≡ Menu

 

INFOMACE O NOVÉ KONCERTNÍ SEZÓNĚ 2020-2021
NAJDETE
ZDE

 

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2019 – 2020

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starostky Mgr. Romany Synakieviczové.
Koncerty jsou podporovány Nadací Český hudební fond.

 

Pátek 13. 9. 2019 v 19 h, Státní zámek Rájec nad Svitavou

Slavnostní zahajovací koncert
Ensemble Frizzante

Vokální kvinteto Ensemble Frizzante je souborem profesionálních brněnských zpěváků Národního divadla v Brně a Českého filharmonického sboru Brno. Působí od roku 2015 a s chutí objevuje zapomenuté skladby.
 

Frizzante malá.jpgEva Daňhelová (soprán) spolupracovala od roku 1999 s Českým filharmonickým sborem Brno (sbormistr Petr Fiala), kde působila jako sólistka sboru. Od roku 2014 je členkou sboru opery Národního divadla Brno. Koncertovala na prestižních mezinárodních hudebních festivalech v několika evropských zemích, spolupracovala s výraznými osobnostmi hudební scény a významnými orchestry.
Veronika Slavíčková (alt, mezzosoprán) působila v Kantiléně – Sbor dětí a mládeže Státní filharmonie Brno. Od roku 1998 byla členkou brněnského smíšeného sboru Ars Brunensis Chorus, kde prohlubovala své zkušenosti v barokní interpretaci, ale i v moderní hudbě. V roce 2007 se stala členkou Českého filharmonického sboru Brno a působí zde dodnes. Souběžně spolupracuje s dalšími vokálními tělesy jako The Czech Ensemble Baroque, Musica da Camera Brno, Vox Iuvenalis a další. Petr Pytlík (tenor, kontraalt) zpíval v dětském sboru Jitro a v chlapeckém sboru Boni Pueri, v roce 2002 se stal spoluzakladatelem mužský soubor Gentlemen Singers, působil v kapele The Happy Hour, v operním souboru Opera Diversa a v Českém filharmonickém sboru Brno. V současnosti je členem Národního divadla v Brně, spolupracuje s dalšími soubory a sbory. V roce 2015 s přáteli založil Ensemble Frizzante, který mu poskytuje příležitost objevovat dosud nepoznaná zákoutí vokálního repertoáru. Těžištěm jeho zájmu je francouzská hudba 20. a 21. století.
Antonín Libicher (tenor) uplatnil pěvecké zkušenosti zejména ve sboru Gaudeamus, kde se posléze stal i druhým sbormistrem. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity byl členem několika dalších souborů a pěveckých sborů, např. Collegium musicum Jana Špačka, smíšeného pěveckého sboru Rastislav Blansko a působí rovněž jako klavírista v několika kapelách. V současné době je členem Českého filharmonického sboru Brno pod vedením Petra Fialy.
Martin Kotulan (bas) je členem sboru opery Národního divadla Brno. Se zpěvem začal v Pěveckém sdružení Foerster (později Český filharmonický sbor). Studiu zpěvu se věnoval soukromě (Vladimír Chmelo, Yvett Tannenbergerová). Od roku 1989 do roku 2004 působil v Brněnském akademickém sboru. V letech 2004 – 2011 byl členem Collegia vocale 1704, spolupracuje se soubory staré hudby (Musica Florea, Czech Ensemble Baroque). Spolupracuje také při natáčení a provádění scénické hudby (Městské divadlo Brno, divadlo Husa na provázku, Národní divadlo v Praze). Podílel se na nahrávání asi 10 CD, vyhrál s různými sbory několik mezinárodních soutěží (Tours, Spittal an der Drau). V letech 1997 – 2013 byl uměleckým vedoucím vokálního souboru Da Capo Ensemble.

Vstupné jednotlivě: 180/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 18. 10. 2019 v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna

PF Guitar Quartet  

Miloš Pernica, František Nečas, Karel Fleischlinger, Adam Trunečka

Uznávané kytarové kvarteto uvede v novém výlučně pánském složení "ostře nabitý" koncertní program
od renesance po současnost.


pfgq-4.jpgKytarové kvarteto vznikl v roce 2003 a během krátké doby se stal úspěšným a uznávaným komorním souborem, který působí pod názvem PF Guitar Quartet. Ve složení: Karel Fleischlinger, Kamila Holáňová, Eva Zavadilová a Miloš Pernica odehrál soubor od roku 2006 řadu významných koncertů doma i v zahraničí a toto úspěšné období završil natočením prvního DVD/CD s hudbou soudobých českých autorů. Počátkem loňského roku nahradil František Nečas a Adam Trunečka obě dámy a pro PF Guitar Quartet začíná nová éra …Soubor se aktivně účastnil kytarových kurzů a na interpretaci českých soudobých skladeb úzce spolupracuje s jejich autory.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 11. 12. 2019 v 19 h, kostel Všech svatých

 Adventní koncert
Camerata Brunenses

Veronika Vojířová – soprán, Jan Hajič - varhany

Mistři interpretace staré hudby při Akademii staré hudby v Brně zabrousí do časů barokních velikánů.


