Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm
ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.
Koncertní sezóna ve Frenštátě pod Radhoštěm - ročník 2017
Čtvrtek 26. 1. 2017 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.
Zahajovací koncert
pavel šporcl & pocta paganinimu
Pavel Šporcl - nazývaný houslistou 21. století - představuje v pořadu Pocta Paganinimu škálu technických i zvukových možností houslí. Vtipně jej provází slovem a příběhy ze života Nikoly Paganiniho, nejslavnějšího houslisty všech dob.
Program - výběr z titulů:
Johann Sebastian Bach - Ciaccona d moll, BWV 1004
Nicolo Paganini - 24 Capricií op.1 (výběr)
Eugen Ysaye - Sonáta č.4
Nathan Misletin - Paganiniana
Houslový virtuos, Pavel Šporcl je jedním z nejžádanějších českých umělců. Díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích, u posluchačů všech generací.
Začal hrát na housle v pěti letech. Vystudoval Pražskou konzervatoř a hudební fakultu AMU u profesora Václava Snítila. V letech 1991 – 96 studoval na prestižních školách a univerzitách v USA pod vedením vynikajících pedagogů Dorothy DeLay, Itzhaka Perlmana, Masaa Kawasakiho a Dr. Eduarda Schmiedera. Světově uznávaný kritik a historik Henry Roth zařadil Pavla Šporcla – jako jediného z českých houslistů mladé generace – do své knihy: Housloví virtuosové - od Paganiniho po 21. století. Po uvedení Dvořákova houslového koncertu s Českou filharmonií – při jejím zahajovacím koncertu sezóny 2001/2002 v pražském Rudolfinu - nazvali kritikové Pavla Šporcla „talentem, který se rodí možná jednou za sto let.“
Pavel Šporcl je nositelem významných ocenění, koncertuje po celém světě. Ve své spolupracoval s mnoha významnými orchestry (Česká filharmonie, Tokyo Metro dpoosliatavand Snyí mkpahrioénřye Orchestra, National Orchestra de France, Liverpoolská královská filharmonie, Orchestre de Paris, Kyoto Symphony Orchestra, New World Symphony Orchestra, Slovinská filharmonie, Suisse de Romande, Sinfonia Varsovia, Litevský národní symfonický orchestr, Slovenská filharmonie, Staatkapelle Weimar, Maďarský rozhlasový orchestr, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, RTE National Symphony Orchestra Dublin), pod taktovkou renomovaných dirigentů (V. Ashkenazy, L. Pešek, J. Bělohlávek, V. Fedosejev, Y. P. Tortelier, A. Nelsons, R. Minczuk, J. Kout, J. J. Kantorow,S. Baudo, C. Davis, P. Altrichter) Vystupoval s neméně slavnými umělci. (J. Suk, S. Mintz, N. Lugansky, J. Bárta, S. Margita, E. Urbanová).
Koncertoval v nejrůznějších koutech světa, na pódiích proslulých koncertních síní včetně Suntory Hall v Tokiu, Alte Oper ve Frankfurtu, Walt Disney Hall v Los Angeles či Čajkovského sálu v Moskvě. V únoru 2016 s velkým úspěchem debutoval v legendární Carnegie Hall v New Yourku.
Více informací o účinkujících:
www.pavelsporcl.cz
Vstupné: 390 Kč
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úterý 21. 3. 2017 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.
štěpán rak & alfréd strejček
vivat carolus quartus (pocta karlu IV.)
Koncertní hold Otci vlasti, králi Karlu IV. Hudbu složil Štěpán Rak, z Moralit Karla IV. sestavil a průvodní slovo, s využitím motivů z prací Jindřicha Pecky a Františka Kožíka, napsal Alfred Strejček. Nastudováno k připomenutí 690. výročí narození Karla IV. v roce 2006.
