≡ Menu

Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm
ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.  

Koncertní sezóna ve Frenštátě pod Radhoštěm - ročník 2022

 

unnamed.jpgÚterý 18. 1. 2022 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

leona machálková a hosté
Muzikál - moje láska / host: Radim Schwab

Pěvecká stálice a hvězda muzikálové scény Leona Machálková připravila na letošní sezónu pro fanoušky tohoto hudebně dramatického žánru sólový koncertní program s názvem “MUZIKÁL - MOJE LÁSKA”. Program přinese jako třešničky na dortu slavné písně z českých i světových muzikálů, ve kterých v minulých létech účinkovala, či které nazpívala a zařadila na svá muzikálová alba, jež natočila v produkci hudebního skladatele Karla Svobody. Během jednoho večera zazní ty největší hity z českých a světových muzikálů jako Dracula, Monte Cristo, Bídníci, Mamma Mia! To jsou tituly, které o sobě daly znát, že se hned tak nevyčerpají, neoposlouchají a především svou krásou jsou opravdovou hodnotou. Ke spolupráci si Leona přizvala jako hosta Radima Schwaba, se kterým hrála v muzikálu Monte Cristo a který též zářil v hlavní roli Fantoma opery. Za doprovodu sedmičlenné skupiny renomovaných hudebníků zazpívají společné duety, ale také sólové písně.

Vstupné: 490 Kč


Úterý 15. 3. 2022 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Houslový virtuóz Ivan Ženatý
s pianistou Igorem Ardaševem

Hudebníci světového renomé Ivan Ženatý a Igor Ardašev vystoupí se skladbami z pera Antonína Dvořáka, Johannesa Brahmse a Maurice Ravela.

Ivan Ženatý foto.jpgHouslový virtuos Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Velkou pozornost vzbuzují jeho sólové a komorní projekty, bohatá nahrávací činnost a mimořádný repertoár zahrnující přes padesát houslových koncertů.

Profesionální kariéru zahájil Ivan Ženatý účastí ve finále Čajkovského soutěže v Moskvě, po které následoval debut s Českou filharmonií pod vedením Libora Peška, vítězství v soutěži Pražského jara a laureátský titul Mezinárodní tribuny mladých umělců UNESCO. V roce 1990 debutoval Ivan Ženatý v Londýně, 1991 v Berlínské Filharmonii a Concertgebouw
v Amsterdamu, 1994 v Tokyu, 1996 v New Yorku a Buenos Aires.

Mimo osobností jako Nathan Milstein, Ruggiero Ricci, Andre Gertler či prof. Bezrodnyj na Čajkovského konzervatoři v Moskvě měly pro Ivana Ženatého největší význam soukromé lekce u Josefa Suka.

Kromě mistrovských kurzů v USA, Kanadě a Německu vyučoval Ivan Ženatý na Hudebním Institutu v Clevelandu, Královské hudební akademii v Kodani a od roku 2019 přijal profesuru na Vysoké hudební škole v Drážďanech. Je zároveň profesorem Meadowmount School of Music v New Yorku.

Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou,
v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Kromě úspěchů v dětských soutěžích se Ardašev v osmdesátých a devadesátých letech minulého století stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu (zde získal též cenu belgického rozhlasu a televize) a soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži.

Roku 1990 obdržel 1. cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Interpretační úroveň dovoluje virtuózně disponovanému a filozoficky orientovanému pianistovi pořádat samostatné recitály, hrát čtyřručně i na dva klavíry a spolupracovat s komorními soubory a vynikajícími světovými orchestry a dirigenty (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Královská liverpoolská filharmonie, BBC Londýn). Je pravidelně zván na renomované evropské hudební festivaly a jeho umění zastupuje bohatá diskografie.

