≡ Menu

 

INFORMACE NOVÁ SEZÓNA 2019-2020 zde

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2018 – 2019

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starostky Mgr. Romany Synakieviczové.
Koncerty jsou podporovány Nadací Český hudební fond.

POZOR ZMĚNA - KVŮLI NEMOCI JANY BOUŠKOVÉ BUDOU INTERPRETI PRVNÍCH DVOU KONCERTŮ PROHOZENI - 14. 9. VYSTOUPÍ IVAN HERÁK A 16. 11. JANA BOUŠKOVÁ - MÍSTA VYSTOUPENÍ SE NEMĚNÍ

Pátek 14. 9. 2018 v 19 h, Státní zámek Rájec nad Svitavou

Slavnostní zahajovací koncert
Božská harfa Jany Bouškové

Členka České filharmonie a výjimečná reprezentantka české klasické hudby doma i v zahraničí uspěla jako jediná představitelka harfového oboru na nejprestižnějších harfových soutěžích v zahraničí a dnes je velmi žádanou umělkyní vystupující po celém světě.

16.jpgJana Boušková je absolventkou konzervatoře v Praze, ostravské univerzity a americké Indiana University. Je jedinou naší harfistkou, která vyhrála světově nejvýznamnější a nejuznávanější harfovou soutěž v roce 1992 v USA a ve stejném roce získala i druhou cenu v Izraeli. Mezi další četná ocenění patří i vítězství v Concours International de Musique de Chambre v Paříži a v Torneo Internazionale di Musica v Itálii. Za mimořádné koncertní úspěchy a přínos v rozvoji hry na harfu získala ocenění ve Švýcarsku a také se stala laureátkou festivalu Juventus ve Francii. V Čechách získala cenu Talent roku 96´ a jako jedna  z deseti nejvýznamnějších žen České republiky a první interpretka z klasické hudby vůbec, byla vyznamenána cenou „Lady Pro“, která jí byla předána za přítomnosti prezidenta republiky prof. Václava Klause na Pražském hradě. Mimo sólové činnosti vyučuje na Královské konzervatoři v Bruselu a je docentkou na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Od roku 2005 je též sóloharfistkou České filharmonie. Nahrála přes dvě desítky CD pro domácí i zahraniční firmy, natáčí pro rozhlasové a televizní společnosti.

Vstupné jednotlivě: 180/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 16. 11. 2018 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Ďábelský virtuóz Ivan Herák & band

Ivan Herák (housle), Josef Fečo (kytara), Marek Boldi (kontrabas)

Ivan Herák patří k nejvyhledávanějším českým cikánským houslovým virtuózům. Za doprovodu cikánské kapely uslyšíte virtuózní skladby i teskné balady pro sólové housle převážně z maďarské, rumunské a slovenské romské lidové tvorby s prvky klasicko-romantické hudby.

Image1.jpgHouslista Ivan Herák pochází z muzikantské rodiny, je absolventem konzervatoře v Topolčanech. Jeho neobyčejný talent se rozvíjel pod vedením profesora Oleg ter Martirosova. Muzikální výjimečnost, kterou disponuje v kombinaci s hudebním cítěním, mimořádným projevem a improvizací potvrzuje i jeho dosavadní pestrá koncertní činnost. Ivan má za sebou řadu nahrávek a spolupracuje s uznávanými kulturními osobnostmi jakými jsou Ida Kelarová, Zuzana Lapčíková, Jaroslav Svěcený, Yvetta Blanarovičová, Iva Bittová, Václav Hudeček, českobudějovická filharmonie s  šéfdirigentem Janem Talichem a dalšími. Dále ho můžete vidět vystupovat jako sólistu také s Talichovým komorním orchestrem, pro něhož vytvořil řadu transkripcí. Cit pro hru na housle dostal do vínku od svých předků. Charismatický projev, přednes jemných tónů v kontrastu s divokými rytmy ho dělají jedinečným umělcem. Houslová sóla, která se vám dostanou do žil či schopnost plynule procházet různé hudební proudy jsou součástí okouzlujícího projevu tohoto virtuóza, který si vždy získá každé publikum.

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 12. 12. 2018 v 19 h, kostel Všech svatých

 Adventní koncert Hany Bartošové

Přední česká varhanice, umělecká ředitelka a dramaturgyně Brněnského varhanního festivalu, předsedkyně Klubu moravských skladatelů a aktivní propagátorka české hudby v zahraničí představí rozmanitý repertoár od baroka až po současnost.

Hana_Roma IMG_0474MALÁ.jpgHana Bartošová účinkovala téměř ve všech zemích Evropy (Rakousko, Itálie, Německo, Dánsko, Francie, Belgie, Švýcarsko, Slovinsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Irsko, Chorvatsko, aj.), v Rusku a USA. Natáčí snímky pro české i zahraniční rozhlasové a televizní společnosti, vydává profilová CD, publikuje články v hudebních časopisech. Pravidelně zasedá v soutěžních porotách a komisích pro výstavbu nových varhan. Nedávno podnikla další americké turné a úspěšně vystoupila v New Yorku, Minneapolis a Chicagu.

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 4. 1. 2019 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Novoroční koncert s přípitkem starostky
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, operní sólisté v jednání

TRIO_V_PLAMENECH.jpgRenomované klavírní trio se svými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti studenti předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 15. 3. 2019 v 19 h, obřadní síň MÚ

Pódium mladých & Aleš Tvrdík a TRIA LIGNA

Aleš Tvrdík – klarinet, Kateřina Trumpešová - hoboj, Adam Pešek - fagot

Jako každoročně bude jeden koncert Kruhu přátel hudby věnován prvotřídním mladým interpretům, kteří na základě mimořádných úspěchů dosáhli na stipendium Českého hudebního fondu a uvedení na Listinu nejúspěšnějších mladých umělců v České republice.

