≡ Menu
Úvodní strana » Novoroční koncerty » Slavnostní novoroční benefiční koncert 2020

 

informace o celém novoročním turné
www.novorocniturne.cz

 

FOTOGALERII Z KONCERTU 1. 1. 2020 NAJDETE ZDE

 

Slavnostní benefiční novoroční koncert 1. 1. 2020
s tradičním přípitkem

Novoroční koncert plakát.jpgNádherný secesní sál brněnského Besedního domu se tradičně otevře 1. ledna 2020 v 17 hodin všem milovníkům operního a operetního umění. K návštěvě již 21. ročníku tradičního novoročního koncertu zve vyhlášené Moravské klavírní trio (Jana Ryšánková – klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha – violoncello) v čele s houslistou Jiřím Jahodou a vlastním koncertním cyklem Muzikobraní.

Letos budou hosty tria sopranistka Ivana Pavlů a šarmantní rakouský barytonista s italskými kořeny Martino Hammerle-Bortolotti, který mimo již tradiční autory árií a duetů jako jsou W. A. Mozart, G. Verdi, F. Lehár představí divákům rovněž italské písně z oblasti San Rema.

O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

Výtěžek 100Kč z každé vstupenky bude věnován Sdružení pěstounských rodin, které se dlouhodobě věnuje podpoře rodin, které umožňují prožívat opuštěným dětem dětství v rodinném kruhu. Prostředky budou vynaloženy na hledání, získání a zvláštní přípravu dlouhodobých pěstounů.

Vstupenky v ceně 590 Kč/490 Kč pro členy Klubu zahrnující i tradiční přípitek o přestávce koncertu budou k dostání od 20. listopadu v předprodeji Domu pánů z Lipé, nám. Svobody 17, po-pá: 8-18:30

Více informací, kontakty a rezervace vstupenek: tel. 605 219 470, pavla.jahodova@globart.cz

Děkujeme partnerům: Český rozhlas Brno,Rádio Proglas, Seniorpas, Rodinné pasy, Rengl


INFORMACE O SÓLISTECH:

Ivana Pavlů.jpgSopranistka Ivana Pavlů vystudovala zpěv na Konzervatoři Brno u Ireny Sobolové Hýlové a na Janáčkově akademii múzických umění u Zdeňka Šmukaře. V prosinci 2017 se představila jako První dáma v Mozartově Kouzelné flétně ve Stavovském divadle v Praze. Na jaře 2019 debutovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě v opeře Juliette Bohuslava Martinů v rolích Obchodnice s ptáky a První pán v režii skupiny SKUTR. V témže divadle se zhostila role Druhé lesní žínky v nově uvedené inscenaci Rusalky Antonína Dvořáka v režii Radovana Lipuse. Na jaře 2020 ji můžeme vidět v titulní roli hraběnky Almavivy v Mozartově Figarově svatbě v Divadle na Orlí v Brně v režii Natálie Gregorové. Je laureátkou mnoha pěveckých soutěží, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, Mezinárodní pěvecké soutěže Ferruccia Tagliaviniho v Deutschlandsbergu, Soutěže Nadace Bohuslava Martinů, Pražského pěvce, Duškovy pěvecké soutěže, Pěvecké soutěže Olomouc aj.Spolupracovala s dirigenty Františkem Drsem, Chuheiem Iwasakim, Jakubem Kleckerem, Robertem Kružíkem, Jaroslavem Kyzlinkem, Oskarem Rózsou, Petrem Vronským, Vladem Weverberghem aj. a tuzemskými i zahraničními hudebními tělesy (Pražská komorní filharmonie, Moravská filharmonie Olomouc, Symfonický orchestr Karlovy Vary, Musica Florea, Brno Baroque, Czech Ensemble Baroque, Terra Nova Collective či brněnská Kantiléna.

 

M.Hammerle1.jpgRakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně · Další studium absolvoval ve Florencii · V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku (Corso lirico) pořádané universitou Jižní Karoliny v USA · Od roku 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v  Brně, kde se představil v roli Papagena v nové inscenaci Mozartovy Kouzelné flétny · 2000: člen  souboru Jihočeské opery v rolích Harašta, Gaudenzio (Il signor Bruschino), Budivoj (Dalibor) · Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu „Canzone italiana“.