Hold Karlu IV. byl inspirován nejen jednou z největších výstav pražského hradu na toto téma, nejen 690. výročím jeho narození, ale především nesmírnou duchovní aktuálností Karlova odkazu. Poprvé jsou tu prezentovány jeho Morality. Soubor praktických návodů pro život. Osloveni jsou jimi lidé mocní i prostí. Karel IV. ve své zasvěcené moudrosti předkládá a nabízí cestu k naplnění života světského i duchovního. A myšlenky jsou to překvapivě aktuální. Spolu s nimi jsou představena i jeho jedinečná zamyšlení nad biblickými odkazy. Vše pak spojuje dějová linka jeho života, vrcholící při jeho posledních pozemských dnech, ve kterých zasvěcuje své syny, Václava a Zikmunda, do umění vladařského.
Hudební kompozice Štěpána Raka, s využitím autentických dobových popěvků, pak dotváří vzrušující atmosféru nejslavnějšího období našich dějin.
V pořadu Vivat Carolus Quartus promlouvá herec a mistr uměleckého přednesu Alfred Strejček k divákům jako Karel IV a také sám – ústy současníka – oslovuje panovníka a divákovi připomíná Karlovy životopisné údaje. Sílu slov a myšlenek umocňují tóny kytary, mistrovská hra a zpěv kytarového virtuóza Štěpána Raka.
Alfréd Strejček vystudoval herectví na brněnské JAMU a prošel řadou pražských i mimopražských divadel. Hrál postupně v Divadle O. Stibora v Olomouci, v Divadle Jiřího Wolkera v Praze, v Divadle Maringotka, ve Státním divadle v Brně, v Divadle E.F.Buriana a v Divadle Za branou u Otomara Krejči. Je stálým hostem Lyry Pragensis a dlouhá léta vystupoval i v pražské poetické vinárně Viola. Pět let působil jako pedagog uměleckého přednesu na pražské konzervatoři. Patří mezi špičkové interprety poezie a prózy a je několikanásobným laureátem soutěží profesionálních umělců v uměleckém přednesu. Je držitelem nejvyššího ocenění v tomto oboru – Křišťálové růže. Přednáší též v latině, angličtině, němčině, španělštině a italštině. Má za sebou řadu filmových a televizních rolí – filmy Tři zlaté vlasy děda Vševěda a Podivuhodná přátelství herce Jesenia, televizní inscenace Josefína, Lásky hra osudná, Smrt a blažená paní, Malá mořská víla a j. Je vyhledávaným interpretem melodramatických děl. Spolupracuje s našimi nejvýznamnějšími hudebními tělesy i sólisty – Česká filharmonie, FOK, SOČR, Janáčkovo kvarteto, Musica Bohemica, Chairé, Virtuosi di Praga, Barock Jazz Q, Big band Českého rozhlasu, Štěpán Rak, Václav Hudeček, Jiří Hlaváč, Miroslav Petráš, Jaroslav Svěcený, Ivan Ženatý a další. Jeho hlas se vepsal do povědomí posluchačů rozhlasu i televize. Významná je i jeho činnost moderátorská. 15 let uváděl v ČT přímé přenosy jazzového cyklu Hudební studio M a dodnes provází veřejné rozhlasové nahrávky Big bandu Českého rozhlasu, vedeného Václavem Kozlem. Společně se Štěpánem Rakem je nositelem ceny UNESCO za koncertní projekt Vivat Comenius, se kterým oba umělci vystoupili na více než šesti stovkách koncertů ve dvaatřiceti zemích čtyř kontinentů.
