≡ Menu

      Setkání žánrů 2017-2018

Hudební cyklus Setkání žánrů láká k objevování kouzla  hudby nespoutané konvencemi. V podání špičkových umělců projdete množství hudebních stylů a zažijete nová dobrodružství.

 

   Čtvrtek 9. 11. 2017, Společenské centrum Bystrc

              BAROCK & Barokní a rockové hity           

                  Adam Malík – elektrická kytara, Komorní orchestr Musici Boemi             

Plakát BAROCK malý.jpgÚžasné propojení rockové muziky se světem barokních velikánů, které zasahuje emoce nejširší skupiny obyvatel od fanoušků rockových kapel až po znalce filigránského umění v oblasti klasické hudby.

Renomovaný komorní orchestr Musici Boemi si přizval jako sólistu originálního cross-over projektu kytarového mága Adama Malíka, frontmana úspěšné ACDC revival kapely. Tento vynikající kytarista s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim, Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend.

 

VIDEOUKÁZKA: https://www.youtube.com/watch?v=YdlTUcCufD4

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Čtvrtek 14. 12. 2017, Společenské centrum Bystrc

Vánoční koncert - Musica Armonia

Michaela Koudelková – flétna, Monika Šujanová - cembalo

Monika_Misa_spolecna1.jpgPůvabné dámské duo věnující se intepretaci staré hudby nabídne skladby vrcholného baroka z pera Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha nebo Georga Philippa Telemanna.

Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech v České Republice i v zahraničí (Slovensko, Polsko, Rakousko, Anglie a Norsko). Spolupracovala s uznávanými  soubory Musica Aeterna, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Hradec Králové, The Czech Ensemble Baroque, Orkiestra Barokowa AMuz w Krakowie, La Tempesta nebo Sine Nomine Ensemble.  Věnuje se především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Monika Šujanová je absolventkou JAMU v Brně v cembalové třídě Barbary Marie Willi. Své vzdělání dále rozšiřovala na stážích v Drážďanech a Trossingenu a kurzech staré hudby u nás i v zahraničí. Pravidelně se objevuje na koncertech jako sólový i komorní interpret barokní i současné tvorby (Filharmonie Brno, Ars Incognita, Musica da Camera, Barokní komorní soubor, Ensemble Opera Diversa, The Czech Ensemble Baroque aj.)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 18. 1. 2018, Společenské centrum Bystrc

    Hudba v myšlenkách Masarykových

Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna

DSC_4006 malá.jpgV pořadu zazní skladby českých a slovenských autorů od 19. století až po současnost. Vybraná hudba plynule navazuje a pojí množství citátů i významných životních momentů
T. G. Masaryka.

Jindřich Macek je historicky prvním absolventem oboru loutna na Akademii staré hudby při Filosofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Koncertuje jako sólista i jako loutnista rozmanitých komorních seskupení. Zúčastnil se mistrovských kurzů na kytarovém festivalu Mikulov, ve Valticích a Slovinsku. Jeho hru mohlo ocenit italské, německé, švýcarské, finské, slovenské, maďarské, polské, slovinské, chorvatské, lucemburské, holandské a americké publikum. Vystupuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. Jitka Baštová je absolventkou Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a výměnného programu na Sibeliově Akademii v Helsinkách. Mezi nejcennější úspěchy se řadí 3. místo na Mezinárodní soutěži v Dunajské Stredě. Na Soutěžní přehlídce konzervatoří v roce 2007 obsadila 3. místo a v témže roce se účastnila i Mezinárodní soutěže na Slovensku. V současné době vyučuje na ZUŠ v Havlíčkově Brodě, kde v roce 2008 založila akordeonovou třídu na pobočce v Přibyslavi. Vystupuje sólově, ale i v komorních seskupeních. Rozmanitý sólový repertoár tvoří originální koncertní kompozice pro akordeon i díla autorů starších epoch.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 15. 2. 2018, Společenské centrum Bystrc

Sibiřský Paganini & Tančící housle

Alexander Shonert – housle, Natalia Shonert - klavír

A.Shonert1-1 malá.jpgTance hudebních velikánů, lidové tance Španělska, Německa, Polska, Ruska, Rumunska či židovské a cikánské melodie v podání mimořádného sibiřského houslisty s doprovodem klavíru.

