≡ Menu

 

Jupiter club ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2015-2016
 

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Velkého Meziříčí.
Koncerty se konají za podpory Nadace Českého hudebního fondu Praha.

 

Úterý 20. 10. 2015 v 19 h, Jupiter club
Zahajovací koncert

BAROCK & Barokní a rockové hity

Adam Malík – elektrická kytara, Pavel Wallinger – housle, Komorní orchestr Musici Boemi

Plakát BAROCK malý.jpg

Zbrusu nový pořad renomovaného komorního orchestru s kytarovým mágem Adamem Malíkem, frontmanem úspěšné ACDC revival kapely. Poznejte úžasné propojení rockové muziky, kterou poslouchají stovky milionů posluchačů po celém světě s úžasným světem barokních velikánů. Hudební projekt zasahuje emoce nejširší skupiny obyvatel od fanoušků rockových kapel až po znalce filigránského umění v oblasti klasické hudby. Profesionální kytarista Adam Malík s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců podpořených cembalem ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim a Johannem Sebastianem Bachem či rockových legend jakými byli QUEEN či AC/DC.  

Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně s cílem kvalitně interpretovat hudbu všech slohových období od baroka až po současné žijící autory. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracoval s umělci zvučných jmen (Pavel Šporcl, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Gabriela Demeterová, Ivan Ženatý, Jiří Stivín, Alfréd Strejček, Josef Somr, Richard Novák, Richard Samek, Stanislav Macura, Eva Maria Riedl, …) a pravidelně se věnuje účinkování na koncertech a festivalech doma i v zahraničí (Mendt Meets Mozart, Svatováclavský festival, Brněnský varhanní festival, Setkávání nové hudby, Setkání žánrů aj.). Repertoár souboru má stěžejní zaměření v baroku (A Vivaldi, J. S. Bach, G. F. Händel), české komorní tvorbě (A. Dvořák, J. Suk, L. Janáček, B. Martinů) a nevyhýbá se ani dílům českých soudobých skladatelů (P. Novák-Zemek, J. Šťastný-Graham, P. Pokorný, P. Sýkora) či cross-over projektům (Classic Meets Jazz). V minulosti spolupracoval též s rakouským skladatelem, aranžérem a producentem Johnnym Bertlem na MM festivalu v St. Pöltenu (2006) a exkluzivně též na přehlídce proslulé britské značky Agent Provocateur na zámku Neuwaldegg ve Vídni (2009). Komorní orchestr Musici Boemi je oceňován odbornou kritikou zejména pro precizní souhru, entuziasmus mladého ansámblu a stylovou vyváženost v celé šíři svého repertoáru. Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Více informací: www.barock.info

Vstupné předprodej: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)
Vstupné na místě: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 19. 11. 2015 v 19 h, Jupiter club

CELLOMÁNIE & Virtuózní show se zvukovými efekty

Štěpán Švestka – violoncello, looper, harmonizér

Cellománie 2.jpgBravurní hráč a jeden z nejvyhledávanějších českých violoncellistů mladé generace Štěpán Švestka přichází s úplnou novinkou na poli profesionální české klasické scény. Zvuk violoncella kombinuje s fantastickými zvukovými efekty za použití dvou špičkových zařízení – looperu a harmonizéru a pro diváky připravil virtuózní show atraktivních klasických a populárních hitů. V každé půlce v jiném převleku předvede vlastní originální úpravy skladeb, jako jsou Vivaldiho Čtvero ročních dob, Pachelblův kánon, Cacciniho Ave Mariu, Montiho Čardáš, Libertango či songy Don´t Worry Be Happy od Bobbyho Mc Ferrina a další od U2, Coldplay a předvede i zcela výjimečné kombinace dvou skladeb v jedné.

Více informací: www.cellomanie.cz

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

 

Středa 13. 1. 2016 v 19 h, Jupiter club

Novoroční koncert s přípitkem starosty
Moravské klavírní trio a hosté

www.moravskeklavirnitrio.cz

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, Kseniya Suprunovich - soprán (Bělorusko), Pavel Katsiushyn - baryton (Bělorusko)

Moravské klavírní trio, ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Běloruští rodáci Kseniya Suprunovich a Pavel Katsiushyn jsou absolventy hudební akademie v Minsku a JAMU v Brně). V průběhu studií se zúčastnil množství interpretačních kurzů u osobností, jako jsou Gabriela Beňačková, Peter Dvorský, Eva Blahová, Montserrat Caballe Alain Nonat či Cristian Mihailescu. Na poli soutěžních úspěchů sopranistky zmiňme 2. cenu Pěvecké soutěže Olomouc (2013) a diplom z Mezinárodní soutěže Žďár nad Sázavou, z úspěchů barytonisty pak 1. cenu z Pěvecké soutěže Olomouc (2013), 3. cenu z Mezinárodní pěvecké soutěže Žďár nad Sázavou či zvláštní cenu za nejlepší provedení skladby Josefa Foerstera z Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Z jeho jevištních rolí zaujal jako Evžen Oněgin ze stejnojmenné Čajkovského opery či Morales z Bizetovy „Carmen“, dále se představil také jako Eleckij Neptun v „Bouři“ H. Purcella, hrabě Robin v „Tajném manželství“ D. Cimarosy, Jezdec v „Lancelotovi“ L. Fišera, Eleckij v Čajkovského „Pikové dámě“ nebo Alexandr z opery „Dvakrát Alexandr“ Bohuslava Martinů. Na jeho operní úspěchy navazuje i koncertní činnost v České republice, na Slovensku, v Bělorusku či Itálii. Sopranistka koncertovala mimo uvedené též v Německu, Rakousku a Slovensku a má pedagogické zkušenosti např. jako hlasový poradce Českého filharmonického sboru.


 Vstupné: 200/150Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 17. 3. 2016 v 19 h, Jupiter club

Flétna a klarinet z rukou talentů

Anežka Vargová - flétna, Jan Czech - klarinet, Radim Pančocha - klavír

Laureáti mnoha domácích a zahraničních soutěží nabídnou pestrý program od klasiky po současnost. Mezi nejvýznamnější úspěchy Anežky Vargové patří 1. cena na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně (2014), finálová účast na Mezinárodní flétnové soutěži v Budapešti (2013), 1. cena na mezinárodní soutěži Antona Ebersta v srbském Novem Sadu (2011), 1. cena na mezinárodní soutěži PRO BOHEMIA (2010), 1. cena na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů v polské Wroclavi (2009). Šestkrát sólově vystoupila s Jihočeskou komorní filharmonií a v zahraničí (Francie, Polsko, Itálie) a je členkou Orchestrální akademie České filharmonie a Filharmonie Brno.

Klarinetista Jan Czech je vítězem soutěží Concertino Praga, Concerto Bohemia a Czech Clarinet Art v Hořicích, držitelem 2. cen z Markneukirchener Wettbewerb, Concorso Internazionale di Musica „Marco Fiorindo“ a italského Carlinu a mnoha dalších. Jako sólista účinkoval ve Dvořákově síni Rudolfina v rámci cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“ s Pražskou komorní filharmonií a Českým komorním orchestrem. Absolvoval turné po Itálii, Americe, Spojených arabských emirátech a se Severočeskou filharmonií Teplice absolvoval prestižní turné „Toyota Classics“ po Vietnamu, Kambodži, Malajsii a Bruneji. Od září 2014 je členem Orchestrální akademie České filharmonie.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

 

Klavírní recitál laureátky Olgy Punko

Zvláštní host vítěz klavírní soutěže Amadeus Radek Bagár

Úterý 19. 4. 2016 v 19 h, Jupiter club

Olga Punko foto.jpgOlga Punko pochází z Petrozavodska v Rusku, kde žila do svých 6 let. Prvních úspěchů dosáhla na ZUŠ - tituly laureáta na ostravské soutěži Pro Bohemia, na mezinárodní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem a na soutěži Prague Junior Note v Praze. Úspěchy slavila i s komorním triem, účast na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu jí celkem třikrát vynesla titul laureáta a absolutního vítěze. V roce 2004 byla Magistrátem města Havířov oceněna titulem Talent roku. Několikrát vystoupila jako sólistka s Janáčkovou filharmonii v Ostravě. Ve studiích pokračovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u Mgr. Iriny Kondratěnko a posléze Janáčkově akademii v Brně u prof. Aleny Vlasákové. Je vítězkou uznávaných mezinárodních soutěží, např.: 1. cena Concorso Marco Fortini v Bologni, 1. cena Piano seasons v Praze, 1. cena Wiener Classics ve Vídni, kde také získala cenu Grand prix a zvláštní cenu za provedení skladeb S. V. Rachmaninova, apod. Posledním velkým úspěchem byla soutěž v Římě, kde obdržela 2. cenu. Věnovala se i čtyřruční hře, kde získala 1. cenu a titul absolutních vítězů na soutěžích ve Vídni a Bologni.


Radek Bagár ( nar.  23. 9. 2004) studuje klavír od 6 let na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně ve třídě Jeleny Kapituly. V roce 2012 získal 1. ceny v mezinárodní soutěži mladých klavíristů do 11 let Amadeus a  v prestižní celostátní soutěži Prague Junior Note, po které se zúčastnil festivalu vítězů v Českem Krumlově. O rok později koncertoval jako sólista  na  festivalu Mozartovy děti se symfonickým orchestrem Brněnské filharmonie, se kterým též absolvoval velký dvoudenní hudební projekt Dva hlasy – dva světy – dvě kultury významné osobnosti Idy Kelarové. V roce 2014 zvítězil ve 4. kategorii v mezinárodní soutěži Amadeus včetně Ceny pro nejlepšího brněnského účastníka a v tomtéž roce získal i 1. cenu Soutěž žáků ZUŠ České republiky a 2. cenu Mezinárodní soutěže Ústí nad Labem a nahrával pro Český rozhlas. Rok 2015 přinesl opětovné vítězství v soutěži AMADEUS a Cenu za nejlepšího brněnského a nejlepšího českého účastníka.
 
Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

GALAKONCERT

Česká operní star Andrea Tögel Kalivodová (mezzosoprán)

Úterý 10. 5. 2016 v 19 h, Jupiter club

Kalivodová Andrea.jpgPřední česká mezzosopranistka a sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová, nazývána též česká Carmen, zazpívá známé operní árie a zabrousí i do operety. Tato atraktivní a temperamentní pěvkyně je laureátkou několika významných pěveckých soutěží doma i v zahraničí. V roce 2012 prodělala nezhoubné nádorové onemocnění, které jí změnilo životní hodnoty.
 
