≡ Menu

MČ Brno-Bystrc a umělecká agentura GLOBART s.r.o.
uvádí

Setkání žánrů 2020-2021
celá koncertní sezóna se o rok překládá
jednotlivé termíny koncertů včas sdělíme

Hudební cyklus Setkání žánrů láká k objevování kouzla  hudby nespoutané konvencemi. V podání špičkových umělců projdete množství hudebních stylů a zažijete nová dobrodružství.

 

Čtvrtek 8. 10. 2020 v 19 h

NÁHRADNÍ TERMÍN: čtvrtek 3. 6. 2021, 19:00
koncert se překládá na září 2021
přesný termín včas sdělíme

Zahajovací koncert s operní hvězdou
PATRICIA JANEČKOVÁ (soprán)

MORAVSKÉ KLAVÍRNÍ TRIO (Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír,
Miroslav Zicha – violoncello)

Patricia malá.jpgAbsolutní vítězka Talentmanie slovenská sopranistka Patricia Janečková za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria nabídne atraktivní program plný světových operních árií. Sopranistka Patricia Janečková se v roce 2010 jako dvanáctiletá stala absolutní vítězkou česko-slovenské televizní soutěže Talentmania a o dva roky později se stala absolutní vítězkou  celosvětové pěvecké soutěže Concorso Internazionale „Musica Sacra“ v Římě. Zpívala s Peterem Dvorským, Adamem Plachetkou, Štefanem Kocánem, Romanem Janálem nebo Evou Dřízgovou-Jirušovou. Jako sólistka účinkuje s mnoha českými a slovenskými symfonickými a komorními orchestry, od roku 2017 vystupuje s pražským symfonickým orchestrem FOK. Kromě klasického operního repertoáru, barokní a duchovní hudby se věnuje rovněž interpretaci filmové hudby (Ennio Morricone, Luboš Fišer) a muzikálové klasiky.

Moravské klavírní trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Andrea Tögel Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné: 350 Kč


Čtvrtek 19. 11. 2020 v 19 h

NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN

Podzimní koncert
Akordeonový virtuóz MILAN ŘEHÁK & ONE MAN SHOW

Milan Řehák foto.jpgOriginální akordeonové kompozice, barokní skladby, virtuózní transkripce i aranže populárních písní včetně poutavého komentáře přinese sólový recitál Milana Řeháka, jednoho z nejprogresivnějších českých akordeonistů.

Milan Řehák je absolvent Pražské konzervatoře a Královské hudební akademie ve Stockholmu. Je také laureátem mnoha mezinárodních soutěží (Chorvatsko, Itálie, Německo, Česko, Rusko). První cena na akordeonové soutěži v Pule (2012) mu přinesla mnoho příležitostí jako například koncert pro European Broadcasting Union, koncert v rámci Svátků hudby v Praze či pozvání do TV pořadů. Vystupoval také na festivalech ve Stockholmu, Drážďanech, Salzburgu, Miláně a spolupracoval s řadou významných hudebníků a těles jako jsou Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Lubomír Brabec, České trio a mnoho dalších. Vydal 6 CD a je aktivní na poli mediální produkce a výtvarného umění.

Vstupné: 280 Kč


Úterý 15. 12. 2020 v 19 h

NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN

Adventní koncert
CIMBAL CLASSIC

Cimbal-Classic-plakat.jpgCimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových), která patří už více než pětadvacet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény.

Netradiční cimbálovo-folková kapela ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů pohladí posluchače nejen svou neopakovatelnou atmosférou a původní písňovou tvorbou souboru, ale samozřejmě i moravskou a českou vánoční hudbou vycházející převážně z lidových tradic. Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame. Štruncův autorský rukopis a zpěv jeho ženy Kateřiny dělají z Cimbal Classiku nezaměnitelný soubor, který se samozřejmě opírá o další šikovné muzikanty. V současné době hraje v šestičlenném složení.

Vstupné: 350 Kč


Čtvrtek 21. 1. 2021 v 19 h

NÁHRADNÍ TERMÍN bude včas oznámen

Novoroční koncert
THE CELLO BOYS & Od klasiky k rocku

Poprockové duo Ladislav Mariaš a Zachar Fedorov zahrají na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů nejznámějších kapel jako Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden či známých interpretů a DJ´s jako Jackson, Fonsi, Avicii a další.

Ladislav Mariaš je absolventem Pražské konzervatoře a pokračuje v konzultacích u Mikaela Ericssona na AMU v Praze. Získal 1. místo a titul absolutního vítěze soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně. Absolvoval masterclass pod vedením světových violoncellistů, působil také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje sólově, orchestrálně a v komorních projektech.

Zachar Fedorov je rovněž absolventem Pražské konzervatoře a vzdělání si doplňuje na AMU v Praze pod vedením Michala Kaňky. V roce 2002 vyhrál soutěž ZUŠ a v roce 2011 udělal konkurz do Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Účastní se mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu, vystoupil jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla a od roku 2015 působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým například absolvoval zahraniční turné s Enniem Morriconem.

