≡ Menu

MKS Vyškov ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VYŠKOV
KONCERTNÍ SEZÓNA 2020-2021
CELÁ KONCERTNÍ SEZÓNA BUDE O ROK PŘELOŽENA
NOVÉ TERMÍNY VČAS OZNÁMÍME

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Vyškova.
Koncerty se konají za podpory Nadace Český hudební fond Praha.

 

Úterý 20. 10. 2020 v 19 h, Besední dům

koncert proběhne v náhradním termínu ve čtvrtek 1. 4. 2021
NOVÝ TERMÍN V JEDNÁNÍ

Zahajovací koncert

Druhá tvář Evy Urbanové & Rockové a popové hity
s kapelou Barock

Druhá tvář plakát barevný malý.pngProměna první dámy české opery v rockovou star v novém projektu nabídne koncert nabitý rockovými a popovými songy. Evu Urbanovou doprovodí skvěle obsazená skupina BAROCK v čele s kytaristou kapely ČECHOMOR Adamem Malíkem.

Operní diva světového formátu Eva Urbanová zazáří v exkluzivním pořadu Druhá tvář. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sóly koncertního mistra brněnské filharmonie a skvělá rytmická sekce v čele s kytaristou a frontmanem AC/DC revivalu a kapely ČECHOMOR Adamem Malíkem vytváří pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího skvělého hlasu v legendárních popových a rockových hitech kapel QUEEN, Nightwish či pěveckých legend Andrei Bocceliho, Il divo a mnoha dalších. Eva Urbanová vystoupila na mnoha různých světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku, pravidelně spolupracovala s českým hudebním vydavatelstvím Supraphon. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze a počínaje rokem 2010 je též stálým hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

Vstupné: 690 Kč

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 12. 11. 2020 v 19 h, Besední dům

koncert proběhne v náhradním termínu ve čtvrtek 29. 4. 2021
NOVÝ TERMÍN V JEDNÁNÍ

Akordeonový mistr a showman Milan Řehák
 

Milan Řehák foto.jpgOriginální akordeonové kompozice, barokní skladby, virtuózní transkripce i aranže po-pulárních písní včetně poutavého komentáře přinese sólový recitál Milana Řeháka, jednoho z nejprogresivnějších českých akordeonistů.

Milan Řehák je absolvent Pražské konzervatoře a Královské hudební akademie ve Stockholmu. Je také laureátem mnoha mezinárodních soutěží (Chorvatsko, Itálie, Německo, Česko, Rusko). První cena na akordeonové soutěži v Pule (2012) mu přinesla mnoho příležitostí jako například koncert pro European Broadcasting Union, koncert v rámci Svátků hudby v Praze či pozvání do TV pořadů. Vystupoval také na festivalech ve Stockholmu, Drážďanech, Salzburgu, Miláně a spolupracoval s řadou významných hudebníků a těles jako jsou Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Lubomír Brabec, České trio a mnoho dalších. Vydal 6 CD a je aktivní na poli mediální produkce a výtvarného umění.

Vstupné: 220/180

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čtvrtek 14. 1. 2021 v 19 h, Besední dům

nový termín v jednání

Novoroční koncert s přípitkem starostky
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
operní sólisté v jednání

Aktuální foto malá.jpgRenomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné: 300/250

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 11. 2. 2021 v 19 h, Besední dům

nový termín v jednání

The Cello Boys & Od klasiky k rocku

Poprockové duo Ladislav Mariáš a Juraj Škoda zahrají na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů nejznámějších kapel jako Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden či známých interpretů a DJ´s jako Jackson, Fonsi, Avicii a další.

Ladislav Mariaš je absolventem Pražské konzervatoře a pokračuje v konzultacích u Mikaela Ericssona na AMU v Praze. Získal 1. místo a titul absolutního vítěze soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně. Absolvoval masterclass pod vedením světových violoncellistů, působil také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje sólově, orchestrálně a v komorních projektech.

Zachar Fedorov je rovněž absolventem Pražské konzervatoře a vzdělání si doplňuje na AMU v Praze pod vedením Michala Kaňky. V roce 2002 vyhrál soutěž ZUŠ a v roce 2011 udělal konkurz do Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Účastní se mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu, vystoupil jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla a od roku 2015 působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým například absolvoval zahraniční turné s Enniem Morriconem.

Vstupné: 220/180 Kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 4. 3. 2021 v 19 h, Besední dům

nový termín v jednání

Klavírní recitál virtuózky Kateřiny Potocké

Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu. Pro diváky je
připraven atraktivní klasicko-romantický virtuózní program.

potocká.jpgKateřina Potocká začala hrát na klavír ve 4 letech, své mimořádné nadání rozvíjela na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Martiny Schulmeisterové, Ph.D. a od roku 2018 je posluchačkou JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Byla úspěšná na soutěžích Amadeus, Virtuosi per musica di pianoforte nebona soutěži Vítězslava Nováka, v roce 2014 získala 1. cenu a titul absolutního vítězena soutěži Pro Bohemia a zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Dále obdržela 2. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů v Praze (2015), 2. cenu na soutěži „Pianotalents“ Miláno, Itálie (2013), nebo 3. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni (2016). Mezi její poslední úspěchy patří ceny získané v r. 2019 v Římě - 1. cena na mezinárodní soutěži Anemos a 2. cena na soutěži Youth Academy Award. V témže roce zvítězila také na mezinárodní soutěži v Klosterneuburgu (Vídeň). Soustavně se věnuje rovněž komorní hře, od roku 2019 působí na konzervatoři v Pardubicích.

