≡ Menu

MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO VE FRENŠTÁTĚ POD RADHOŠTĚM
VE SPOLUPRÁCI S UMĚLECKOU AGENTUROU GLOBART S.R.O.  

KONCERTNÍ SEZÓNA VE FRENŠTÁTĚ POD RADHOŠTĚM - ROČNÍK 2024

 

Úterý 16.1.2024

Daniel Hůlka a Moravské klavírní trio

Moravské klavírní trio s houslistou Jiřím Jahodou v premiérovém koncertu „To nejlepší z opery a muzikálu“.

postava zmenšené.jpgDaniel Hůlka je český operní a muzikálový zpěvák (basbaryton), herec a držitel řady ocenění. Po studiu Pražské konzervatoře (obor operní zpěv) a operním angažmá, vyhrál v roce 1995 konkurz na nejúspěšnější český muzikál Dracula. Hlavní roli v tomto muzikálu hraje dodnes, má za sebou více než 1300 repríz. Během svého úspěšného působení v muzikálech a populární hudbě, byl od roku 2006 sólistou operního souboru Národního divadla, kde vystupoval v titulní roli Mozartovy opery Don Giovanni, v roli Přemysla v opeře Libuše (společně s Evou Urbanovou) a v muzikálu The Angels. V červnu 1997 mu vyšlo první sólové album, které se stalo nejprodávanější nahrávkou roku. Získal za něj zlatou, platinovou a dvojplatinovou desku (více než 250 000 prodaných nosičů). Jeho diskografie čítá desítky hudebních nosičů v oblasti populární i klasické hudby. Daniel Hůlka je držitelem zlatého slavíka 2018, nejprestižnější českou cenu populární hudby. V roce 1999 hrál svoji první filmovou roli, krále Brambase ve filmové pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. V prosinci téhož roku jej Svatý otec Jan Pavel II. Pozval na osobní audienci do Vatikánu. Při té příležitosti zpíval na náměstí sv. Petra pro 50 000 lidí. V roce 2020 české veřejnosti ohlásil návrat do opery a nastudoval roli Vodníka ve Dvořákově Rusalce uvedenou na scénách v mnoha zemích Evropy.

 Vstupné mimo předplatné: 590 Kč

 

.........................................................................................................................................................................................................

MORAVSKE TRIO 2022 FB.jpgMoravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 a od roku 1999 hraje v nezměněném složení. Za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl.

Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi, Patricia Janečková), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách (MET, Tokio, La Scala...)

.........................................................................................................................................................................................................

Úterý 12.3.2024

Solitutticelli Cello Ensemble & 4 Cellos Bach (to) Rock


Michal Greco, Alžběta Poukarová-Rolečková, Martina Klimešová, Rudolf Mrazík

Objevte krásu 4 violoncell, jejichž repertoár zahrnuje díla z klasické hudby, ale také pop, rock, jazz (ragtime)a filmovou tvorbu.

IMG_7169_2.jpgNetradiční seskupení violoncellistů z Brna působící od roku 2014 převážně v základním obsazení kvarteta, které ovšem často působí i v obsazení dvou až šesti hráčů. Soubor interpretuje, vždy v rámci projektů, hudbu různých stylových žánrů od barokní hudby po hudbu současnou včetně filmových melodií a snaží se tak přinést nový zážitek z poslechu hudby v originálním souzvuku více violoncell. Soubor se zaměřuje na koncerty duchovní hudby, koncerty s vokálními sólisty, výchovné koncerty pro školy, interpretuje originální transkripce namísto původních nástrojových obsazení.

 

Vstupné mimo předplatné: 390 Kč

 

.........................................................................................................................................................................................................

Pátek 24.5.2024
Fratelli Bilan & Kouzelné zvuky

Uslyšíte spojení dvou hudebních nástrojů, které se na koncertních pódiích objevují spíše výjimečně. V podání sourozeneckého dua bude objevování netradičních zvuků velkým lákadlem.

Fratelli Bilan malá.jpgAdéla Bilanová začala na harfu hrát pod vedením své matky Šárky Bilanové, později studovala na Pražské konzervatoři u Lydie Härtelové a nyní je v prvním ročníku na Hudební akademii múzických umění v Praze u doc. Mgr. Jany Bouškové. V sólové i v komorní hře získala několik cen z mezinárodních soutěží. Zúčastnila se několika harfových kurzů a mimo jiné byla vybrána na koncert mladých olomouckých talentů, kde vystoupila sólově za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Marka Štilce.

