≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Tango Milonguero

Trio Milonguero  &  The Best Of Tango Argentino

Pavla Jahodová - cello, Petr Zámečník - akordeon, Lukáš Krejčí - perkuse
Hosté: vicemistři ČR a Evropy Gabriela a Petr Nečasovi - tanec
Klára Šmahelová - zpěv

Soubor Trio Milonguero je brněnská hudebně-taneční formace působící od roku 2006. Soubor se specializuje na argentinské tango. Mimo tanečních a koncertních standardů zařazuje do repertoáru rovněž méně známé kusy od Astory Piazzolly a dalších jihoameričanů v neotřelém aranžmá rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby, na pomezí tanga, jazzových inspirací a improvizace. Ansámbl má na svém kontě desítky vystoupení na koncertech a festivalech u nás a v zahraničí (Volkstheater Wien, Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc, Bystřické zámecké slavnosti, Silvestr v opeře aj.), je pravidelně zván na taneční večery do Vídně. Trio obohacuje svůj program autorskými skladbami Petra Zámečníka v novém, současném stylu Moravia Tango, ve kterém se mísí tango s moravskými a italskými melodiemi, soudobou hudbou a improvizacemi. Kvůli tradičnímu spojení tohoto hudebního stylu s tancem a zpěvem bývají jejich hosty Gabriela a Petr Nečasovi, taneční pár představující špičku v provedení argentinského tanga a příležitostně také zpěvačka Klára Šmahelová.

Ve zkrácené verzi (cca 45minut), doplněn o herecké výstupy, je koncert vhodný jako výchovný pořad pro II. stupeň ZŠ a SŠ.

gabriela_a_petr_necasovi.jpg

pavla_jahodova.jpgPavla Jahodová (violoncello) – absolventka Konzervatoře a JAMU v Brně a postgraduálního studia na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Výmaru, bývalá stipendistka Rotary Clubu, dále studenstkého programu Socrates/Erasmus, díky němuž studovala také na holandské univerzitě v Enschede a prestižní německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem Brno. Natočila snímky pro Český rozhlas, německý rozhlas Mitteldeutsche Rundfunk a Radio Deutsche Welle, českou a německou televizi. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a souboru Tango Milonguero. Spolupracovala s uznávanými osobnostmi (Andrea Bocelli, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Jaroslav Svěcený, Gabriela Demeterová, Jiří Stivín, Alfréd Strejček aj.)

 

 

petr_zamecnik.jpgPetr Zámečník (akordeon) – akordeonista, aranžér, pedagog, skladatel, absolvent konzervatoře v Plzni, obor akordeon a tango workshopu argentinského bandoneonisty a skladatele, mistra Rodolfa Mederose. Od roku 1993 vystupuje se svými soubory na koncertech, recitálech, v klubech a mezinárodních hudebních festivalech (Slovensko, Rumunsko, Rakousko, Německo, Švédsko, Polsko, Bulharsko, Maďarsko, Belgie, Lucembursko). Jako sólista i komorní hráč spolupracuje s Filharmonií Brno, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, Baletem Národního divadla v Brně, šansoniérkou Janou Musilovou, dámským smyčcovým kvartetem Beladona Quartet aj. Pořídil řadu nahrávek a rozhovorů pro Český rozhlas, Radio Multicult Berlin (D) a české i zahraniční televize (BNT, ČT, ORF, STV aj), vydal dvě CD,Tango nuevo(Spirála Ostava)a Tango porteno(Radioservis Praha). Mimo sólovou dráhu se věnuje rovněž pedagogické činnosti na uměleckém Gymnáziu Pavla Křížkovského v Brně a na Základní umělecké škole Vítězslavy Kaprálové v Brně. V České republice pořádá odborné a popularizační přednášky na konzervatořích a Základních uměleckých školách na téma Astor Piazzolla a nuevo tango argentino.

