≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Inspektor Kluzó

 

pozadi_tomas_kluzo-225x300.jpgKomorní hudební kabaret
Inspektor Kluzó

Spojení skečů oblíbeného herce a komika Tomáše Matonohy s hudbou klavírního improvizátora a skladatele Zdeňka Krále a muzikálovou zpěvačkou a finalistkou Hlasu Československa Vendulou Příhodovou.


TInspektor Kluzó ořez.jpgěšit se můžete na původní autorské písně napříč žánry (šanson, blues, jazz, folk-rock, folk-pop). V podání muzikálové zpěvačky Venduly Příhodové, herce a komika Tomáše Matonohy, který kromě hry na kytaru jistě využije mezi písněmi i svého nadání pro osobitý kabaretní humor, a v neposlední řadě Zdeňka Krále, klavíristy a skladatele, který koncert okoření virtuózní hrou a improvizacemi na klavír. Čekejte večer písniček, stand-upů, skečů, navazujících na nejlepší tradice českého kabaretu.


Tomáš Matonoha

Herec, moderátor, hudebník, narozen 1971 v Brně, absolovent JAMU v Brně obor herectví. 10 let působil v brněnském Hadivadle v mnoha oceňovaných inscenacích např. Job, Faust je mrtvý, Top dogs a od roku 2004 působí na volné noze v Praze. TV role například v seriálu Comeback, Ulice, Ententyky, Vinaři, filmové role Polski film, Mistři, Gympl, Ulovit miliardáře, Bestiář, Láska na vlásku aj. Za film Polski film získál zvláštní cenu poroty na MFFKV 2012. Jako moderátor působil v pořadech Elsa 2004, 2005, nominační večer Českého lva 2005, pořad Taxík, fotbalista roku 2007, 2008, soutěž Udělám cokoli, je protagonistou TV pořadu Na forbíně s T. M. a pořadu Na Stojáka, dále autor a protagonista internetového pořadu Aktuálně s T. M., je autorem scénické hudby k desítkám divadelních inscenací. Také psal pro film - jeho písně zazněly ve filmech Gympl, Polski film, Ulovit miliardáře, napsal hudbu pro film Alma a od roku 2014 se opět začal aktivně věnovat hudbě. Je členem a klíčovým autorem hudebního kabaretu Inspektor Kluzó, dále od roku 2016 vystupuje v samostatném hudebním poetickém pořadu Rekapitulace. Je patronem nadace HC Komety Brno.

Zdeněk Král

kralhZdeněk Král, nar. 1971, je hudební skladatel a klavírista. Po absolvování konzervatoře v Teplicích v Čechách a JAMU Brno, obor skladba, se začal živit především jako skladatel scénické hudby a klavírista - improvizátor. Napsal zatím asi 60 scénických hudeb, hudbu ke dvěma celovečerním filmům a k několika seriálům a dokumentům. Natočil přes 50 alb, především s vlastní hudbou, ale i hudbu vzniklou z různých spoluprací a spojení, počítaje jazz, šanson i klasiku. Vystupoval v TV v pořadu Na forbíně s T. M. a je spoluautorem, spoluscénáristou a hercem v dětském pořadu Hýbánky. Zdeněk Král také vydal několik dětských zpěvníků lidových písní a dětské knihy (Drakouni, Tati, ty mě přivedeš do hrobu, Logopedické písničky Žvaní žabák u louže atd.). Zdeněk Král je taktéž autorem několika hudeb k rozhlasovým hrám (Jiné moře, Zmatky princezny Katky, Běguni, Heinrich a Henrieta atd.). Jako pianista vystupoval nejen v České republice, ale také v Turecku, Rusku, Anglii, Belgii či Německu a Rumunsku.

Vendula Příhodová

prihodovahRodačka z Tasova se již ve 12 letech stala absolutní vítězkou televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Následně vystoupila v několika televizních pořadech se skupinami Olympic, Patrola, Šlapeto, se zpěvákem Petrem Bendem atd. Vystudovala Gymnázium ve Velkém Meziříčí a muzikálové herectví na brněnské JAMU. Již během studia působila jako zpěvačka v několika hudebních skupinách, spolupracovala např. s Metropolitním orchestrem Brno nebo s choreografkou Carine Gizau (projekt Floating Castles). V současné době žije v Praze, kde účinkuje v muzikálech (Mauglí, Mamma Mia!, Into the Woods, Rent či Carmen) i v činoherních inscenacích (Prezidentky, Ďábel spí v kříži na kozách, Marbacka). V poslední době je pro Vendulu největším divadelním úspěchem nastudování role Máří Magdaleny v ostravském Divadle Jiřího Myrona. Televizní diváky opět zaujala v roce 2014 jako finalistka soutěže Hlas Československa, kde v grandfinále obsadila druhé místo.

Videoukázka Dobré ráno: ZDE

Videoukázka: Show Leoše Mareše