≡ Menu

informace k nové sezóně kph vyškov 2020-21
najdete
zde

MKS Vyškov ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VYŠKOV
KONCERTNÍ SEZÓNA 2019-2020

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Vyškova.
Koncerty se konají za podpory Nadace Český hudební fond Praha.

Čtvrtek 17. 10. 2019 v 19 h, Besední dům

Zahajovací koncert

Legendární Felix Slováček
Vjačeslav Grochovský - klavír

felix-slovacek-foto-robert-vano2.jpgSaxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla . V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu. Na koncertě se představí s klavírním doprovodem.

Felix Slováček, hudebník, skladatel a dirigent vystudoval klarinet na konzervatoři v Kroměříži a posléze na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Po absolutoriu vstoupil do orchestru Karla Vlacha, kde působil v letech 1968 – 1969. Nejvíce ho ale proslavilo angažmá v orchestru Ladislava Štaidla, doprovázejícího Karla Gotta. Zde začal hrát i na saxofon. Hrou na tento nástroj se zviditelnil nejen u nás, ale i v zahraničí. Štaidl mu totiž jako výraznému instrumentalistovi dával prostor k sólovým výstupům během Gottových koncertů. Od 70. let Felix Slováček vydával vlastní sólová alba a vystupoval i v jiných hudebních tělesech. V roce 1983 se stal dirigentem Tanečního a jazzového orchestru Československého rozhlasu. Orchestr se přejmenoval na Big Band Felixe Slováčka. Felix Slováček je jeho ředitelem, dirigentem i sólovým interpretem. Felix Slováček obdržel v roce 2013 od prezidenta republiky medaili Za zásluhy.

Vstupné: 350/300 Kč

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý 5. 11. 2019 v 19 h, Besední dům

Beladona Quartet

Patricie Theimerová, Alena Pavlušová (housle), Klára Hegnerová (viola), Pavla Jahodová (violoncello)

Půvabné smyčcové kvarteto si připravilo populární program od klasických melodií po slavné hity filmového plátna od 50. let až po současnost. V úpravách ušitých na míru smyčcům zazní nezapomenutelné melodie.


Beladona Quartet malá.jpgPod názvem Beladona Quartet se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti. Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem. V podání smyčcového ansámblu Beladona Quartet můžete projít celou hudební historií od klasiky přes legendární jazzové skladby, šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům. Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům. Temperamentní projev, virtuozita a strhující rytmy v kontrastu s elegancí a půvabem interpretek Vás zcela jistě osloví.   

Vstupné: 220/180 Kč

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čtvrtek 9. 1. 2020 v 19 h, Besední dům

Novoroční koncert s přípitkem starosty
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, Zdislava Bočková – soprán, Martino Hammerle-Bortolotti - baryton

Renomované klavírní trio se svými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

MKT plakát bez textu .jpgMoravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a Zdislava Bočková foto.jpgoperetního repertoáru.
Sopranistka Zdislava Bočková vstoupila na evropskou M.Hammerle1.jpgoperní scénu v roce 2017, kdy získala dvouleté angažmá v Itálii. Poté, co obsadila 2. místo a obdržela Cenu “Cesare Valletti” v 71. ročníku soutěže “Comunità Europea“ per Giovani Cantanti Lirici v italském Spoletu, absolvovala kurzy a debutovala zde v operní sezóně 2017/2018 v rolích Frasquity (Carmen) a Doriny (L’impresario delle Canarie). Ve svých šestadvaceti letech se jí také splnil jeden z hudebních snů, kdy získala roli Olgy v Lehárově operetě Veselá vdova v Gran Teatro La Fenice, slavném operním domě v Benátkách (premiéra 2.2.2018). V sezoně 2018/2019 debutovala v Národním divadle Brno v Temlově opeře Kocour v botách jako Princezna, vystoupila v koncertním cyklus Jeunesses musicales s Janáčkovou filharmonií Ostrava jako Bystrouška (Příhody lišky Bystroušky), a poté se představila v roli Clorindy (La Cenerentola) na Festivalu Due Mondi ve Spoletu, kde rovněž zazářila jako Violetta z Verdiho La Traviaty v Teatro Nuovo Gian Carlo Menotti.Rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně · Další studium absolvoval ve Florencii · V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku (Corso lirico) pořádané universitou Jižní Karoliny v USA · Od roku 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v  Brně, kde se představil v roli Papagena v nové inscenaci Mozartovy Kouzelné flétny · 2000: člen  souboru Jihočeské opery v rolích Harašta, Gaudenzio (Il signor Bruschino), Budivoj (Dalibor) · Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu „Canzone italiana“.

