≡ Menu

Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm
ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.  

Koncertní sezóna ve Frenštátě pod Radhoštěm - ročník 2023

 

EvaU-19-480.jpgÚterý 10. 1. 2023 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

eva urbanová & druhÁ TVÁŘ
S KAPELOU BAROCK

Proměna první dámy české opery v rockovou star v novém projektu Evy Urbanové nabídne koncert nabitý rockovými a popovými songy. Evu Urbanovou doprovodí skupina BAROCK v čele s kytaristou Adamem Malíkem. Operní diva světového formátu Eva Urbanová zazáří v exkluzivním pořadu Druhá tvář s muzikantsky skvěle obsazenou formací BAROCK. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sóly koncertního mistra brněnské filharmonie a skvělá rytmická sekce v čele s kytaristou a frontmanem AC/DC revivalu Adamem Malíkem vytváří pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího skvělého hlasu v legendárních popových a rockových hitech kapel QUEEN, Nightwish či pěveckých legend Andrei Bocceliho, Il divo a mnoha dalších.

Eva Urbanová je jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek. Vystupuje na mnoha různých světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku. Pravidelně nahrává pro české hudební vydavatelství Supraphon. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze a počínaje rokem 2010 je též stálým hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Mezi její stěžejní role patří postava Kostelničky z opery Její pastorkyňa (Jenůfa) od Leoše Janáčka, za níž získala v letech 1997 a 2005 Cenu Thálie. V Metropolitní opeře debutovala v roce 1997 v roli Santuzzy v koncertním provedení opery Pietra Mascagniho Sedlák kavalír. Na operním jevišti MET poprvé vystoupila 17. března 1998 jako Ortrud ve druhém a třetím jednání Wagnerovy opery Lohengrin pod taktovkou Jamese Levina a v témže roce zde vystoupila dále jako Tosca a znovu jako Santuzza. Na scénu MET se vrátila v sezóně 2003/2004 v rolích Turandot, Cizí kněžny ve Dvořákově Rusalce a opět v roli Santuzzy. Mimo operní představení se pravidelně věnuje také koncertní činnosti. Mezi její stálý koncertní repertoár patří Janáčkova Glagolská mše (Londýn, Toronto, Athény), Dvořákovy skladby Stabat Mater, oratorium Svatá Ludmila (Edinburgh), Requiem nebo Te Deum. Vystupuje také ve Verdiho Requiem, v Mozartově Requiem či v Brittenově Válečném requiem, s nímž účinkovala v londýnské Royal Albert Hall. V roce 2017 jí byla udělena Medaile za zásluhy o stát v oblasti umění.
 

Vstupné: 690 Kč


Hoskovi-duo.jpgÚterý 28. 3. 2023 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Dominika Weiss Hošková & Jiří Hošek

Koncertní vystoupení renomovaných violoncellových virtuózů z Prahy nabídne posluchačům originální dramaturgii skladeb židovských autorů pro dvě violoncella či proslulé komorní skladby světového repertoáru pro violoncello a klavír.

Dominika Hošková začala hrát na violoncello ve čtyřech letech. Po studiích na Pražské konzervatoři a soukromých lekcích u prof. Miloše Sádla pokračovala na Hudební fakultě Akademie múzických umění, kde absolvovala magisterské studium v Praze. Již v šestnácti letech potvrdila svoji interpretační vyspělost recitálem se závažným programem. V současnosti studuje v Izraeli na Jerusalem Academy of Music (prof. Zvi Plesser – violoncello, prof. Avi Abramovic – komorní hudba). Její aktivity byly oceněny v červnu 2010 udělením Stříbrné medaile Senátu Parlamentu ČR za šíření dobrého jména a tradic České republiky ve Státě Izrael.

Jiří Hošek se narodil v Praze v umělecké rodině a od tří let začal hrát na klavír, od deseti let na violoncello. V roce 1970 byl přijat na konzervatoř v Praze, kde studoval v letech 1970-75 hru na violoncello. Od roku 1975-1980 studoval hru na violoncello na Hudební fakultě AMU v Praze. Další školení pokračovalo půlroční stáží na pařížské konzervatoři u prof. Bernarda Michelina, u kterého absolvoval i letní akademii v Nice (1981). Ze zahraničního školení nutno jmenovat účast na Bartókově semináři u prof. Lászla Mezõ v Szombathely (Maďarsko). V letech 1982-1986 byl stipendistou Hudebního studia ČHF, kdy pracoval pod vedením prof. Alexandra Večtomova a prof. Josefa Chuchra. V letech 1991-1996 působil jako koncertní mistr violoncell Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Na základě konkurzu byl v roce 1994 přijat jako pedagog Hudební fakulty AMU v Praze, kde dnes vyučuje hru na violoncello. V březnu 1998 byl jmenován sólistou Českého rozhlasu.

