≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » U PIÁNA s Tomášem Matonohou

U PIÁNA s Tomášem Matonohou (zábavná show)

Hudebně-zábavná show pro širokou veřejnost. Nekonformní humor Tomáše Matonohy a virtuózní skladby a improvizace Zdeňka Krále. To vše v modelu talkshow, plné zábavných skečí a průpovídek ze života. Součástí je i anketa z publika, kdy mohou diváci klást protagonistům všetečné otázky. Navíc s hostem večera, v živém rozhovoru o všedních i nevšedních věcech, hezké písničky a groteskní gejzíry improvizace! 

Plakát U PIÁNA.jpg

Tomáš Matonoha -  narodil se 13. března 1971 v Brně. Po ukončení gymnázia se neúspěšně pokoušel dostat na práva, nakonec vystudoval brněnskou JAMU. V roce 1994 herec nastoupil do svého prvního stálého angažmá v brněnském HaDivadle, kde ztvárnil řadu význačných rolí, např. v představeních Faust, Tři sestry, Top dogs či Král Oidipus. Vedle toho hostoval i na dalších divadelních scénách. V brněnském Divadle v 7 a půl si zahrál v inscenacích Oči bludných hvězd, Repetent či Baummel, v pražském A Studiu Rubín opět ve Faustovi. V současné době ho můžete vidět například v Divadle v Řeznické v představení Kabelky, které i sám produkoval, nebo v brněnském divadle Reduta v inscenaci Rodinný večer a v autorském pořadu Na forbíně s T. M. Před kamerou se Tomáš Matonoha poprvé objevil v seriálu Prima sezona v roce 1994. Od té doby si zahrál nespočet televizních, seriálových i filmových rolí. Vidět jsme jej mohli například ve snímcích Byl jednou jeden polda, Divoké včely, Mistři, Doblba!, Bestiář, Gympl, Bobule či Ulovit miliardáře. Aktuálně je známý především díky nekonečnému seriálu Ulice TV Nova, kde hraje majetnického, žárlivého a občas i trochu násilnického frajera Pepana a jako Tomáš Pacovský v sitcomu Comeback. Věhlas získala Tomáši Matonohovi i série komických vystoupení typu stand-up nazvaná Na stojáka. Tomáš Matonoha je také vyhledávaným moderátorem velkých společenských akcí, jako například předávání cen za televizní tvorbu Elsa, Miss ČR apod.  Vedle herectví a moderování Tomáš Matonoha také skládá scénickou hudbu. Jeho písně zazněly například ve filmech Gympl a Ulovit miliardáře.

Josef Polášek - po průmyslovce a krátké praxi šel studovat na JAMU, nebylo to ale zdaleka jeho první setkání s divadlem. Poté do roku 2004 působil v HaDivadle, kde vytvořil řadu nezapomenutelných rolí. Miluje Komediograf (kabaret grotesek a písní) a diváci ho milují v Komediografu. Je znám např. díky vánoční reklamě (Zlaté prasátko) a reklamě na žvýkačky Orbit, ale také z mnoha českých filmů (Protektor, František je děvkař, Poslední plavky, Václav, Doblba!, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Divoké včely, Vyhnání z ráje, Stůj, nebo se netrefím!, …) a spolupráce s Jiřím Čtvrtníčkem. Nezapomenutelná je rovněž i jeho role rozhodčího z divadelní hry Ivánku, kamaráde. Josef Polášek je však nejvíce viděn na divadle, v současné době ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí, kde hraje například v představeních Gazdina roba, Perfect Days, Ředitelé nebo Milada (nedokončená opera). 
 
Zdeněk Král - skladatel a klavírista, jehož hudební záběr sahá od písní ve stylu folk&country, hudby jazzové, rockové, fussion, scénické, elektroakustické, čistě písňové až po hudbu klasickou. Jako klavírní improvizátor patří k české improvizátorské špičce. Jeho improvizace se pohybují na hranici jazzu, rocku i romantizující klasiky. Klavír studoval na JAMU u doc. D. Velebové a improvizaci u doc. A. Linky. V roce 1997 získal 1. cenu skladatelské soutěže Generace. V roce 1998 získal Trstěnickou cenu za kompozici  Shamanyka pro bicí nástroje. V roce 1998 byla jeho skladba Bariéry prezentována na přehlídce Tribuna mladých skladatelů v Paříži. Skladby Zdeňka Krále byly provedeny kromě České republiky také ve Francii, Kanadě, Holandsku, Turecku, Rakousku, Portugalsku, Austrálii a Estonsku. Koncertně vystupoval po celé ČR (např. festival na Pražském hradě Struny podzimu), dále též v Belgii, Německu, Rusku, Rakousku a Turecku. Jeho dílo zastupuje bohatá diskografie.


Videoukázka: