≡ Menu

Benefiční koncert „Tóny Vaňkovky”

20.5.2006 v 17:00 hod
Wannieck Gallery – bývalá strojírna Vaňkovka, Brno

V unikátních prostorách bývalé strojírny Vaňkovka, dnes galerii současného umění WANNIECK GALLERY, pořádá 20.5.2006 v 17:00 hodin umělecká agentura GLOBART s.r.o. ve spolupráci s WANNIECK GALLERY benefiční koncert pro Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Koncert je pořádán pod záštitou jejího ředitele MUDr. Romana Krause, MBA. Část výtěžku bude věnována Klinice funkční diagnostiky a rehabilitace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, kterou vede přednostka prof. MUDr. Jarmila Siegelová, DrSc. Konkrétně to bude 100 Kč z každé prodané vstupenky.
Na koncertě sólově vystoupí violoncellový virtuóz Štěpán Švestka a renomovaný houslista Pavel Wallinger se svým orchestrem Musici boemi. V programu zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydna, Antonia Vivaldiho (Čtvero ročních dob) a dalších autorů. Vrcholem koncertu bude pokus o překonání rychlostního rekordu v legendární skladbě Let čmeláka Nikolaje Rimského Korsakova.
Návštěvníci koncertu jsou srdečně zváni k prohlídce stálé expozice výtvarného umění ze soukromé sbírky Richarda Adama. O přestávce je pro všechny návštěvníky přichystán slavnostní přípitek.
 
Předprodej vstupenek:
Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17, Brno, tel: 542 210 863
Státní filharmonie Brno, Besední ulice, tel: 542 211 463