≡ Menu

Jiří Jahoda uvádí & Muzikobraní s Moravským klavírním triem 2010-2011

Nový koncertní cyklus na brněnské hudební scéně představí ve svém prvním ročníku 4 koncerty. Jeho hlavními protagonisty budou členové Moravského klavírního tria, souboru s třináctiletou tradicí, houslista Jiří Jahoda, který bude koncerty rovněž provázet mluveným slovem, klavíristka Jana Ryšánková a violoncellista Miroslav Zicha. Váženými hosty budou oblíbený brněnský herec Ladislav Lakomý, sopranistka Viera Gulázsi-Maňásková a další spoluúčinkující z řad profesionálních umělců. Pořadatelem koncertů je Brněnské kulturní centrum p.o. a GLOBART s.r.o a cyklus finančně podpořil Jihomoravský kraj.
Jiří Jahoda vystudoval brněnskou konzervatoř u B. Kotmela a JAMU v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie, v letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně. Jako sólista, komorní i orchestrální hráč vystupuje nejen v České  republice, ale podnikl rovněž četná koncertní turné do mnoha evropských zemí a zámoří (Německo, Španělsko, Francie, Itálie, Rakousko, Švýcarsko, Malta, USA, Argentina, Uruguay, Japonsko, Jižní Korea). V roce 1997 založil Moravské klavírní trio. Za dobu své třináctileté existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru prověřených sítem času se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a zpěváky. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.
Koncerty budou probíhat v Křišťálovém sále Staré radnice vždy v 19 hodin s výjimkou slavnostního novoročního koncertu 1. ledna v 17 hodin v Besedním domě. Příjemným překvapením pro posluchače je pozvání na číši vína a neoficiální setkání s umělci po každém z koncertů.
Zahajovací koncert 22. října bude patřit zejména Bohuslavu Martinů – jeho triu d-moll a korespondenci skladatele, do které posluchače zasvětí Ladislav Lakomý. Program doplní slavné „Dumky“ op. 90 Antonína Dvořáka. Na druhém koncertě 26. listopadu zazní Beethovenovo trio D-dur, op. 70, č. 1 a trio d-moll Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Vrcholem cyklu bude slavnostní novoroční koncert s tradičním přípitkem v reprezentativních prostorách Besedního domu 1. ledna v 17 hodin, již 12. ročník jednoho z posluchačsky nejatraktivnějších brněnských koncertních projektů. Hosty tria budou opět vynikající operní sólisté s bohatým programem vybraných árií a duet z oper a operet světového repertoáru. Završením koncertní řady bude pak koncert 13. dubna, kde trio uvede Schubertovo trio Es dur a Dvořákův klavírní kvartet D dur op. 23 se sólovou violou.  
Cena abonentky na všechny 4 koncerty je 590,-Kč,  jednotlivé vstupné na koncerty v Křišťálovém sále 180,-Kč,  na novoroční koncert 390,-Kč. Velká sleva pro členy Klubu Moravského klavírního tria.
Zájemci o členství v klubu se mohou přihlásit na emailové adrese pavla.jahodova@globart.cz. Členství je bezplatné a skýtá mnoho výhod v kulturním světě.
 

POZVÁNKA NA ZÁVĚREČNÝ KONCERT CYKLU

MKT se Šléglem Brandýs.jpgStředa 13. dubna 2011 v 19 h, Křišťálová sál Staré radnice, Brno

Účinkující:
Moravské klavírní trio (Jana Ryšánková - klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha - violoncello)

Speciální host: Jiří Šlégl – klarinet

Program:
J. Haydn: Klavírní trio G dur, J. Brahms: Trio pro klavír, klarinet a violoncello,
F. Schubert: Klavírní trio B dur
(Moravské klavírní trio zahraje Haydnovo trio G dur s proslulým cikánským rondem. Speciálním hostem programu bude klarinetista Jiří Šlégl, který ve skladbě Johanessa Brahmse na chvíli vystřídá houslistu Jiřího Jahodu a propojí tak lahodný zvuk klarinetu s klavírem a violoncellem. Celý koncert uzavře hudba Franze Schuberta. Moravské klavírní trio toto trio uvádí v Brně poprvé a posluchači se tak mohou těšit na pořádnou porci krásné romantické hudby.)

Vstupné:
180/90Kč pro členy Klubu Moravského klavírního tria (cena zahrnuje rovněž pozvání na číši vína).

Předprodej vstupenek v předprodeji BKC, Běhounská 17, po-pá od 10 do 18 h, tel. 542 210 863

 

TRIO_V_PLAMENECH.jpgNa středečním koncertě 13. dubna v 19h v Křišťálovém sále Staré radnice v Brně jsme pro Vás připravili prodej abonentních vstupenek na další ročník koncertního cyklu Jiří Jahoda uvádí & Muzikobraní s Moravským klavírním triem.
Cena abonentky zahrnuje vstup na 4 koncerty včetně slavnostního novoročního koncertu a pozvánku na číši vína po každém z koncertů a zůstává 590/490Kč pro členy Klubu Moravského klavírního tria.  
Cena jednotlivých vstupenek je 180/120Kč pro členy Klubu, na novoroční koncert 390/290 pro členy Klubu a zahrnuje pozvánku na číši vína při každém z koncertů.
 
Abonentka zahrnuje vstup na 4 koncerty a pozvánku na číši vína při každém z koncertů: 

9. října 2011 v 17 hodin, Křišťálový sál Staré radnice 
27. listopadu 2011 v 17 hodin, Křišťálový sál Staré radnice
1. ledna 2011 v 17 hodin, Besední dům
duben 2012,   přesný termín a místo v jednání
 

foto_Lucie_2011 malá.jpg!!!Každý, kdo si zakoupí abonentku od nás získá CD (v nabídce více druhů) a každý, kdo přivede 2 nové abonenty si může vybrat šperk z ušlechtilé oceli v ceně 300-500Kč. AKCE PLATÍ POUZE NA KONCERTĚ 13.4.!!! 

!!!DALŠÍ DÁREK NAVÍC!!!
Všechny abonentky zakoupené na koncertě Muzikobraní 13.4.2011 v 19 h v Křišťálovém sále Staré radnice v Brně budou na místě slosovány a výherce získá 2 vstupenky na koncert Lucie Bílé s Petrem Maláskem.

 

 

CELÝ KONCERT BUDE ZAKONČEN TRADIČNÍM SPOLEČENSKÝM SETKÁNÍM S UMĚLCI PŘI ČÍŠI VÍNA, NA KTERÉ JSOU VŠICHNI NÁVŠTĚVNÍCI SRDEČNĚ ZVÁNI.