≡ Menu

Kulturní a informační služby města Přerova ve spolupráci
s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o. uvádí

 

SETKÁNÍ ŽÁNRŮ PŘEROV 2023 - 2024

www.setkanizanru.cz


***** Šetřete s přenostnou abonentkou *****

Abonentka za 990 Kč, oproti jednotlivým koncertům ušetříte až 960 Kč.


 

Úterý 21. listopadu 2023 v 19 h, Městský dům Přerov

Výlet do Španěl s hercem Tomášem Hanákem


Petr Vít - kytara, Veronica Roa - flamencový tanec, Tomáš Hanák - mluvené slovo


Texty geniálního českého spisovatele Karla Čapka v podání oblíbeného herce Tomáše Hanáka a hudebně taneční koláž tanečnice Veronicy Roa a kytaristy Petra Víta.
Tomáš Hanák.jpgČeský herec a moderátor Tomáš Hanák pochází ze slovenské Kremnice, s rodiči jako dítě hodně cestoval a dokonce s nimi dva roky strávil na Kubě. Vystřídal mnoho profesí, v době totality pracoval např. jako rybář, skladník, číšník, loutkoherec nebo asistent režie. Od roku 1977 působí v divadle Sklep jako herec i autor. Mezi jeho nejznámější filmy patří Kopytem sem, kopytem tam, Pasti, pasti, pastičky, Cesta z města nebo Mazaný Filip. Tomáš Hanák se kromě herectví věnuje také hudbě, hraje s kapelou MTO Universal Praha. V České televizi působí jako moderátor a tvář charitativního pořadu Pomozte dětem.

Petr Vít je nejen aktivním hudebníkem a skladatelem, ale také profesorem brněnské konzervatoře a uměleckým ředitelem festivalů Ibérica a Colores Flamencos. Za dlouholetou propagaci španělské kultury obdržel v roce 2014 od španělského krále Dona Juana Carlose I. Čestný kříž řádu za občanské zásluhy. Jako jeden z mála kytaristů dokáže na svých koncertech propojit kouzlo klasické i flamenkové kytary.

 

 

Vitovi mensi.jpgVerónica Roa prožila pět let ve Španělsku a flamenkový tanec studovala v Granadě. Zdokonalovala se rovněž na mistrovských kurzech, kde byli jejími učiteli nejvýznamnější osobnosti současné flamenkové scény – David Pérez, Manuel Betanzos, Patricia Guerrero či Alba Heredia. Vystupovala na nejrůznějších festivalech : Brněnský podzim, Logos v Polsku, Epidaurus v Chorvatsku aj. Spolupracovala s Městským divadlem Brno v muzikálu Zorro a brněnskou filharmonií.

 

 


 

Čtvrtek 14. prosince 2023 v 19 h Městský dům Přerov

Hazafele


David Golas l kytara, Šimon Jakubíček l kontrabas
Michal Grossmann l housle, Marek Šnorich l akordeon


Hazafele malá.jpgMaďarské a romské melodie brněnské kapely se Vám zaryjí pod kůži, přejdou do žil, zvednou vás ze židle a rozhodně
nenechají chladnými. Kapela Hazafele (z maďarského překladu Na cestě domů) vznikla roku 2017 a od počátku se věnuje především romskému a maďarskému folklóru. Jejími zakladateli byli Šimon Jakubíček (kontrabas) a David Golas (kytara), k nim se později přidali další hudebníci. Primárním posláním kapely je přiblížit posluchačům lidovou hudbu, se kterou se obvykle v běžném životě jen tak nesetkají; v repertoáru souboru jsou ale i známé melodie jako je Montihočardáš, Bartókovy Rumunské tance nebo skladby, které proslavila Věra Bílá. V roce 2019 nahrála kapela své první EP album. Kapela Hazafele je slyšet v Českém rozhlase, na Rádiu Proglas a pravidelně vystupuje na kulturních akcích po celé republice.


 

Úterý 2. ledna 2024 v 19 h  Městský dům Přerov

Novoroční koncert
Moravské klavírní trio a operní sólisté


Jiří Jahoda - housle, Jana Ryšánková - klavír, Miroslav Zicha - violoncello
 + operní sólisté

Moravské klavírní trio ve spolupráci s vyhlášenými operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet.
MORAVSKE TRIO 2022.jpgMoravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 a od roku 1999 hraje v nezměněném složení. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl. Významnou činností souboru je spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách (MET, Tokio, La Scala...)
Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s nadšeným ohlasem široké hudební veřejnosti. O tom svědčí opakovaná pozvání k vystupování na významných koncertních pódiích. 


