≡ Menu

 

MKS Letovice ve spolupráci s uměleckou agenturou
GLOBART s.r.o. uvádí

Kruh přátel hudby Letovice

Koncertní sezóna 2016-2017

 

Jana Musilová.jpgStředa 12. 10. 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice

inspirace šansonem
Jana musilová - zpěv, petr malásek - klavír

Jana Musilová je absolventkou JAMU v Brně a sólistkou Městského divadla Brno, kde dvakrát získala cenu Křídla pro nejpopulárnější herečku sezóny. Úspěšně se věnuje dabingu (agentka Dana Scully ze seriálu Akta X, Pobřežní hlídka, Dallas, Doktor z hor, Star Trek, filmy Čokoláda, Podoby lásky, Max a Kevin, Doháníš mě k šílenství aj.). Několikrát natáčela pro ČT, Novu a Primu, Petr Malásek malá.jpgspolupracuje s Filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.

Petr Malásek je český klavírista a skladatel, syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska a manžel české herečky Dany Morávkové. Odborné vzdělání završil akademickým titulem na pražské AMU v oboru klavír a skladba. Jako pianista a kapelník spolupracuje od roku 1990 se šansoniérkou Hanou Hegerovou, dlouhodobá klavírní spolupráce jej pojí rovněž s Lucií Bílou, Martou Kubišovou a Jaroslavem Svěceným. Těžištěm Maláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba.


Cena: 190 Kč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 2. 11. 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice

španělská romance

Karel Fleischlinger - vihuela, byrokní kytara, theorba
Monika Dopitová - zpěv

Renesanční a barokní písně z jihu Evropy. Duchovní texty i příběhy nenaplněné lásky, touhy a rozpolcenosti.

Monika Dopitová + Karel Fleischlinger malá.jpgPíseň provázela člověka odnepaměti. Výjimkou nebylo ani období renesance a baroka. V této době vznikalo velké množství písní s doprovodem loutny, vihuely nebo barokní kytary, případně s doprovodem bassa continua – basové melodické linky s čísly, která charakterizují akordický doprovod. Koncert Moniky Dopitové a Karla Fleischlingera nabízí milovníkům hudby nahlédnout do klenotnice staré hudby tak, jak byla napsána a vychutnat si renesanční a barokní píseň s doprovodem nástrojů, které byly v této době běžné. Kromě slavných skladatelů (Giulio Caccini, Claudio Monteverdi) zazní písně a skladby méně známých autorů (Alonso Mudarra, Diego Pisador, José Marín, Bellerofonte Castaldi), jejichž hudba je stejně krásná a živá.   

Cena: 120 Kč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 8. 12. 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice

POCTA BAROKU

Lucie Rozsnyó - soprán, Miloslav Študent - loutna

_MG_0492_AdobeRGB_small malá.jpgLucie Rozsnyó vystudovala klasický zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením Anny Barové. Své další vzdělání získala na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni ve třídě Claudie Visci, na Anton-Bruckner-Privatuniversität v Linci u Kateřiny Beranové a na Zürcher Hochschule der Künste v Curychu. Na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v roce 2005 získala 1. cenu a současně ocenění za nejlepší interpretaci soudobé skladby. Další ocenění získala na Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest za nejlepší interpretaci díla Leoše Janáčka. V roce 2012 obdržela 1. místo na ABA Music Award (Austria Barock Akademie Gmunden, R. Dubrovsky).  Pravidelně se věnuje koncertní činnosti v České republice a zahraničí.

Loutnista Miloslav Študent má na svém kontě spolupráci s řadou sólistů včetně Magdalény Kožené a spolupracuje s uznávanými ansámbly, s nimiž koncertoval kromě Evropy také v Jižní Americe. Vystupuje také sólově a nahrává pro různé gramofonové společnosti, rozhlas, TV a film.

Cena: 120 Kč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 11. 1. 2017 v 18:30 h, sál MKS Letovice

novoroční koncert s tradičním přípitkem
moravské klavírní trio a operní hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
operní sólisté v jednání

Moravské klavírní trio, ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

TRIO_V_PLAMENECH.jpgMoravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Více informací: www.moravskeklavirnitrio.cz

Cena: 150 Kč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 8. 3. 2017 v 18:30 h, sál MKS Letovice

sólové housle milana al-ashhaba

Foto Ashab malá.jpgMilan Al-Ashhab se hře na housle začal věnovat v pěti letech na Základní umělecké škole v Chomutově. O rok později přestoupil na ZUŠ v Mostě do třídy profesorky Květoslavy Hasilové, pod jejímž vedením pokračoval ve studiích i na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2012 je posluchačem Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má mnoho ocenění z národních i mezinárodních soutěží. Mezi nejvýznamnější patří 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cena v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v r. 2007. V roce 2010 získal 2. cenu a cenu za nejlepší provedení virtuózní skladby, Ernstovy Poslední růže, na soutěži Luise Spohra ve Weimaru a v roce 2011 skončil na 4. místě na soutěži Henriho Marteaua v německém Lichtenbergu, Selbu a Hofu.

Cena: 120 Kč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 5. 4. 2017 v 18:30 h, sál MKS Letovice

klavírní recitál laureátky lucie pokorné

DSC03775.jpgLucie Pokorná se začala učit hrát na klavír v 6 letech v Havlíčkově Brodě. Již o rok později začala své klavírní dovednosti porovnávat s ostatními na soutěžích, např. Prague Junior Note - dvakrát  1. cena, Amadeus- 2. cena, Karlovarská růžička - třikrát 1. cena. S Bárou Handzušovou se také od raného dětství věnovala čtyřruční hře, několikrát se staly vítězkami národních i mezinárodních soutěží. V roce 2008 byla Lucie Pokorná přijata na Konzervatoř Brno, kde studovala pod vedením Evy Horákové. V tomto období také prošla řadou soutěží, např. Virtuosi per musica di pianoforte Ústí nad Labem - cena ČHS za provedení skladby Bohuslava Martinů, Pro Bohemia Ostrava - 2. cena, Brněnská klavírní soutěž - 2. cena, Soutěž konzervatoří – 2. cena. Stala se také laureátkou soutěže Mladého klavíru Pražské konzervatoře – koncertní vystoupení v Rudolfinu. Svůj absolventský výkon předvedla v Besedním domě v Brně dne 11. 2. 2014. Posluchači si mohli vyslechnout Koncert pro klavír a orchestr č. 1 Es dur Franze Liszta ve spolupráci s Brněnským symfonickým orchestrem, pod taktovkou Stanislava Kummera. Lucie se nevěnuje nejen sólové hře, již řadu let hraje s komorními soubory, nejvíce úspěšní byli s Triem Konzervatoře Brno, když dvakrát za sebou vyhráli soutěž Klasicismus a smyčcové nástroje. Několikrát se zúčastnila klavírních kurzů „Audaces fortuna iuvat“ v Mikulově u prof. Ivana Klánského u prof. Aleny Vlasákové, v jejíž třídě později jako posluchačka JAMU absolvovala řadu koncertních vystoupení a mimo jiné také soutěž CONCORSOMUSICALE Città di Filadelfia v Itálii, odkud si přivezla 1. cenu.             

Cena: 120 Kč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 3. 5. 2017 v 18:30 h, sál MKS Letovice

jahodové duo

Pavla Jahodová - violoncello, Jiří Jahoda - housle

JAHODOVI Picassa velká.jpgVyberte si z bohaté nabídky známých melodií všech žánrů v originálních úpravách z rukou profesionálů. Kombinace houslí a violoncella nejen atraktivně vypadá, ale má posluchačsky příjemný a vyvážený zvuk. Oba umělci mají na svém kontě stovky koncertních produkcí doma i v zahraničí a tyto  zkušenosti jsou zárukou Vaší spokojenosti.
V Jahodovém duu pak měli tu čest vystoupit mimo jiné na Setkání předsedů ústavních soudů zemí EU či na světové konferenci IUFRO (International Union of Forest Research Organizations), kterou zahajoval Jihomoravský hejtman Michal Hašek či na sympoziu DAAD (Der Deutsche AkademischeAustauschdienst) v hotelu Mövenpick v Praze.

Jiří Jahoda je zakladatelem souboru Moravské klavírní trio. Vystudoval brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně.

Pavla Jahodová je absolventkou JAMU v Brně, podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem v Brně. Natočila snímky pro Český a německý rozhlas a televizi.                                                         

Cena: 150 Kč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

Ceny předplatného:

děti v doprovodu rodičů a studenti uměleckých škol ZDARMA
přenosná abonentka pro 1 osobu 690,- Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1180,- Kč

Předprodej zahájen 18. 5. 2016 v MKS Letovice

Dárky pro předplatitele:

Při zakoupení abonentky dne 18. 5. 2016 získáte
slevu 50,-Kč pro jednotlivce a 100,-Kč pro dvojice!!!

Výhody předplatného:

1) Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
2) Úspora 250 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
3) Úspora 700 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
4) Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem 
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)


Předprodej vstupenek a abonentek:

MKS Letovice, Nová 71/1, tel. 516 474 422
nebo před jednotlivými koncerty


Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Letovice.
Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.