Vstupné: 180/150

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý 13. 4. 2021 v 19 h, Besední dům
NOVÝ TERMÍN V JEDNÁNÍ

INTERNATIONAL ENSEMBLE

Daniela Grygarová – housle, Amaliya Abdurashidová – klavír, Adam Grygar – baryton

Ostravské trio se specializuje na krásnou a neprávem opomíjenou hudbu skladatelů, kteří přišli o život z rasových důvodů v koncentračních táborech či která vznikla za dramatických okolností během II. světové války.

Ensemble International.jpgDaniela Grygarová koncertuje v České republice i v zahraničí (Polsko, Wales, Ukrajina), natáčela pro Českou televizi, Beskydskou televizi, televizi Noe a televizi Polar. Sólově vystoupila s Plzeňskou filharmonií, Českou komorní filharmonií, Virtuosi Pragenses, Orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského aj. V lednu 2018 představila ve světové premiéře Adlerovu skladbu Terezínská sonatína v Senátu Parlamentu ČR při příležitosti „Dne památky obětí holocaustu“.

Amaliya Abdurashidová studovala na uzbecké umělecké škole pro talentované děti, poté pokračovala na taškentské konzervatoři a ostravské univerzitě u MgA. Jany Vondračkové, PhD. a Mgr. Lukaše Michela, ArtD. V průběhu studia se účastnila mnoha mistrovských kurzu, koncertů, festivalu a jako sólistka vystoupila s Janáčkovou filharmonii. Vyučuje hru na klavír a korepetuje na Církevní konzervatoři v Opavě a na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích.

Adam Grygar je členem opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2013 vyučuje zpěv na ZUŠ Leoše Janáčka. Vystudoval zpěv na Ostravské univerzitě u Martina Gurbaľa. Zvítězil v mezinárodní Duškově pěvecké soutěži, koncertuje v České republice i v zahraničí, natáčel pro několik TV stavic, sólově vystoupil s Vítkovickým komorním orchestrem, Moravskoslezskou sinfoniettou, orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského, Karlovarským symfonickým orchestrem aj.

Vstupné: 220/180

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 13. 5. 2021 v 19 h, Besední dům
NOVÝ TERMÍN V JEDNÁNÍ

DJANGO JET & Swing a francouzský gypsy jazz

Marie Gilbertová – zpěv, Aneta Wirth - housle, Janek Čarek - zpěvák a kytarista, Jiří Gužík – cimbál, Matěj Habrnál – kytara, Jaroslav Panuš - kontrabas

django_jet_band_2019.jpgDjango Jet je brněnský soubor hrající převážně taneční swing a francouzský gypsy jazz, který je charakteristický svým houslovo-kytarovým zvukem. V repertoáru najdete francouzské, české i americké swingové vypalovačky, proložené instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club de France.

Kapela Django Jet dnes koncertuje v šesti členech. Jádro tvoří trojice vokalistů-instrumentalistů: Marie Gilbertová, narozená v Belgii, vynikající nejen ve zpěvu, ale působí v Brně i jako lektorka swingového tance; Aneta Wirth, absolventka brněnské Konzervatoře na housle, gypsy jazz se učila hrát v Anglii a Janek Čarek, výborný zpěvák a kytarista, klíčová osobnost brněnské swingové scény. Dále v kapele uslyšíte cimbalistu Jiřího Gužíka, bývalého sólistu VUS Ondráš, na sólovou kytaru Matěje Habrnála, který se gypsy jazzu věnuje již od roku 2006 a na kontrabas Jaroslava Panuše s pověstí nesmírně flexibilního multižánrového umělce směle ovládajícího i hru na baskytaru.

Vstupné: 220/180

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

 

Předplatné:

 

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 600 Kč (děti do 15 let, studenti do 26 let, doprovodná osoba k ZTP/P), zlevněná nepřenosná abonentka pro 1 osobu 600 Kč (ZTP, ZTP/P), přenosná abonentka pro 1 osobu 1150 Kč, pro dvě osoby 1900 Kč

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty pro ZTP, ZTP/P, doprovodnou osobu k ZTP/P, žáky ZUŠ, Klub důchodců při Městském úřadě.


Předprodej vstupenek a abonentek:
Turistické informační centrum, Masarykovo náměstí č.1, 682 01 Vyškov
tel.: 517 301 312, e-mail: infocentrum@meuvyskov.cz, rezervace on-line: www.mksvyskov.cz, www.hudbavyskov.cz


Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Mediální partneři: loga (Vyškovský zpravodaj, Proglas)

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

Poděkování: ZUŠ Vyškov, ZUŠ Ivanovice na Hané, ZUŠ Bučovice
 

www.hudbavyskov.cz