Vstupné: 300/250 Kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 6. 2. 2020 v 19 h, Besední dům

Klavírní recitál Magdaleny Hrudové

Jako každoročně bude jeden koncert Kruhu přátel hudby věnován prvotřídním mladým interpretům, kteří na základě mimořádných úspěchů dosáhli na stipendium Českého hudebního fondu a uvedení na Listinu nejúspěšnějších mladých umělců v České republice.

Foto Magdalena Hrudová.jpgMagdaléna Hrudová je absolventkou Janáčkovy konzervatoře a ostravského gymnázia. V roce 2015 nastoupila do tridy prof. Aleny Vlasákové na JAMU v Brně. Prvního soutěžního úspěchu dosáhla již v roce 2002, kdy obdržela 1. cenu na soutěži Prague Junior Note. Mezi další úspěchy patří 1. cena spolu s cenami ČHF a Českého rozhlasu opět na Prague Junior Note 2006 a 2. cena v národním kole celostátní soutěže ZUŠ. Během studia na konzervatoři se v roce 2009 úspěšně účastnila soutěže Concertino Praga, v národním kole získala 2. cenu, v mezinárodním kole Čestné uznání. S dalšími výherci Concertina Praga pak účinkovala na Jihočeském festivalu. Ve stejném roce získala 3. cenu na Mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě. V roce 2010 zvítězila na mezinárodní soutěži Musica Insieme v Itálii. O rok později získala 1. cenu na mezinárodní soutěži Ference Liszta v Budapešti, kde byla navíc oceněna za provedení cyklu Bohuslava Martinů. V roce 2011 získala na soutěžní přehlídce Bohuslava Martinů v Poličce Zlaté pásmo a titul absolutního vítěze přehlídky, na soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze obdržela cenu Nadace Zuzany Růžičkové a Viktora Kalabise za nejlepši provedeni skladby Viktora Kalabise. V roce 2012 se účastnila mezinárodní soutěže Forum per tasti v Banské Bystrici na Slovensku, kde získala Čestné uznání a Cenu za nejlepší provedení skladby současného slovenského skladatele. V rámci studia na JAMU zvítězila v roce 2016 na mezinárodní souteži ANEMOS v Římě a v roce 2018 získala 3. cenu na mezinárodní soutěži Vittoria Caffa Righetti Prize v italské Cortemilii. V letech 2013 a 2015 účinkovala jako sólistka s Janáčkovou filharmonií v Ostravě.

Vstupné: 180/150 Kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!! KONCERT PŘESUNUT NA středu 16. 9. 2020
čas a místo beze změny

Úterý 17. 3. 2020 v 19 h, Besední dům

Rendez-vous s Radkou Fišarovou

Radka Fišarová – zpěv, Aliaksandr Yasinski – akordeon, Miroslav Linka kytara

Jedna z nejlepších českých šansoniérek v novém pořadu s vůní Francie zazpívá české i francouzské šansony nejen z repertoáru Édith Piaf  či francouzské filmové melodie. Velkou část repertoáru tvoří české autorské písně a šansony z nového CD Rendez-Vous.

13.jpgRadka Fišarová byla členkou světoznámého souboru Bambini di Praga, posléze folkové skupiny Fišle. Ve dvanácti založila vlastní country skupinu Auris, s níž natočila dvě CD a získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku. Natočila desku s Miroslavem Horníčkem, spolupracovala s populárními orchestry Karla Vlacha či Felixe Slováčka. Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka začala Radka Fišarová s Jazzovým triem s programem Malá pocta velké Edith. Talentovaná Radka Fišarová si zahrála a zazpívala většinou stěžejní role v řadě muzikálů. Jmenujme např. Vlasy, Edith, vrabčák z předměstí, Kleopatra, Lucrezia Borgia, Rebelové, Elixír, Mamma Mia, Kat Mydlář. Představila se i před televizní kamerou, a to např. v seriálech Šípková Růženka, Redakce nebo Pojišťovna štěstí.

Vstupné: 300/250 Kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!! KONCERT PŘESUNUT NA pondělí 7. 9. 2020
čas a místo beze změny

Úterý 21. 4. 2020 v 19 h, Besední dům

PF Guitar Quartet  

Miloš Pernica, František Nečas, Karel Fleischlinger, Adam Trunečka

Uznávané kytarové kvarteto uvede v novém výlučně pánském složení "ostře nabitý" koncertní program od renesance po současnost.

pfgq-4.jpgKytarové kvarteto vznikl v roce 2003 a během krátké doby se stal úspěšným a uznávaným komorním souborem, který působí pod názvem PF Guitar Quartet. Ve složení: Karel Fleischlinger, Kamila Holáňová, Eva Zavadilová a Miloš Pernica odehrál soubor od roku 2006 řadu významných koncertů doma i v zahraničí a toto úspěšné období završil natočením prvního DVD/CD s hudbou soudobých českých autorů. Počátkem loňského roku nahradil František Nečas a Adam Trunečka obě dámy a pro PF Guitar Quartet začíná nová éra …Soubor se aktivně účastnil kytarových kurzů a na interpretaci českých soudobých skladeb úzce spolupracuje s jejich autory.

Vstupné: 220/180 Kč

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!! KONCERT PŘESUNUT NA neděli 23. 8. 2020
do hřbitovního kostela, čas beze změny

Úterý 28. 5. 2020 v 19 h, Besední dům

Ensemble Frizzante

Eva Daňhelová, Antonín Libicher, Veronika Slavíčková, Martin Kotulan, Petr Pytlík

Vokální kvinteto Ensemble Frizzante je souborem profesionálních brněnských zpěváků Národního divadla v Brně a Českého filharmonického sboru Brno. Působí od roku 2015 a s chutí objevuje zapomenuté skladby.

Frizzante malá.jpgEva Daňhelová (soprán) spolupracovala od roku 1999 s Českým filharmonickým sborem Brno (sbormistr Petr Fiala), kde působila jako sólistka sboru. Od roku 2014 je členkou sboru opery Národního divadla Brno. Koncertovala na prestižních mezinárodních hudebních festivalech v několika evropských zemích, spolupracovala s výraznými osobnostmi hudební scény a významnými orchestry.
Veronika Slavíčková (alt, mezzosoprán) působila v Kantiléně – Sbor dětí a mládeže Státní filharmonie Brno. Od roku 1998 byla členkou brněnského smíšeného sboru Ars Brunensis Chorus, kde prohlubovala své zkušenosti v barokní interpretaci, ale i v moderní hudbě. V roce 2007 se stala členkou Českého filharmonického sboru Brno a působí zde dodnes. Souběžně spolupracuje s dalšími vokálními tělesy jako The Czech Ensemble Baroque, Musica da Camera Brno, Vox Iuvenalis a další. Petr Pytlík (tenor, kontraalt) zpíval v dětském sboru Jitro a v chlapeckém sboru Boni Pueri, v roce 2002 se stal spoluzakladatelem mužský soubor Gentlemen Singers, působil v kapele The Happy Hour, v operním souboru Opera Diversa a v Českém filharmonickém sboru Brno. V současnosti je členem Národního divadla v Brně, spolupracuje s dalšími soubory a sbory. V roce 2015 s přáteli založil Ensemble Frizzante, který mu poskytuje příležitost objevovat dosud nepoznaná zákoutí vokálního repertoáru. Těžištěm jeho zájmu je francouzská hudba 20. a 21. století.
Antonín Libicher (tenor) uplatnil pěvecké zkušenosti zejména ve sboru Gaudeamus, kde se posléze stal i druhým sbormistrem. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity byl členem několika dalších souborů a pěveckých sborů, např. Collegium musicum Jana Špačka, smíšeného pěveckého sboru Rastislav Blansko a působí rovněž jako klavírista v několika kapelách. V současné době je členem Českého filharmonického sboru Brno pod vedením Petra Fialy.
Martin Kotulan (bas) je členem sboru opery Národního divadla Brno. Se zpěvem začal v Pěveckém sdružení Foerster (později Český filharmonický sbor). Studiu zpěvu se věnoval soukromě (Vladimír Chmelo, Yvett Tannenbergerová). Od roku 1989 do roku 2004 působil v Brněnském akademickém sboru. V letech 2004 – 2011 byl členem Collegia vocale 1704, spolupracuje se soubory staré hudby (Musica Florea, Czech Ensemble Baroque). Spolupracuje také při natáčení a provádění scénické hudby (Městské divadlo Brno, divadlo Husa na provázku, Národní divadlo v Praze). Podílel se na nahrávání asi 10 CD, vyhrál s různými sbory několik mezinárodních soutěží (Tours, Spittal an der Drau). V letech 1997 – 2013 byl uměleckým vedoucím vokálního souboru Da Capo Ensemble.

Vstupné: 220/180 Kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

 

Předplatné: 

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 600 Kč (děti do 15 let, studenti do 26 let, doprovodná osoba k ZTP/P), zlevněná nepřenosná abonentka pro 1 osobu 600 Kč (ZTP, ZTP/P), přenosná abonentka pro 1 osobu 1150 Kč, pro dvě osoby 1900 Kč

 

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty pro ZTP, ZTP/P, doprovodnou osobu k ZTP/P, žáky ZUŠ, Klub důchodců při Městském úřadě.

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

Turistické informační centrum, Masarykovo náměstí č.1, 682 01 Vyškov
tel.: 517 301 312, e-mail: infocentrum@meuvyskov.cz, rezervace on-line: www.mksvyskov.cz, www.hudbavyskov.cz

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Mediální partneři: Vyškovský zpravodaj, Proglas

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ.

Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

Poděkování: ZUŠ Vyškov, ZUŠ Ivanovice na Hané, ZUŠ Bučovice
 

www.hudbavyskov.cz