≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Beladona Quartet a koloraturní soprán

Beladona Quartet & koloraturní soprán

Beladona Quartet.jpg

● stylové dámské smyčcové kvarteto z Brna založené v roce 2002

● na programu mnoho známých melodií od tradičních klasických skvostů přes populární operní a operetní melodie, legendární jazzové skladby, ležérní ragtimy, populární šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům

● vedoucí souboru – violoncellistka Pavla Jahodová a sólista Štěpán Švestka provázejí vystoupení mluveným slovem

● reference řady institucí a firem - vystoupení pro Armádu ČR, British Military Advisory And Training Team Central And Eastern Europe, Národní divadlo Brno - Silvestr v opeře, Masarykovu univerzitu, Casino Estoril Portugalsko, Boby centrum, Besední dům v Brně, zámek Slavkov, jeskyně Moravského krasu, OHK-Brno, Rotary Club, BVV, Lexus, Hanák - nábytek, ECE Projektmanagement, AE&E CZ s.r.o., Čegan s.r.o., Knorr-Bremse, SILICON GRAPHICS, s.r.o., Hotel Sen v Senohrabech u Prahy*****, Hotel Comsa v Brně****, hotel Alexandria v Luhačovicích****, festivaly Múzy na vodě České Budějovice a Janáček a Luhačovice pod záštitou Livie Klausové, Dělnický dům Odry, Kruhy a Spolky přátel hudby po celé České republice (Boskovice, Kuřim, Veselí nad Moravou, Strakonice, Svitavy, Kyjov, Jaroměř, Nové Město nad Metují, Blatná, Hostivice, Konice, Vyškov, Mnichovo Hradiště, Hořice, Jablonec nad Nisou, Třinec, Frenštát pod Radhoštěm, Tábor, Rájec-Jestřebí, Třebíč, Frýdek-Místek, Setkání žánrů Brno-Bystrc aj. )

 

Pavla Jahodová s violonce.jpgPavla Jahodová (umělecká vedoucí) – absolventka Konzervatoře, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a postgraduálního studia na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Výmaru, bývalá stipendistka Rotary Clubu, dále studenstkého programu Socrates/Erasmus, díky němuž studovala také na holandské univerzitě v Enschede a prestižní německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem Brno. Natočila snímky pro Český rozhlas, německý rozhlas Mitteldeutsche Rundfunk a Radio Deutsche Welle, českou a německou televizi. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a souboru Tango Milonguero. Spolupracovala s uznávanými osobnostmi světové kultury (Andrea Bocelli, Veronique Sanson, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Gabriela Demeterová, Alfréd Strejček aj.)

 

viera.jpgViera Gulázsi-Maňásková (soprán) se narodila v Dunajské Strede u Bratislavy. Má česko-maďarské kořeny. Ve velmi raném věku začala hrát na klavír, poté studovala obor varhany na konzervatoři v Kroměříži pod vedením prof. Karla Pokory. Po absolutoriu působila jako korepetitor a herečka v Horáckém divadle v Jihlavě. Od roku 1991 působila na Islandu jako profesionální hudebník. Ve farnosti Seltjarnarnes v Reykjavíku zastávala funkci varhaníka a sbormistra. Zde také založila komorní sbor Seltjarnarnes a dětský sbor. Se svým sborem provedla několik premiér autorů jako Zelenka, Michna z Otradovic, Caldara, Saint-Saens aj. Viera studovala 6 let operní zpěv u polské profesorky Aliny Dubik v New Music School v Reykjavíku. Svá pěvecká studia formálně ukončila v roce 2006. V roce 2007 vystoupila s Iceland symphony orchestra. V roce 2007 se stala sólistkou komorního orchestru Virtuosi di Praga, se kterým podnikla koncertní turné na Slovensko a zpívala v mnoha českých městech, např. na vánočních koncertech v pražském  Klementinu a Rudolfinu.  Dále pravidelně spolupracuje s komorním orchestrem Consortium Pragense Orchestra.