Prof. Štěpán Rak byl v roce 2000 jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Titul mu udělil prezident Václav Havel. V roce 2001 byl jako první kytarista na světě pozván k sólovému vystoupení na slavné moskevské konzervatoři P. I. Čajkovského. Ohlas koncertu, kterého se zúčastnily špičky ruského hudebního života, byl zcela mimořádný a vyústil v další pozvání. V témže roce vystoupil společně s Alfredem Strejčkem v Mexiku s koncertním projektem k poctě J. A. Komenského VIVAT COMENIUS. Bylo to již čtvrté společné turné těchto umělců po americkém kontinentu. V roce 2002 vystupuje Štěpán Rak opět na moskevské konzervatoři a na prestižním světovém festivalu Moskevský podzim. K třiasedmdesáti zemím, které do té doby se svou kytarou navštívil, přibylo v tomto roce ještě Japonsko. V roce 2003 vychází společná kniha Jaroslavy Urbanové a Štěpána Raka KYTARA, MÁ LÁSKA. Je věnována velké osobnosti, zakladateli české kytarové školy, profesoru Štěpánu Urbanovi. V únoru 2004 byl Štěpán Rak pozván na koncertní vystoupení jako první český kytarista do Číny. V divadle v Pekingu oslnil svým koncertem Chvála čaje.V březnu 2004 je hostem mezinárodního kytarového festivalu Světoví mistři kytary, který se konal v Kalifornii v USA, kde se s velikým ohlasem setkala Rakova celovečerní suita pro sólovou kytaru Dvacet tisíc mil pod mořem. Během roku 2005 navštívil se svou kytarou řadu zemí i mnoho míst naší republiky v rámci oslav svého jubilea.V listopadu 2006 byl Štěpán Rak obdarován světovým unikátem z díla sochaře Jana Řeřichy, kamennou kytarou. Tato kytara má zcela výjimečné rezonanční vlastnosti, které Štěpán Rak využívá ve svém projektu KYTAROTERAPIE. Koncem listopadu 2007 oslavil koncertem na HAMU spolu se svými absolventy čtvrtstoletí kytary, kterou v roce 1982 na HAMU založil. Významným okamžikem bylo vystoupení 4.11. 2007 ve Florencii v Galerii Uffizi, kde společně s Alfredem Strejčkem provedli Komenského Obecnou poradu před obrazem Komenského od samotného Rembrandta. V prosinci pak došlo k vydání výběru z díla Komenského Obecné porady o nápravě věcí lidských, kterou oba umělci pokřtili. Štěpán Rak je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě, s duší hudby.
Více informací o účinkujících: www.stepanrak.cz
Vstupné: 290 Kč
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čtvrtek 11. 5. 2017 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.
ensemble martinů & slavné světové miniatury
Miroslav Matějka - flétna, umělecký vedoucí
Veronika Panochová - housle
Bledar Zajmi - violoncello
Štěpán Kos - klavír
Ensemble Martinů je pražské klavírní kvarteto ve složení klavír-flétna-housle-violoncello. Svým projevem a zvukovostí je jedním s nejvýraznějších souborových uskupení v České republice. Ensemble nahrál 10 CD a DVD pro renomované vydavatele, desítky snímků pro Český rozhlas, Českou televizi, hudbu k filmu. Do současnosti uskutečnil přes 1500 vystoupení. Věhlas si získal svými literárně hudebními projekty s legendami českého herectví jako byli Boris Rosner, Věra Galatíková, Radovan Lukavský či Ladislav Lakomý. Ensemble Martinů vystoupil v tuzemsku na většině zásadních pódiích či mezinárodních hudebních festivalech.
Začátek dnes již legendárního příběhu souboru je zasazen do doby, kdy se rozhodla vdova po skladateli Bohuslavu Martinů – Charlotte, navštívit české země a převézt ostatky skladatele zpět domů, do rodné Poličky. Tehdy soubor v roce 1978 založili bratři Jan a Josef Riedlbauchové spolu s Janem Pěruškou, Františkem Kůdou a Janem Pípalem. Během totalitního režimu byl Ensemble zastupován monopolní agenturou Pragokoncert a po nastalých problémech se musel na krátkou dobu odmlčet. V roce 1993 jeho dnešní vedoucí Miroslav Matějka, na původní složení a ideu souboru navázal.
