≡ Menu

MKS Vyškov ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VYŠKOV

KONCERTNÍ SEZÓNA 2014-2015

www.hudbavyskov.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Vyškova. Koncerty se konají za podpory Nadace Leoše Janáčka a Nadace Českého hudebního fondu Praha.

 

 

Slavnostní zahajovací koncert

Jaroslav Svěcený & České skvosty

Václav Mácha – klavírní spolupráce

Čtvrtek 9.10.2014 v 19 h, Besední dům

Jaroslav Svěcený_maličká.jpgUnikátní koncert slavného českého houslisty Jaroslava Svěceného představí průřez českou houslovou tvorbou Františka Bendy,Antonína Dvořáka,Zdeňka Fibicha,Josefa Suka a dalších autorů. Zazní i autorská skladba ,,Strings for NY ", kterou hlavní protagonista tohoto večera premiéroval v loňském roce v New Yorku za účasti představitelů města a obdržel za ni gratulační dopis tehdejšího starosty Michaela Bloomberga.
Sólistická dráha Jaroslava Svěceného začala již v době studií na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, celou Evropu, Brazílii, Kubu, Turecko, Izrael, Egypt, Libanon, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Indii atd. Doposud natočil 40 CD s díly světových a českých autorů. Jako první český houslista nahrál kompaktní disk pro SONY CLASSICAL. V roce 1996 mu byla udělena prestižní ceny Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost.         

Vstupné: 250/200,-Kč

 

Sólo pro bajan Jaromíra Zámečníka

Úterý 25. 11. 2014 v 19 h, Besední dům 

Jaromír Zámečník foto maličká.jpgJaromír Zámečník je absolventem Konzervatoře a JAMU v Brně. Stal se laureátem mnoha domácích a zahraničních soutěží. Z mezinárodních soutěží stojí za zmínku 1. místo v akordeonové soutěži v Barceloně ve Španělsku (1976), bronzová medaile ze soutěže ve francouzském Cannes (1979), 2. místo ze světové soutěže ve Venezuele (Caracas 1983), bronzová medaile ze soutěží v Anglii (Folkestone 1985), Francii (Paříž 1986) a z holandského Arnhemu (1987). V letech 1986 – 89 byl Jaromír Zámečník stipendistou Hudebního studia Českého hudebního fondu v Praze a v roce 1989 - 90 sólistou této instituce. Vystupoval na různých přehlídkách mladých interpretů, spolupracuje s ČT a rozhlasem při natáčení hudebních snímků. V roce 2004 vydal svoje první sólové CD s hudbou interpretovanou na bajan s názvem „Sentido unico“ a v roce 2010 vychází druhé sólové CD Meditace u fresek Dionýsiových. Je zván jako lektor na odborné semináře a do porot národních i mezinárodních soutěží.
 
Vstupné: 160/140,-Kč

 

 

Novoroční koncert s přípitkem starosty

Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, sólistka tokijské opery Miki Isochi, další operní sólisté v jednání

13. 1. 2015 v 19 h, Besední dům

画像 054 – kopie.jpgMoravské klavírní trio, ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.
Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.
Rodištěm Miki Isochi je japonská Chiba. Zpěv vystudovala na Státní vysoké umělecké škole v Tokiu u N. Ihary. Po úspěšném absolutoriu si doplnila vzdělání postgraduálním studiem na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru ve třídě V. Hrubé-Freibergrové a M. Hoffa. Začala se podílet na operních projektech jako členka souboru tokijské Nikikai-opery, kde současně získala zkušenosti operní pěvkyně. Miki Isochi je držitelkou 1. ceny pěvecké soutěže v Chibě a 2. cen z mezinárodních soutěží „Banrino-cyojyohai“ a „La splender Gesangwettbewerb“. Její sólový repertoár zahrnuje mnoho mší (Mozart, Vivaldi,…), Beethovenovu Devátou a Mahlerovu Druhou symfonii, Mozartovo Requiem, z oper jmenujme Carmen, Falstaff, Kouzelná flétna, Orfeo, Werther, Gianetta, La Clemenca di Tito a mnoho dalších.
 
Vstupné: 220/180,-Kč

 

Dámské dechové trio Trifoglio

Jana Černohouzová – klarinet, Denisa Propilková – fagot, Jana Kopicová - hoboj

Čtvrtek 5. 2. 2015 v 19 h, Besední dům

trifoglio.jpgPůvabný dámský soubor Trifoglio neboli "Trojlístek" z Prahy nabídne pestrý repertoár od klasiky až po originální úpravy moderní a populární hudby. Členky tria jsou vítězkami národních i mezinárodních soutěží. Nejsou však pouze sólovými a komorními hráčkami. Každá z nich příležitostně hostuje v některém z českých nebo zahraničních orchestrů (orchestrální akademie v Pražské komorní filharmonii, Orchestr mladých Evropské unie (EUYO), Moravská filharmonie, Berg). Repertoár tria obsahuje jak klasické kusy (W. A. Mozart, L. van Beethoven), hudbu 20. století (E. Schulhoff, H. Tomasi), tak skladby českých skladatelů (F. X. Dušek, F. V. Kramář, B. Martinů, K. Slavický) a různé transkripce s mezižánrovým přesahem.
 
