≡ Menu

Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm
ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.  

Koncertní sezóna ve Frenštátě pod Radhoštěm - ročník 2018

 

Úterý 23. 1. 2018 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Zahajovací koncert 

slovenská vokální skupina fragile

img.obrazky.cz.jpgFRAGILE je slovenská vokální skupina složená z populárnych osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV šou. Bez použití hudebních nástrojů, teda a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známé rock/pop/jazzové hity světových umělců. V jejich repertoáru se najdou také skladby velikánů jako Bach či Chopin, jejich největší předností jsou tituly současné populární hudby. Hitům světových autorů a interpretů dávají svojí kreativitou a hravostí novou tvář. Jejich představení jsou plné nejen výborné hudby, ale i skvělého humoru, díky čemuž zažijete neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy.

Fragile tvoří: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alterujícími členy skupiny jsou: Peter Lacho, Daniela Tomešová a Karolína Majerníková.

Více informací o účinkujících:
www.fragile.sk

Vstupné: 350 Kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý 13. 3. 2018 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

ensemble janáček

Karel Hofmann  - lesní roh, Václav Kunt - flétna, Jurij Likin - hoboj,
Roman Novozámský - fagot, Milan Polák - klarinet, Vít Spilka - klarinet

Janáček Ensemble.jpgKomorní soubor "Ensemble Janáček" je složený z významných osobností oblasti vážné hudby a pedagogů Hudební fakulty JAMU, kteří se kromě svého učitelského poslání věnují aktivní pódiové činnosti na poli komorní hudby. Všichni členové souboru jsou renomovanými hráči předních českých orchestrů: Václav Kunt a Milan Polák - Pražský komorní orchestr, Roman Novozámský, Karel Hofmann a Vít Spilka - Filharmonie Brno a Jurij Likin - Symfonický orchestr FOK.

Karel Hofmann je absolventem JAMU v Brně. Během studií se zúčastnil řady hornových soutěží, kde pravidelně získával přední umístění. Od roku 2000 je členem Filharmonie Brno a od roku 2001 je také jejím prvním hornistou. Dále působí v žesťových souborech Brass 6 a v hornovém kvartetu Brněnští hornisté. Jako hornista hostoval s řadou předních českých symfonických orchestrů a momentálně také působí jako pedagog na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži.

Václav Kunt  je jedním z nejvýznamnějších českých flétnistů. Po skončení JAMU v Brně a desetiletém působení v orchestru Janáčkova divadla v Brně se soustředil na sólovou a komorní dráhu. Plných 23 let byl sólo flétnistou Pražského komorního orchestru bez dirigenta. Jako sólista koncertoval v mnoha zemích světa a natočil několik CD a desítky rozhlasových nahrávek. Věnuje se pedagogické činnosti na JAMU v Brně, kde působil také jako proděkan. Současně vyučuje také na Hudebním gymnasiu Jana Nerudy v Praze a mezinárodních interpretačních kurzech doma i v cizině.

Jurij Likin byl při studiu na Běloruské hudební akademii sólo-hobojistou v Symfonickém orchestru Běloruské filharmonie a hostoval v Sankt- Peterburgském symfonickém orchestru. Ve studiu pokračoval na pařížské konzervatoři a v Praze. V roce 1994 získal angažmá v Pražské komorní filharmonii a stal se členem Pražského dechového kvinteta a sólo-hobojistou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, kde působí dodnes. Vystupuje na četných hudebních festivalech v Evropě, Japonsku a USA, jako sólista i komorní hráč natočil řadu skladeb pro Český a Běloruský rozhlas, Radio-France, RAI a pro řadu gramofonových společností. Od roku 2009 je profesorem hoboje na JAMU v Brně.

Roman Novozámský je absolventem JAMU v Brně. Od roku 1993 byl členem Státní filharmonie Brno, na postu sólofagotisty působil v letech 1996-2004. S tímto tělesem koncertoval v řadě zemí celého světa, podílel se na řadě rozhlasových, televizních a CD nahrávek. V roce 1994 byl členem Pražské komorní filharmonie. Od roku 1996 pravidelně vystupuje jako 1.fagotista s komorním orchestrem Čeští komorní sólisté.V letech 1998 - 2006 byl 1. fagotistou v komorním orchestru Czech virtuosi. Od roku 1993 je členem Brněnského dechového kvinteta, od roku 2000 Filharmonického dechového tria a Harmonie brněnských filharmoniků a od roku 2011 rovněž souboru Camerata Brunae. Pedagogicky působí od r. 1998 na JAMU v Brně, od r.2009 na brněnské konzervatoři.

Milan Polák působil po studiu na JAMU ve Státní filharmonii Brno, v orchestru opery Národního divadla v Bratislavě a od roku 1992 je sóloklarinetistou Pražského komorního orchestru. Jako sólista spolupracoval také s Českým komorním orchestrem, Severočeskou filharmonií v Teplicích a Filharmonií B. Martinů ve Zlíně. Je členem a pravidelně koncertuje v mezinárodním orchestru Solistes Europeéns de Luxembourg. Od roku 1998 vyučuje na Pražské konzervatoři, Gymnáziu Jana Nerudy a HF JAMU v Brně.