Repertoár tvoří na 90 hudebních děl. Dominuje v něm hudba českých soudobých autorů a díla velikána české hudby Bohuslava Martinů. Samozřejmě obsahuje i všechny zásadní mistry hudby 18. - 20. století (Dvořáka, Beethovena, Haydna aj. . Ensemble Martinů uvádí klavírní kvartety a klavírní tria s flétnou, ve střední Evropě definitivně etabloval a obohatil sestavu klavírního kvarteta v žánru komorní hudby kde je místo violy flétna. Pro energii a komunikativnost uváděného repertoáru jsou koncerty vyhledávány širokým spektrem posluchačů. V tomto unikátním nástrojovém složení inspiroval řadu významných současných českých i světových skladatelů k napsání kompozic a svých děl. V repertoáru převažují díla zcela nová a Ensemble uvedená ve světových premiérách. Řada skladeb je upravených či nově instrumentovaných. Tento dlouhý seznam zejména české soudobé hudby lze po stylu a estetice kompozic těžko rozřadit, neboť jak je spektrum interpretace souboru široké, tak je i široká estetika a styl autorů soudobé hudby v repertoáru. Lze v něm najít autory vycházející z klasicko romantické syntézy, tak hudbu postmoderní, minimalistickou, veskrze experimentální, hudbu 70. let tzv. třetího proudu, díla dnes zařazovaná do tzv. oblasti crossover či celou řadu skladeb a děl ovlivněných jazzem, popřípadě jazzrockem. Je třeba jmenovat celou plejádu významných českých autorů – Z. Lukáš, O. Mácha, J.F. Fischer, A. Fried, J. Matys, J. Teml, S. Bodorová, I. Kurz, I. Hurník, O. Kvěch, E. Zámečník, V. Riedlbauch, M. Kubička, E. Viklický, L. Hurník, M. Rataj, M. Hybler, ad. Uvádění jejich hudby na festivalech, přehlídkách či koncertech se děje nejčastěji v historickém kontextu. Nyní spolupracuje ve společných projektech s vynikajícími herci jako jsou : O. Brousek, J. Šťastný, S. Rašilov, T. Kostková, s hráči na bicí a percusse - Tomáš Kapek či Stanislav Amcha, sopranistkou Markétou Mátlovou, violistkou Jitkou Hosprovou.
Více informací: www.ensemblemartinu.com
Vstupné: 200 Kč
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úterý 26. 9. 2017 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.
barokní velikáni & karel fleischlinger A hosté
Kateřina Šujanová - soprán
Anežka Jungová - barokní violoncello
Karel Fleischlinger - barokní kytara a theorba
podtitul koncertu "Gia risi del mio mal" (v překladu "Vysmívám se svojí bolesti")
výběr skladeb mistrů baroka
Karel Fleischlinger (barokní kytara, theorba) vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Stanislava Juřici, poté absolvoval pod vedením Prof. Rolanda Zimmera Vysokou hudební školu Franze Liszta ve Výmaru. Během studií se stal laureátem několika soutěží, absolvoval interpretační kurzy u vynikajících kytaristů.
Kromě mnoha koncertů doma i v zahraničí vytvořil řadu rozhlasových nahrávek. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio ve složení flétna (Susanne Oehler), violoncello (Torsten Oehler) a kytara. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet a v Romantic Guitar Duu s Janem Tuláčkem. Spolupracuje s Brno Contemporary Orchestra, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Arcimboldo (Švýcarsko) a s řadou dalších renomovaných umělců a souborů.
Natočil čtyři sólová CD, z toho dvě jsou věnována renesanční a barokní hudbě, dále CD se souborem Lenz-Trio, DVD s PF Guitar Quartetem a v letošním roce CD se švýcarským souborem Ensemble Arcimboldo. Působí pedagogicky na ZUŠ Blansko a na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde kromě klasické kytary vyučuje také hru na staré nástroje.
Kateřina Šujanová (soprán) vystudovala zpěv na Konzervatoři v Teplicích a později na JAMU v Brně. Během studia se zúčastnila několika studijních pobytů (Sommerakademie Mozarteum Salzburg Lilian Sukis, Helena Lazarska, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Hamburg) a absolvovala interpretační kursy u Alaina Nonata a Masterclass for barokmusic vedené Evelyn Tubb.