IMG_2706 MALÁ.jpgAleš Tvrdík je držitelem 1. ceny v celostátním kole soutěže ZUŠ v oboru klarinet (2012) a celostátním kole komorní hry, kde obdržel také zvláštní cenu poroty za mimořádný umělecký výkon v klarinetovém duu (2013). Ve stejném roce rovněž úspěšně absolvoval zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde v současné době studuje ve třídě doc. Milana Poláka. Je laureátem několika soutěží v České republice i v zahraničí. V r. 2016 získal 1. cenu na mezinárodní soutěži dechových nástrojů ve Wroclawi, 2. cenu v italském Carlinu (první cena nebyla udělena), 2. cenu na mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě (první neudělena), v roce 2015 to byly dvě 1. ceny v Itálii: - na mezinárodní soutěži Giacomo Mensi v Brenu a na mezinárodní soutěži Saverio Mercadante v Bari, a 1. cena na mezinárodní soutěži Czech Clarinet Art v Teplicích, v r. 2014 obdržel 2. cenu v mezinárodní interpretační soutěži v Markneukirchenu a nejaktuálnější je výhra nejvyšší kategorie eccellenza do 30 let, opět na soutěži Giacomo Mensi v Brenu v Itálii v květnu 2017. Účastnil se masterclassů s předními světovými hráči jako je Milan Řeřicha, Franck Amet, Paolo Beltramini, či Shirely Brill. Věnuje se také komorní hře v dechovém triu Tria Ligna, od ledna 2017 je členem orchestru divadla F. X. Šaldy v Liberci. Pedagogicky působí na ZUŠ v Jablonci nad Nisou.

Dechové trio Tria Ligna vzniklo před 2 lety a jedná se o trio složené ze studentů Gymnázia a hudební školy hlavního města Prahy a Pražské konzervatoře. Za dobu své existence koncertovalo po mnoha místech České republiky a ohlasy publika byly velmi pozitivní. Všichni členové tělesa jsou laureáty mnoha mezinárodních soutěží konaných jak v České republice, tak po celé Evropě.

Vstupné jednotlivě: 120/100 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 26. 4. 2019 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

BAROCK & Barokní a rockové hity

Adam Malík – elektrická kytara, Pavel Wallinger – housle, Komorní orchestr Musici Boemi

RenomPlakát BAROCK malý.jpgovaný komorní orchestr s kytarovým mágem Adamem Malíkem, frontmanem úspěšné ACDC revival kapely, nabízí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim, Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend jakými byli QUEEN, AC/DC, The Scorpions, Bon Jovi, The Aerosmith či Guns N’ Roses.
Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracuje s umělci zvučných jmen Pavlem Šporclem, Jiřím Stivínem, Ivanem Ženatým, Václavem Hudečkem, Gabrielou Demeterovou, Alfrédem Strejčkem a pravidelně se věnuje účinkování na předních pódiích a hudebních festivalech. Repertoár souboru má stěžejní zaměření v baroku, české komorní tvorbě a nevyhýbá se ani dílům soudobých skladatelů či cross-over projektům s přesahem do jiných žánrů. Komorní orchestr Musici Boemi je oceňován odbornou kritikou zejména pro precizní souhru, entuziasmus mladého ansámblu a stylovou vyváženost v celé šíři svého repertoáru. Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno a uznávaný sólista Pavel Wallinger.

Adam Malík studoval v letech 2002 - 2004 u známého jazzového kytaristy Richarda Kroczka (otce zakládajícího člena skupiny Buty), který se o něm vyjádřil jako o největším talentu, který kdy učil. Od roku 2004 – 2009 byl soukromým žákem klarinetisty PhD. Igora Františáka. V letech 2005 – 2009 studoval na Janáčkové konzervatoři v Ostravě klasickou kytaru u Mgr. Ondřeje Gilliga. Je absolventem JAMU v Brně na klarinet v roce 2014. V letech 2004 – 2009 se účastnil mnoho národních i mezinárodních soutěží jak na kytaru tak klarinet, kde několikrát zvítězil. Od září do listopadu 2012 byl členem Moravské filharmonii Olomouc. V letech 2009-2014 byl frontmenem úspěšné kapely Black Roll, která získala spoustu významných ocenění. Od roku 2010 je managerem a kytaristou kapely AC/CZ (AC/DC revival). V roce 2015 byl pozván na turné americké kapely Againts The Wall a založil nový projekt s názvem BAROCK. Je také producentem a kytaristou kapely mladé zpěvačky ELLY. V letech 2014 – 2017 byl kytaristou známé slovenské zpěvačky KRISTÍNY. Od roku 2017 je členem známé české populární skupiny ČECHOMOR. Několikrát natáčel pro Český Rozhlas, Českou televizi a v dalších mediálních TV jak v ČR tak na Slovensku.

Vstupné jednotlivě: 200/150 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

 

Adresy míst konání koncertů:

1) Státní zámek Rájec nad Svitavou, Blanenská 1, Rájec-Jestřebí
2) Obřadní síň MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84, Rájec-Jestřebí
3) Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí
4) Kostel Všech svatých, Blanenská (naproti MÚ), Rájec-Jestřebí

 

Předplatné:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 390 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 490 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 790 Kč

 

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda,
mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

www.hudbarajecjestrebi.cz

Partner: Český hudební fond