≡ Menu

Městská část Brno-Bystrc a umělecká agentura GLOBART s.r.o. uvádějí

SETKÁNÍ ŽÁNRŮ  - Koncertní sezóna 2016-2017

 

Čtvrtek 22. září 2016 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

zahajovací koncert
moravský pavarotti jakub rousek

Hosté: Moravské klavírní trio
(Jiří Jahoda - housle, Jana Ryšánková - klavír, Miroslav Zicha - violoncello) 

Program: Sólista opery a operety v Moravském divadle Olomouc Jakub Rousek, držitel ceny za nejlepší jevištní výkon sezóny za roli prince Calafa v Pucciniho opeře Turandot představí za doprovodu renomovaného tria slavné tenorové árie. 

Tenorista Jakub Rousek.jpgTenorista Jakub Rousek je od roku 2011 sólistou opery a operety v Moravském divadle Olomouc.  Nastudoval mnoho velkých operních rolí, jmenujme Laca v Janáčkově Jenůfě,  Gianetta v Rossiniho Strace Zlodějce, Maria Cavaradossiho v Pucciniho Tosce, Ferranda v Mozartově opeře Cosi fan Tutte, Dona Josého v Bizetově Carmen, Jeníka v Prodané nevěstě, Nemorina v Donizzetiho Nápoji lásky, Doktora Cajuse ve Verdiho Falstaffovi. Stěžejní rolí byla postava prince Calafa v Pucciniho opeře Turandot, za kterou by oceněn cenou za nejlepší jevištní výkon sezóny. Úspěchy slavil i na poli operety nebo muzikálu a věnuje se i koncertní činnosti na předních německých a belgických koncertních pódiích a mnoha dalších v Rakousku, Německu, Polsku. V roce 2013 byl o Jakubu Rouskovi natočen dokument pro Českou televizi v cyklu Úděl nadání.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i TRIO_V_PLAMENECH.jpgv zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným rojektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se s živým ohlasem hudební veřejnosti.

Vstupné: 260/220 Kč (děti, studenti, senioři)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------------

!!!POZOR!!! Z DŮVODU NEMOCI TENTO KONCERT PŘEHOZEN ZA PROGRAM NÁSLEDUJÍCÍHO VÁNOČNÍHO KONCERTU CELLOMÁNIE

Čtvrtek 20. října 2016 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

improvizace artrockové legendy
marián varga & Solo in concert

Program: Jeden z nejvýraznějších rockových klávesistů s nezaměnitelným stylem hry a zakládající člen proslulé hudební skupiny Collegium musicum představí svůj improvizačně laděný sólový koncertní pořad.

Varga16.jpgCharismatická osobnost slovenského rocku, hudební mág, tajemný klávesový hrdina, Paganini varhan - takovými tituly obdařují znalci hudby a dokonce i kritici Mariána Vargu. Většině z vás se jistě vybaví léta sedmdesátá, experimenty a artrocková fůze klasické hudby s bigbeatem, která je provoněná dlouhými a strhujícími improvizacemi. Tento fenomenální hráč na klávesové nástroje (zejm. hammond) byl zakládajícím členem nadčasových Collegium musicum, dále spolupracoval s P. Hammelem a dalšími osobnostmi slovenské scény. V současné době všemožně hostuje a věnuje se velmi úspěšně sólovému vystupování. Vydal 22 alb včetně desek se skupinami Prúdy a Collegium Musicum, s Pavlem Hammelem a napsal hudbu pro 23 televizních a divadelních inscenací, 8 celovečerních a 10 krátkých filmů. Jeho koncerty doslova elektrizují publikum a Marian hraje svěže, nově, ale přitom nezapomíná na svoje nejslavnější melodie.

Vstupné: 280/240 Kč (děti, studenti, senioři)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------------

Čtvrtek 8. prosince 2016 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

vánoční koncert
cellománie & virtuózní show se zvukovými efekty

Štěpán Švestka – violoncello, looper, harmonizér

Program: Bravurní hráč a jeden z nejvyhledávanějších českých violoncellistů mladé generace přichází s úplnou novinkou na poli profesionální české klasické scény. Zvuk violoncella kombinuje s fantastickými zvukovými efekty a pro diváky připravil virtuózní show atraktivních klasických a populárních hitů.

Cellománie 2.jpgBravurní hráč a jeden z nevyhledávanějších českých violoncellistů mladé generace Štěpán Švestka přichází s úplnou novinkou na poli profesionální české klasické scény. Zvuk violoncella kombinuje s fantastickými zvukovými efekty za použití dvou špičkových zařízení – looperu a harmonizéru a pro diváky připravil virtuózní show atraktivních klasických a populárních hitů. V každé půlce v jiném převleku předvede vlastní originální úpravy skladeb, jako jsou Vivaldiho Čtvero ročních dob, Pachelblův kánon, Cacciniho Ave Mariu, Montiho Čardáš, Libertango či songy Don´t Worry Be Happy od Bobbyho Mc Ferrina a další od U2, Coldplay
a předvede i zcela výjimečné kombinace dvou skladeb v jedné. Štěpán Švestka není zdaleka nováčkem na poli různých hudebních kuriozit a jeho vystoupení budí nadšení u všech generací a v uměleckých kruzích.