Spolupracovala s Operním studiem Hamburg (Mozart Sussana Die Hochzeit des Figaro), NDB, Českým filharmonickým sborem, Musicou Floreou, Severočeskou filharmonií, Musicou Figuralis a dalšími. Je členkou Two Ksichties a od roku 2004 je stálou členkou souboru Societas Incognitorum. V současné době vyučuje zpěv na ZUŠ v Blansku.
Anežka Jungová (barokní violoncello) se narodila ve Znojmě. Pochází z hudební rodiny a hře na violoncello se začala věnovat v devíti letech na ZUŠ ve Znojmě. Vystudovala konzervatoř v Brně u Břetislava Vybírala a JAMU u Jozefa Podhoranského. Několikrát absolvovala mezinárodní interpretační kurzy u Michaely Fukačové, Miloslava Petráše a Václava Horáka. V roce 2009 se začala věnovat také autentické interpretaci staré hudby a několikrát se účastnila Letní školy barokní hudby. Od roku 2014 studuje historické violoncello na JAMU u Marka Štryncla.
Věnuje se jak sólové, komorní i orchestrální hře, tak i pedagogické činnosti. Hru na violoncello vyučuje na ZUŠ v Letovicích, Blansku a v Brně. Je členkou Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) a souborů Ensemble Opera Diversa, The Czech Ensemble Baroque, Brno Baroque Trio a Musica Armonia. Hostuje v divadle Husa na provázku, Národním divadle v Brně a pravidelně účinkuje na znojemském hudebním festivalu a v cyklu Barbara Maria Willi uvádí.
Vstupné: 200 Kč
Více informací: www.fleischlinger.cz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neděle 3. 12. 2017 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.
gala koncert
štefan margita & moravské klavírní trio
Český tenorista Štefan Margita se představí v roce 2016 jako Loge ve Zlatu Rýna v Chicagu. V roce 2017 bude debutovat v Praze v roli kapitána Vera v opeře Billy Budd od Benjamina Brittena. Rovněž v roce 2017 ho čeká další debut jako Tichona v Janáčkově Kátě Kabanové v Turíně. Další plány zahrnují klasické role Luka / Filka Morozov v Janáčkově Z mrtvého domu v Paříži, Londýně a Bruselu, stejně jako Tambourmajor v opeře Wozzeck v Paříži. V roce 2018 se vrátí do San Franciska opět jako Loge ve Zlatu Rýna.
Štefan Margita získal první uznání za interpretaci Laca v Janáčkově Její pastorkyni. V této roli vystupoval téměř ve všech významných operních domech v Evropě a v Japonsku.
Nové nastudování Janáčkova Z mrtvého domu od Patrice Chéreau pod taktovou Pierra Boulze v roli Luka / Filka Morozow se stalo další důležitou rolí jeho kariéry. Štefan Margita ji také pod taktovou Esi Pekka Salonena interpretoval v Metropolitní opeře v roce 2009, následně v Miláně a Lisabonu a pod taktovou Simona Rattlea ve Staatsoper v Berlíně. Se stejnou rolí v různých produkcí vystupoval také v Palermu a v Praze.
Po svém debutu jako Loge ve Wagnerově Zlatu Rýna v roce 2008 pod taktovou Donalda Runniclese v San Francisku byl rychle vyzván, aby znovu nastudoval stejnou roli v opět San Francisku a dále v Metropolitní opeře pod taktovou Fabio Luisi a v roce 2012 v novém nastudování v Bayerische Staatsoper pod vedením Kenta Nagana, stejně jako v Amsterdamu s Hartmutem Haenchenem. Roli si rovněž zopakoval v roce 2013 v Mnichově a v roce 2014 v Amsterdamu a Houstonu.