 

Pátek 8. 3. 2024 v 19 h, Městský dům Přerov

Klavírní recitál Adama Závodského

Virtuózní koncert mladého pianisty, držitele prestižních ocenění, nabídne hudbu od klasicismu po současnost.

Adam-Zavodsky.jpgAdam Závodský je absolventem Konzervatoře v Českých Budějovicích u MgA. Magdy Štajnochrové a  mistrovských kurzů na JAMU ve třídách prof. Františka Novotného (komorní hra) a prof. Jana Jiraského, v jehož třídě nyní ukončuje magisterské studium. Vystudoval rovněž obor skladba na Pražské konzervatoři pod vedením MgA. Jiřího Gemrota. Je držitelem několika ocenění v národních i mezinárodních soutěžích. V roce 2022 obdržel 2. cenu a Cenu za nejlepší interpretaci díla Leoše Janáčka v Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka Brno, v r. 2019 3. cenu v Interpretační soutěži Nadace Bohuslava Martinů a 2. cenu v mezinárodní klavírní soutěži 21st Century Art Competition, Vídeň – Klosterneuburg. Několikrát byl oceněn také v Mezinárodní Novákově klavírní soutěži. Získal zde 1. cenu v letech 2014 a 2015, kdy mu byla udělena také Cena za nejlepší interpretaci skladby Oskara Nedbala, a v roce 2013 2. cenu a Cenu Antonína Kubálka. Věnuje se také pedagogické a publikační činnosti. Každoročně např. přednáší ve vzdělávacím cyklu U3V HF JAMU „Básníci klavíru“.


 

Úterý 23. dubna 2024 v 19 h, Městský dům Přerov

Tereza mátlová & MORAVSKÉ KLAVÍRNÍ TRIO

Sopranistka Tereza Mátlová vystupuje na předních divadelních scénách v České republice, ale i v zahraničí. S doprovodem Moravského klavírního tria nabídne program plný světových operních árií.

Tereza MátlováSopranistka Tereza Mátlová se věnuje opeře, operetě i muzikálu.
Absolvovala operní zpěv na pražské Akademii múzických umění v Praze a na Bach - Akademii ve Stuttgatru.
Jako sólistka vystupuje na předních divadelních scénách v České republice i v zahraničí. Byla dvakrát nominována na Cenu Thálie a jako talent roku oceněna na Wexford festivalu v Irsku. Vyniká v rolích jako je Rusalka, La Traviata, Gilda, Čardášová princezna a mnoho dalších a účinkuje v muzikálech Fantom opery, Bídníci či Noc na Karlštejně .

Jako host vystoupila na turné Evy Urbanové a nezapomenutelného Karla Gotta. Pro společnost Supraphon Records natočila operu Mirandolína B. Martinů a pro KVArt CD Belcanto.

V rámci projektu Podpora mladých talentů se představila jako host na koncertu barytonisty Lea Nucciho. V lednu 2014 se představila jako sólistka v operních domech v egyptské Káhiře a Alexandrii na koncertech s Káhirským symfonickým orchestrem pod vedením dirigenta Ahmeda El Saediho a Novoroční koncert byl snímán Egyptskou televizi. Mezi její role patří Cosette v českém nastudování muzikálu Les Misérables – Bídníci, Ellen v Miss Saigon a Primadonna Carlotta Giudicelli v muzikálu Fantom opery v pražské GoJa Music Hall.


 

Všechny koncerty se konají v Městském domě Přerov, Kratochvílova 1, 750 02 Přerov

Změna programu vyhrazena.

Ceny předplatného:

500 Kč nepřenosná abonentka pro 1 osobu (osoby ZTP či ZTP/P)
990 Kč přenosná abonentka pro 1 osobu

Cena jednotlivého vstupného: 390 Kč (50% sleva osoby ZTP či ZTP/P)
 


Výhody předplatného:


1. Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
2. Úspora 475 Kč při koupi abonentky ZTP či ZTP/P
3. Úspora 960 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
4. Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)


Předprodej vstupenek a abonentek:
Městské informační centrum, telefon: 581 587 711,

e-mail: predprodej@kis-prerov.cz, web: www.mdprerov.cz


Pořadatel:
Městský dům Přerov, Pavel Ondrůj, tel. 608 810 150, e-mail:
program@kis-prerov.cz


Dramaturgie a marketing:
Umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda,
info@globart.cz,  www.globart.cz


Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Přerov. Těmito produkcemi, spojenými s koncerty špičkových umělců, podporuje dramaturgie projektu unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.