Vstupné: 290 Kč


158532368_2840480779425408_7744039068528293499_n.jpgJolana Smyčková.jpgČtvrtek 18. 5. 2023 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Radim Schwab & Jolana Smyčková a band

Muzikálový koncert připomene krásné písně divadla Semafor i nestárnoucí hity Karla Gotta.

Radim Schwab se narodil 20. července 1978 v Brně. Už od dětství ho fascinovalo divadlo a hudba. Navštěvoval hudebně-dramatické kurzy a bral hodiny tance. V roce 1995 se dostal do Studia Dům Evy Tálské, kde ztvárnil několik prvních rolí. Později, v roce 1997, byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde vystudoval obor Činoherní herectví. Po úspěšném ukončení studia odešel Radim do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése a začal se učit opernímu zpěvu u prof. René Tučka. Avšak na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hraje monodrama Mistero Buffo. V divadle Husa na provázku hrál také v představeních: Babička, Arlekino, Hlad, Tance krále Leara, Velice modrý pták aj. Do povědomí diváků se zapsal jako Mordred v muzikálu Excalibur v divadle Ta Fantastika, kde hrál i v dalších projektech: Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye. Od října 2006 hraje Motla v úspěšném představení Divadla Na Fidlovačce Šumař na střeše.
Od roku 2008 jste mohli Radima vidět v několika představeních divadla Semafor: Šlitr s námi a zlý pryč, Purpura na plotně, Kytice, Uteklo to jako H2O, Dal si růži do polívky. V roce 2008 Radim také nastudoval roli boxera Bedřicha v hudební inscenaci Dáma na kolejích v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. O rok později vytvořil postavu Bobliga v původním českém muzikálu Kladivo na čarodějnice v pražském divadle Milenium a Saint Johna Riverse v inscenaci Divadla ABC Jana Eyrová. V roce 2013 v Divadle Broadway nastudoval jednu z hlavních rolí v rockové opeře Daniela Landy Klíč Králů – krále upírů Kela a v muzikálu Mata Hari roli Maslova a Picassa. Ve stejný rok ztvárnil roli pana Kodaly v operetě She Loves Me v libereckém divadle F. X. Šaldy a vydává své sólové debutové album AMOROSO.

Vstupné: 390 Kč


Hazafele malá.jpgČtvrtek 21. 9. 2023 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

hazafele

(David Golas – kytara, Šimon Jakubíček – kontrabas, Michal Grossmann – housle,
Marek Šnorich – akordeon)

Maďarské a romské melodie brněnské kapely se vám zaryjí pod kůži, přejdou do žil, zvednou vás ze židle a rozhodně nenechají chladnými.

Kapela Hazafele (z maďarského překladu Na cestě domů) vznikla roku 2017 a od počátku se věnuje především romskému a maďarskému folklóru. Jejími zakladateli byli Šimon Jakubíček (kontrabas) a David Golas (kytara), k nim se později přidali Michal Grossmann (housle) a Marek Šnorich (akordeon).
Primárním posláním kapely je přiblížit posluchačům lidovou hudbu, se kterou se obvykle v běžném životě jen tak nesetkají; v repertoáru souboru jsou ale i známé melodie jako je Montiho čardáš, Bartókovy Rumunské tance nebo skladby, které proslavila Věra Bílá. V roce 2019 nahrála kapela své první EP album. Zahrnuje pět písní a je k poslechu na internetovém kanálu YouTube, další a novější nahrávky jsou dostupné na kanálu Spotify.
Kapela Hazafele je slyšet v Českém rozhlase, na Rádiu Proglas a pravidelně vystupuje na kulturních akcích po celé republice. Ve Frenštátu pod Radhoštěm se kapela již několikrát objevila na folklórním hudebním festivalu, který organizoval sběratel lidové hudby Radomír Golas, dědeček Davida Golase, který odtud také pochází.

Vstupné: 290 Kč


Jaroslav Svěcený_maličká.jpgÚterý 12. 12. 2023 v 19 h, Dům kultury, Frenštát p. R.