Vstupné: 290 Kč


Úterý 3. 5. 2022 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Pianista hvězd Petr Malásek
s šansoniérkou Janou Musilovou

Populární zpěvačka Městského divadla Brno Jana Musilová a klavírista Petr Malásek představí posluchačům šansonově laděný program od francouzských písní ulice až po současnou tvorbu skladatele a klavíristy Petra Maláska. 

společné foto.jpgJana Musilová je úspěšná herečka a zpěvačka. Po ukončení studia na JAMU ztvárnila na prknech Městského divadla Brno desítky činoherních a muzikálových rolí. Vystupovala v Německu, Holandsku, Švýcarsku, Itálii, Slovinsku, Španělsku, Portugalsku. V roce 1992, po uvedení muzikálu Bídníci, účinkovala v pražském Divadle Na Vinohradech po boku Lucie Bílé, Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna. K nejmilejším oceněním patří cena diváků Křídla, kterou získala jako nejpopulárnější herečka Městského divadla Brno hned dvakrát, v roce 1998 a 2003.

Již několik let se také věnuje dabingu (Dallas, Pobřežní hlídka, Doktor z hor, Star trek aj.). Televizním divákům se asi nejsnáze vybaví neohrožená agentka Scullyová ze seriálu Akta X. Zkušenosti má z pořadů České televize, Novy a Primy (seriály Detektiv Tomsa, Četnické humoresky, Místo v životě, Nemocnice na kraji města nové osudy) a jako moderátorka pořadu Sama doma vysílaného live z brněnského studia České televize. U příležitosti vydání svých sólových alb Život je báječný a Hledání spolupracovala s Filharmonií Brno filharmonií a s orchestry v Brně, Zlíně, Olomouci a Teplicích uvedla také sérii muzikálových vystoupení.

Petr Malásek je syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska a dvorní pianista Lucie Bílé, v minulosti též Hany Hegerové a Marty Kubišové. Odborné vzdělání v oboru klavír a skladba získal na pražské konzervatoři a hudební fakultě AMU S výjimkou let 2000 a 2001, kdy působil jako pedagog na pražské konzervatoři (učil skladbu na oddělení populární hudby a zpěvu), je ve svobodném povolání. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. Až dosud (k roku 2003) vytvořil více než 120 titulů tohoto typu. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba.

Vstupné: 290 Kč


Úterý 20. 9. 2022 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

sólo pro moravské klavírní trio

(Jana Ryšánková - klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha - violoncello)

Renomované české klavírní trio představí oblíbené skladby autorů pro komorní obsazení klavírního tria a nebudou chybět ani virtuózní kusy a vtipný komentář primária souboru.

Aktuální foto malá.jpgMoravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 a od roku 1999 hraje v nezměněném složení. Za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl.

Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi, Patricia Janečková), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách (MET, Tokio, La Scala...)

Vstupné: 290 Kč


Úterý 6. 12. 2022 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Cimballica

(Filip Prechtl - housle, Alena Řeháková - housle, Jaroslav Vlasák - viola, Barbora Jagošová - cimbál, Alena Tokarová - violoncello, Miroslav Tomeček - kontrabas)

Cimballica přínáší originální díla, odvážné aranže, neobvyklé hudební kombinace, nový image a netradiční pojetí vážné hudby, folkloru a filmové hudby.  

cIMBALLICA FOTO maličká.jpgHudební seskupení Cimballica bylo založeno v roce 2010 houslistou Filipem Prechtlem, který je také autorem všech aranží. Jeho hlavním záměrem bylo spojit žánr populární a filmové hudby a tak Cimballica přínáší originální díla, odvážné aranže, neobvyklé hudební kombinace, nový image a netradiční pojetí vážné hudby, folkloru a filmové hudby. I obsazení tělesa je lehce nadstandartní a spíše připomíná malý orchestr. Klasické uspořádání cimbálové muziky je dále rozšířeno o violoncello.

