≡ Menu

Shadow Quartet & Klasická hudba jako show v netradičním podání

Shadow Quartet.jpgTato jedinečná formace hudebníků vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru této kapely dále nechybí hudba filmová, muzikálová a populární. Vystoupení je doprovázeno vtipnými glosami a jinými  legráckami, kterými  si čtveřice mladých sympatických umělců získává publikum všech generací. 
Za posledních pět let působení Shadow Quartetu na hudební scéně jsou  nepřehlédnutelná vy stoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další. 
 

Shadow Quartet ořez.jpgVedoucím soubor u je violoncellový virtuóz Štěpán Švestka, laureát Soutěže konzervatoří, 1. cena v soutěži pro střední školy „Yamaha”, 1. cena v soutěži pro vysoké školy „Yamaha”,  absolutní vítěz m ezinárodní so utěže „O cenu Leoše Janáčka“ a současně Cena za nejlepší provedení soudobé skladby, 1. cena v mezinárodní soutěži „Beethovenův Hradec” a současně Cena za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka, 1. cena v s outěži „O cenu Leoše Janáčka“ v oboru smyčcové kvarteto a držitel notářského zápisu za nejrychlejší  pro vedení skladby Let čmeláka N. R. Korsakova.

 

Asi k  největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejrychlejší interpretaci virtuózní skladby Let čmeláka skladat ele N. Rimského-Korsakova.