Vstupné: 200/160 Kč (děti, studenti, senioři)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------------

Čtvrtek 16. února 2017 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

ŠPANĚLSKÁ ROMANCE

Monika Dopitová – zpěv, Karel Fleischlinger – vihuela, barokní kytara, theorba

Program: Renesanční a barokní písně z jihu Evropy či duchovní příběhy nenaplněné lásky, touhy a rozpolcenosti - přijďte nahlédnout do klenotnice staré hudby tak, jak byla napsána a vychutnat si renesanční a barokní píseň s doprovodem nástrojů, které byly v této době běžné.

Monika Dopitová + Karel Fleischlinger malá.jpgMonika Dopitová absolvovala Církevní konzervatoř Opava v oboru sólový zpěv u Barbory Habustové. V tomto oboru pokračuje na Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením Zlatice Berkyové. Pravidelně se účastní pěveckých interpretačních kurzů staré hudby (Evelyn Tubb, Joel Frederiksen). V roce 2008 získala zvláštní ocenění za interpretaci 20. století v Písňové soutěži B. Martinů a o dva roky později v Mezinárodní pěvecké soutěži L. Janáčka dostala 3. místo. Působila v operním a baletním sboru Slezského divadla v Opavě. V roce 2011 v rámci koncertního cyklu v Mnichově spolupracovala se souborem Ensemble Phoenix Munich pod vedením Joela Frederiksena. Pedagogicky působí na Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě a na Základní umělecké škole duchovní hudby ve Frýdku-Místku.

Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Stanislava Juřici, poté absolvoval Vysokou hudební školu Franze Liszta ve Výmaru (Německo) pod vedením Prof. Rolanda Zimmera. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře v kategorii do 35 let první cenu a titul laureáta. První místo dosáhl téhož roku také v interpretační soutěži soudobé české hudby. Kromě mnoha koncertů doma i v zahraničí vytvořil řadu rozhlasových nahrávek. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio ve složení flétna (Susanne Oehler), violoncello (Torsten Oehler) a kytara. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, v Romantic Guitar Duu s Janem Tuláčkem, spolupracuje s Brno Contemporary Orchestra a s řadou dalších umělců a souborů. Jeho diskografie obsahuje 4 sólová CD, jedno CD se souborem Lenz-Trio a jedno DVD/CD s PF Guitar Quartetem. Dvě poslední sólová CD jsou věnována právě staré hudbě a dobovým nástrojům. Působí pedagogicky na Základní umělecké škole Blansko a na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži.

Vstupné: 200/160 Kč (děti, studenti, senioři)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------------

Čtvrtek 23. března 2017 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Sólo pro koncertního mistra Filharmonie Brno houslisty Pavla Wallingera 

Klavírní doprovod Renata Ardaševová

Program: Koncertní mistr Filharmonie Brno a vyhlášený sólista a komorní hráč představí posluchačům stylový průřez klasickým houslovým repertoárem.

wallinger.jpgPavel Wallinger vystudoval Konzervatoř Brno u Jana Stanovského a JAMU v Brně pod vedením emeritního člena Janáčkova kvarteta Adolfa Sýkory. Během studia získal významná ocenění - 1. cenu v soutěži „Beethovenův Hradec“ (1985), zúčastnil se kurzů v Německu a Rakousku a působil v mládežnickém orchestru Gustava Mahlera pod vedením Claudia Abbada. Jako sólista se představil s významnými českými hudebními tělesy. V roce 1992 se stal koncertním mistrem Filharmonie Brno, s níž účinkoval v největších světových metropolích, natáčel pro různé rozhlasové a televizní společnosti a velká hudební vydavatelství a spolupracoval s proslulými dirigenty. V současnosti se věnuje intenzivní komorní a sólové hře v ansámblech doma a v zahraničí a od roku 2006 působí jako pedagog na JAMU v Brně.

Renata Ardaševová.jpgRenata Ardaševová je vítanou sólistkou mnoha koncertních řad a festivalů doma i v zahraničí.  Účastnila se pravidelně mezinárodního projektu České sny, mezinárodních festivalů Concentus Moraviae, Janáčkův Máj,  Pražské jaro, Ohridske Leto v Makedonii, společně s orchestrem  National des Pays de la  Loire podnikla turné po Francii. Její umění znají také posluchači v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Bulharsku, Velké Británii, Holandsku, Dánsku, Lotyšsku, Turecku a v dalších zemích. Pedagogicky působí na JAMU v Brně.

