≡ Menu

MČ Brno-Bystrc a umělecká agentura GLOBART s.r.o.
uvádí

Setkání žánrů 2018-2019

Hudební cyklus Setkání žánrů láká k objevování kouzla  hudby nespoutané konvencemi. V podání špičkových umělců projdete množství hudebních stylů a zažijete nová dobrodružství.

www.setkanizanru.cz

  
Čtvrtek 18. 10. 2018 v 19 h, Společenské centrum Bystrc

Slavnostní zahajovací koncert
Houslový virtuóz Václav Hudeček

Lukáš Klánský - klavír   

Foto V.Hudecek malá.jpgKoncert světoznámého houslisty, sólisty prestižních orchestrů, držitele řady významných ocenění, zázračného talentu, jež se stal legendou.

Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let dne 12. listopadu 1967 vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974 byl žákem tohoto velkého Mistra. Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších podiích (Carnegie Hall, Royal Festival Hall, Suntory Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera), s nejlepšími světovými orchestry (Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, NHK Philharmonic Orchestra, Gewandhaus Leipzig, Moskevská státní filharmonie a další), jakož i na světových festivalech (Osaka, Salzburg, Istanbul, Perth, Helsinky). K odkazu Davida Oistracha a dalších velikánů ruské houslové školy se stále hlásí. A tak cílevědomě spolupracuje i dnes s nositeli tradic Oistracha, Kogana a Sitkovetského, jak dokazují jeho nahrávky u firmy Supraphon, za něž obdržel interpret zlaté desky.

Vstupné: 250 Kč

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­

Čtvrtek 29. 11. 2018 v 19 h, Společenské centrum Bystrc

Klavírní recitál Pavla Zemena

Laureát mnoha klavírních soutěží provede mimo jiné mistrovská díla uznávaných autorů klavírní literatury jako jsou Johannes Brahms, Sergej Rachmaninov či Alexandr Skrjabin.

Foto Pavel Zemen.jpgPavel Zemen je absolventem Konzervatoře České Budějovice, kterou ukončil absolutoriem ve dvou oborech – klavír u MgA. Marie Šimkové Kotrčové a klarinet u Mgr. Zdeňka Zavičáka. Během studia se zúčastnil několika mistrovských kurzů a zaznamenal úspěchy na soutěžích – 1. cena a titul absolutního vítěze mezinárodní soutěže Pro Bohemia, 1. cena Soutěže Nadace Bohuslava Martinů, v níž obdržel i cenu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro – koncertní vystoupení na festivalu Pražské jaro 2013. V roce 2014 byl přijat na JAMU v Brně v oboru klavír u prof. Aleny Vlasákové a klarinet u prof. Víta Spilky a prof. Milana Poláka. I zde dosáhl výrazných úspěchů – 1. cena v mezinárodní soutěži „Notes in Harmony“ v italské Bettoně, 1. cena v kategorii D a titul absolutního vítěze v mezinárodní soutěži „Young Academy Award” v Římě a 4. místo a diplom finalisty mezinárodní soutěže „Euregio Piano Award“ v německém Geilenkirchenu. V roce 2016 získal 1. cenu v kategorii E v mezinárodní soutěži „Young Academy Award“ v Římě a rovněž titul finalisty soutěže „Mauro Paolo Monopoli Prize“ v italské Barlettě. Jeho posledním úspěchem je 1. cena meziárodní soutěže O cenu Leoše Janáčka v Brně (2017).

Vstupné: 200 Kč

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 6. 12. 2018 v 19 h, Společenské centrum Bystrc

Filmové vánoce s Beladona Quartet  

Patricie Theimerová, Alena Pavlušová – housle,
Klára Hegnerová – viola, Pavla Jahodová - violoncello

Beladona Quartet.jpgPůvabné smyčcové kvarteto si připravilo slavné hity filmového plátna od 50. let až po současnost. V úpravách ušitých na míru smyčcům zazní nezapomenutelné melodie oblíbených autorů filmové hudby Johna Williamse, Ennia Morriconeho, Nina Roty a věhlasných skladatelů, jejichž skladby ve filmech sklízely velký úspěch.

Pod názvem Beladona Quartet se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, jehož hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem.  Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům. Temperamentní projev, virtuozita a strhující rytmy v kontrastu s elegancí a půvabem interpretek Vás zcela jistě osloví.   

Vstupné: 200 Kč

______________________________________________________________________________________________

POZOR!!! V ÚNOROVÉM TERMÍNU BUDE S ORGANIZAČNÍCH UVEDEN
PŮVODNÍ BŘEZNOVÝ PROGRAM ROMANA SMĚLÍKA

Čtvrtek 7. 2. 2019 v 19 h, Společenské centrum Bystrc

Kytarový virtuóz Roman Smělík

hostem zpěvačka Hana Korčáková

DSC_2659 malá 1.jpgSkvělý kytarista nabídne posluchačům pestrý program plný latinskoamerických a španělských rytmů s přesahem do hudební oblasti soft jazz, soft funky a v druhé půli se zpěvačkou zazní evergreeny a filmová tvorba.

