≡ Menu

 

INFORMACE O NOVÉ KONCERTNÍ SEZÓNĚ
kph rájec-jestřebí 2016-2017 NAJDETE
ZDE

 

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o. uvádí

Kruh přátel hudby Rájec-Jestřebí 

Koncertní sezóna 2015-2016
www.hudbarajecjestrebi.cz

 

Pátek 16. října 2015 v 19.30 hodin, obřadní síň MÚ 

Klavírní recitál laureátky Olgy Punko

Zvláštní host vítěz klavírní soutěže Amadeus Radek Bagár 


Olga Punko foto.jpgOlga Punko (1993) pochází z Petrozavodska v Rusku, kde žila do svých 6 let. Prvních úspěchů dosáhla na ZUŠ - tituly laureáta na ostravské soutěži Pro Bohemia, na mezinárodní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem a na soutěži Prague Junior Note v Praze. Úspěchy slavila i s komorním triem, účast na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu jí celkem třikrát vynesla titul laureáta a absolutního vítěze. V roce 2004 byla Magistrátem města Havířov oceněna titulem Talent roku. Několikrát vystoupila jako sólistka s Janáčkovou filharmonii v Ostravě. Ve studiích pokračovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u Mgr. Iriny Kondratěnko a posléze Janáčkově akademii v Brně u prof. Aleny Vlasákové. Je vítězkou uznávaných mezinárodních soutěží, např.: 1. cena Concorso Marco Fortini v Bologni, 1. cena Piano seasons v Praze, 1. cena Wiener Classics ve Vídni, kde také získala cenu Grand prix a zvláštní cenu za provedení skladeb S. V. Rachmaninova, apod. Posledním velkým úspěchem byla soutěž v Římě, kde obdržela 2. cenu. Věnovala se i čtyřruční hře, kde získala 1. cenu a titul absolutních vítězů na soutěžích ve Vídni a Bologni.

Radek Bagár ( nar. 23. 9. 2004) studuje klavír od 6 let na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně ve třídě Jeleny Kapituly. V roce 2012 získal 1. ceny v mezinárodní soutěži mladých klavíristů do 11 let Amadeus a v prestižní celostátní soutěži Prague Junior Note, po které se zúčastnil festivalu vítězů v Českem Krumlově. O rok později koncertoval jako sólista na festivalu Mozartovy děti se symfonickým orchestrem Brněnské filharmonie, se kterým též absolvoval velký dvoudenní hudební projekt Dva hlasy – dva světy – dvě kultury významné osobnosti Idy Kelarové. V roce 2014 zvítězil ve 4. kategorii v mezinárodní soutěži Amadeus včetně Ceny pro nejlepšího brněnského účastníka a v tomtéž roce získal i 1. cenu Soutěž žáků ZUŠ České republiky a 2. cenu Mezinárodní soutěže Ústí nad Labem a nahrával pro Český rozhlas. Rok 2015 přinesl opětovné vítězství v soutěži AMADEUS a Cenu za nejlepšího brněnského a nejlepšího českého účastníka.

 

Úterý 24. listopadu 2015 v 19.30 hodin, obřadní síň MÚ

Sólo pro koncertního mistra České filharmonie
Miroslava Vilímce (housle)

Klavírní spolupráce: Vladislav Vilímec

Miroslav Vilímec foto malá.jpg

Houslista Miroslav Vilímec je umělcem, který úspěšně spojuje svou profesi v symfonickém orchestru s bohatou činností sólisty. Po řadě úspěchů v houslových soutěžích a absolvování Akademie múzických umění v Praze ve třídě Prof. Václava Snítila, žáka Jaroslava Kociana, byl přijat do skupiny 1. houslí České filharmonie, kde působí od r. 1992 jako koncertní mistr. Rozsáhlý výčet sólistických vystoupení zahrnuje účinkování téměř se všemi českými orchestry. Kromě této spolupráce se Miroslav Vilímec cílevědomě věnuje komorní hře a organizaci hudebního života. Založil Společnost Jana Kubelíka, které je předsedou a v jejímž rámci se snaží o udržení odkazu slavných českých houslistů minulosti. Jako pedagog uskutečnil již mnoho interpretačních kurzů, věnuje se též kompozici, především skladbám pro housle. Hraje na nástroj Nicolase Lupota z roku 1810 a Otakara Františka Špidlena z roku 1920.   

