≡ Menu

 

INFORMACE O NOVÉ KONCERTNÍ SEZÓNĚ
SETKÁNÍ ŽÁNRŮ 2020-2021 NAJDETE
ZDE

 

Dělnický dům v Odrách ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART pro Vás připravil
atraktivní koncertní řadu Setkání žánrů 2019-2020

Slavnostní zahajovací koncert 22. 10. 2019
Tři tenoři & Opera gentlemen

Jozef Brindzák, Ján Kostelanský, Miloslav Pelikán, Juraj Nociar
/u
mělci se mění dne případné alternace/, Lenka Navrátilová či Ahmad Hedar - klavír

Tři krásné mužské hlasy, světoznámý repertoár a skvělé provedení. To je deviza pořadu, který nese název Tři tenoři.


Jozef Brindzák absolvoval zpěv na AMU v Praze u profesora Reného Tučka. V roce 2003 se stal absolutním vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže I. Godina ve Vrablích a v roce 2004 finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Dále v roce 2007 získal na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka cenu Společnosti Josefa Hercla za nejlepší interpretační výkon v oboru duchovní hudby Hostoval jako sólista ve Státním divadle Košice, v Jihočeském divadle Budějovice, Divadle F. X. Šaldy Liberec, Státní opeře Praha, Divadle J. Myrona Ostrava, spolupracoval např. s Komorní operou Praha, Operou Piccolou, se Schwarzenberským dvorním orchestrem, s Rožmberskou kapelou. Od roku 2012 je členem Sboru Národního Divadla v Praze.

Juraj Nociar studoval na AMU v Praze ve třídě prof. Reného Tučka. a ve Vídni na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. Na svém kontě má mnoho významných rolí v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, plzeňském divadle J.K.Tyla, banskobystřické státní opeře, Ostravském narodním divadle a košickém státním divadle a od listopadu 2012 v angažmá v Slezském divadle Opava. V roce 2008 získal 2. místo na Mezinárodní soutěži Iuventus Canti Imricha Godina ve Vrábloch na Slovensku, třetí místo na Mezinárodní soutěži v Karlových Varech a zvláštní ceny národního divadla v Brně a v Bratislavě. S úspěchem se zúčastnil mezinárodních pěveckých letních kurzů ISA ve třídě Evy Marton, kde získal hlavní cenu za nejlepší interpretaci, i na kurzech Petra Dvorského. Spolupracuje s orchestrami (Jihočeská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Česká komorní filharmonie aj.).

Ján Kostelanský je absolventem Akademie múzických umění v Praze pod vedením Mgr. art. Heleny Kaupové a roční stáže na Královské konzervatoři v Bruselu, kde ho vedla prof. Diana Briant z USA. Zúčastnil se Soutěže slovenských konzervatoří (3. místo), Mezinárodní soutěže Imricha Godina ve Vrábľoch (čestné uznání), mezinárodní soutěže Mikuláše Schneidera-Trnavského (cena Janka Blahu). Nastudoval nespočet rolí a oratorních děl.

Vstupné: 220 Kč

----------------------------------------------------------------------------------

Javory 4. 12. 2019

Hana Ulrychová – zpěv, Petr Ulrych – kytara, zpěv, Kateřina Štruncová – housle, zpěv, Dalibor Štrunc – cimbál, zpěv, Martin Adamus či Jakub Šimáně - baskytara

Legendární muzikantská a sourozenecká dvojice představí svébytný hudební žánr s prvky lidové písně i bigbeatu, s názvuky Petrovy filmové a divadelní hudební tvorby spolu s  mimořádnou pěveckou kvalitou Hany.

V dětství oba sourozence výrazně ovlivňuje opera. První Petrovy písničky. Zněly ve studenstském divadle v Brně, Hana v nich zpívá zpočátku nesmělé druhé hlasy. Big beat Vulkán s názvuky folk rocku, vliv slavných skupin šedesátých let a spolupráce s Alešem Sigmundem, to vše dvojici postupně proměňuje. Jejich písničky dobývají hitparády. S rockovými Atlantis jsou úspěšní i v zahraničí. Rodící se šoubyznys vynáší Ulrychovy do československých hvězdných výšin. Kritické období nastává v roce 1968, kdy se tehdejší vedení snaží jejich umělecké projevy upozadit. V tomto období vznikají Javory jako předobraz československé world music. V roce 1993 přicházejí mimořádně schopní hudebníci, vzniká řada písničkových CD a kvalita živých vystoupení plní sály vděčnými posluchači. Také jeviště Městského divadla v Brně zúročuje postupně autorský a interpretační potenciál v několika inscenacích. Zásadní krok směrem k jiné než houslovo-cimbálové zvukové energii znamená až pokus o CD bez houslí a cimbálu - Javory beat a začíná se utvářet podiová souběžná hudební formace k tradiční sestavě. Mezitím Hana chystá sólové CD a Petr se rovněž pokusí o sólovou písničkářskou výpověď pro vydavatelství Indies. Obě větve Javorů koncertují také společně; koncert skupin Javory – Javory beat je pestrou hranou a zpívanou hudební historií Hany a Petra od raných začátků až po současnost.

