INFORMACE O NOVÉ KONCERTNÍ SEZÓNĚ
SETKÁNÍ ŽÁNRŮ 2020-2021 NAJDETE ZDE
Dělnický dům v Odrách ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART pro Vás připravil
atraktivní koncertní řadu Setkání žánrů 2019-2020
Slavnostní zahajovací koncert 22. 10. 2019
Tři tenoři & Opera gentlemen
Jozef Brindzák, Ján Kostelanský, Miloslav Pelikán, Juraj Nociar
/umělci se mění dne případné alternace/, Lenka Navrátilová či Ahmad Hedar - klavír
Tři krásné mužské hlasy, světoznámý repertoár a skvělé provedení. To je deviza pořadu, který nese název Tři tenoři.
Jozef Brindzák absolvoval zpěv na AMU v Praze u profesora Reného Tučka. V roce 2003 se stal absolutním vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže I. Godina ve Vrablích a v roce 2004 finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Dále v roce 2007 získal na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka cenu Společnosti Josefa Hercla za nejlepší interpretační výkon v oboru duchovní hudby Hostoval jako sólista ve Státním divadle Košice, v Jihočeském divadle Budějovice, Divadle F. X. Šaldy Liberec, Státní opeře Praha, Divadle J. Myrona Ostrava, spolupracoval např. s Komorní operou Praha, Operou Piccolou, se Schwarzenberským dvorním orchestrem, s Rožmberskou kapelou. Od roku 2012 je členem Sboru Národního Divadla v Praze.
Juraj Nociar studoval na AMU v Praze ve třídě prof. Reného Tučka. a ve Vídni na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. Na svém kontě má mnoho významných rolí v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, plzeňském divadle J.K.Tyla, banskobystřické státní opeře, Ostravském narodním divadle a košickém státním divadle a od listopadu 2012 v angažmá v Slezském divadle Opava. V roce 2008 získal 2. místo na Mezinárodní soutěži Iuventus Canti Imricha Godina ve Vrábloch na Slovensku, třetí místo na Mezinárodní soutěži v Karlových Varech a zvláštní ceny národního divadla v Brně a v Bratislavě. S úspěchem se zúčastnil mezinárodních pěveckých letních kurzů ISA ve třídě Evy Marton, kde získal hlavní cenu za nejlepší interpretaci, i na kurzech Petra Dvorského. Spolupracuje s orchestrami (Jihočeská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Česká komorní filharmonie aj.).
Ján Kostelanský je absolventem Akademie múzických umění v Praze pod vedením Mgr. art. Heleny Kaupové a roční stáže na Královské konzervatoři v Bruselu, kde ho vedla prof. Diana Briant z USA. Zúčastnil se Soutěže slovenských konzervatoří (3. místo), Mezinárodní soutěže Imricha Godina ve Vrábľoch (čestné uznání), mezinárodní soutěže Mikuláše Schneidera-Trnavského (cena Janka Blahu). Nastudoval nespočet rolí a oratorních děl.
Vstupné: 220 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Javory 4. 12. 2019
Hana Ulrychová – zpěv, Petr Ulrych – kytara, zpěv, Kateřina Štruncová – housle, zpěv, Dalibor Štrunc – cimbál, zpěv, Martin Adamus či Jakub Šimáně - baskytara
Legendární muzikantská a sourozenecká dvojice představí svébytný hudební žánr s prvky lidové písně i bigbeatu, s názvuky Petrovy filmové a divadelní hudební tvorby spolu s mimořádnou pěveckou kvalitou Hany.
V dětství oba sourozence výrazně ovlivňuje opera. První Petrovy písničky. Zněly ve studenstském divadle v Brně, Hana v nich zpívá zpočátku nesmělé druhé hlasy. Big beat Vulkán s názvuky folk rocku, vliv slavných skupin šedesátých let a spolupráce s Alešem Sigmundem, to vše dvojici postupně proměňuje. Jejich písničky dobývají hitparády. S rockovými Atlantis jsou úspěšní i v zahraničí. Rodící se šoubyznys vynáší Ulrychovy do československých hvězdných výšin. Kritické období nastává v roce 1968, kdy se tehdejší vedení snaží jejich umělecké projevy upozadit. V tomto období vznikají Javory jako předobraz československé world music. V roce 1993 přicházejí mimořádně schopní hudebníci, vzniká řada písničkových CD a kvalita živých vystoupení plní sály vděčnými posluchači. Také jeviště Městského divadla v Brně zúročuje postupně autorský a interpretační potenciál v několika inscenacích. Zásadní krok směrem k jiné než houslovo-cimbálové zvukové energii znamená až pokus o CD bez houslí a cimbálu - Javory beat a začíná se utvářet podiová souběžná hudební formace k tradiční sestavě. Mezitím Hana chystá sólové CD a Petr se rovněž pokusí o sólovou písničkářskou výpověď pro vydavatelství Indies. Obě větve Javorů koncertují také společně; koncert skupin Javory – Javory beat je pestrou hranou a zpívanou hudební historií Hany a Petra od raných začátků až po současnost.