Vladislav Vilímec (1963) je stálým klavírním partnerem Miroslava Vilímce. Hudbě se věnuje od svých dětských let, původně jako houslista, posléze si bratrská spolupráce vynutila jeho klavírní zaměření. Přitom profesní zaměření Vladislava Vilímce je jiné, věnuje se regionální politice, řadu let byl např. zástupcem hejtmana Plzeňského kraje, poslední dvě volební období byl poslancem Parlamentu České republiky. I při těchto náročných činnostech však nezanedbává spolupráci s Miroslavem Vilímcem, spolu s ním absolvoval nespočet recitálů, často hrál např. v cyklu České filharmonie v pražském Rudolfinu, často s M. Vilímcem vystupoval i v zahraničí (Paříž, Brusel aj.). Kromě koncertní činnosti se společně s bratrem věnuje odkazu českého světového houslisty minulosti Jana Kubelíka, jehož skladatelské dílo také jako klavírista i publicista propaguje.

 

 

Pátek 11. prosince 2015 v 19.30 hodin, obřadní síň MÚ

Flétna a klarinet z rukou talentů

Anežka Vargová - flétna, Jan Czech - klarinet, Radim Pančocha - klavírní spolupráce

Laureáti mnoha domácích a zahraničních soutěží nabídnou pestrý program od klasiky po současnost. Mezi nejvýznamnější úspěchy Anežky Vargové patří 1. cena na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně (2014), finálová účast na Mezinárodní flétnové soutěži v Budapešti (2013), 1. cena na mezinárodní soutěži Antona Ebersta v srbském Novem Sadu (2011), 1. cena na mezinárodní soutěži PRO BOHEMIA (2010), 1. cena na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů v polské Wroclavi (2009). Šestkrát sólově vystoupila s Jihočeskou komorní filharmonií a v zahraničí (Francie, Polsko, Itálie) a je členkou Orchestrální akademie České filharmonie a Filharmonie Brno.

Klarinetista Jan Czech je vítězem soutěží Concertino Praga, Concerto Bohemia a Czech Clarinet Art v Hořicích, držitelem 2. cen z Markneukirchener Wettbewerb, Concorso Internazionale di Musica „Marco Fiorindo“ a italského Carlinu a mnoha dalších. Jako sólista účinkoval ve Dvořákově síni Rudolfina v rámci cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“ s Pražskou komorní filharmonií a Českým komorním orchestrem. Absolvoval turné po Itálii, Americe, Spojených arabských emirátech a se Severočeskou filharmonií Teplice absolvoval prestižní turné „Toyota Classics“ po Vietnamu, Kambodži, Malajsii a Bruneji. Od září 2014 je členem Orchestrální akademie České filharmonie.

 

Pátek 8. ledna 2016 v 19.30 hodin, obřadní síň MÚ

Novoroční koncert s přípitkem starosty

Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, Kseniya Suprunovich - soprán (Bělorusko), Pavel Katsiushyn - baryton (Bělorusko)

TRIO_V_PLAMENECH.jpgSuprunovich + Katsiushyn.jpg

Moravské klavírní trio, ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v z

ahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Běloruští rodáci Kseniya Suprunovich a Pavel Katsiushyn jsou absolventy hudební akademie v Minsku a JAMU v Brně). V průběhu studií se zúčastnil množství interpretačních kurzů u osobností, jako jsou Gabriela Beňačková, Peter Dvorský, Eva Blahová, Montserrat Caballe Alain Nonat či Cristian Mihailescu. Na poli soutěžních úspěchů sopranistky zmiňme 2. cenu Pěvecké soutěže Olomouc (2013) a diplom z Mezinárodní soutěže Žďár nad Sázavou, z úspěchů barytonisty pak 1. cenu z Pěvecké soutěže Olomouc (2013), 3. cenu z Mezinárodní pěvecké soutěže Žďár nad Sázavou či zvláštní cenu za nejlepší provedení skladby Josefa Foerstera z Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Z jeho jevištních rolí zaujal jako Evžen Oněgin ze stejnojmenné Čajkovského opery či Morales z Bizetovy „Carmen“, dále se představil také jako Eleckij Neptun v „Bouři“ H. Purcella, hrabě Robin v „Tajném manželství“ D. Cimarosy, Jezdec v „Lancelotovi“ L. Fišera, Eleckij v Čajkovského „Pikové dámě“ nebo Alexandr z opery „Dvakrát Alexandr“ Bohuslava Martinů. Na jeho operní úspěchy navazuje i koncertní činnost v České republice, na Slovensku, v Bělorusku či Itálii. Sopranistka koncertovala mimo uvedené též v Německu, Rakousku a Slovensku a má pedagogické zkušenosti např. jako hlasový poradce Českého filharmonického sboru.


