≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » The CELLO Boys - Od klasiky k rocku

The CELLO Boys - Od klasiky k rockuTCB_plakát zmenšený pro mail.jpg

Vznik kapely The CELLO Boys se váže k podzimu roku 2016. Za dobu dosavadní umělecké činnosti mají za sebou řadu vystoupení jak v České republice, tak v zahraničí. Vystoupili na mnoha akcích, jako jsou plesy, festivaly, veřejné akce, obecní slavnosti, firemní večírky a další. Pravidelně také pořádají své vlastní koncerty v různých divadlech nebo industriálních či jiných netypických prostorech. Interpretují hudbu „klasickou“, pop, rock či hudbu jiné moderní scény. Do jejich repertoáru se tedy řadí jak J. S. Bach, J. Haydn, A. Dvořák, tak vlastní virtuózní úpravy těch nejznámějších písní kapel jako například Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden nebo také známých interpretů a DJ´s mezi které patří M. Jackson, L. Fonsi, Avicii a další. Snaží se o propojení těchto kontrastních stylů. Proto si můžeme povšimnout například motivu 4. věty Novosvětské Symfonie A. Dvořáka ve skladbě Fear of the Dark (Iron Maiden), nebo Toccaty d moll zakomponované do Thunderstruck (AC/DC). V současné době hrají také své autorské skladby na pomezí žánrů DnB, Dubstep, pop, rock… Poslední dobou vystupují jako sólisté s komorními a symfonickými orchestry jak na území české republiky, tak za jejími hranicemi. Skladby volí tak, aby se předvedla virtuózní technika, všechny možnosti nástroje a aby se zároveň nenudil ani odborník, ani méně náročný posluchač.

Ladislav Mariaš poznal violoncello již ve 4 letech, kdy jej k perfektním základům a lásce k nástroji vedl první učitel, Václav Stuchlý. Později přešel na ZUŠ Ostrava-Poruba, kde jej s otcovským přístupem a neméně důsledně učil Mgr. Miroslav Doležil. Od roku 2012 studoval na Pražské konzervatoři, ve třídě profesorky Renaty Strašrybkové, díky níž měl možnost poznat svého nynějšího spoluhráče. V současné době ve svých studiích pokračuje na Akademii múzických umění v Praze, kde své hráčské dovednosti konzultuje s profesorem Mikaelem Ericssonem. Zúčastnil se také řady soutěží, na kterých získal mnoho ocenění. Řadí se mezi ně například 1. místo a titul absolutního vítěze violoncell a kontrabasů v celostátním kole soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně, nebo účast na celosvětové soutěži Wettbeverb violoncello v rakouském Liezenu. Absolvoval také kurzy a masterclass pod vedením Elizabeth Wilson, Michala Kaňky, Piotra Hausenplase, Sebastiana Klingera, Petra Prauseho, Stevena Isserlise a Jána Slávika a dalších. Na základě úspěšně vykonaného konkurzu působí také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje jak sólově, orchestrálně, tak v komorních projektech, jako je The CELLO Boys nebo The StringZ. Ve volném čase píše autorské skladby The CELLO Boys a tvoří aranže koncertů s orchestry.

Zachar Fedorov je dlouholetým vášnivým violoncellistou. Od svých šesti let studoval pod vedením Vitalie Belozerova a Olega Fedorova. V roce 2007 nastoupil na Pražskou konzervatoř do třídy uznávané profesorky Renaty Strašrybkové. V roce 2002 se zúčastnil celonárodní soutěže ZUŠ ve hře na violoncello a vyhrál první místo. O tři roky později vyhrál na stejné soutěži druhé místo. V roce 2011 splnil konkurz na místo violoncellisty v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a do roku 2021 byl členem tamějšího symfonického orchestru. Ve vzdělávání v oboru violoncella nadále pokračoval a od r. 2014 studoval na Akademii múzických umění v Praze pod vedením Michala Kaňky. Během studií na AMU se účastnil mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu. V rámci svého studia absolvoval masterclass pod vedením M. Kaňky, J. Bárty, M. Ericssona a C. Brotbeka. Ve své koncertní činnosti vystoupil také jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla. Spolupracuje také s předními českými klavíristy jako např. s Michalem Maškem. Od roku 2015 aktivně působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým absolvoval zahraniční turné s umělci, jako jsou Ennio Morricone, Danny Elfman, James Newton Howard, ale také Pražský výběr nebo Accept. V současné době je mimo The CELLO Boys také členem orchestru DJKT v Plzni.

Jakub Kočí pochází z Opavy. K hudbě směřoval již od útlého věku, kdy od dvanácti let hrál v různých kapelách v okolí Opavy a účinkoval na hudebních akcích, kde se potkával se skvělými muzikanty. V roce 2014 úspěšně maturoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor Bicí nástroje. Následující dva roky studoval na téže škole navazující studium, které zakončil absolventskou zkouškou a absolventským koncertem. Založil také vlastní kapelu, se kterou úspěšně vydali své CD. Od roku 2016 studuje Akademii múzických umění v Praze - obor Bicí nástroje se specializací na jazz. Během studia v letech 2010-2016 pravidelně vypomáhal v Janáčkově filharmonii Ostrava. Jakub se nezaměřuje pouze na bicí nástroje, ale také vyniká ve hře na kytaru a klavír, přičemž hru na tyto nástroje vyučuje. Současně účinkuje v Českém národním symfonickém orchestru a vypomáhá v Plzeňské filharmonii. Tvoří vlastní hudbu, která proniká do různých projektů. Pravidelně vystupuje v několika kapelách různého stylu (od klasiky, přes reggae až po rock a pop), kdy spolupracuje s různými známými umělci. Jeho stávající hlavní kapelou je reggae kapela Švihadlo, se kterou pravidelně vystupuje na různých festivalech. V The CELLO Boys působí od roku 2017.