Vstupné: 380 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Novoroční koncert s přípitkem 7. 1. 2020
Moravské klavírní trio (Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello), Zdislava Bočková – soprán, Martino Hammerle-Bortolotti – baryton
Renomované trio ve spolupráci s párem operních pěvců uvede svátečně laděný program slavných árií a duet. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.
Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.
Sopranistka Zdislava Bočková vstoupila na evropskou operní scénu v roce 2017, kdy získala dvouleté angažmá v Itálii. Poté, co obsadila 2. místo a obdržela Cenu “Cesare Valletti” v 71. ročníku soutěže “Comunità Europea“ per Giovani Cantanti Lirici v italském Spoletu, absolvovala kurzy a debutovala zde v operní sezóně 2017/2018 v rolích Frasquity (Carmen) a Doriny (L’impresario delle Canarie). Ve svých šestadvaceti letech se jí také splnil jeden z hudebních snů, kdy získala roli Olgy v Lehárově operetě Veselá vdova v Gran Teatro La Fenice, slavném operním domě v Benátkách (premiéra 2.2.2018). V sezoně 2018/2019 debutovala v Národním divadle Brno v Temlově opeře Kocour v botách jako Princezna, vystoupila v koncertním cyklus Jeunesses musicales s Janáčkovou filharmonií Ostrava jako Bystrouška (Příhody lišky Bystroušky), a poté se představila v roli Clorindy (La Cenerentola) na Festivalu Due Mondi ve Spoletu, kde rovněž zazářila jako Violetta z Verdiho La Traviaty v Teatro Nuovo Gian Carlo Menotti.
Rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně · Další studium absolvoval ve Florencii · V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku (Corso lirico) pořádané universitou Jižní Karoliny v USA · Od roku 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v Brně, kde se představil v roli Papagena v nové inscenaci Mozartovy Kouzelné flétny · 2000: člen souboru Jihočeské opery v rolích Harašta, Gaudenzio (Il signor Bruschino), Budivoj (Dalibor) · Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu „Canzone italiana“.
Vstupné: 220 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
Komorní trio 11. 2. 2020
Eliška Brožková Pospíšilová – klarinet, Miroslava Pilcová Časarová – soprán,
Daniel Wiesner - klavír
Trio výjimečných umělců z Prahy přednese uchu lahodící klasické a romantické skladby mistrů komorní tvorby.
Miroslava Pilcová Časarová vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a hudební výchova. V posledním ročníku vysoké školy nastoupila jako redaktorka do časopisu Svět motorů (kde externě publikuje dodnes) a začala studovat zpěv ve třídě Brigity Šulcové na Pražské konzervatoři. Tu dokončila v roce 2008. Během studií získala první místo v celostátní soutěži konzervatoří v Pardubicích, stala se laureátkou soutěže Ad Honorem Mozart a na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka jí byla udělena cena za nejlepší interpretaci soudobé hudby. Od roku 2015 se zdokonaluje u brazilského barytonisty Miguela Cavalcantiho. V roce 2007 se stala členkou divadla Rockopery a stálým hostem na koncertech Hudby hradní stráže a Policie ČR. V roce 2014 úspěšně prošla náročným tříkolovým konkurzem do muzikálu Fantom opery, kde získala roli Madamme Giry. Na operních prknech debutovala 2015 v divadle J. K. Tyla v Plzni, představila se také v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Bohatá je její koncertní činnost. Zpívala v Římě, ve Vatikánu, v Miláně, v Paříži či Trentu.