Camerata brunensis foto.jpgSopranistka Veronika Vojířová je součástí profesionálníh kruhů interpretace barokní a renesanční hudby - vystupovala již se soubory jako Collegium Marianum (um. vedoucí Jana Semerádová), Collegium Floreum (Marek Štryncl), Capella Regia Praha (Robert Hugo) i Cappella Mariana (Vojtěch Semerád). Pravidelně se účastní mistrovských kurzů věnovaných staré hudbě (MLŠSH Valtice, LŠBH Holešov, Akademie Versailles), na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity studuje program Teorie a provozovací praxe staré hudby zpěv v prvním ročníku u Ireny Troupové.
Cembalista a varhaník Jan Hajič je doktorand oboru počítačová lingvistika na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, studoval ale i kompozici na Janáčkově akademii múzických umění a slovy sopranistky Veroniky Vojířové "po letech tápání a nejistoty“ zakotvil u interpretace staré hudby v oboru Teorie a provozovací praxe staré hudby na FF MUNI u Moniky Knoblochové, specializace cembalo. Pravidelně se účastní interpretačních kurzů staré hudby (MLŠSH Valtice, LŠBH Holešov). Kromě Brněnské cameraty působí jako korepetitor pražského sboru Vagantes, cembalista ansámblu Convertendo, externě doprovází koncerty a mistrovské kurzy na Pražské konzervatoři či JAMU, a působí jako záložní varhaník pražské Akademické farnosti pod vedením Roberta Huga.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 3. 1. 2020 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Novoroční koncert s přípitkem starostky
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
Zdislava Bočková – soprán, Martino Hammerle-Bortolotti - baryton

Renomované klavírní trio se svými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program,
zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru.

O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.


MKT plakát bez textu .jpgMoravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.
Sopranistka Zdislava Bočková vstoupila na evropskou operní scénu v roce 2017, kdy získala dvouleté angažmá v Itálii. Poté, co obsadila 2. místo a obdržela Cenu “Cesare Valletti” v 71. ročníku soutěže “Comunità Europea“ per Giovani Cantanti Lirici v italském Spoletu, absolvovala kurzy a debutovala zde v operní sezóně 2017/2018 v rolích Frasquity (Carmen) a Doriny (L’impresario delle Canarie). Ve svých šestadvaceti letech se jí také splnil jeden z hudebních snů, kdy získala roli Olgy v Lehárově operetě Veselá vdova v Gran Teatro La Fenice, slavném operním domě v Benátkách (premiéra 2.2.2018). V sezoně 2018/2019 debutovala v Národním divadle Brno v Temlově opeře Kocour v botách jako Princezna, vystoupila v koncertním cyklus Jeunesses musicales s Janáčkovou filharmonií Ostrava jako Bystrouška (Příhody lišky Bystroušky), a poté se představila v roli Clorindy (La Cenerentola) na Festivalu Due Mondi ve Spoletu, kde rovněž zazářila jako Violetta z Verdiho La Traviaty v Teatro Nuovo Gian Carlo Menotti.Rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně · Další studium absolvoval ve Florencii · V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku (Corso lirico) pořádané universitou Jižní Karoliny v USA · Od roku 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v  Brně, kde se představil v roli Papagena v nové inscenaci Mozartovy Kouzelné flétny · 2000: člen  souboru Jihočeské opery v rolích Harašta, Gaudenzio (Il signor Bruschino), Budivoj (Dalibor) · Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu „Canzone italiana“.

Vstupné jednotlivě: 180/120 Kč (děti studenti předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!! KONCERT SE BUDE KONAT V NÁHRADNÍM TERMÍNU
V PÁTEK 5. 6. 2020  v 19 h  v Kulturním centru - sokolovna

Pátek 20. 3. 2020 v 19 h, obřadní síň MÚ

Klavírní recitál Magdaleny Hrudové

Jako každoročně bude jeden koncert Kruhu přátel hudby věnován prvotřídním mladým interpretům, kteří na základě mimořádných úspěchů dosáhli na stipendium Českého hudebního fondu a uvedení na Listinu nejúspěšnějších
mladých umělců v České republice.

Foto Magdalena Hrudová.jpgMagdaléna Hrudová je absolventkou Janáčkovy konzervatoře a ostravského gymnázia. V roce 2015 nastoupila do tridy prof. Aleny Vlasákové na JAMU v Brně. Prvního soutěžního úspěchu dosáhla již v roce 2002, kdy obdržela 1. cenu na soutěži Prague Junior Note. Mezi další úspěchy patří 1. cena spolu s cenami ČHF a Českého rozhlasu opět na Prague Junior Note 2006 a 2. cena v národním kole celostátní soutěže ZUŠ. Během studia na konzervatoři se v roce 2009 úspěšně účastnila soutěže Concertino Praga, v národním kole získala 2. cenu, v mezinárodním kole Čestné uznání. S dalšími výherci Concertina Praga pak účinkovala na Jihočeském festivalu. Ve stejném roce získala 3. cenu na Mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě. V roce 2010 zvítězila na mezinárodní soutěži Musica Insieme v Itálii. O rok později získala 1. cenu na mezinárodní soutěži Ference Liszta v Budapešti, kde byla navíc oceněna za provedení cyklu Bohuslava Martinů. V roce 2011 získala na soutěžní přehlídce Bohuslava Martinů v Poličce Zlaté pásmo a titul absolutního vítěze přehlídky, na soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze obdržela cenu Nadace Zuzany Růžičkové a Viktora Kalabise za nejlepši provedeni skladby Viktora Kalabise. V roce 2012 se účastnila mezinárodní soutěže Forum per tasti v Banské Bystrici na Slovensku, kde získala Čestné uznání a Cenu za nejlepší provedení skladby současného slovenského skladatele. V rámci studia na JAMU zvítězila v roce 2016 na mezinárodní souteži ANEMOS v Římě a v roce 2018 získala 3. cenu na mezinárodní soutěži Vittoria Caffa Righetti Prize v italské Cortemilii. V letech 2013 a 2015 účinkovala jako sólistka s Janáčkovou filharmonií v Ostravě.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!! KONCERT SE BUDE KONAT V NÁHRADNÍM TERMÍNU
V PÁTEK 19. 6. 2020 /ČAS A MÍSTO BEZE ZMĚN/

Pátek 24. 4. 2020 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Česká Carmen Andrea Tögel Kalivodová

Přední česká mezzosopranistka a sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová, nazývána též česká Carmen, zazpívá za doprovodu klavíru známé operní árie a zabrousí i do operety. Tato atraktivní a temperamentní pěvkyně je laureátkou několika významných pěveckých soutěží doma i v zahraničí.

 

Kalivodová Andrea.jpgAndrea Tögel Kalivodová vystudovala konzervatoř v Brně a hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Ve Vídni absolvovala stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst a zúčastnila se tam také mezinárodních mistrovských kurzů. Na základě 1. ceny nadace Emy Destinové v Londýně koncertovala v Covent Garden. Vystupovala se sólistou Metropolitní opery Leo Nuccim, na galakoncertu ke vstupu České republiky do EU ve vídeňském Konzerthausu a na dalších významných akcích. Hostuje v Národním divadle moravskoslezském, v opeře v Ústí nad Labem, ve Státním divadle v Košicích (role Carmen). Od roku 2002 spolupracuje se Státní operou Praha a od roku 2003 zde působí jako sólistka. Je častým hostem médií, vystupuje v televizi a v rozhlase. Rovněž se intenzivně zapojuje do charitativních projektů, k nejvýznamnějším patří podpora IKEMu – pacientů s plicní arteriální hypertenzí a sdružení CEREBRUM, které pomáhá lidem po poranění mozku. V roce 2012 prodělala nezhoubné nádorové onemocnění. Překonala jej a je si vědoma toho, že jí změnilo životní hodnoty.

Vstupné jednotlivě: 250/200 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

 

Adresy míst konání koncertů:

1) Státní zámek Rájec nad Svitavou, Blanenská 1, Rájec-Jestřebí
2) Obřadní síň MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84, Rájec-Jestřebí
3) Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí
4) Kostel Všech svatých, Blanenská (naproti MÚ), Rájec-Jestřebí

Předplatné:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 390 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 890 Kč

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

www.hudbarajecjestrebi.cz