Další důležitou rolí Štefana Margity se stal Shuiskij v opeře Boris Godunov, kterou prvně zpíval již v roce 2011 v Chicagu a v roce 2012 v Madridu. Rovněž Tambourmajor v opeře Wozzeck v Paříži, Římě, Berlíně nebo Endrisi v Szymanowského Králi Rogerovi jsou důležité role Margitova současného repertoáru. V roce 2014 se objevil poprvé roli Valzacchi v novém nastudování Růžového kavalíra s Berlínskou filharmonií pod taktovkou Sira Simona Rattlea a režii Brigitte Fassbenderové v Baden-Badenu.
Štefana Margitu si bylo možné poslechnout na festivalech v Salzburgu, Ludwigburgu, Bregenzu a Ediburghu, dále pak ve světových operních domech a koncertních jevištích ve Štutgartu, Lipsku, Triestu, Dallasu, Londýně, Madridu, Miláně, Sao Paulu, Tokyu, Neapoli. Spolupracoval s dirigenty jako Claudio Abbado, Gerd Albrecht, Jiří Bělohlávek, Seymon Bychkov, Aldo Ceccato, Lamberto Gardelli, Wolfgang Gönnenwein, Hartmut Haenchen, Janos Kulka, Sir Charles Mackerras, John Neschling, Antonio Pappano či Zoltan Pesko.
V jeho koncertním repertoáru se především objevují kousky od Mozarta, Beethovena, Dvořáka, Mahlera a Bartoka.
Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno - vedoucího skupiny II. houslí Jiřího Jahody a violoncellisty Rudolfa Mrazíka, kteří přizvali ke spolupráci pianistku Janu Ryšánkovou. Hned v následujícím roce se soubor úspěšně prezentoval na soutěži v italském Vercelli. V roce 1999 usedl k violoncellovému pultu Miroslav Zicha, profesor brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Za dobu své již více než patnáctileté existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů.
Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru prověřených sítem času se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Š. Margita, E. Urbanová, P. Berger, A. Kalivodová a mnoho dalších), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.
Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.
Vstupné: 490 Kč
Vice informací:
stefanmargita.com
Abonentní předplatné s bonusy:
- výběr nejlepších míst v sále
- rezervace vybraného sedadla po celou koncertní sezónu 2017
- abonentní vstupenka je přenosná, pokud např. z časových důvodů nemůžete navštívit některý koncert, můžete ji zapůjčit či věnovat jinému člověku abonentku jako dárek
- zasílání pozvánek a informací k předplatnému emailem
- pro předplatitele je před zahájením koncertu připraven přípitek, který věnovala firma STORICA ENOTRIA, A. Havleny, Frenštát p. R. - www.storicaenotria.cz
- na každém koncertě bude vylosována 1 vstupenka, jejíž majitel získá poukaz na večeři pro 2 osoby v hotelu Troyer v Trojanovicích - www.troyer.cz
CENOVÉ ZVÝHODNĚNÍ PŘI KOUPI ABONENTKY až 1380 Kč
PRO ABONENTNÍ PŘEDPLATITELE PŘIPRAVUJEME SPECIÁLNÍ BONUS
Předplatné:
zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 490 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 980 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1760 Kč
Zlevněné vstupné: 50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP/P a jedné doprovodné osobě 50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP (zlevněná abonentka je nepřenosná)
Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty:
Turistické informační centrum, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz
Vstupenky budou k dispozici vždy měsíc před konáním koncertu.
Pomáháme talentům: Nad rámec programu krátce vystoupí před každým koncertem talentovaní žáci ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm. těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho uměleckého školství.
Poděkování:
Městu Frenštát pod Radhoštěm, ZUŠ Frenštát p. R., hotelu Troyer v Trojanovicích, vinotéce STORICA ENOTRIA - Frenštát p. R., Hotelové škole, Frenštát p. R.,
tiskárně GRAFIA NOVA Zašová, firmě BONO AUTO a.s., květinářství Síň květin GALERY a našim mediálním partnerům, kterými jsou Český rozhlas Ostrava, Hitrádio Orion, TV Beskyd, Novojičínský deník a Informační centrum Frenštát p. R.