≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Uskutečněné projekty - inspirace » Koncertní turné zahraničních umělců » Koncertní turné bulharské houslistky Sornitzy Baharové

Koncertní turné bulharské houslistky Sornitzy Baharové

SORNITZA BAHAROVA – HOUSLE

Sornitza + kyoko.jpgSornitza Baharova se narodila v roce 1983 v Sofii (Bulharsko), kde začala v šesti letech studovat hru na housle. Po přesídlení do Německa v roce 1992 pokračovala ve studiu na hudební škole v Hofu, následovalo přijetí na Vysokou hudební školu v Norimberku do třídy Prof. Klausenitzera a současně doplňkové studium u A. Eichhornové, koncertní mistryně hofské filharmonie. V současné době studuje na Vysoké škole Franze Liszta veVýmaru u Prof. Dr. Eichhorna.
Sornitza Baharova získala nekolikrát výborná ocenění v krajských a státních kolech sotěže „Jugend musiziert“ jako sólistka nebo komorní hráčka, dále cenu města Erlangen za nejlepší provedení soudobé skladby (2000), jako nejmladší účastnice 1. cenu v Lionově soutěži v Norimberku (2000)  a zvláštní cenu německé nadace „Musikleben“ (2002). Od roku 2002 je stipendistkou nadace „Live Music Now“ a v roce 2002 se stala stipendistkou nadace „Musikleben“.
Jako sólistka vystoupila několikrát v Německu, Bulharsku, Rakousku a Ukrajině s hofskou filharmonií, mládežnickým orchestrem z Oberfrankenu a sofijskou Sinfoniettou a absolvovala mistrovské kurzy u  profesorů Ozima, Brona a Oistracha. 

 

KYOKO ASAKA – KLAVÍR

Kyoko Asaka se narodila v v Miyagi v Japonsku. Studovala u Prof. S. Okahary na hudební škole v Osace. Úspěšně absolvovala v roce 2001 a nastoupila nástavbové studium.
V průběhu studií vystupovala často sólově a zúčastnila se mistrovských kurzů v Německu (Wittenburg, Cham), České republice (Praha), Japonsku (Tateschina) a USA (Los Angeles). S pražským smyčcovým kvartetem B. Martinů koncertovala v USA, Japonsku a pražském Rudolfinu.
Studovala na Vysokých hudebních školách ve Výmaru ve třídě Prof. K. Schildeho a později Mnichově. V současnosti působí v Japonsku.