≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Romantický klavír Zdeňka Krále

Romantický klavír Zdeňka Krále

Zdeněk Král - foto plakát.pngJak už sám název napovídá, jde o paralelu k Romantickému klavíru Jiřího Maláska, nový koncertní program příjemných romantických skladeb a improvizací. Na programu jsou skladby klasických a romantických hudebních skladatelů a také skladby a improvizace, dnes již uznávaného hudebního skladatele a klavíristy Zdeňka Krále, který dosud vydal na 40 autorských CD a 5 knižních zpěvníků pro děti. Napsal přes 40 hudeb k divadelním představením a filmům a odehrál sólově nebo se svými hudebními tělesy přes 700 koncertů doma i v zahraničí.

Jeho skladby mají v repertoáru např. Boni Pueri a Lucie Bílá, Minach, Indigo Quartet, Lada Fedorová, a další. Jeho písně zpívá herec Pavel Liška a Tomáš Matonoha. Jeho scénická hudba je součástí mnoha divadelních představení v divadlech v Praze, v Brně, ve Vídni, v Ostravě a v dalších městech.

Zdeněk Král se narodil v roce 1971 a je absolventem Janáčkovy akademie múzických umění. Jeho koncerty jsou nezapomenutelným a také originálním zážitkem, protože např. improvizace zazní na konkrétním koncertě pouze jednou a již se nikdy nebudou ve stejné podobě opakovat. Pozitivní energie, virtuozita, romantická a příjemná atmosféra - to jsou hlavní atributy těchto koncertů.