≡ Menu

Dělnický dům v Odrách ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART pro Vás připravil
atraktivní koncertní řadu Setkání žánrů 2020-2021

 

zahajovací koncert S OPERNÍ HVĚZDOU 30. 9. 2020
CELÁ KONCERTNÍ SEZÓNA MIMO PROBĚHLÉHO ZAHAJOVACÍHO KONCERTU BUDE PŘELOŽENA NA DALŠÍ ROK
NOVÉ TERMÍNY VČAS OZNÁMÍME

sopranistka PATRICIE JANEČKOVÁ
& MORAVSKÉ KLAVÍRNÍ TRIO

Jiří Jahoda- housle, Jana Ryšánková - klavír, Miroslav Zicha- violoncello


Renomované Moravské klavírní trio  nabídne program plný světových operních árií se slovenskou sopranistkou - absolutní vítězkou Talentmanie Patricií  Janečkovou.

 

Patricia malá.jpgSopranistka Patricia Janečková se v roce 2010 jako dvanáctiletá stala absolutní vítězkou česko-slovenské televizní soutěže Talentmania a o dva roky později se stala absolutní vítězkou celosvětové pěvecké soutěže Concorso Internazionale „Musica Sacra“ v Římě. Za sebou má řadu vystoupení na galakoncertech a festivalech doma i v zahraničí; spolupracuje s mnoha českými a slovenskými symfonickými a komorními orchestry. Zpívala mj. s Peterem Dvorským, Adamem Plachetkou, Štefanem Kocánem, Romanem Janálem nebo Evou Dřízgovou-Jirušovou. Jako sólistka účinkuje s mnoha českými a slovenskými symfonickými a komorními orchestry, od roku 2017 vystupuje s pražským symfonickým orchestrem FOK. Kromě klasického operního repertoáru, barokní a duchovní hudby se věnuje rovněž interpretaci filmové hudby (Ennio Morricone, Luboš Fišer) a muzikálové klasiky.

 

Moravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v České republice ve městě Leoše Janáčka – v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl. Významnou součástí činnosti souboru je i spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií. Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je  Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Andrea Tögel Kalivodová, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách ( MET, Tokio, La Scala...)

Vstupné: 250 Kč
 


Souboj klavírů 21. 10. 2020

nový termín v jednání

Zdeněk Král, Magdaléna Hrudová – klavír

Vyhlášený klavírní improvizátor a současně nejlepší český hudební skladatel roku 2018 Zdeněk Král zaimprovizuje na díla hudebních velikánů, která zahraje půvabná pianistka Magdaléna Hrudová, držitelka mnoha ocenění, ale také přímo na koncertě hudebně ztvární melodie na náměty z publika.

Zdeněk Král - foto plakát.pngZdeněk Král je autorem hudby k osmi desítkám divadelních, filmových a rozhlasových projektů. Natočil4 sólová alba, asi 50 alb s různými interprety, napsal scénickou hudbuk 70 představením, hudbuk filmům Velkofilm a Jako nikdy. V roce 2015 obdržel Cenu komediantů za scénickou hudbu k inscenaci Foto Magdalena Hrudová.jpgDeník Anne Frankové Slováckého divadla v Uherském Hradišti. V roce 2017 se stal finalistou v mezinárodní sklada-telské soutěži The UK Songwriting Contest 2017 v kategorii instrumentální skladby. Ve stejném roce se stal finalistou mezinárodní soutěže Pianista roku 2017. Získal cenu OSA za nejúspěšnějšího českého skladatele roku 2018 a cenu Classic Prag Awards 2019 v kategorii Soudobá hudba.

Magdaléna Hrudová je držitelkou mnoha významných cen (1. cena Prague Junior Note 2006 spolu s cenami ČHF a Českého rozhlasu, čestné uznání v mezinárodním kole Concertino Praga 2009, 3. cena Mezinárodní soutěž Pro Bohemia v Ostravě 2009, 1. cena Musica Insieme v Itálii 2010, 1. cenu Mezinárodní soutěž Ference Liszta v Budapešti 2011, 1. cena Přehlídka Bohuslava Martinů v Poličce a titul absolutního vítěze přehlídky, Cena Nadace Zuzany Růžičkové a Viktora Kalabise Soutěž Nadace Bohuslava Martinů v Praze 2011, Čestné uznání a Cenu za nejlepší provedení skladby současného slovenského skladatele Forum per tasti v Banské Bystrici na Slovensku 2012, 1.
cena ANEMOS v Římě 2016, 3. cena Soutěži Vittoria Caffa Righetti Prize v italské Cortemilii 2018.

Vstupné: 220 Kč


Novoroční koncert s přípitkem 5. 1. 2021

nový termín v jednání

Moravské klavírní trio s houslistou Jiřím Jahodou
Operní sólisté v jednání

DSC_5313.jpgMoravské klavírní trio ve spolupráci s vyhlášenými operními hosty představí již tradičně svátečně laděný program slavných árií a duet.

Moravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v České republice ve městě Leoše Janáčka – v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl. Významnou součástí činnosti souboru je i spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií. Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je  Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách ( MET, Tokio, La Scala...)

 

Vstupné: 220 Kč


Tango Quartetto Re Campo 9. 2. 2021

nový termín v jednání

Petr Zámečník - akordeon, Pavlína Zámečníková – flétna, Pavla Jahodová - violoncello,
Lukáš Krejčí – perkuse, Klára Šmahelová – zpěv, David Lang a Veronika Dobiášová - tanec

tango.jpgBrněnská hudebně-taneční formace působící od roku 2006. Soubor se specializuje na argentinské tango. Mimo tanečních a koncertních standardů zařazuje do repertoáru rovněž méně známé kusy od Astory Piazzolly a dalších jihoameričanů v neotřelém aranžmá rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby na pomezí tanga, jazzových inspirací a improvizace a nechybí ani autorská tvorba vedoucího souboru Petra Zámečníka.

Ansámbl má na svém kontě desítky vystoupení na koncertech a festivalech u nás a v zahraničí (Volkstheater Wien, Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc, Bystřické zámecké slavnosti, Silvestr v opeře, minikoncertech Filharmonie Brno, brněnském festivalu Léto na Staré radnici, aj.). Trio obohacuje svůj program autorskými skladbami Petra Zámečníka v novém současném stylu Moravia Tango, ve kterém se mísí tango s moravskými a italskými melodiemi, soudobou hudbou a improvizacemi. Kvůli tradičnímu spojení tohoto hudebního stylu s tancem a zpěvem bývají jejich hosty taneční páry se specializací na argentinské tango a příležitostně také zpěvačka Klára Šmahelová.

 


čtvero ročních dob & musici boemi 17. 3. 2021

nový termín v jednání

Sólista: Pavel Wallinger - housle

Nejoblíbenější Vivaldiho houslové koncerty s atmosférou ročních období v podání profesionálního brněnského komorního orchestru a sólisty – koncertního mistra Filharmonie Brno.

Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně s cílem kvalitně interpretovat hudbu všech slohových období od baroka až po současné žijící autory. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracoval s umělci zvučných jmen a pravidelně se věnuje účinkování na koncertech a festivalech doma i v zahraničí.  Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Vstupné: 300 Kč

 

!!! ŠETŘETE S PŘENOSNOU ABONENTKOU !!!

 

Cena přenosné abonentky do 30.6.2020
pro jednotlivce 1100 Kč / 900 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 2100 Kč / 1800 Kč (děti, studenti)

Cena přenosné abonentky od 1. 7. do 15. 9. 2020:
pro jednotlivce 1150 Kč / 950 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 2200 Kč / 1900 Kč (děti, studenti)


Kontakty na předprodej:

Kancelář DD Odry tel. 556 731 428, e-mail: delnicky.dum@seznam.cz
Taťána Bosáková – tel. 603 105 353, Radomíra Goldová – tel. 603 559 678
www.setkanizanru.cz

 

Všechny koncerty se konají v 18 hodin ve velkém sále
Dělnického domu, Kopečná 23, Odry.

Změna programu vyhrazena.

 

Všechna práva vyhrazena © 2020 GLOBART s.r.o.