Přední česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová se narodila v Kroměříži (1977). Svoje dětství a mládí ovšem prožila v Brně, kde absolvovala konzervatoř (u prof. Jarmily Janíčkové) a zaznamenala svoje první výrazné pěvecké úspěchy - stala se například absolutní vítězkou celostátní soutěže českých konzervatoří v Pardubicích v pěveckém oboru (1998). Dále pokračovala ve studiu na Hudební akademii múzických umění v Praze (prof. Naděžda Kniplová).
Při studiu se pravidelně zúčastňovala mezinárodních mistrovských kurzů, vždy u špičkových pedagogů a uměleckých osobností (Ralf Düring, Franz Lukasowski, Alexe Gall, Eva Blahová, Fabio Luissi, Otto Schenk a dalších). Nakonec se rozhodla pro nabízenou stáž na Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien a strávila rok ve Vídni. Pěvecké i zahraniční studium vedlo mladou umělkyni k pěveckým soutěžím, často se stala jejich laureátkou. Velký úspěch zaznamenala například v roce 2001 v Londýně, kde získala jako mladý talent první cenu nadace Emy Destinové na mezinárodní pěvecké soutěži The Anglo-czechoslovac trust a byla pozvána na koncert mladých nadějných pěvců přímo do londýnské Covent Garden, kde debutovala s velkým úspěchem. Stala se rovněž semifinalistkou Belvedere International Singing Competition ve Vídni. Z českých soutěží se zúčastnila například mezinárodní pěvecké soutěže v Českých Budějovicích, kde v květnu 2000 zvítězila v kategorii A, v roce 2003 se potom stala držitelkou třetí ceny mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech v písňovém oboru, následovala i mnohá další ocenění.
Již v dobách svých studií začala hostovat a spolupracovat s našimi předními operními divadelními scénami. V roce 2001 stála poprvé na prknech Státní opery Praha v projektu Bušení do železné opony (soubor dvou oper Vladimíra Wimmera). V roce 2002 debutovala na prknech ostravského Národního divadla v roli Končakovny v opeře Knjaz Igor. Na podzim téhož roku pak absolvovala s produkcí Opera Praha velké turné s operou Xerxes. Pro tuto operu nastudovala roli Amástrys, se kterou pak s velkým úspěchem navštívila také Německo, Švýcarsko, Francii a Lucembursko.
V prosinci 2003 vystupovala se sólistou Metropolitní opery v New Yorku Leo Nuccim na koncertu na Žofíně. V červnu 2004 potom s úspěchem vystoupila na galakoncertě ke vstupu České republiky do EU ve velkém sále vídeňského Konzerthausu. Pravidelně koncertovala a koncertuje takřka v celé Evropě, několikrát také navštívila Japonsko, Koreu a USA. V roce 2005 se též zúčastnila evropského turné hvězd k 60. výročí konce druhé světové války - navštívila reprezentativní Bozarský palác v Bruselu či Kremelský koncertní palác v Moskvě. Andrea Kalivodová se zúčastňuje pravidelně také v České republice významných společenských událostí, kde zpívá jedinečné operní árie. V jejím exkluzivním podání se tak opera dostává i mimo operní scénu a nachází si své nadšené posluchače i mezi účastníky těchto výjimečných akcí (např. Ples v Opeře v Brně, Ples na Žofíně, Ples na Pražském hradě).
Za svou dosavadní pěveckou kariéru se Andrea Kalivodová setkala s řadou předních českých i světových dirigentů (František Preisler, Leoš Svárovský, Jan Chalupecký, Vladimír Válek, Petr Vronský, Hilary Griffiths, Fabio Luisi, Enrico Dovico, John Keenan, Heiko Mathias Förster, Kaspar Zehnder a další), se kterými vždy s radostí spolupracovala.
Od roku 2002 vystupuje ve Státní opeře Praha a od roku 2003 zde působí jako sólistka (nyní Národní divadlo Praha). Zatím poslední rolí, kterou na své domovské scéně Andrea Kalivodová nastudovala, je poetická Dulcinea (režie Jiří Nekvasil, dirigent Heiko Mathias Förster). V dubnu 2008 se představila v roli Carmen v monumentálním provedení této slavné opery G. Bizeta v O2 Aréně v Praze. V tomto jedinečném nastudování Carmen vystoupila i v dalších městech Evropy (například v Budapešti, Mannheimu, Freiburgu). Jako Carmen se Andrea Kalivodová představila také téměř na všech českých operních scénách, vedle Státní opery a Národního divadla v Praze zpívala Carmen také v Brně, Ostravě, Liberci a Ústí nad Labem.
V červenci 2009 vystupovala na otáčivém jevišti v Českém Krumlově v opeře Rusalka v roli Ježibaby. Inscenace vznikla pod režijním vedením Josefa Průdka, taktovky se ujal dirigent Metropolitní opery New York John Keenan. Andrea Kalivodová se také věnuje písňové tvorbě, v současné době vystupuje v pořadu Alma Mahler, její život a písně společně s klavíristkou Kristinou Kasíkovou a Valérií Zawadskou, která čte z autobiografie Almy Mahler. Andrea Kalivodová zavítala i do světa operety. V Hudebním divadle v Karlíně hostuje v nejslavnější operetě Oskara Nedbala, Polské krvi, v roli operní subrety Wandy. V rámci své koncertní činnosti absolvuje Andrea Kalivodová vystoupení po celé Evropě, Americe, Japonsku a dalších zemích.
Na sklonku roku 2011 byl vydán debutový kompaktní disk Andrey Kalivodové Cestami lásky, který je LIVE záznamem jejího úspěšného koncertu na festivalu Hudba tisíců Mahler Jihlava 2011. Andrea Kalivodová si pro něj vybrala českou písńovou tvorbu. Z klasických a velmi známých titulů je zde cyklus Antonína Dvořáka Cigánské melodie, který obsahuje i jednu z nejpopulárnějších písní Když mne stará matka. Další písně jsou již tvorbou dvacátého století – většina z nich vychází z folklorních inspirací. Vedle výběru z písní Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka Andrea Kalivodová nazpívala niterný milostný cyklus Petra Ebena Písně nejtajnější a zejména dvě skladby, které patří spíše k raritám – baladu Jana Kunce Stála kačenka u Dunaja a Ostrčilovu baladu Osiřelo dítě.
Andrea Kalivodová je častým hostem médií, vystupuje v televizi, v rozhlase a tyto své aktivity vždy spojuje s šířením dobrého jména opery. Rovněž se intenzivně zapojuje i do charitativních projektů, k nejvýznamnějším patří její podpora IKEMU – pacientů s plicní arteriální hypertenzí a sdružení CEREBRUM, které pomáhá lidem po poranění mozku.
 
Vstupné předprodej: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)
Vstupné na místě: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Změna programu vyhrazena.

Ceny předplatného:
zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 350,- Kč
(dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 590,- Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 990,- Kč
 
Výhody předplatného:
1)    Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
2)    Úspora až 560 Kč při koupi dětské či studentské abonentky
3)    Úspora až 560Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
4)    Úspora až 655Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby
5)    Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)
 
Slevy:
50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě /abonentka je nepřenosná/
 
Předprodej vstupenek a abonentek:
Jupiter club, s.r.o., Náměstí 17, 594 01 Velké Meziříčí, telefon: 566782004, 566782001, e-mail: program@jupiterclub.cz, www.jupiterclub.cz
 
Dramaturgie a marketing:
umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz
 
Partneři:
Nadace Český hudební fond, Český rozhlas Brno, Národní divadlo Brno
 
Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Velké Meziříčí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.
 
www.hudbamezirici.cz