Vstupné: 200/160 Kč (děti, studenti, senioři)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------------

Čtvrtek 27. dubna 2017 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Inspirace šansonem
Jana Musilová – zpěv, Petr Malásek – klavír

hostem dámské smyčcové kvarteto Beladona Quartet

Program: Populární zpěvačka Městského divadla Brno Jana Musilová a klavírista Petr Malásek představí posluchačům šansonově laděný program francouzských písní ulice až po současnou tvorbu skladatele a klavíristy Petra Maláska.

Jana Musilová.jpgJana Musilová je úspěšná herečka a zpěvačka. Po ukončení studia na Katedře syntetických divadelních žánrů JAMU se rychle etablovala na profesionální brněnské scéně a na prknech Městského divadla Brno nastudovala desítky nezapomenutelných činoherních a muzikálových rolí. Vystupovala v Německu, Holandsku, Švýcarsku, Itálii, Slovinsku, Španělsku, Portugalsku. V roce 1992, po uvedení muzikálu Bídníci, účinkovala v pražském Divadle Na Vinohradech po boku Lucie Bílé, Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna. Na jevišti brněnského G-studia jste ji mohli vidět v několika úspěšných projektech a na téže scéně také v roce 2001 poprvé představila svůj autorský pořad Koncert při svíčkách. K nejmilejším oceněním patří cena diváků Křídla, kterou získala jako nejpopulárnější herečka Městského divadla Brno hned dvakrát, v roce 1998 a 2003. Již několik let se také věnuje dabingu (Dallas, Pobřežní hlídka, Doktor z hor, Star trek aj.). Televizním divákům se asi nejsnáze vybaví neohrožená agentka Scullyová ze seriálu Akta X. Zkušenosti má z pořadů České Petr Malásek malá.jpgtelevize, Novy a Primy (seriály Detektiv Tomsa, Četnické humoresky, Místo v životě, Nemocnice na kraji města nové osudy) a jako moderátorka pořadu Sama doma vysílaného live z brněnského studia České televize. U příležitosti vydání svých sólových alb Život je báječný a Hledání spolupracovala s Filharmonií Brno filharmonií a s orchestry v Brně, Zlíně, Olomouci a Teplicích uvedla také sérii muzikálových vystoupení. Vystupuje také ve spolupráci s vynikajícím hudebníkem, skladatelem a pianistou Petrem Maláskem.

Petr Malásek je synem slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska jdoucí v jeho šlépějích, manžel herečky Dany Morávkové a dvorní pianista Hany Hegerové, Lucie Bílé a Marty Kubišové. Český pianista a skladatel Petr Malásek završil vzdělání akademickým titulem na pražské AMU v oboru klavír a skladba. Jako pianista a kapelník spolupracoval od roku 1990 se šansoniérkou Hanou Hegerovou, dlouhodobá klavírní spolupráce jej pojí rovněž s Lucií Bílou a Martou Kubišovou. Těžištěm Beladona Quartet.jpgMaláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba.

Pod názvem Beladona Quartet se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno a Městského divadla Brno. Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem. V podání smyčcového ansámblu Beladona Quartet můžete projít celou hudební historií od klasiky přes legendární jazzové skladby, šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům. Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům.

Vstupné: 280/240 Kč (děti, studenti, senioři)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.
Koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno.

www.bystrc.cz

Hudební cyklus Setkání žánrů láká k objevování kouzla hudby nespoutané konvencemi.
V podání  špičkových umělců  projdete množství hudebních stylů a zažijete nová dobrodružství.

Ceny předplatného: 

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 590,- Kč (dítě do 15 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 890,- Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1390,- Kč

!!! POZOR !!! Stávajícím abonentům rezervujeme jejich místa pouze při zakoupení nového abonmá od 14. 3. do 7. 4. 2016 do zahájení koncertu.

Výhody předplatného:

  1. výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
  2. Úspora 590 Kč při koupi dětské/studentské abonentky
  3. Úspora 530/290 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
  4. Úspora 1450/970 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
  5. přednostní právo nákupu abonentky na další sezónu na Vaše stávající oblíbené místo v sále

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě k ZTP/P (abonentka je nepřenosná).

Předprodej vstupenek a abonentek:

pokladna Společenského centra, po-čt 16-19 h, Odbojářská č. 2, tel.: 546 224 320, 546 211 924, e-mail: okul@bystrc.cz, www.bystrc.cz

 

Hlavní pořadatel: Městská část Brno-Bystrc, www.bystrc.cz

Dramaturgie a marketing: umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

Mediální partneři: Český rozhlas Brno, Rádio Proglas

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci SZUŠ Mgr. Radmily Chmelové v Bystrci a ZUŠ Františka Jílka. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho uměleckého školství.

www.setkanizanru.cz