 Vstupné: 160/140,-Kč

 

Ukrajinský pianista Kostiantyn Tyshko

Čtvrtek 12. 3. 2015 v 19 h, Besední dům

Tyshko foto malIČKÁ.jpgKostiantyn Tyshko se narodil v roce 1991 v Kyjevě, kde započal v pěti letech studium hudby, jež dále rozvíjel na Specializované střední hudební škole Mykoly Vitalijoviče Lysenka. Ve studiu klavírní hry pokračoval na Čajkovského hudební akademii, opět v rodném městě a poté na JAMU ve třídě Jana Jiraského. Kostiantyn získal mimo jiné v roce 2002 první místo na V. mezinárodní soutěži Vladimira Horowitze v Kyjevě a o rok později „Bronzového louskáčka“ na IV. mezinárodní televizní soutěži pro mladé hudebníky v Moskvě, dále ceny v soutěžích Grand Prix v Litvě, Karla Czerného v Praze aj. Jako sólista vystoupil s orchestry na Ukrajině, dále v Litvě, Mexiku, Německu a České republice, zúčastnil se mnoha festivalů a kurzů a působí též jako pedagog.
 
Vstupné: 160/140,-Kč

 

 

Kytarový mág Lubomír Brabec

Úterý 14. 4. 2015 v 19 h, Besední dům

Lubomír Brabec foto.jpgLubomír Brabec patří k nejvýznamnějším českým interpretům. Začínal na housle a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre. Je oblíbeným hostem různých TV pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty na celém světě. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů a populární jsou také jeho výlety do světa populární a jazzové hudby. Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Pozornost medií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.
 
Vstupné: 250/200,-Kč

 

CIMBALLICA

Filip Prechtl – housle, Alena Řeháková - housle, Jaroslav Vlasák - viola, Alena Tokarová - violoncello, Barbora Jagošová - cimbál, Miroslav Tomeček – kontrabas

Úterý 12. 5. 2015 v 19 h, Besední dům

cIMBALLICA FOTO maličká.jpgHudební seskupení Cimballica bylo založeno v roce 2010 houslistou Filipem Prechtlem, který je vedoucím kapely a také autorem všech aranží. Jeho hlavním záměrem bylo spojit žánr populární a filmové hudby a takto pro posluchače vytvořit nový hudební zážitek, který nadchne a pobaví. Cimballica přínáší originální díla, odvážné aranže, neobvyklé hudební kombinace, nový image a tradiční pojetí vážné hudby, folkloru a filmové hudby. I obsazení tělesa je lehce nadstandartní a spíše připomíná malý orchestr. Klasické uspořádání cimbálové muziky je dále rozšířeno o violoncello. V roce 2012 se Cimballica zúčastnila televizní soutěže Česko Slovensko má talent, kde se s velkým úspěchem probojovala do Velkého třesku.
 
Vstupné: 220/180,-Kč

 

Změna programu vyhrazena.

Předplatné:
zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 400 Kč (děti do 15 let, studenti do 26 let, doprovodná osoba k ZTP/P)
zlevněná nepřenosná abonentka pro 1 osobu 400 Kč (ZTP, ZTP/P)
přenosná abonentka pro 1 osobu 800 Kč,
přenosná abonentka pro 2 osoby 1400 Kč
 
Slevy:
50% ze vstupného na jednotlivé koncerty pro ZTP, ZTP/P, doprovodnou osobu k ZTP/P, žáky ZŠ a ZUŠ Nádražní ve Vyškově, Klub důchodců při Městském úřadě Vyškov.
 
BONUS PRO ABONENTY:
Pro abonenty 2014-15 připravili pořadatelé ZCELA ZDARMA autobusový zájezd na prémiový koncert Moravského klavírního tria s pořadem Slavné maličkosti 30. září 2014 v 18 hodin v Kulturním domě v Ivanovicích na Hané. Odjezd autobusu od zastávky u Gymnázia Vyškov v 17.15 hodin.
 
Předprodej vstupenek a abonentek:
Turistické informační centrum, Masarykovo náměstí č.1, 682 01 Vyškov
tel.: 517 301 312, e-mail: infocentrum@meuvyskov.cz, www.vstupenky.vyskov-mesto.cz /rezervace on-line/, www.hudbavyskov.cz
 
Dramaturgie a marketing:
umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel./fax: 548 531 618, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz
 
Mediální partneři: 
Region, Český rozhlas Brno, Vyškovský zpravodaj, Proglas
 
Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ.
Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 
Poděkování:
ZUŠ Vyškov, ZUŠ Ivanovice na Hané, ZUŠ Bučovice