Houslista a pedagog Alexander Shonert se narodil na Sibiři. Od roku 1999 žije a pracuje v Praze. Jako uznání za přínos české kultuře mu bylo v roce 2010 uděleno české občanství. Alexander Shonert vystupuje jako houslový sólista po celé Evropě i ve Spojených Státech. V roce 2014 vystoupil s dvouhodinovým recitálem před naplněným stojícím sálem v jedné z nejprestižnějších koncertních síní v USA v National Gallery of Art ve Washingtonu DC. Brilantní virtuozita, hluboká emocionalita a výrazná osobitost Alexandrova interpretačního stylu a jeho okouzlující improvizace si získaly uznání kritiků. V roce 2008 o něm Česká televize natočila a uvedla dokumentární film s názvem „Životní pouť houslového génia“. Mistr Josef Suk v pořadu České televize „Z metropole“o Alexandru Shonertovi a jeho interpretaci skladeb A.Dvořáka říká : „Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný. Byl jsem dojatý, protože můj slavný pradědeček si zasloužil, aby byl takto interpretován.“Prestižní britský časopis The Strad napsal o Alexanderu Shonertovi: “Je obdivuhodné, že je ochoten využít své vlastní fenomenální hrací schopnosti, aby předvedl své teorie v praxi a své umění a odbornost otevřeně sdílel s kolegy a studenty velmi otevřenou formou.“ Alexander Shonert vede semináře a mistrovské kurzy na hudebních akademiích a konzervatořích jak v Evropě, tak v USA.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 15. 3. 2018, Společenské centrum Bystrc

Slavné melodie a operní árie

             Moravské klavírní trio (Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello), operní sólista v jednání

MKT s autem.jpgRenomované trio ve spolupráci s operním sólistou uvede pestrý program slavných melodií a světově proslulých árií.  

Moravské klavírní trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí.          Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.                           

                                                            ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                               

Čtvrtek 19. 4. 2018, Společenské centrum Bystrc

rendez-vous s radkou fišarovou

Radka Fišarová – zpěv,  Aliaksandr Yasinski – akordeon, Miroslav Linka – kytara

13.jpgJedna z nejlepších českých šansoniérek v novém pořadu s vůní Francie zazpívá české i francouzské šansony nejen z repertoáru Édith Piaf  či francouzské filmové melodie. Velkou část repertoáru tvoří české autorské písně a šansony z nového CD Rendez-Vous.

Radka Fišarová byla členkou světoznámého souboru Bambini di Praga, posléze folkové skupiny Fišle. Ve dvanácti založila vlastní country skupinu Auris, s níž natočila dvě CD a získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku. Natočila desku s Miroslavem Horníčkem, spolupracovala s populárními orchestry Karla Vlacha či Felixe Slováčka. Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka začala Radka Fišarová s Jazzovým triem s programem Malá pocta velké Edith. Talentovaná Radka Fišarová si zahrála a zazpívala většinou stěžejní role v řadě muzikálů. Jmenujme např. Vlasy, Edith, vrabčák z předměstí, Kleopatra, Lucrezia Borgia, Rebelové, Elixír, Mamma Mia, Kat Mydlář. Představila se i před televizní kamerou, a to např. v seriálech Šípková Růženka, Redakce nebo Pojišťovna štěstí.

Změna programu vyhrazena.

Koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno.
www.bystrc.cz

 

Ceny předplatného:
zlevněná přenosná abonentka pro dítě do 15 let 590 Kč
přenosná abonentka pro 1 osobu 890 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1490 Kč
Jednotlivá vstupenka na každý koncert 200 Kč
(bez možnosti čerpání dalších slev).

Předprodej vstupenek a abonentek:
pokladna Společenského centra, Odbojářská 2, Brno
po-čt 15-19h,  ostatní dny 1 hodinu před začátkem jednotlivých pořadů
tel.: 546 224 320, 546 211 924
e-mail: rezervaceokul@bystrc.cz

Hlavní pořadatel:
Městská část Brno-Bystrc, www.bystrc.cz

Spolupráce na akci:
umělecká agentura GLOBART s.r.o.
MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013
e-mail: jiri.jahoda@globart.cz, www.globart.cz

Společenské centrum Bystrc nabízí pronájem prostor – velký sál s jevištěm, učebna, vstupní hala – vhodných pro pořádání seminářů, kulturních akcí, plesů aj. Pronájem od 500 Kč/hod., dostupnost MHD, parkoviště u budovy.
tel.: 546 211 924, 736 711 355
e-mail: okul@bystrc.cz