Vít Spilka je český klarinetista, basklarinetista, pedagog a dirigent. Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění a ve studiu dále pokračoval jako stážista na Academia Chigiana v Sieně a na Trinity College of Music v Londýně. Zúčastnil se několika interpretačních soutěží z nichž si přivezl přední ocenění. V letech 1987 - 1997 působil jako sólobasklarinetista Filharmonie Brno, sólově koncertoval s Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín a Brněnským komorním orchestrem. Účinkoval na pódiích předních festivalů (Pražské jaro, Pražské premiéry, Moravský podzim, Festival Janáček) spolupracoval s předními českými ansámbly (Pražákovo kvarteto, Q Moravi) a natočil několik CD. Od roku 1993 vyučuje na Hudební fakultě JAMU.

Vstupné: 250 Kč

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 10. 5. 2018 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

rendez-vous s radkou fišarovou

Radka Fišarová – zpěv, Aliaksandr Yasinski – akordeon, Miroslav Linka - kytara, Ondřej Kabrna - klavír,
Tomáš Liška, Petr Dvorský či Jan Greifoner – kontrabas v alternaci, Radek Doležal – bicí nástroje

13.jpgJedna z nejlepších českých šansoniérek v novém česko-francouzském pořadu přináší šanson předních francouzských interpretů a slavné filmové melodie a písně v netradičních aranžích. Velkou část repertoáru tvoří české autorské písně a šansony z nového CD Rendez-Vous.

Radka Fišarová byla členkou Bambini di Praga, posléze folkové skupiny Fišle. Ve 12ti založila vlastní country skupinu Auris, s níž natočila dvě CD a získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku. Natočila desku s Miroslavem Horníčkem, spolupracovala orchestry Karla Vlacha či Felixe Slováčka. Po studiu na Konzervatoři J. Ježka začala s Jazzovým triem s programem Malá pocta velké Edith. Zahrála a zazpívala si většinou stěžejní role v řadě muzikálů. Jmenujme např. Vlasy, Edith, vrabčák z předměstí, Kleopatra, Lucrezia Borgia, Rebelové, Elixír, Mamma Mia. Představila se i před televizní kamerou, a to např. v seriálech Šípková Růženka, Redakce nebo Pojišťovna štěstí.

Více informací: http://radkafisarova.cz/

Vstupné: 250 Kč

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý 18. 9. 2018 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

beladona quartet

Patricie Theimerová, Alena Zavadilíková - housle, Klára Hegnerová - viola,
Pavla Jahodová - violoncello, umělecká vedoucí

Beladona Quartet.jpgPod tímto názvem se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru. Na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti.

Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem.
 
Pavla Jahodová (violoncello, umělecká vedoucí) - absolventka Konzervatoře a JAMU v Brně, bývalá stipendistka Rotary Clubu a německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí. Natočila snímky pro Český rozhlas, německý rozhlas Mitteldeutsche Rundfunk a Radio Deutsche Welle, českou a německou televizi. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a pravidelně koncertuje s dalšími komorními tělesy. Spolupracovala s uznávanými osobnostmi světové kultury (Andrea Bocelli, Veronique Sanson, Štefan Margita, Pavel Šporcl, Václav Hudeček, Ivan Ženatý, Gabriela Demeterová, Dagmar Pecková, Eva Urbanová aj.)

Vstupné: 200 Kč

Více informací: www.beladonaquartet.cz

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 13. 12. 2018 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

rybova mše vánoční

V RÁMCI KONCERTU VYSTOUPÍ VÍCE NEŽ 50 ÚČINKUJÍCÍCH

Sólisté opery Národního divadla v Brně, Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská, Orchestr katedrály sv. Petra a Pavla, Dirigent Petr Kolař

Brněnský filharmonický sbor + orchestr.jpgBrněnský filharmonický sbor.jpgBrněnský filharmonický sbor Beseda brněnská je nejdéle existující český sbor. Byl založen v r. 1860 skladatelem a sbormistrem Pavlem Křížkovským. V čele sboru stál po dvanáct let Leoš Janáček. Orientoval těleso na hudbu kantátovou a oratorní a tomuto zaměření zůstal ve svém nosném repertoáru sbor věrný až do současnosti. V roce 1927 sbor premiérově uvedl slavnou Janáčkovu Glagolskou mši. Čestným členem spolku byl 20 let Antonín Dvořák a krátce také Bedřich Smetana.Po celou dobu své existence sbor úzce spolupracoval a spolupracuje s významnými autory při provádění jejich skladeb. Byl to kromě Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka, Otakara Ostrčila, dnes i Antonín Tučapský, Zdeněk Pololáník, Mojmír Hanák, Jaromír Hnilička.  V posledních letecho byli sbormistry Jan Řezníček, Jan Rozehnal a Stanislav Kummer. Od roku 2001 vede sbor Petr Kolař, profesor brněnské konzervatoře a ředitel kůru Katedrály sv. Petra a Pavla v Brně. Díky jeho činorodé a energické práci se sbor stává stálou součástí brněnského kulturního života.

Sbor má v současné době 55 aktivních členů, spolupracuje s předními dirigenty doma i v zahraničí a s řadou významných orchestrů. Má ve svém repertoáru kromě velkých oratorních děl a mší i drobnější útvary, jako moteta a písně světského a duchovního charakteru. Spolupracuje také netradičně s řadou těles současné populární hudební scény, např. koncertní vystoupení s rockovou skupinou Dizzy. V létě roku 2005 doprovázel při vystoupení světově proslulou metalovou skupinu Manowar při festivalu ve Vizovicích v České republice a v německém Norimberku. BFS BB s úspěchem absolvuje turné a koncertuje v celé řadě evropských zemí, jako je Francie, Anglie, Německo, Holandsko, Polsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko a Kypr. Dlouhodobou strategií Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská je v rámci své činnosti navazovat spolupráci s pěveckými sbory družebních měst brněnské metropole. Kromě anglického Leedsu, francouzského Rennes, polské Poznaně se v posledních letech podařilo BFS BB navázat přátelství s holandským Utrechtem prostřednictvím sboru Toonkunstkoor (Toonkunst Choir).

Orchestr katedrály Sv. Petra a Pavla v Brně
Členskou základnu tvoří hráči brněnských profesionálních orchestrů, kteří se věnují provozování duchovní hudby při slavnostních bohoslužbách a koncertech v brněnské katedrále. V čele orchestru od jeho založení v roce 1998 stojí regenschori Petr Kolař.

Vstupné: 350 Kč

 

Abonentní předplatné s bonusy:

  • výběr nejlepších míst v sále
  • rezervace vybraného sedadla po celou koncertní sezónu 2018
  • abonentní vstupenka je přenosná, pokud např. z časových důvodů nemůžete navštívit některý koncert, můžete ji zapůjčit či věnovat jinému člověku abonentku jako dárek
  • zasílání pozvánek a informací k předplatnému emailem
  • pro předplatitele je před zahájením koncertu připraven přípitek, který věnovala firma STORICA ENOTRIA, A. Havleny, Frenštát p. R. - www.storicaenotria.cz
  • na každém koncertě bude vylosována 1 vstupenka, jejíž majitel získá poukaz na večeři pro 2 osoby v hotelu Troyer v Trojanovicích - www.troyer.cz

CENOVÉ ZVÝHODNĚNÍ PŘI KOUPI ABONENTKY

PRO ABONENTNÍ PŘEDPLATITELE PŘIPRAVUJEME SPECIÁLNÍ BONUS
Na závěrečném koncertě bude vylosován jeden z abonentních předplatitelů, který získá jedinečnou výhru v podobě zážitkového poukazu pro dvě osoby. Zapůjčení automobilu s plnou nádrží a exkluzivní kulturní zážitek v naší či jiné evropské metropoli.

Předplatné:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 490 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 980 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1760 Kč

Zlevněné vstupné: 50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP/P a jedné doprovodné osobě 50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP (zlevněná abonentka je nepřenosná)

Obnovení stávajících abonentek (míst) od 6. 11. 2017 do 3. 12. 2017 v kanceláři Domu kultury, Dr.Parmy 254, Frenštát p. R., tel.. 556 835 397,  www.kulturafrenstat.cz, mks@mufrenstat.cz
Neobnovené abonentky budou uvolněny do prodeje 5. 12. 2017 v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916.

Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty:

Turistické informační centrum, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz
Vstupenky budou k dispozici vždy měsíc před konáním koncertu. 

Pomáháme talentům: Nad rámec programu krátce vystoupí před každým koncertem talentovaní žáci ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm. těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho uměleckého školství.

Poděkování:

Městu Frenštát pod RadhoštěmZUŠ Frenštát p. R.hotelu Troyer v Trojanovicích,  vinotéce STORICA ENOTRIA - Frenštát p. R.Hotelové škole, Frenštát p. R.,

tiskárně GRAFIA NOVA Zašováfirmě BONO AUTO a.s., květinářství Síň květin GALERY a našim mediálním partnerům, kterými jsou Český rozhlas Ostrava, Hitrádio Orion,  TV BeskydNovojičínský deník a Informační centrum Frenštát p. R.
 

logo Frenštát.jpg zuš.jpg logo grafianova A3-page-001.jpg logo.jpg
Troyer logo.jpg CRo-Ostrava_99-Z-CMYK kopie-page-001.jpg bono auto.jpg enotria.jpg
logo RGB-barva.jpg LOGO TVB_podélné.jpg denik 174x40-page-001.jpg HiTRADiO loga_orion_krivky-01_O.png