Vstupné: 380 Kč

----------------------------------------------------------------------------------

Novoroční koncert s přípitkem 7. 1. 2020

Moravské klavírní trio (Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello), Zdislava Bočková – soprán, Martino Hammerle-Bortolotti – baryton

Renomované trio ve spolupráci s párem operních pěvců uvede svátečně laděný program slavných árií a duet. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.
 

MKT plakát bez textu .jpgMoravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.
Zdislava Bočková foto.jpgSopranistka Zdislava Bočková vstoupila na evropskou operní scénu v roce 2017, kdy získala dvouleté angažmá v Itálii. Poté, co obsadila 2. místo a obdržela Cenu “Cesare Valletti” v 71. ročníku soutěže “Comunità Europea“ per Giovani Cantanti Lirici v italském Spoletu, absolvovala kurzy a debutovala zde v operní sezóně 2017/2018 v rolích Frasquity (Carmen) a Doriny (L’impresario delle Canarie). Ve svých šestadvaceti letech se jí také splnil jeden z hudebních snů, kdy získala roli Olgy v Lehárově operetě Veselá vdova v Gran Teatro La Fenice, slavném operním domě v Benátkách (premiéra 2.2.2018). V sezoně 2018/2019 debutovala v Národním divadle Brno v Temlově opeře Kocour v botách jako Princezna, vystoupila v koncertním cyklus Jeunesses musicales s Janáčkovou filharmonií Ostrava jako Bystrouška (Příhody lišky Bystroušky), a poté se představila v roli Clorindy (La Cenerentola) na Festivalu Due Mondi ve Spoletu, kde rovněž zazářila jako Violetta z Verdiho La Traviaty v Teatro Nuovo Gian M.Hammerle1.jpgCarlo Menotti.
Rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně · Další studium absolvoval ve Florencii · V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku (Corso lirico) pořádané universitou Jižní Karoliny v USA · Od roku 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v  Brně, kde se představil v roli Papagena v nové inscenaci Mozartovy Kouzelné flétny · 2000: člen  souboru Jihočeské opery v rolích Harašta, Gaudenzio (Il signor Bruschino), Budivoj (Dalibor) · Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu „Canzone italiana“.

Vstupné: 220 Kč

----------------------------------------------------------------------------------

Komorní trio 11. 2. 2020

Eliška Brožková Pospíšilová – klarinet, Miroslava Pilcová Časarová – soprán,
Daniel Wiesner - klavír

Trio výjimečných umělců z Prahy přednese uchu lahodící klasické a romantické skladby mistrů komorní tvorby.