Jaroslav Svěcený & Slané housle v proměnách staletí
(hostem Jitka Navrátilová - cembalo)

Jeden z nejslavnějších českých houslových virtuózů představí sbírku unikátních mistrovských houslí od počátku 18. století. Jednotlivé skladby českých i světových velikánů jsou vybírány v časových souvislostech s představovanými nástroji. O přestávce koncertu je možná detailní prohlídka cenných nástrojů za asistence mistra a v případě zájmu je pan Svěcený připraven zodpovědět dotazy jednotlivých návštěvníků koncertu.

Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Studoval na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění u profesorů Františka Pospíšila a Václava Snítila. Vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Je považován za proslulého popularizátora houslové hry. Jeho koncertní turné a festivalová vystoupení obdivovali posluchači v USA, v celé Evropě, Mexiku, Chile, Rusku, Maroku, Indonésii, Indii, Thajsku a řadě dalších zemí. Natočil 44 CD a DVD s díly světových a českých autorů. Mnohé z nich byly oceněny jako zlaté i platinové. Jako první český houslista nahrál CD pro celosvětově známou nahrávací společnost Sony Classical. V roce 1996 převzal cenu Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost a roku 2010 převzal od hlavy státu Zlatou plaketu prezidenta republiky. Na svých koncertech uplatňuje moderátorský talent, a díky němu ho mohou posluchači často slyšet i na rozhlasových vlnách. Zároveň ho mohou také diváci vídat i v televizních pořadech. Je velice aktivní i v charitativní činnosti. Mnoho let je patronem Akce cihla, která pomáhá mentálně postiženým spoluobčanům. Spolupracuje s NF Umění doprovázet, Dejme dětem šanci, podporuje i UNICEF a Konto Bariéry.

Vstupné: 390 KčAbonentní předplatné s bonusy
- výběr nejlepších míst v sále
- rezervace vybraného sedadla po celou koncertní sezónu 2023
- abonentní vstupenka je přenosná
- zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
- pro předplatitele (starší18 let) je před zahájením koncertu připraven přípitek,
který věnovala firma STORICA ENOTRIA, A. Havleny 367, Frenštát pod Radhoštěm
- na každém koncertě bude vylosována 1 vstupenka, jejíž majitel získá
poukaz na večeři pro 2 osoby v hotelu Troyer v Trojanovicích
CENOVÉ ZVÝHODNĚNÍ PRO DRŽITELE ABONENTKY.

Předplatné
přenosná abonentka pro 2 osoby 1990 Kč
přenosná abonentka pro 1 osobu 1100 Kč
,zlevněná abonentka pro 1 osobu 550 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)

Zlevněné vstupné
50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům
průkazu ZTP/P a jedné doprovodné osobě

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům
průkazu ZTP (zlevněná abonentka je nepřenosná)

SPECIÁLNÍ BONUS PRO ABONENTNÍ PŘEDPLATITELE
Na závěrečném koncertě bude vylosován jeden z abonentních předplatitelů,
který získá jedinečnou výhru v podobě zážitkového poukazu pro dvě osoby -
zapůjčení automobilu s plnou nádrží od společnosti BONO AUTO a vstupenky
na netradiční kulturní zážitek.

Poděkování
Městu Frenštát pod Radhoštěm, Základní umělecké škole Frenštát p. R.,
Hotelové škole Frenštát p. R., hotelu Troyer v Trojanovicích, vinotéce STORICA
ENOTRIA Frenštát p. R., Síni květin Galery, ubytování U můstku, společnosti
BONO AUTO, tiskárně GRAFIA NOVA Zašová

Našim mediálním partnerům, kterými jsou: Český rozhlas Ostrava, TV Beskyd,
Novojičínský deník a TIC Frenštát pod Radhoštěm.

Pomáháme talentům
Nad rámec programu krátce vystoupí před každým koncertem talentovaní
žáci ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm. Těmito produkcemi v souvislosti
s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém
našeho uměleckého školství.

Předprodej
Obnovení stávajících abonentek (míst) bude probíhat od 7. 11. 2022
do 30. 11. 2022 v kanceláři Domu kultury, Dr. Parmy 254, Frenštát p. R.,
tel.: 556 835 397, www.kulturafrenstat.cz, mks@mufrenstat.cz.
Neobnovené abonentky budou uvolněny do prodeje 7. 12. 2022
v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916.
Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty
TIC, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz

Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty:
Turistické informační centrum, nám. Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916, ic@mufrenstat.cz
Vstupenky budou k dispozici vždy minimálně měsíc před konáním koncertu.