1, Rájec-Jestřebí
2) Obřadní síň MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84, Rájec-Jestřebí
3) Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí
4) Kostel Všech svatých, Blanenská (naproti MÚ), Rájec-Jestřebí

 

Předplatné:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 390 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 890 Kč

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

www.hudbarajecjestrebi.cz