Roman Smělík je absolventem Konzervatoře Brno a Mozarteum University v Salzburgu. Převážnou část studia absolvoval na pobočce Mozartea v Innsbrucku, kde jej umělecky vedla světově uznávaná koncertní kytaristka a pedagožka María Isabel Siewers z Argentiny. Své znalosti a zkušenosti uplatnil jako soukromý učitel v mnoha tyrolských domácnostech, následovaly posty učitele na Dívčím gymnáziu řádu Uršulinek v Innsbrucku a na Reálném gymnáziu v Landecku, až jej kytara nakonec dovedla do malebného alpského městečka Reutte in Tirol, kde strávil patnáct velmi plodných a podnětných let a prosadil se jako pedagog, koncertní kytarista i malíř obrazů.  Po návratu do České republiky pokračuje v pedagogické činnosti, koncertuje, maluje a vystavuje obrazy.

Vstupné: 200 Kč

________________________________________________________________________________________

POZOR!!! V BŘEZNOVÉM TERMÍNU BUDE Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ
UVEDEN PŮVODNÍ ÚNOROVÝ PROGRAM SOLITUTTICELLI CELLO ENSEMBLE

Čtvrtek 14. 3. 2019 v 19 h, Společenské centrum Bystrc

Solitutticelli Cello Ensemble            

Michal Greco, Alžběta Poukarová, Martina Klimešová,
Rudolf Mrazík

Objevte krásu zvuku violoncell prostřednictvím brněnského souboru profesionálních hudebníků, jejichž repertoár zahrnuje nejen díla z klasické hudby, ale také pop, rock, jazz (ragtime) a filmovou tvorbu.

Solitutticelli_A6_front malá.jpgNetradiční seskupení violoncellistů z Brna působící od roku 2014 převážně v základním obsazení kvarteta, které ovšem často působí i v obsazení tří až šesti hráčů. Soubor interpretuje, vždy v rámci projektů, hudbu různých stylových žánrů od barokní hudby po hudbu současnou včetně filmových   melodií   a   snaží   se   tak   přinést   nový   zážitek z poslechu hudby v originálním souzvuku více violoncell. Soubor se zaměřuje na koncerty duchovní hudby, koncerty s vokálními sólisty, výchovné koncerty pro školy, interpretuje originální transkripce namísto původních nástrojových obsazení.

Vstupné: 200 Kč

________________________________________________________________________________________

Čtvrtek 11. 4. 2019 v 19 h, Společenské centrum Bystrc

            The best of tango argentino                      

Petr Zámečník – akordeon, Pavlína Zámečníková – flétna, Pavla Jahodová – violoncello, Lukáš Krejčí – perkuse, Klára Veselá – zpěv, Eva Zachová a David Lang - tanec

DSC_0059 malá.jpgSoubor představí originální úpravy argentinského tanga světoznámého Astora Piazzolly, autorů 20. a 30. let minulého století a nebude chybět ani autorské tango.

Brněnská hudebně-taneční formace působící od roku 2006 se specializuje na argentinské tango. Mimo tanečních a koncertních standardů zařazuje do repertoáru rovněž méně známé kusy od Astory Piazzolly a dalších jihoameričanů v neotřelém aranžmá rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby, na pomezí tanga, jazzových inspirací a improvizace. Ansámbl má na svém kontě desítky vystoupení na koncertech a festivalech u nás a v zahraničí (Volkstheater Wien, Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc, Bystřické zámecké slavnosti, Silvestr v opeře aj). Často obohacuje svůj program autorskými skladbami Petra Zámečníka v novém, současném stylu Moravia Tango, ve kterém se mísí tango s moravskými a italskými melodiemi, soudobou hudbou a improvizacemi. Kvůli tradičnímu spojení tohoto hudebního stylu s tancem a zpěvem bývají jejich hosty taneční pár představující špičku v provedení argentinského tanga a příležitostně také zpěvačka Klára Šmahelová.    

Vstupné: 200 Kč

Koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno.

www.bystrc.cz

 

Změna programu vyhrazena.

__________________________________________________________________________________

Ceny předplatného: 

zlevněná přenosná abonentka pro dítě do 15 let 200 Kč

přenosná abonentka pro 1 osobu 890 Kč

přenosná abonentka pro 2 osoby 1490 Kč

 

Výhody předplatného:

  1. výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
  2. Úspora 1.050 Kč při koupi dětské/studentské abonentky
  3. Úspora 360 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
  4. Úspora 505 Kč/os při koupi abonentky pro 2 osoby
  5. přednostní právo nákupu abonentky na další sezónu na Vaše stávající oblíbené místo v sále

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

 

pokladna Společenského centra, Odbojářská č. 2, po-čt 15-19h,  ostatní dny 1 hodinu před začátkem jednotlivých pořadů, , tel.: 546 224 320, 546 211 924, e-mail: rezervaceokul@bystrc.cz, www.bystrc.cz

 

Hlavní pořadatel:

Městská část Brno-Bystrc, www.bystrc.cz

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Mediální partneři:

loga Český rozhlas Brno, Rádio Proglas

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Františka Jílka. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho uměleckého školství.

 

www.setkanizanru.cz

 

Společenské centrum Bystrc nabízí pronájem prostor - velký sál, učebna, jeviště, vhodné pro pořádání seminářů a kulturních akcí, plesů atd.

Pronájem od 500,- Kč/hod., možné slevy, dostupnost MHD, parkoviště u budovy. Informace na tel.: 546 211 924, 736 711 355, e-mail: okul@bystrc.cz