Vstupné: 280 Kč


Čtvrtek 11. 3. 2021 v 19 h

NÁHRADNÍ TERMÍN bude včas oznámen

Jarní koncert
INTERNATIONAL ENSEMBLE

(Daniela Grygarová – housle, Amaliya Abdurashidová – klavír, Adam Grygar – baryton)

Ostravské trio se specializuje na krásnou a neprávem opomíjenou hudbu skladatelů, kteří přišli o život z rasových důvodů v koncentračních táborech či která vznikla za dramatických okolností během II. světové války.

Ensemble International.jpgDaniela Grygarová koncertuje v České republice i v zahraničí (Polsko, Wales, Ukrajina), natáčela pro Českou televizi, Beskydskou televizi, televizi Noe a televizi Polar. Sólově vystoupila s Plzeňskou filharmonií, Českou komorní filharmonií, Virtuosi Pragenses, Orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského aj. V lednu 2018 představila ve světové premiéře Adlerovu skladbu Terezínská sonatína v Senátu Parlamentu ČR při příležitosti „Dne památky obětí holocaustu“.

Amaliya Abdurashidová studovala na uzbecké umělecké škole pro talentované děti, poté pokračovala na taškentské konzervatoři a ostravské univerzitě u MgA. Jany Vondračkové, PhD. a Mgr. Lukaše Michela, ArtD. V průběhu studia se účastnila mnoha mistrovských kurzu, koncertů, festivalů a jako sólistka vystoupila s Janáčkovou filharmonií. Vyučuje hru na klavír a korepetuje na Církevní konzervatoři v Opavě a na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích.

Adam Grygar je členem opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2013 vyučuje zpěv na ZUŠ Leoše Janáčka. Vystudoval zpěv na Ostravské univerzitě u Martina Gurbaľa. Zvítězil v mezinárodní Duškově pěvecké soutěži, koncertuje v České republice i v zahraničí, natáčel pro několik TV stavic, sólově vystoupil s Vítkovickým komorním orchestrem, Moravskoslezskou sinfoniettou, orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského, Karlovarským symfonickým orchestrem aj.

Vstupné: 280 Kč


Čtvrtek 15. 4. 2021 v 19 h
NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN

Závěrečný koncert
DJANGO JET & Swing a francouzský gypsy jazz

django_jet_band_2019.jpgDjango Jet je brněnský soubor hrající převážně taneční swing a francouzský gypsy jazz, který je charakteristický svým houslovo-kytarovým zvukem. V repertoáru najdete francouzské, české i americké swingové vypalovačky proložené instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club de France.

Kapela Django Jet dnes koncertuje v šesti členech. Jádro tvoří trojice vokalistů-instrumentalistů: Marie Gilbertová, narozená v Belgii, vynikající nejen ve zpěvu, ale působí v Brně i jako lektorka swingového tance; Aneta Wirth, absolventka brněnské konzervatoře na housle, gypsy jazz se učila hrát v Anglii a Janek Čarek, výborný zpěvák a kytarista, klíčová osobnost brněnské swingové scény. Dále v kapele uslyšíte cimbalistu Jiřího Gužíka, bývalého sólistu VUS Ondráš, na sólovou kytaru Matěje Habrnála, který se gypsy jazzu věnuje již od roku 2006, a na kontrabas Jaroslava Panuše s pověstí nesmírně flexibilního multižánrového umělce směle ovládajícího i hru na baskytaru.

Vstupné: 280 Kč

Koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno.

www.bystrc.cz

 

Změna programu vyhrazena.

__________________________________________________________________________________

Ceny předplatného:

zlevněná přenosná abonentka pro dítě do 15 let 750 Kč
přenosná abonentka pro 1 osobu 1150 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1890 Kč

 

Výhody předplatného:

- výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
- úspora až 1070 Kč oproti jednotlivému vstupnému
- přednostní právo nákupu abonentky na další sezónu na Vaše stávající oblíbené místo v sále

 

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě k ZTP/P (abonentka je nepřenosná).

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

pokladna Společenského centra, po-čt 16-19 h, Odbojářská č. 2, tel.: 546 224 320, 546 211 924,
e-mail: okul@bystrc.cz, www.bystrc.cz


Hlavní pořadatel:

Městská část Brno-Bystrc

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013,
e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Mediální partneři:

loga Český rozhlas Brno, Rádio Proglas

 

www.setkanizanru.cz

www.bystrc.cz/kultura.html

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Františka Jílka. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho uměleckého školství.

Společenské centrum Bystrc nabízí pronájem prostor - velký sál, učebna, jeviště, vhodné pro pořádání seminářů a kulturních akcí, plesů atd.

Pronájem od 650,- Kč/hod., možné slevy, dostupnost MHD, parkoviště u budovy. Informace na tel.: 546 211 924, 736 711 355, e-mail: okul@bystrc.cz