≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Gabriela Kolčavová Quartet

Gabriela Kolčavová Quartet

Gabriela Kolčavová – zpěv, Radim Hanousek – saxofon, 
Radek Bagár – klavír, Jaroslav Panuš - kontrabas

Gabriela Kolčavová malá.jpg

Gabriela Kolčavová v roce 2004 dokončila MFA studium (umělecká fotografie a jazzový zpěv) na Univerity of North Texas, Denton, USA, následně 2005 - 2006 pokračuje na McIennan College, Waco, USA. V současné době vyučuje fotografii a výtvarné umění a působí jako fotografka a jazzová zpěvačka. Gabriela okouzlí nejen svým hlasem, ale i originálním zpracováním známých jazzových melodií - říká se, že jde o nejlepší moravskou jazzovou zpěvačku. Její sytý témbr dokonale splývá s kapelovým zvukem, a zároveň nenuceně vyniká. Gábina využívá s elegancí svoji skvělou angličtinu (léta strávená v USA) k interpretaci perel amerického jazzového zpěvníku s plným vědomím hodnoty textů. Doprovází ji nejlepší a nejžádanější brněnští jazzmani Radek Bagár na piano, Radim Hanousek na saxofony a Jaroslav Panuš na kontrabas. Trio vystupuje jak s náročnějším jazzovým programem v klubech a na festivalech, tak i se swingovým repertoárem na různých vernisážích a společenských akcích. Repertoár zahrnuje swing, jazz, blues, pop. Uslyšíte i klasické, posluchačsky velmi vstřícné jazzové standardy typu: Girl from Ipanema, Love for Sale, Misty anebo Autumn Leaves. 

Absolvent bakalářského studia jazzové interpretace na JAMU v Brně Radim Hanousekse aktuálně věnuje kvartetu NOCZ norského trumpetisty Didrika Ingvaldsena (CD NOCZ & Iva Bittová, Hevhetia 2014 a Toys, Toys and Toys, Hevhetia 2013), vlastnímu autorskému projektu Dust in the Groove, experimentálnímu italskočeskému projektu Fábio Delvo quartet, soudobé vážné hudbě (Dunami ensemble, Lucie Vítková, Michal Indrák), spolupracuje s divadlem Husa na provázku, brněnskou filharmonií, podílí se na řadě dalších jazzových (Cotatcha Orchestra, mezinárodní bigband BOB, MulliGang) i nejazzových projektů (Martin Chodúr, Jana Orlická, Hana Robinson, hudba pro audioknihy Albatros, divadlo Feste a D'EPOG). V roce 2011 vystoupil na TEDx Praha s Mariánem Friedlem. S hudebně tanečním improvizačním projektem Mokré ruce v září 2013 vystoupil na mezinárodním Moving Sound festivalu v New Yorku.

Virtuózní klavírista Radek Bagár st. kombinuje elementy jazzu, soulu, latiny a romské hudby do originální stylové mozaiky. (zdroj Filharmonie Brno) Multiinstrumentalista

Jaroslav Panuš (kontrabas) je jedním z nejžádanějších a nejvytíženějších brněnských kontrabasistů a baskytaristů (hru na kontrabas ostatně vystudoval na kroměřížské a brněnské konzervatoři u profesorů M. Gajdoše a P. Klečky). Na cimbál začal hrát v deseti letech v LŠU pod vedením M. Vlasákové a poté prošel folklórními soubory Javorníček, Javorník, Portaš a jinými.V současné době vyučuje hru na cimbál v ZUŠ J. Kvapila v Brně. Má pověst výborného rytmického hráče s pestrým rejstříkem hudebního materiálu z řady folklórních oblastí, což odpovídá jeho bohatým zkušenostem se souborovou hrou (CMFČ, Cimbal Classic, BROLN, Hradišťan…), navíc se nebrání experimentálním exkursům za hranice lidové hudby. Jeho hudební profil nejlépe vystihuje charakteristika „universál“: po dlouholetém působení ve folkgrassové skupině Trní dnes hraje například s novoakustickým K+K Bandem, ve folklórně inspirovaném sdružení Jiřího Pavlici Talant, v jazzovém Max Bandu, příležitostně alternuje v hudebních sestavách doprovázejících divadelní inscenace a je také vyhledávaným studiovým hráčem.

Gabriela Kolčavová trio malá.jpg