Klarinetistka MgA. Eliška Brožková Pospíšilová je absolventkou AMU v Praze. Je držitelkou 2. ceny Concertina Praga, 1. ceny na mezinárodní soutěži „K. Ditters a hudební klasicismus“. Získala 2. cenu na mezinárodní soutěži „Anglo-Czechoslovak trust“ v Londýně. Spolupracovala s orchestry při zahraničních turné ve Švédsku, Velké Británii, Francii a Německu. Jako klarinetistka absolvovala turné „Rock Meets Classic“, Byla sólo klarinetistkou Lewron Orchestra v mezinárodním multimediálním hudebním projektu „Olza“ L. Wronky, jako sólistka vystoupila s Filharmonií B. Martinů na festivalu „Talentinum“. Ráda se podílí i na aktivitách komorních těles a vystupuje s uznávanými sólisty.
Klavírista Mgr. Daniel Wiesner studoval na pražské konzervatoři u prof. Valentiny Kameníkové a na AMU ve třídě prof. Petera Toperczera. Je vítězem Mezinárodní klavírní soutěže v Glasgow (1990) a nositelem ceny ze soutěže „Vianna da Motta“ v Lisabonu. V roce 1993 obdržel Cenu Hlávkovy nadace. Jako sólista a vyhledávaný komorní hráč vystupoval na koncertech ve většině evropských zemí a také v USA, Jordánsku a Tunisu. Je členem několika komorních souborů, od roku 1994 je členem komorního souboru „In modo camerale“, který získal v roce 1996 Cenu Českého spolku pro komorní hudbu, a v témže roce se stal finalistou soutěže komorní hudby v japonské Osace, spolupracuje s renomovanými sólisty. Řadu skladeb svého širokého repertoáru premiéroval a má též obsáhlou diskografii. Natočil několik sólových CD, mj. s díly B. Smetany, Zd. Fibicha, S. Prokofjeva, K. B. Jiráka a M. Kabeláče. Intenzivně se věnuje soudobé hudbě, zvláště české, má na svém kontě mnoho desítek premiér novinek a několik CD nahrávek. Jako sólista vystupuje s předními českými orchestry. Nahrává pravidelně pro Český rozhlas. V roce 2009 obdržel Cenu České hudební rady za vynikající interpretaci soudobé hudby a propagaci české tvorby. V letech 2008 - 2013 vyučoval hlavní obor klavír na konzervatoři v Pardubicích. Od roku 2012 působí na oddělení klavírní spolupráce na AMU v Praze.
Vstupné: 200 Kč
----------------------------------------------------------------------------------
POZOR!!! KONCERT SE BUDE KONAT V NÁHRADNÍM TERMÍNU
V ÚTERÝ 8. 9. 2020 /ČAS A MÍSTO BEZE ZMĚN/
Beladona Quartet 21. 4. 2020
Patricie Theimerová, Alena Pavlušová – housle, Klára Hegnerová – viola,
Pavla Jahodová - violoncello
Půvabné smyčcové kvarteto si připravilo populární program od klasických melodií po slavné hity filmového plátna od 50. let až po současnost. V úpravách ušitých na míru smyčcům zazní nezapomenutelné melodie.
Pod názvem Beladona Quartet se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti. Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem. V podání smyčcového ansámblu Beladona Quartet můžete projít celou hudební historií od klasiky přes legendární jazzové skladby, šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům. Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům. Temperamentní projev, virtuozita a strhující rytmy v kontrastu s elegancí a půvabem interpretek Vás zcela jistě osloví.
Vstupné: 220 Kč
!!! ŠETŘETE S PŘENOSNOU ABONENTKOU !!!
Cena přenosné abonentky do 31. 5. 2019:
pro jednotlivce 1100 Kč / 900 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 2100 Kč / 1800 Kč (děti, studenti)
Cena přenosné abonentky od 1. 6. do 15. 9. 2019:
pro jednotlivce 1150 Kč / 950 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 2200 Kč / 1900 Kč (děti, studenti)
Kontakty na předprodej:
Kancelář DD Odry tel. 556 731 428, e-mail: delnicky.dum@seznam.cz
Taťána Bosáková – tel. 603 105 353, Radomíra Goldová – tel. 603 559 678
www.setkanizanru.cz
Všechny koncerty se konají v 18 hodin ve velkém sále
Dělnického domu, Kopečná 23, Odry.
Změna programu vyhrazena.
Všechna práva vyhrazena © 2019 GLOBART s.r.o.