Posluchači se mohou především těšit na melodie ovlivněné filmovými skladateli: Hansem Zimmerem, Jamesem Hornerem, Ennio Morriconem nebo kapelou Metallica a finskou cellovou formací Apocalyptica. Dále má Cimballica v repertoáru System Of A Down, Sting, Leonard Cohen, Bryan Adams a mnoho dalších...

V roce 2012 se Cimballica zúčastnila televizní soutěže Česko Slovensko má talent, kde se s velkým úspěchem probojovala do Velkého třesku. Kapela slaví úspěchy na domácích i zahraničních pódiích, mimo mnoha hudebních festivalů a soukromých akcí měla možnost vystoupit pro prezidenta Václava Klause s manželkou a v roce 2015 se kmotrem jejího CD Cimballica World Music stal Jožka Černý.

Vstupné: 290 KčAbonentní předplatné s bonusy
- výběr nejlepších míst v sále
- rezervace vybraného sedadla po celou koncertní sezónu 2022
- abonentní vstupenka je přenosná
- pro předplatitele (starší18 let) je před zahájením koncertu připraven přípitek,
který věnovala firma STORICA ENOTRIA, A. Havleny 367, Frenštát pod Radhoštěm
- na každém koncertě bude vylosována 1 vstupenka, jejíž majitel získá
poukaz na večeři pro 2 osoby v hotelu Troyer v Trojanovicích
CENOVÉ ZVÝHODNĚNÍ PRO DRŽITELE ABONENTKY.

Předplatné
přenosná abonentka pro 2 osoby 1890 Kč
přenosná abonentka pro 1 osobu 1050 Kč
,zlevněná abonentka pro 1 osobu 520 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)

Zlevněné vstupné
50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům
průkazu ZTP/P a jedné doprovodné osobě

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům
průkazu ZTP (zlevněná abonentka je nepřenosná)

SPECIÁLNÍ BONUS PRO ABONENTNÍ PŘEDPLATITELE s kapelou
Na závěrečném koncertě bude vylosován jeden z abonentních předplatitelů,
který získá jedinečnou výhru v podobě zážitkového poukazu pro dvě osoby -
zapůjčení automobilu s plnou nádrží a exkluzivní kulturní zážitek v naší či
jiné evropské metropoli.

Poděkování
Městu Frenštát pod Radhoštěm, Základní umělecké škole Frenštát p. R.,
Hotelové škole Frenštát p. R., hotelu Troyer v Trojanovicích, vinotéce STORICA
ENOTRIA Frenštát p. R., Síni květin Galery, ubytování U můstku, společnosti
BONO AUTO, tiskárně GRAFIA NOVA Zašová

Našim mediálním partnerům, kterými jsou: Český rozhlas Ostrava, TV Beskyd,
Novojičínský deník a TIC Frenštát pod Radhoštěm.

Pomáháme talentům
Nad rámec programu krátce vystoupí před každým koncertem talentovaní
žáci ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm. Těmito produkcemi v souvislosti
s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém
našeho uměleckého školství.

Předprodej
Obnovení stávajících abonentek (míst) bude probíhat od 10. 11. 2021
do 10. 12. 2021 v kanceláři Domu kultury, Dr. Parmy 254, Frenštát p. R.,
tel.: 556 835 397, www.kulturafrenstat.cz, mks@mufrenstat.cz.
Neobnovené abonentky budou uvolněny do prodeje 13. 12. 2021
v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916.
Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty
TIC, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz Předprodej:
Obnovení stávajících abonentek (míst) od 10. 11. 2021 do 13. 12. 2021 v kanceláři Domu kultury, Dr. Parmy 254, Frenštát p. R., tel.. 556 835 397,  601 343 348, www.kulturafrenstat.cz, mks@mufrenstat.cz
Neobnovená místa budou uvolněná do prodeje 01. 02. 2021 - prodej v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916

Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty:
Turistické informační centrum, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz
Vstupenky budou k dispozici vždy minimálně měsíc před konáním koncertu.