 

 

lukas_krejci.jpg

Lukáš Krejčí (perkuse) - absolvent Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, katedry bicích nástrojů. V současné době působí jako tympánista Filharmonie Brno. Spolupracoval s Philharmonia Orchestra Mexico City, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Moravskou filharmonií Olomouc a orchestrem Slezského divadla v Opavě. Byl členem souborů Dama Dama(CZ), Stuttgart Percussion Ensembles (D), Melos Ethos Ensembl(SK) a jiných. Účinkoval na festivalech Pražské jaro, Moravský podzim, Smetanova Litomyšl, Expozice nové hudby, Marathón nové hudby atd. Koncertoval v Německu, Rakousku, Polsku, ve Švýcarsku, Španělsku, Francii, v Anglii, na Kypru, v Hong Kongu a v Japonsku. Dále vyučuje na Konzervatoři Brno a na Základní umělecké škole Vítězslavy Kaprálové v Brně.

 

 

 

Gabriela a Petr Nečasovi (tanec) se tanci věnují od svých 17 let. Začínali společenským tancem, ve kterém získali třídu „A“. V té době, v roce 1993 vnikla nově Českomoravská taneční organizace. Právě zde se začali věnovat dalším druhům tance – a to swingu a argentinskému tangu. Netrvalo dlouho a začali jezdit na soutěže v České republice a následovala reprezentace ČR na mezinárodních soutěžích po celém světě. Mezi jejich další taneční aktivity patří individuální výuka tanečních párů dětské, juniorské i hlavní věkové kategorie, pořádání workshopů, vedení tréninků pro aktivní tanečníky, kurzy argentinského tanga, ukázky na různých veřejných a společenských akcích, letní školy tance, apod. Těmto činnostem se věnují více jak 15 let.Argentinské tango studoval pár u rodilého argentince - Julia Horacia Martíneze Cajide. Dále absolvují různé workshopy (Praha, Bratislava, Linz, Wien…), kde sbírají další zkušenosti, které se snaží předávat ve svých kurzech. Od roku 2001 pořádají kurzy argentinského tanga v Brně se zaměřením na širokou veřejnost. V současné době jsou taktéž zapojeni do činnosti Czech Dance Organization.

Výběr z tanečních úspěchů: Mistr ČR v argentinském tangu 2011, Finalisté Mistrovství světa 2010 - Tango Argentino (ČR), , Mistr ČR v argentinském tangu 2010, Finalisté Germany Open 2001, 2002 – Tango Argentino (Německo), Finalisté Mistrovství světa 2002 (Itálie), Finalisté Světového poháru 2001, 2002 ( Maďarsko), Vicemistři světa 2000 (Polsko), Vicemistři ČR v argentinském tangu 1997, 1999, 2000, 2001, 2002, Finalisté Mistrovství Evropy 1998 (Maďarsko), Vicemistři Evropy 1999 (Belgie), Finalisté Mistrovství světa v Argentinském tangu na Floridě 1999, 2001 (USA), Mistr ČR v argentinském tangu 1996, 1998.

Klára Šmahelová (zpěv) - akordeonistka, zpěvačka, hudební pedagožka, aranžérka a písničkářka, narozena 1987 v Brně. Je absolventkou brněnské konzervatoře v oboru akordeon, bajan a sólový zpěv (2002-2008). Na Základní umělecké škole Vítězslavy Kaprálové studovala argentinské tango a jazzový akordeon (2006-08). Účastnila se mezinárodních a českých akordeonových soutěží a wokrshopů. Věnuje se koncertování, pedagogické činnosti a studiu muzikologie na Masarykově univerzitě v Brně. Vystupuje po celé České republice i v zahraničí (Itálie, Německo, Francie, Irsko, Velká Británe, Kanada, Švédsko, Dánsko, Slovinsko, Slovensko). Spolupracovala s orchestry brněnských divadel, šansoniéry, komorními soubory a kapelami na natáčení CD a koncertních programech. Od roku 2010 se věnuje skladbě sólových akordeonových skladeb a písňové tvorbě, ve které kombinuje prvky šansonu a folku, rytmiku argentinského tanga a italskou melodiku. Aktuálně se věnuje autorskému Sólovému akordeonovému projektu 2011 a kapele Kronek ALBAND.

 

HUDEBNÍ UKÁZKY:

 

VIDEOUKÁZKY:

Tango Milonguero na ČT2 (Astor Piazzolla - Contrabajeando) 

 

Tango Milonguero live 2007 (Astor Piazzolla - Libertango)

 

NABÍDKA KE STAŽENÍ

 

NÁHLED PLAKÁTU

Plakát.jpg