≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » The Best Of Operetta and Chanson a Duo Canto

The Best Of Operetta and Chanson & Duo Canto

Duo Canto.jpg

Tomáš Krejčí je absolventem konzervatoře a JAMU v Brně v oboru sólový zpěv a AMU v Praze v oboru dirigováni (prof. Jiří Bělohlávek). Je uměleckým vedoucím Komorní opery JAMU a Janáčkova akademického orchestru. Jako zpěvák se v roce 1991 zúčastnil mezinárodních pěveckých kurzů Mitte Europa a nastudoval roli Papagena v opeře Kouzelná flétna W. A. Mozarta. Natočil řadu nahrávek současných autorů pro Český rozhlas Brno. Jako dirigent se podílel se na nastudování oper Z. Fibicha-Helga (Ústí nad Labem, Praha), Pergolessi-La serva padrona (Praha) a V. Blodek V studni ( slavnostní znovuotevření divadla ve Znojmě). V letech 1996-2000 působil jako druhý dirigent Českého filharmonického sboru Brno. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí Komorní opery Hudební fakulty JAMU a Janáčkova akademického orchestru JAMU. Je zakladatelem a uměleckým vedoucím mužského vokálního kvarteta Q VOX.
 
Zuzana Pálenská absolvovala na JAMU obor sólový zpěv. Působila jako odborná asistentka na Pedagogické fakultě Masarykovy university. Jako interpretka se zaměřuje na kantátovou, oratorní a písňovou tvorbu. Hostovala také v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v Městském divadle v Brně v muzikálu Zdeňka Merty - Babylon. Pravidelně spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Státní filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava a Severočeskou filharmonií Teplice. Z významných projektů, v nichž účinkovala, jmenujme např. monumentální Bernsteinovu Mši na nádvoří Pražského hradu. Je sólistkou Brněnského filharmonického sboru – Besedy brněnské a sólistkou v katedrále sv.Petra a Pavla v Brně.
 
Operetní repertoár: Franz Lehár – Giuditta (Meine Lippen, sie küssen so heiss), Franz Lehár – Veselá vdova (Viljo, o Viljo), Franz Lehár – Paganini (Gern hab‘ ich die Fraun geküst - Líbám, ženy, vás tak rád), Franz Lehár – Paganini (Einmal möcht‘ ich was Närrliches tun), Johann Strauss – Netopýr (Adéla), Oskar Nedbal – Vinobraní (Má krásná vílo kouzelná), Rudolf Friml – Rose Marie (Indiánská píseň lásky a Píseň Rose Marie), Florimond Hervé – Mam’zelle Nitouche(Píseň k svaté Nitouche), Eduart Künneke – Der Vetter aus Dingsda (Ich bin nur ein armer Wandergefell)
 
Písňový repertoár (chanson, populár, film): Marvin Hamlisch – Chorus Line (film), Poslední obětí (What I Did For Love), Louiguy/Edith Piaf – Vyznání v růžích, Jacques Datin, Maurice Vidalin – Měj mě rád (Aime-moi), Joseph Kosma/Jacques Prévert – Spadané listí (Les feuilles mortes), Gerhard Winkler/Ralf Maria Siegel – Pijácká (Chianti-Lied), Jean Renart – Loudá se půlměsíc (Un ange est venu), Jerome Kern/Otto Harbach – Kouř ti stoupá do očí (Smoke Gets In Your Eyes), Glenn Miller – Die Glenn Miller Story (film), Serenade im Mondschein, Sechsunddreissig 4-4-9, Für mein kleines Herz ist Mai, Robert Bums – Waterloo Bridge (film), Valčík na rozloučenou, Augustin Lara – Granada, Lionel Bart – As Long As He Needs Me, Artur Frei/Nacio Herbbro – Singin‘ In The Rein, Francis Lai/Carl Sigman – Love Story (Where Do I Begin), Johnny Mandel – The Sandpiper (film), The Shadow Of Your Smile, Johnny Mercer/Henry Mancini – Moon River, Cole Porter – Kiss Me Kate!, Měj mě rád (So In Love), Mě zmáhá hic (Too Darn Hot), Když láska tvá ti hlavu zamotá, Cole Porter – Co znamená mít rád (What Is This Thing Called Love), Vincent Scotto, J. Rodor – Sous les points de Paris, Adrien Mares, Mick Micheyl – Pařížský klučina (Le gamin de Paris), Léo Ferré – Paris canaille, Charles Aznavour, André Salmon – Bratrství (Fraternité), Henry Mancini – Nedá si říci (I Love You And Don’t You Forget It), Mario Panas, Klaus Munro – Hej lásko nečekej (Goodbye My Love, Goodbye), George Gershwin – Písně, Jaroslav Ježek - Písně