Miroslava Pilcová Časarová vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a hudební výchova. V posledním ročníku vysoké školy nastoupila jako redaktorka do časopisu Svět motorů (kde externě publikuje dodnes) a začala studovat zpěv ve třídě Brigity Šulcové na Pražské konzervatoři. Tu dokončila v roce 2008. Během studií získala první místo v celostátní soutěži konzervatoří v Pardubicích, stala se laureátkou soutěže Ad Honorem Mozart a na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka jí byla udělena cena za nejlepší interpretaci soudobé hudby. Od roku 2015 se zdokonaluje u brazilského barytonisty Miguela Cavalcantiho. V roce 2007 se stala členkou divadla Rockopery a stálým hostem na koncertech Hudby hradní stráže a Policie ČR. V roce 2014 úspěšně prošla náročným tříkolovým konkurzem do muzikálu Fantom opery, kde získala roli Madamme Giry. Na operních prknech debutovala 2015 v divadle J. K. Tyla v Plzni, představila se také v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Bohatá je její koncertní činnost. Zpívala v Římě, ve Vatikánu, v Miláně, v Paříži či Trentu.
Klarinetistka MgA. Eliška Brožková Pospíšilová je absolventkou AMU v Praze.  Je držitelkou 2. ceny Concertina Praga, 1. ceny na mezinárodní soutěži „K. Ditters a hudební klasicismus“. Získala 2. cenu na mezinárodní soutěži „Anglo-Czechoslovak trust“ v Londýně. Spolupracovala s orchestry při zahraničních turné ve Švédsku, Velké Británii, Francii a Německu. Jako klarinetistka absolvovala turné „Rock Meets Classic“, Byla sólo klarinetistkou Lewron Orchestra v mezinárodním multimediálním hudebním projektu „Olza“ L. Wronky, jako sólistka vystoupila s  Filharmonií B.  Martinů na festivalu „Talentinum“. Ráda se podílí i  na  aktivitách komorních těles a vystupuje s uznávanými sólisty.
Klavírista Mgr. Daniel Wiesner studoval na pražské konzervatoři u prof. Valentiny Kameníkové a na AMU ve třídě prof. Petera Toperczera. Je vítězem Mezinárodní klavírní soutěže v Glasgow (1990) a nositelem ceny ze soutěže „Vianna da Motta“ v Lisabonu. V roce 1993 obdržel Cenu Hlávkovy nadace. Jako sólista a vyhledávaný komorní hráč vystupoval na koncertech ve většině evropských zemí a také v USA, Jordánsku a Tunisu. Je členem několika komorních souborů, od roku 1994 je členem komorního souboru „In modo camerale“, který získal v roce 1996 Cenu Českého spolku pro komorní hudbu, a v témže roce se stal finalistou soutěže komorní hudby v japonské Osace, spolupracuje s renomovanými sólisty. Řadu skladeb svého širokého repertoáru premiéroval a má též obsáhlou diskografii. Natočil několik sólových CD, mj. s díly B. Smetany, Zd. Fibicha, S. Prokofjeva, K. B. Jiráka a M. Kabeláče. Intenzivně se věnuje soudobé hudbě, zvláště české, má na svém kontě mnoho desítek premiér novinek a několik CD nahrávek. Jako sólista vystupuje s předními českými orchestry. Nahrává pravidelně pro Český rozhlas. V roce 2009 obdržel Cenu České hudební rady za vynikající interpretaci soudobé hudby a propagaci české tvorby. V letech 2008 - 2013 vyučoval hlavní obor klavír na konzervatoři v Pardubicích. Od roku 2012 působí na oddělení klavírní spolupráce na AMU v Praze.

Vstupné: 200 Kč

----------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!! KONCERT SE BUDE KONAT V NÁHRADNÍM TERMÍNU
V ÚTERÝ 8. 9. 2020 /ČAS A MÍSTO BEZE ZMĚN/

Beladona Quartet 21. 4. 2020

Patricie Theimerová, Alena Pavlušová – housle, Klára Hegnerová – viola,
Pavla Jahodová - violoncello

Půvabné smyčcové kvarteto si připravilo populární program od klasických melodií po slavné hity filmového plátna od 50. let až po současnost. V úpravách ušitých na míru smyčcům zazní nezapomenutelné melodie.
 

 

Beladona Quartet malá.jpgPod názvem Beladona Quartet se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti. Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem. V podání smyčcového ansámblu Beladona Quartet můžete projít celou hudební historií od klasiky přes legendární jazzové skladby, šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům. Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům. Temperamentní projev, virtuozita a strhující rytmy v kontrastu s elegancí a půvabem interpretek Vás zcela jistě osloví.

Vstupné: 220 Kč

 

!!! ŠETŘETE S PŘENOSNOU ABONENTKOU !!!

 

Cena přenosné abonentky do 31. 5. 2019:
pro jednotlivce 1100 Kč / 900 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 2100 Kč / 1800 Kč (děti, studenti)

 

Cena přenosné abonentky od 1. 6. do 15. 9. 2019:
pro jednotlivce 1150 Kč / 950 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 2200 Kč / 1900 Kč (děti, studenti)

 

Kontakty na předprodej:

Kancelář DD Odry tel. 556 731 428, e-mail: delnicky.dum@seznam.cz
Taťána Bosáková – tel. 603 105 353, Radomíra Goldová – tel. 603 559 678
www.setkanizanru.cz

 

Všechny koncerty se konají v 18 hodin ve velkém sále
Dělnického domu, Kopečná 23, Odry.

Změna programu vyhrazena.

 

Všechna práva vyhrazena © 2019 GLOBART s.r.o.