Ladislava Bilana zaujaly bicí nástroje již ve třech letech, když sledoval umění svého otce, který byl později i jeho učitelem na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci. Souběžně se studiem na konzervatoři (abs. 2016) zahájil v roce 2014 studium na HAMU. Od roku 2017 studoval rovněž na LUCA School of Arts v belgické Lovani u profesora Ludwiga Alberta. Již ve 13 letech vykonal úspěšně konkurz do Moravské filharmonie v Olomouci, do které nastoupil v roce 2009 a stal se tak jejím historicky nejmladším členem. V letech 2009 a 2011 získal ocenění Talent Olomouckého kraje (2009 3. cena, 2011 1. cena), z americké soutěže WCOPA, která probíhá v Los Angeles, si v roce 2011 přivezl dvě 1. místa v kategoriích melodické bicí a bicí souprava.

Od roku 2020 je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu a působí v širokém spektru komorních projektů (Radek Baborák Orquestrina, Unique Orchestra) a věnuje se sólové hře.

Vstupné mimo předplatné: 290 Kč

 

.........................................................................................................................................................................................................

Úterý 17.9.2024
Milan Al-Ashhab - housle, Adam Skoumal – klavír

Zažijte úžasné houslové kreace českého houslového virtuóza světového formátu v komorním projektu s klavírem.

Ashhab Skoumal2.jpgMilan Al-Ashhab absolvoval hru na housle na Konzervatoři v Teplicích a pražské Akademii múzických umění (třída Profesora Ivana Štrause). Následně pokračoval ve studiích (pod vedením Profesora. Petera Schuhmayera) na vídeňské Univesität für Musik und Darstellende Kunst.
Zvítězil na prestižní Mezinárodní houslové soutěži Fritze Kreislera ve Vídni (2018), dále je vítězem soutěže New York Concert Artists and Associates Worldwide Debut Audition (New York, 2018) a laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě (2019). První místa obdržel i na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v Poznani (2007) a Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v  Ústí nad Orlicí (2006). Je držitelem ceny Classic Prague Awards 2018. Jako sólista vystupuje za doprovodu prestižních českých i zahraničních orchestrů a pravidelně účinkuje na koncertech v Berlínské filharmonii, v Merkin Hall v New Yorku, ve vídeňském Musikvereinu atd.

Adama Skoumala zná publikum v Evropě, v USA a v Japonsku jako předního českého klavíristu a skladatele. Sólově vystupoval s většinou českých orchestrů, se Slovenskou filharmonií, s Bamberskými symfoniky vedenými Jonathanem Nottem a s dalšími evropskými orchestry. V minulých letech se Adam Skoumal představil v cyklech České filharmonie, Symfonického orchestru FOK, Pražské komorní filharmonie, Plzeňské filharmonie, Karlovarského symfonického orchestru, na festivalech Pražské Jaro, Moravský podzim, Janáčkův Máj atd. a podnikl také četná zahraniční vystoupení.

Cena vstupného mimo předplatné: 290 Kč

 

.........................................................................................................................................................................................................

Úterý 3.12.2024

Vojenská hudba Olomouc & Filmové Vánoce

Sólisté v jednání

Dirigent mjr. Richard Czuczor a kpt. Martin Procházka

IMG_0486.jpgHistorie Vojenské hudby v Olomouci se datuje již od doby Rakousko-Uherska. V současné době je Vojenská hudba Olomouc profesionálním dechovým orchestrem Armády České Republiky. Mimo klasický repertoár pro dechový orchestr, obohacuje svá vystoupení i o instrumentace melodií z filmů a muzikálů a skladeb populárních skupin (Queen, Beatles, aj). Těžiště práce hudby spočívá především v plnění úkolů, které vyplývají z potřeb armády ČR a v neposlední řadě v koncertní činnosti pro širokou veřejnost. Bez povšimnutí nelze ponechat spolupráci s Českým rozhlasem, Moravskou Filharmonií Olomouc a účinkování v zahraničí /Dánsko, Polsko, Rakousko, Německo a Itálie/.  Za dirigentským pultem se v minulosti vystřídali kapelníci zvučných jmen- např. Dr. Robert Šálek, Karol Mikuláštík, Adolf Hamerský, Karel Pitra, Jindřich Zbožínek, Otto Vymětal a Vladimír Peter. V současnosti je velitelem hlavní dirigent major Richard Czuczor a jeho zástupcem kapitán Martin Procházka.

Cena vstupného mimo předplatné: 490 Kč

Abonentní koncerty 2024

Abonentní 2024

Cena předplatného zůstává pro nadcházející sezónu 2024 zůstává stejná:
přenosná abonentka pro 1 osobu 1100 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1990 Kč
zlevněná abonentka pro 1 osobu 550 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP/P a jedné doprovodné osobě.
50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP.
(zlevněná abonentka je nepřenosná)

Předprodej:

tel.: 556 835 397, www.kulturafrenstat.cz, mks@mufrenstat.cz, online - zde

v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916.

Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty:

Turistické informační centrum, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz

Vstupenky budou k dispozici vždy minimálně měsíc před konáním koncertu.