≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Petr Malásek a František Kop Quartet

Petr Malásek & František Kop Quartet

Syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska jdoucí v jeho šlépějích, manžel herečky Dany Morávkové a dvorní pianista Hany Hegerové, Lucie Bílé a Marty Kubišové s vynikající jazzovou formací František Kop Quartet.'

Petr Malásek malá.jpgČeský pianista a skladatel Petr Malásek završil vzdělání akademickým titulem na pražské AMU v oboru klavír a skladba. Jako pianista a kapelník spolupracuje od roku 1990 se šansoniérkou Hanou Hegerovou, dlouhodobá klavírní spolupráce jej pojí rovněž s Lucií Bílou a Martou Kubišovou a v minulosti též s Jaroslavem Svěceným. Těžištěm Maláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba.

 

 


 

František Kop Quartet.jpgFrantišek Kop Quartet vznikl na počátku roku 1995 k příležitosti účinkování na festivalu Pražské jaro. Ve výběru repertoáru je kladen důraz na vlastní tvorbu, která směřuje k větší prokomponovanosti jednotlivých skladeb. Stylové rozpětí původních kompozic je poměrně široké, protože se inspiruje rozličnými hudebními vlivy (blues, funk, latin, free). Soubor se ale také nevyhýbá interpretaci jazzových standardů a skladeb velikánů moderního jazzu.

 

 

Náhled plakátu: