≡ Menu

Dělnický dům v Odrách ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART
pro Vás připravil atraktivní koncertní řadu

Setkání žánrů Odry 2016-2017

!!! BONUS PRO VÁS!!! ČÍŠE VÍNA S UMĚCI PO KAŽDÉM KONCERTĚ

 

Slavnostní zahajovací koncert 26. 10. 2016
Česká Edith Piaf Hana Fialová

fialova-1421674683.jpgOblíbená herečka a zpěvačka Národního divadla Moravskoslezského zcela jedinečným způsobem zazáří v roli  Edith Piaf, za níž získala Cenu Thálie 2014 v kategorii opereta-muzikál.

Opavská rodačka a absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě ve třídě Evy Gebauerové-Phillips Hana Fialová byla mezi lety 1994 až 2004 sólovou zpěvačkou country skupiny „Red Hats“, se kterou koncertovala u nás i v zahraničí, několikrát s ní vystoupila v zábavných televizních pořadech a vydala dvě profilová CD. Od roku 2003 je členkou souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského. V roce 2010 vytvořila titulní roli v nové verzi muzikálu Marguerite Alaina Boublila a Michela Legranda a byla za ni nominována na Cenu Thálie 2011. Zcela jedinečným způsobem září v hudebním dramatu Edith a Marlene jako Edith Piaf, za niž ostatně získala Cenu Thálie 2014 v kategorii opereta-muzikál. V činohře NDM hostovala a hostuje jako Zuzana a Jiřina Buchtelová v muzikálu Donaha! (Hole dupy) a v pražském Divadle Hybernia jako Betty v Přízraku Londýna. Na scéně Městského divadla Brno hostovala v roli Fantiny ve světoznámých Bídnících.

Vstupné: 200 / 150 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Classic meets jazz 5. 12. 2016
Jiří Stivín a Beladona Quartet 

Stivín + Beladona foto.jpgMultiinstumentalista, jazzman a improvizátor Jiří Stivín nabízí barokně-jazzový pořad provázený vtipným komentářem za doprovodu půvabného dámského smyčcového kvarteta Beladona Quartet. Nechá se ostřílený a v projevu nespoutaný improvizátor zkrotit čtyřmi půvabnými dámami? Program přinese uchu lahodící barokní virtuózní skladby, klasická hudba bude zastoupena Mozartem a druhá půle koncertu bude patřit jazzovým velikánům a rovněž Stivínově autorské skladbě.

Jiří Stivín představuje jednoho z nejsvéráznějších aktérů české hudební scény. Kromě interpretace středově-ké, renesanční a barokní hudby se věnuje jazzu, komponování a improvizaci. Jako sólista vystupuje s renomovanými hudebními tělesya je členem European Jazz Ensemble. V roce 1997 byl již podruhé nominován na cenu „Český lev“ a získal Českou výroční cenu v žánrové kategorii jazz; v roce 1999 byl oceněn Českou hudební radou. Beladona Quartet má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům.

Více informací:
www.beladonaquartet.cz

Vstupné: 250 / 200 Kč (děti, studenti)
----------------------------------------------------------------------------------

Novoroční koncert s přípitkem 9. 1. 2017
Moravské klavírní trio a operní sólisté

Jiří Jahoda - housle, Jana ryšánková -klavír,
miroslav zicha - violoncello
Martino Hammerle-Bortolotti – baryton,
soprán v jednání

TRIO_V_PLAMENECH.jpgMoravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty v čele s barytonistou Martinem Bortolottim představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl M.Hammerle1.jpgabsolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Eva Urbanová, Andrea Kalivodová a mnoho dalších), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně. Další studium absolvoval ve Florencii. V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku (Corso lirico) pořádané universitou Jižní Karoliny v USA. Od roku 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v  Brně, kde se představil v roli Papagena v nové inscenaci Mozartovy Kouzelné flétny. byl rovněž členem  souboru Jihočeské opery v rolích Harašta, Gaudenzio (Il signor Bruschino), Budivoj (Dalibor). Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu „Canzone italiana“.

Více informací:
www.moravskeklavirnitrio.cz
www.novorocniturne.cz

Vstupné: 250 / 200 Kč (děti, studenti)
----------------------------------------------------------------------------------

CELLOMÁNIE & Virtuózní show s efekty 9. 3. 2017

Štěpán Švestka – violoncello, looper, harmonizér


Cellománie 2.jpgBravurní hráč a jeden z nejvy-hledávanějších českých violoncellistů mladé generace přichází s úplnou novinkou na poli profesionální české klasické scény. Zvuk violoncella kombinuje s fantastickými zvukovými efekty za použití dvou špičkových zařízení – looperu a harmonizéru a pro diváky připravil virtuózní show atraktivních klasických a populárních hitů. Zahraje vlastní originální úpravy skladeb a předvede i zcela výjimečné kombinace dvou skladeb v jedné. 