 

Pátek 18. března 2016 v 19.30 hodin, obřadní síň MÚ

CELLOMÁNIE & Virtuózní show se zvukovými efekty 

Štěpán Švestka – violoncello, looper, harmonizér

Cellománie 2.jpgBravurní hráč a jeden z nejvyhledávanějších českých violoncellistů mladé generace přichází s úplnou novinkou na poli profesionální české klasické scény. Zvuk violoncella kombinuje s fantastickými zvukovými efekty za použití dvou špičkových zařízení – looperu a harmonizéru a pro diváky připravil virtuózní show atraktivních klasických a populárních hitů. V každé půlce v jiném převleku předvede vlastní originální úpravy skladeb, jako jsou Vivaldiho Čtvero ročních dob, Pachelblův kánon, Cacciniho Ave Mariu, Montiho Čardáš, Libertango či songy Don´t Worry Be Happy od Bobbyho Mc Ferrina a další od U2, Coldplay a předvede i zcela výjimečné kombinace dvou skladeb v jedné. Štěpán Švestka není zdaleka nováčkem na poli různých hudebních kuriozit a jeho vystoupení budí nadšení u všech generací a v uměleckých kruzích.

 


Pátek 15. dubna 2016 v 19.30 hodin, Sokolovna

Jaroslav Svěcený & Barokní seance 

Jaroslav Svěcený (housle), Jitka Navrátilová (cembalo)

Jaroslav Svěcený_maličká.jpg

Krásná kombinace houslí a cembala Jitky Navrátilové přináší úžasné zážitky všem posluchačům, kteří mají rádi hudbu především barokních mistrů. Program tohoto koncertu je sestaven z děl světových i českých skladatelů 18. a počátku 19. století - Corelli, Benda, Vodička, Tartini, Vivaldi, Bach. Před koncertem vystoupí děti ze ZUŠ v Rájci-Jestřebí - malí houslisté pod názvem CVRČCI, poté SMYČCOVÝ SOUBOR MIROSLAVY  KOCMANOVÉ a ve společné skladbě s  panem Svěceným soubor SPERANZA DI ARCHETTO.  

Sólistická dráha Jaroslava Svěceného začala již v době studií na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, celou Evropu, Brazílii, Kubu, Turecko, Izrael, Egypt, Libanon, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Indii, atd.Doposud natočil 40 CD s díly světových a českých autorů. Jako první český houslista nahrál kompaktní disk pro SONY CLASSICAL. V roce 1996 mu byla udělena prestižní ceny Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost.                                                                                                                                                                                        

Ceny abonentek:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 290,-Kč

(dítě do 15 let, student do 26 let)

přenosná abonentka pro 1 osobu 390,-Kč

přenosná abonentka pro 2 osoby 690,-Kč 

 

Ceny vstupek:

Jaroslav Svěcený 200 Kč / 150 (děti, studenti, předprodej)

100 Kč / 80 Kč (děti, studenti, předprodej)

 

Výhody předplatného: 

1) Výběr nejlepších míst v sále a rezervace na všechny koncerty 

2) Úspora 260,-Kč při koupi dětské/studentské abonentky 

3) Úspora až 310,-Kč při koupi abonentky pro 1 osobu 

4) Úspora až 710,-Kč při koupi abonentky pro 2 osoby

5) Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem 
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy) 

 

Slevy: 50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě. /abonentka je nepřenosná 

 

Místo a čas koncertů:

Kromě závěrečného koncertu Jaroslava Svěceného, který proběhne v Sokolovně, Fügnerova 281, se budou všechny koncerty konat v obřadní síni MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84 v 19:30 hodin.
Změna programu vyhrazena.

 

www.hudbarajecjestrebi.cz

 

Předprodej vstupenek a abonentek:  

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí, tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

 

Dramaturgie: umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel. 548 531 618, mobil: 603 840 013, 
e-mail: info@globart.cz,  www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.