≡ Menu
Úvodní strana » Novoroční koncerty » Slavnostní benefiční novoroční koncert 2017

 

Fotogalerie a reakce návštěvníků
novoročního koncertu 1. 1. 2017 Brno
zde

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slavnostní benefiční novoroční koncert 1. 1. 2017
s tradičním přípitkem

 

Novoroční koncert plakát.pngBrněnský Besední dům  láká tradičně 1. ledna 2017 v 17 hodin všechny milovníky operního a operetního k návštěvě slavnostního benefičního novoročního koncertu renomovaného Moravského klavírního tria (Jana Ryšánková – klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha – violoncello), vyhlášeného brněnského ansámblu v čele s houslistou Jiřím Jahodou a vlastním koncertním cyklem Muzikobraní.

Letos budou hosty tria sopranistka Martina Macko a rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti.
V programu zazní populární árie a duety z oper a operet světového repertoáru. Nebude chybět Mozartova Zuzanka či Papageno, Gounodova Julie, Figaro z Lazebníka sevillského, operetní mágové Lehár a Kálmán a nádherné písně včetně slavné Con te partiro.

O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

Výtěžek 100Kč z každé vstupenky bude věnován Sdružení pěstounských rodin, které se dlouhodobě věnuje podpoře rodin, které umožňují prožívat opuštěným dětem dětství v rodinném kruhu. 

Vstupenky v ceně 490 Kč/390 Kč pro členy Klubu zahrnující i tradiční přípitek o přestávce koncertu budou k dostání od 23. listopadu v předprodeji Domu pánů z Lipé, nám. Svobody 17, po-pá: 8-20h a so–ne: 9-16h.

Více informací, kontakty a rezervace vstupenek: MgA. Pavla Jahodová, tel. 605 219 470, pavla.jahodova@globart.cz

INFORMACE K SÓLISTŮM:

M.Hammerle1.jpgRakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně · Další studium absolvoval ve Florencii · V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku (Corso lirico) pořádané universitou Jižní Karoliny v USA · Od roku 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v  Brně, kde se představil v roli Papagena v nové inscenaci Mozartovy Kouzelné flétny · 2000: člen  souboru Jihočeské opery v rolích Harašta, Gaudenzio (Il signor Bruschino), Budivoj (Dalibor) · Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu „Canzone italiana“.

 

Martina Macko foto.jpgKoncertní sopranistka Martina Macko studovala operní zpěv a herectví pod vedením prof. Henryky Januszewské-Stańczyk na Akademii hudby K. Szymanovského v Katovicích v Polsku. Absolvovala rolí Despiny v opeře W. A. Mozarta Cosi fan tutte a zúčastnila se celé řady specializovaných vokálních kurzů (polská a francouzská píseň, barokní a klasicistní hudba, francouzské operní árie, atd.). V současné době působí jako profesorka Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži a věnuje se koncertní činnosti. Už během studia byla členkou souboru Madrigal Quintet Brno, se kterým absolvovala koncertní vystoupení s díly Martinů, Palestriny, Zelenky a Orlanda di Lassa v České republice, Německu a Rakousku, a natočila CD nahrávku pro německé nahrávací studio Marimba classics (C. Monteverdi - Madrigaly). Specializuje se na koncertní provedení oratorních a duchovních děl, hlavně z období klasicismu a baroka ve spolupráci s různými orchestry, dirigenty a sólovými instrumentalisty, a na komorní vystoupení s písňovými cykly u nás i v zahraničí (Polsko, Maďarsko, Slovensko, Rakousko, Německo, Itálie, Španělsko). Její  repertoár zahrnuje skladby jako např. J. Rutter - Magnificat, W. A. Mozart - Exultate, Jubilate, C. Orff - Carmina Burana, G. F. Händel - Psalm 112, A. Vivaldi -In furore..., M. A. Charpentier  - Te Deum,      J. V. H. Voříšek - Mše B dur, J. Pavlica - Missa brevis, A. Dvořák - Te Deum, Stabat Mater, apod. V roce 2001 byla zakládající členkou komorního souboru mladých hudebnic Belladonna Trio, který se věnuje převážně interpretaci barokní hudby, vystupuje v dobových kostýmech a je častým hostem domácích i zahraničních festivalů. V roce 2009 se stala členkou souboru Bel Canto Trio (kytara, flétna, zpěv). Bývá pravidelně zvána jako členka porot na různé mezinárodní i domácí pěvecké soutěže.

 

Novoroční turné 2017: více informací ZDE