Violoncellista Štěpán Švestka je absolventem Konzervatoře Brno ve třídě V. Horáka a JAMU v Brně pod vedením J. Podhoranského. Během studia se zúčastnil mnoha mistrovských kurzů, mj. u V. Yagling a získal nejvyšší ocenění v národních i mezinárodních soutěžích. Na základě svých úspěchů byl doporučen k šestiměsíčnímu studiu u M. Rousiho na Sibeliově akademii v Helsinkách, jedné z nejprestižnějších hudebních univerzit v Evropě. Svou sólistickou dráhu zahájil koncertním turné v Petrohradě a vystoupením na brněnském mezinárodním hudebním festivalu Moravský podzim. Jako úspěšný mladý sólista se publiku představil s orchestry doma i v zahraničí. Věnuje se nahrávací činnosti pro Český rozhlas. Štěpán Švestka patří pro svůj bravurně zvládnutý virtuózní program a hloubku uměleckého projevu k nejvyhledávanějším českým violoncellistům mladé generace. Součástí jeho repertoáru je rovněž řada kuriozit, které vzbuzují uznání nejen v uměleckých kruzích.

Více informací:
www.cellomanie.cz

Vstupné: 150 / 100 Kč (děti, studenti)
----------------------------------------------------------------------------------

BAROCK & Barokní a rockové hity 4. 4. 2017

Adam Malík – elektrická kytara, Pavel Wallinger – housle, Komorní orchestr Musici Boemi


Plakát BAROCK malý.jpgRenomovaný komorní orchestr s kytarovým mágem Adamem Malíkem, frontmanem úspěšné ACDC revival kapely. Úžasné propojení rockové muziky se světem barokních velikánů, které zasahuje emoce nejširší skupiny obyvatel od fanoušků rockových kapel až po znalce filigránského umění v oblasti klasické hudby. Vynikající kytarista Adam Malík s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim, Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend.

Adam Malík studoval v letech 2002 – 2004 studoval u známého jazzového kytaristy Richarda Kroczka (otce zakládajícího člena skupiny Buty), který se o něm vyjádřil jako o největším talentu, který kdy učil. Od roku 2004 – 2009 byl soukromým žákem klarinetisty PhD. Igora Františáka. V letech 2005 – 2009 studoval na Janáčkové konzervatoři v Ostravě klasickou kytaru u Mgr. Ondřeje Gilliga. Je absolventem JAMU v Brně na klarinet v roce 2014. Zúčastnil se také několikrát mezinárodních klarinetových interpretačních kurzů na FU Ostravské univerzity. V roce 2008 absolvoval letní jazzové interpretační kurzy v Bratislavě na kytaru. V letech 2004 – 2009 se účastnil mnoho národních i mezinárodních soutěží jak na kytaru tak klarinet, kde několikrát zvítězil. Od září do listopadu 2012 byl členem Moravské filharmonii Olomouc. Věnuje se autorské hudbě ve své kapele Ella, dříve kapela Black Roll, která získala spoustu významných ocenění. Je managerem a kytaristou kapely AC/CZ (AC/DC revival). Od roku 2014 je kytaristou známé slovenské zpěvačky KRISTÍNY a je vyhledávaným hráčem na kytaru v nejrůznějších dalších žánrech. Několikrát natáčel pro Český Rozhlas, Českou televizi a v dalších mediálních TV jak v ČR tak na Slovensku.

Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracuje s umělci zvučných jmen Pavlem Šporclem, Jiřím Stivínem, Ivanem Ženatým, Václavem Hudečkem, Gabrielou Demeterovou, Alfrédem Strejčkem a pravidelně se věnuje účinkování na předních pódiích a hudebních festivalech. Repertoár souboru má stěžejní zaměření v baroku, české komorní tvorbě a nevyhýbá se ani dílům soudobých skladatelů či cross-over projektům s přesahem do jiných žánrů. Komorní orchestr Musici Boemi je oceňován odbornou kritikou zejména pro precizní souhru, entuziasmus mladého ansámblu a stylovou vyváženost v celé šíři svého repertoáru. Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno a uznávaný sólista Pavel

Více informací:
www.barock.info

Vstupné: 250 / 200 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

!!! ŠETŘETE S PŘENOSNOU ABONENTKOU !!!

Cena přenosné abonentky:

pro jednotlivce 690 Kč / 490 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 1190 Kč / 890 Kč (děti, studenti)
Předprodej bude zahájen 5. 9. 2016.

 

BONUS PRO PŘEDPLATITELE:
Všichni abonenti budou zařazeni do slosování o 3 šperky z dílny Ing.arch. Dagmary Vávrové.

 

Výhody předplatného:

1) Výběr nejlepších míst v sále
2) Úspora 360 Kč při koupi zlevněné abonentky pro 1 osobu
3) Úspora 310 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
4) Úspora 1010 Kč / 810 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
5) Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem (platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

 

Kontakty na předprodej:
Kancelář DD Odry tel. 556 731 428, e-mail: delnicky.dum@seznam.cz
Taťána Bosáková – tel. 603 105 353, Radomíra Goldová – tel. 603 559 678

 

www.setkanizanru.cz
 

Všechny koncerty se konají v 18 hodin ve velkém sále Dělnického domu, Dělnická 23, Odry.


Změna programu vyhrazena. Všechna práva vyhrazena © 2016 GLOBART s.r.o.
 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.