Druhá tvář s Evou Urbanovou
Live ukázka z koncertu v Českých Budějovicích - říjen 2019
Proměna první dámy české opery v rockovou star v novém projektu Evy Urbanové nabídne koncert nabitý rockovými a popovými songy. Evu Urbanovou doprovodí skupina BAROCK v čele s kytaristou kapely ČECHOMOR Adamem Malíkem. Operní diva světového formátu Eva Urbanová zazáří v exkluzivním pořadu Druhá tvář s muzikantsky skvěle obsazenou formací BAROCK. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sóly koncertního mistra brněnské filharmonie a skvělá rytmická sekce v čele s kytaristou a frontmanem AC/DC revivalu a kapely ČECHOMOR Adamem Malíkem vytváří pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího skvělého hlasu v legendárních popových a rockových hitech kapel QUEEN, Nightwish či pěveckých legend Andrei Bocceliho, Il divo a mnoha dalších.
Eva Urbanová je jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek. Vystupuje na mnoha různých světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku. Pravidelně nahrává pro české hudební vydavatelství Supraphon. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze a počínaje rokem 2010 je též stálým hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Mezi její stěžejní roli patří postava Kostelničky z opery Její pastorkyňa (Jenůfa) od Leoše Janáčka, za níž získala v letech 1997 a 2005 cenu Thálie. V Metropolitní opeře debutovala v roce 1997 v roli Santuzzy v koncertním provedení opery Sedlák kavalír Pietra Mascagniho Sedlák kavalír. Na operním jevišti MET poprvé vystoupila 17. března 1998 jako Ortrud ve druhém a třetím jednání Wagnerovy opery Lohengrin pod taktovkou Jamese Levina a v témže roce zde vystoupila dále jako Tosca a znovu jako Santuzza. Na scénu MET se vrátila v sezóně 2003/2004 v rolích Turandot, Cizí kněžny ve Dvořákově Rusalce a opět v roli Santuzzy. Mimo operních představení se pravidelně věnuje také koncertní činnosti. Mezi její stálý koncertní repertoár patří Janáčkova Glagolská mše ( Londýn, Toronto, Athény), Dvořákovy skladby Stabat Mater, oratorium Svatá Ludmila (Edinburgh), Requiem nebo Te Deum. Vystupuje také ve Verdiho Requiem, v Mozartově Requiem či v Brittenově Válečném requiem, s nímž účinkovala v londýnské Royal Albert Hall. V roce 2017 jí byla udělena Medaile za zásluhy o stát v oblasti umění.
Adam Malík se narodil se v Ostravě-Vítkovicích. V letech 2002 – 2004 studoval u známého jazzového kytaristy Richarda Kroczka (otce zakládajícího člena skupiny Buty), který se o něm vyjádřil jako o největším talentu, který kdy učil. Od roku 2004 – 2009 byl soukromým žákem klarinetisty PhD. Igora Františáka. V letech 2005 – 2009 studoval na Janáčkové konzervatoři v Ostravě klasickou kytaru u Mgr. Ondřeje Gilliga. Je absolventem JAMU v Brně na klarinet v roce 2014. Zúčastnil se také několikrát mezinárodních klarinetových interpretačních kurzů na FU Ostravské univerzity. V roce 2008 absolvoval letní jazzové interpretační kurzy v Bratislavě na kytaru. V letech 2004 – 2009 se účastnil mnoha soutěží jak na kytaru, tak klarinet, kde několikrát zvítězil. Od září do listopadu 2012 byl členem Moravské filharmonii Olomouc. V letech 2012 – 2014 vyučoval hru na kytaru na ZUŠ v Ostravě a v Praze. V letech 2009-2014 byl frontmenem úspěšné kapely Black Roll, která získala spoustu významných ocenění. Od roku 2010 je managerem a kytaristou kapely AC/CZ revival. V roce 2015 byl pozván na turné americké kapely Againts The Wall a založil nový projekt s názvem BAROCK. Je také producentem a kytaristou kapely mladé zpěvačky ELLY. V letech 2014 – 2017 byl kytaristou známé slovenské zpěvačky KRISTÍNY. Od roku 2017 je členem známé české populární skupiny ČECHOMOR. Několikrát natáčel pro Český Rozhlas, Českou televizi a v dalších mediálních TV jak v ČR tak na Slovensku.
Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracuje s umělci zvučných jmen Pavlem Šporclem, Jiřím Stivínem, Ivanem Ženatým, Václavem Hudečkem, Gabrielou Demeterovou, Alfrédem Strejčkem a pravidelně se věnuje účinkování na předních pódiích a hudebních festivalech. Repertoár souboru má stěžejní zaměření v baroku, české komorní tvorbě a nevyhýbá se ani dílům soudobých skladatelů či cross-over projektům s přesahem do jiných žánrů. Komorní orchestr Musici Boemi je oceňován odbornou kritikou zejména pro precizní souhru, entuziasmus mladého ansámblu a stylovou vyváženost v celé šíři svého repertoáru. Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno a uznávaný sólista Pavel Wallinger.
Více na: www.barock. cz