≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Beladona Quartet a violoncellový virtuóz

Beladona Quartet & violoncellový virtuóz

BQ se Šetěpánem Švestkou MALÁ.jpg● stylové dámské smyčcové kvarteto z Brna založené v roce 2002
● na programu mnoho známých melodií od tradičních klasických skvostů přes populární operní a operetní melodie, legendární jazzové skladby, ležérní ragtimy, populární šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům
● vedoucí souboru – violoncellistka Pavla Jahodová a sólista Štěpán Švestka provázejí vystoupení mluveným slovem
● reference řady institucí a firem - vystoupení pro Armádu ČR, British Military Advisory And Training Team Central And Eastern Europe, Národní divadlo Brno - Silvestr v opeře, Masarykovu univerzitu, Casino Estoril Portugalsko, Boby centrum, Besední dům v Brně, zámek Slavkov, jeskyně Moravského krasu, OHK-Brno, Rotary Club, BVV, Lexus, Hanák - nábytek, ECE Projektmanagement, AE&E CZ s.r.o., Čegan s.r.o., Knorr-Bremse, SILICON GRAPHICS, s.r.o., Hotel Sen v Senohrabech u Prahy*****, Hotel Comsa v Brně****, hotel Alexandria v Luhačovicích****, festivaly Múzy na vodě České Budějovice a Janáček a Luhačovice pod záštitou Livie Klausové, Dělnický dům Odry, Kruhy a Spolky přátel hudby po celé České republice (Boskovice, Kuřim, Veselí nad Moravou, Strakonice, Svitavy, Kyjov, Jaroměř, Nové Město nad Metují, Blatná, Hostivice, Konice, Vyškov, Mnichovo Hradiště, Hořice, Jablonec nad Nisou, Třinec, Frenštát pod Radhoštěm, Tábor, Rájec-Jestřebí, Třebíč, Frýdek-Místek, Setkání žánrů Brno-Bystrc aj. )
 
Ve zkrácené verzi  (cca 45 minut) je pořad vhodný pro základní a střední školy.

 

Pavla Jahodová s violonce.jpgPavla Jahodová (umělecká vedoucí) – absolventka Konzervatoře, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a postgraduálního studia na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Výmaru, bývalá stipendistka Rotary Clubu, dále studenstkého programu Socrates/Erasmus, díky němuž studovala také na holandské univerzitě v Enschede a prestižní německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem Brno. Natočila snímky pro Český rozhlas, německý rozhlas Mitteldeutsche Rundfunk a Radio Deutsche Welle, českou a německou televizi. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a souboru Tango Milonguero. Spolupracovala s uznávanými osobnostmi světové kultury (Andrea Bocelli, Veronique Sanson, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Gabriela Demeterová, Alfréd Strejček aj.)

svestka_stepan_02a.jpgVioloncellista Štěpán Švestka se narodil v roce 1982 v Brně. Po absolutoriu na Konzervatoři Brno  ve třídě V. Horáka ukončuje studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením J. Podhoranského (2007). Během studia se zúčastnil mnoha mistrovských kurzů a. získal nejvyšší ocenění v národních i mezinárodních soutěžích (Laureát Soutěže konzervatoří, 1. cena v soutěži pro střední školy „Yamaha”, 1. cena v soutěži pro vysoké školy „Yamaha”, absolutní vítěz mezinárodní soutěže „O cenu Leoše Janáčka“ a současně Cena za nejlepší provedení soudobé skladby, 1. cena v mezinárodní soutěži „Beethovenův Hradec” a současně Cena za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka, 1. cena v soutěži „O cenu Leoše Janáčka“ v oboru smyčcové kvarteto). Na základě svých úspěchů byl doporučen k šestiměsíčnímu studiu u Marttiho Rousiho na Sibeliově akademii v Helsinkách, jedné z nejprestižnějších hudebních univerzit v Evropě. Svou sólistickou dráhu zahájil koncertním turné v Petrohradě a vystoupením na brněnském mezinárodním hudebním festivalu Moravský podzim. Jako úspěšný mladý sólista se publiku představil s orchestry doma i v zahraničí (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Lotyšská filharmonie, Orchestr Konzervatoře Brno, Moravský komorní orchestr, komorní orchestr Musici Boemi a další). Mimo Českou republiku vystupuje sólově rovněž na Slovensku, v Maďarsku, Německu, Lotyšsku, Rusku, Finsku, Francii a Itálii a věnuje se nahrávací činnosti pro Český rozhlas. Štěpán Švestka patří pro svůj bravurně zvládnutý virtuózní program a hloubku uměleckého projevu k nejvyhledávanějším českým violoncellistům mladé generace. Součástí jeho repertoáru je rovněž řada kuriozit, které vzbuzují uznání nejen v uměleckých kruzích.


Videoukázky Beladona Quartet & violoncellový virtuóz Štěpán Švestka:

 

Video - rekord v rychlém hraní:
rychlostní rekord (N.R.Korsakov - Let čmeláka), Brno - Vaňkovka 2006 - live


Notářský zápis rekordu: 


Náhled plakátu: